CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mariah91

Rasa tak selesa dengan hubungan suami isteri.

Loxlaxman posted on 22-5-2014 09:11 AM
Kes yg ada simptom split personality ni mcm ni elok jumpa psyciatrist ... kalau bior lama-lma nanti  ...

Untuk pengetahuan saudara/i... saya memang mengikuti sesi terapi bersama dengan clinical psychologist secara berkala. Saya memang kerap mengambil pil anti-stress. namun, disebabkan saya mengandung, saya tidak dibenarkan mengambil pil tersebut sehingga saya melahirkan. terima kasih diatas cadangan.

Salam

a man just need companion....not just sleeping partner
a man doesn't need a women... but a wife

yg plh penting... a man need someone to be with ....communicate, sharing thought, teman suka duka...

Syumaimah posted on 10-5-2014 02:47 PM
Lelaki nih kan di awal perkahwinan macam anak sulung dan di ujung perkahwinan (senja) macam anak b ...

Selama ini, saya sangkakan lelaki rimas dengan perempuan yang terlalu bergantung. jadi, susah macam mana sekalipun, saya cuba selesaikan maslah saya sendirian. Memang jarang saya berkongsi dengan suami segala hal. pertama, saya tidak mahu suami risau. kedua, saya berpendapat bahawa suami saya sudah cukup sibuk dengan kerja. tidak pernah saya sangka, cubaan saya untuk menyelesaikan masalah saya sendiri disalahrtikan oleh suami saya.

Saya banyak dengar keluhan dari para suami akan sikap isteri yang terlalu 'clingy' dengan suami masing-masing. saya, sangkakan suami saya juga begitu. jadi saya kira, suami saya dan suami puan tidak seperti itu. bagaimana puan atasi sikap keanakanakan suami supaya bleh saya aplikasikan dalam kehidupan rumah tangga saya. saya sedang mencuba. saya harap, puan tidak keberatan untuk berkongsi.

Salam

MengkuduMasam posted on 29-5-2014 11:38 PM
a man just need companion....not just sleeping partner
a man doesn't need a women... but a wife
...

Maaf, tumpang tanya.... boleh terangkan lebih lanjut? saya kurang jelas

T. kasih

Mariah91 posted on 29-5-2014 11:40 PM
Selama ini, saya sangkakan lelaki rimas dengan perempuan yang terlalu bergantung. jadi, susah maca ...

Yap, saya sebenarnya macam awak la suka buat sendiri.... Maybe sbb didikan parents kan... Saya memang suka buat sendiri selagi boleh tapi suami saya lebih kurang suami awak la jugak... Nak pi mana sanggup nak antaq wp saya boleh naik bas ke apa ke...

Pasal sikap keanak anakkan tu, saya tak de la atasi sangat pun.... Saya layan je la.... Sebab dengan kita ni tempat dia bermanja kan. Kalau bukan dgn kita dgn siapa lagi, betul tak....

If busy dan tak terlayan tu cakap je la....memang la mula mula rimas kan tapi lama lama ok je.... Hehe

Tu je la.... Berlapang dada je lah dgn sikap keanak anakkannya tu.... Majoriti suami memang macam tu bila dgn isterinya... Manja dan suka perhatian.... Awak sabar dan berlapang dada la dalam melayan kerenah suami awak....

Setahun dua perkahwinan ni mmg banyak ujian dia, gaduh gaduh tu biasa sbb nak serasi tu memang kena lalui macam tu. Baru la kita lebih faham sikap pasangan kita....

Dah masuk usia 5 tahun ke atas kita dah banyak faham dia dan dah agak serasi so tak de la nak rimas sgt atau meluat ke apa ke.... So seblm 5 tahun usia rumahtangga nih kena la bersabar banyak la....

