CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mariah91

Rasa tak selesa dengan hubungan suami isteri.

ko kawen dgn sape pun ko takkan bahagia punya la...teruskan dgn ego yg kamu agung2kan itu...selamat berjaya

TT said before susah nak jatuh cinta...
but u married in 23 yrs old...
LOL..funny enuff...
why??? why????
i wanna hear ur answer...
afraid ur hubby kawen ngan orang lain??
atas paksaan keluarga ???
personal matter?
financial issue??

u said u made a big mistake in ur entire life..
then..u divorce..
im sure u will say again..
"i made a big mistake in my entire life"

coz u not mature enuff...not ready to love someone n to be loved...
i dont think ur ego is the most problem rite now..

ask urself what do u want from a man??
love?? money?? sex??
ask urself...
kalau u xperlukan seorang lelaki dalam kehidupan sekarang u...
kenapa u kawen???

anyway..
#doesnt matter woman is complicated or big problem in the world...its just know how to solve it da laa..hahah..LOL

Eljie posted on 16-5-2014 10:44 AM
kesian suami awak. nampak mcm perfect je orangnya. ada rupa. kerja pun ok. kalau awak taknak..saya n ...

Saya sanggup jadi ketua kompang rumah kenduri...!!!

Kes yg ada simptom split personality ni mcm ni elok jumpa psyciatrist ... kalau bior lama-lma nanti jadi hantu Kak Limah..

jgn campur urusan peribadi dan bisnes tt oi…balik2 citer u dari perundangan…huh!…untung ada suami baik bertanggungjwb…apa ag mau…ni la namanya tak bersyukur…esk jadi cerpen 'tak suke pulangkan balik!' masa tu baru la nangis teresak2...

Loxlaxman posted on 22-5-2014 09:07 AM
Saya sanggup jadi ketua kompang rumah kenduri...!!!

yelah kan..lelaki sebaik itu jangan dipersiakan. nak jumpa payah..ibarat satu dlm seribu .
ko betul2 taknak..aku nak. bak sini no hp

Follow Us
Eljie posted on 23-5-2014 11:14 AM
yelah kan..lelaki sebaik itu jangan dipersiakan. nak jumpa payah..ibarat satu dlm seribu  ...

No fon aku ko tanak ke..?

Hai TT..
Just to share my story with you..i was married at your age which was 8 years ago now.I think biler kawin dalam age yang muda mcm tu a lot of conflict dalam diri kite.Marriage is not easy,especially  for someone yang very ambitious in life.independent and plus seing all your other girlfriends still having fun..tak payah terikat dengan kerja -kerja rumah.My age dengan hubby beza dalam 5 tahun so i guess he's matchured enough by the time we are married.Alhamdulillah he did..coz if not i tak tahu dah berapa kali we ols cerai berai.Gaduh jer i mintak cerai.haha.My background pulak.boleh kate dari keluarga berada which made my ego lagilah tinggi.
Time ada anak pun same..i was so stressed.In fact i tak ready pun..i cume nak lengkapkan fasa..kawin dapat anak..tapi i lupe anak tu tanggungjawab yang berpanjangan.Hubby i sgt penyabar..die jaga anak time malam..siang time die kerja.maid yang jage..ME?i was all about myself .kalau gaduh perkataan yang keluar dari mulut i..hurm sgt hazabedah.tapi hubby i diam..then die solat.pastuh time i tidur die akan mintak maaf dari i..sebab gagal jadi my dream man.and bla bla..I rase tak pernah kot i mintak maaf dgn die kalau gaduh.I'm run a business which made me the decesion maker n veto.Keadaan yang same berlaku kat rumah.
Tapi as i grew older i mula sedar n fikir balik.Apa yang i nak in life?Actually semua tu i dah dapat.good career..good husband..anak-anak yang sihat..stability in life.Apa lagi yang i nak cari??Kita kena sedar..career yang paling berjaya dalam hidup seorg perempuan tu is when she's a wife and mother.Senang citer..tinggi mane pun kiter belajar.kite tetap kena masuk dapur jugak.Kadang-kadang kite ni lupa nak mensyukuri nikmat yang ALLAH bagi.Jangan selalu rase diri tu bagus sangat.Bile kite selalu rase kite lagi tinggi dari org..that's where our ego take it's place.
TT dah ader semua yang seorang perempuan inginkan dalam hidup.Good man nowdays very difficult to find.You dah jumpa sorang.jgn sia siakan.Jangan buat silap dengan rase bercerai tu akan buat TT  bahagia..Harungi kehidupan rumahtangga dengan sabar dan cube kikis perasaan apa yang telah terpaksa u korbankan untuk perkahwinan.Kalau stress i selalu pikir..Beyonce,Victoria Beckham pun kawin..dieorg pun lalui ape yang kite lalui..so what made us so special?hehe..