Pendapat sy macam tu la

Rate

1

Khairiah87 posted on 11-5-2014 07:21 PM
memang ada sesetengah lelaki yang tertarik dgn perempuan macam adik. Alasannya, lain dari yg lain. T ...

terima kasih akak di atas komen akak.. saya baca elok-elok, macam akak suruh. memang suami pernah cakap sikap garang saya tu yang buat suami tertarik dengan saya. mungkin akak betul. Apa yang suami saya buat, biarlah saya sahaja yang tahu. terima kasih di atas komen panjang lebar akak. saya amat amat hargainya... dan untuk soalan akak tentang kehamilan, saya rasa mungkin saya mudah hamil. saya pernah melahirkan sekali, keguguran sekali, dan yang ini adalah kali yang ke-3. mudah-mudahan semanya berjalan lancar hendaknya.

saya dah baca benang akak, tapi saya minta maaf sangat-sangat. saya tak tahu macam mana nak komen, dan bagi pendapat.. maaf ye kak

Salam

Follow Us
Syumaimah posted on 29-5-2014 11:59 PM
Yap, saya sebenarnya macam awak la suka buat sendiri.... Maybe sbb didikan parents kan... Saya m ...

Mungkin juga...sebab saya baru hampir 3 tahun berkahwin. Dan, saya kalau boleh memang suka buat sendiri.. saya pula jenis cakap pun tak berapa banyak. kawan pun tak berapa ramai sangat. Mungkin lah betul...saya kurang komunikasi. jumpa dengan suami pun jarang. kadang-kadang saya rasa saya pula yang patut jadi suami, suami pula wataknya seperti seorang isteri...

Melayan kerenah mungkin sukar untuk saya. Tapi, insha-Allah, saya cuba. saya sangat terkejut, sebabnya, suami saya tu tegas orangnya...tapi, betul juga, takkan suami perlu layan saya macam suami layan yang lain-lain. Terima kasih ye, atas perkongsian. banyak membantu

Mariah91 posted on 30-5-2014 12:10 AM
Mungkin juga...sebab saya baru hampir 3 tahun berkahwin. Dan, saya kalau boleh memang suka buat se ...

lelaki/suami prefer komunikasi/report berfaedah drpd perempuan.

report merujuk kepada perkara yg berguna sprt, activity/info harian berfaedah:
  • "hari nie i g service keta, kt kedai seblah ada offer lcd baru siap ada built-in ps5 kt dalam. bukan fake. gta5 bleh run!"
  • "hari nie staff i 2 org berenti. esok calling for interview. kalau ada sesaper nk carik keje suh email kat hr i."
  • "tax still high. u ada contact memana umah anak yatim yg valid?"
  • "ali (bukan nama sebenar) kata company dia nak tutup next month. banyak barang nak tolak. dia ajak dtg. jom shopping"

drpd report tersebut, ia juga boleh dijadikan reference utk mencari solution bersama.

antara perkara yg x perlu citer n biasanya lelaki/suami x process (kecuali no 5 - hidden process under service host: local system):
  • gossip artis/jiran/officemate, etc.
  • sales (logically sales/promo adalah utk menarik pelanggan sahaja)
  • citer kat tv
  • masalah yg melibatkan hati (bukan physical, dimana ianya boleh diubati oleh empunya hati tersebut)
  • hari nie i gi gunting rambut kat kaizen. dak fita tu makin cute!
Last edited by mziskandar on 30-5-2014 03:42 AM

Mariah91 posted on 29-5-2014 11:27 PM
saya memang kenal dengan suami. tapi, tidak pernah terfikir sampai ke alam rumah tangga. suami kem ...

im quite understand ur story..
tq for comment...

btw..a question u asked look u have deep sex problem with him..
hbungan seks bukan segalanya..tapi seks sebahagian daripada kehidupan pasangan berkahwin..
i think de best answer its rujuk pada Islam..
Islam itu sempurna..
keep reading..learning.. n share with ur hubby..
mana yang sesuai..selesa...baik untuk kedua2 pihak..
maybe dia lebih memahami mana yang baik mana yang buruk mengenai masalah seks ini..
tq

lepas dapat baby, mesti tt ni gembira semula..

kalau tak gembira juga, dinasihatkan tt pm husband tt nye fb kat saya..

dah elok2 kahwin. gelenyar mau bercerai.
ego hang tu bwk laaa sampai mati.

nasihat aku, hang tunjal kepala sendirik laa wey...