I harap ape yang i kongsi ngan TT nie sedikit sebanyak dapat membantu TT.

Rate

1

nak komen gak..

since tt rase she can live her life on its own.. xperlu husband..xperlu menyintai sesiapa..cukup ngan cintai diri sendiri.. she is do deep in love with herself..

sehingga bile tt kalah terhadap prasaan sendri.. xmengecapi nikmat hidup di dunia... berbahagia laa.. xyah nak stress sgt2.. duit da xmnjadi masalah laki bini da ade kerjaya yg org len xmampu..

nak anak..Allah da kasi.. org len bertahun2 ngesek xder rezeki.. so tt ni aper?? kufur nikmat??

aper pun semoga diberi mase lagi dan selamatkanlah perkhawinan ini.. wish u all da best..

Saya rasa tt ni sbnrnya ni tak paham/xtau/x mendalami ilmu utk jadi seorang isteri, sekian

err ksian suami ko TT.. aku sbg lelaki mmg akan memberontak sbb apa hak yg aku spatutnya dpat aku x dpat fkir la bek2 TT... syurga ko kat kaki suami kau, klu x bercerai lg la. bwak berbncang

ikaizraa posted on 29-4-2014 01:57 PM
gimme 10 @chenta_dewi!
aku yg x kawin ni nak laki yg ade ciri2 mcm laki si tt ni. tp dia... ntah ...

me???

R.A.M.A_mirror posted on 26-5-2014 01:15 PM
me???

u??? taknak la. muka jambu air sgt.

Loxlaxman posted on 23-5-2014 11:26 AM
No fon aku ko tanak ke..?

kalau ko pun ada dalam situasi yang sama dengan suami TT..boleh je kut

Eljie posted on 26-5-2014 03:22 PM
kalau ko pun ada dalam situasi yang sama dengan suami TT..boleh je kut

Ishh... suami TT tu tahap makan kacang kuda jer ... Lox 3 kali lagi padat ...

R.A.M.A_mirror posted on 21-5-2014 08:47 AM
TT said before susah nak jatuh cinta...
but u married in 23 yrs old...
LOL..funny enuff...

saya memang kenal dengan suami. tapi, tidak pernah terfikir sampai ke alam rumah tangga. suami kemudian berjumpa dengan ibu saya. Atas desakan ibu, saya setuju untuk berkahwin.

Yang saya maksudkan tidak mudah jatuh cinta bererti saya tak mudah menaruh perasaan terhadap seorang lelaki. dari zaman bujang, saya memang tak pernah ada pasangan, macam kawan-kawan saya yang lain. tak sempat mungkin.

Apa yang saya nak daripada seorang lelaki? Maaf, saya sendiri tiada jawapan untuk soalan tersebut.

Tapi, saya ada soalan untuk saudara/i.
Lelaki pandang 'sex' itu bagaimana? adakah baki kaum lelaki, hubungan kelamin itu segala-galanya?

Sekian. terima kasih.

lina1983 posted on 23-5-2014 02:41 PM
Hai TT..
Just to share my story with you..i was married at your age which was 8 years ago now.I thi ...

terima kasih di atas perkongsian. semoga puan terus bahagia di sisi suami tercinta.
Salam

tengah_bosan posted on 15-5-2014 04:34 PM
Salam sis,

I think u banyak negative thoughts in ur mind la.. I used to be like this before. And ...

Terima kasih kerana diatas kepercayaan. Saya juga berharap saya boleh menjadi seorang ibu yang baik. insha-Allah. bukan isteri yang baik, tak bermakna bukan ibu yang baik... terima kasih sekali lagi

Salam

CauPandin posted on 26-5-2014 10:20 AM
err ksian suami ko TT.. aku sbg lelaki mmg akan memberontak sbb apa hak yg aku spatutnya dpat aku x  ...

maaf.. boleh terangkan dengan lebih terperinci... memberontak bagaimana? tindakan saya yang mana yang mebuatkan suami boleh memberontak.
Masa dan inisiatif saudara/i amat saya hargai.
Salam

Loxlaxman posted on 22-5-2014 09:11 AM
Kes yg ada simptom split personality ni mcm ni elok jumpa psyciatrist ... kalau bior lama-lma nanti  ...

Untuk pengetahuan saudara/i... saya memang mengikuti sesi terapi bersama dengan clinical psychologist secara berkala. Saya memang kerap mengambil pil anti-stress. namun, disebabkan saya mengandung, saya tidak dibenarkan mengambil pil tersebut sehingga saya melahirkan. terima kasih diatas cadangan.

Salam