Walaupun kau nampak berilmu, tp actually kau x matang lg tt. Yup, perkahwinan bkn utk ko kalau ko berfikiran macamtu. In first place, kenapa kau kawin? Dasar apa? Cinta, syg, keperluan, niat nak memiliki?

Aku x rasa kau betul2 cintakan husband kau. Kau mybe suka kt dia, syg laa kt dia. Cinta.....x kot.

Tp klo kau cintakan suami ko krn allah, kau x kn bersikap aneh mcmnie.
Aku hrp apa yg ko rasa ni sbb pmbawakn budak jela. And consider la divorce tu balik. Serius, x masuk akal.

Sbb kau tegar2 cakap kau syg laki kau kan. So......lu pikir la sindri.
Solat la wei byk2 mintak lembut ati kau tu. Haihh.

Mariah91 posted on 29-5-2014 11:27 PM
saya memang kenal dengan suami. tapi, tidak pernah terfikir sampai ke alam rumah tangga. suami kem ...

Baca buku mens are from mars, women are from venus. Mmg terbaik buku tu.

Quote aku suka skali which is men give love to get sex, women give sex to get love.
Kau repeat ayat tu 44kali. Nnt kau paham.

Aku dulu pn meluat gak laki nie x da benda lain ke yg dia nak. Tp aku baca buku tu, buku tu terangkan, dorg dah di design kan mcmtu. Sbb tu perempuam sebaliknya. Ada pham?

yayaachan posted on 25-6-2014 11:11 PM
Baca buku mens are from mars, women are from venus. Mmg terbaik buku tu.

buku tu pendapat penulis jek
nak kenal lelaki dengan lebih baik
stay dulu dalam perkahwinan selama 5 tahun
nnt tahu la mcm mane perangai lelaki
aku dlu bengan jugak
kenapa pompuan gedik2
tp bile dah kawen taw ler sbb ape

tt kdg2 aku pon mcm tu..
aku rimas laki aku mengada2 n depends kt aku..
tp die suami terbaik..
bila aku pk balik mase ni la kita nak kumpul pahala..
pahala kita now depends on layanan kita kt dia..
kalau kita x layan die..mmg xdpt la pahala..ntah2 tak bau syurga..
aku nasihatkan ko layan je la sehabis bole..
be hipokrit pon xpe..janji die happy...
sbb kita nya dosa sume skrg bkn kita or parents yg tggung..
now sume atas bahu die..
hanya membahagiakan die je la jalan kita nak ke syurga..
unless u x nak msuk syurga or tak pecaya ade syurga dan neraka..

aku sbenarnyer x paham masalah ko nih..n malas nk paham..mcm pening kepala je klu paham..syg tp ko buat die cam tuh..dah kenape?

awak beruntung kerana dia masih sabar dengan sikap awak...mcm say juga..awak pun lebey kurng sama dgn isteri saya..apa2 pun cuba yg terbaik dlam kehidupn alam rumah tngga....setiap pasgn yg berkahwin sudah ada niat utk bahagia selamanya..cuma kita yg menetukn,bahagia atau sengsara...

Mariah91 posted on 24-4-2014 08:54 PM
Salam.

Saya memang duduk jauh sebab saya masih belajar di Kuala Lumpur. Saya duduk dalam kampus ...

Tt..sy doakan yg terbaik utk tt..sepanjang apa yg sy baca...sy dapat rasakan tt syg suami tt..cuma tt tak yakin dgn perasaan tu mungkin?..

Harap tt dpt buat keputusan dgn baik..<3

Tt kawen bukan kerana Allah lah kot. TT anggap suami x layak dpt tt. Tt ni muda lagi..rasa tanggungjawab pun xde lg sbb masih blaja. betul2 kompiden ke boleh jaga anak lps deliver nanti? U masih student,the real world is still far ahead. Xsemua benda boleh jd mudah spt yg tt sangka...u have a perfect husband why can u be a perfect wife?

Alahai tt..u sendiru tahu u pnya kelemahan..u sendiri tau apa mslh rumh tngga u..

Lower down ur ego n usaha la sungguh2 utk jd wife yg baik n mmbhagiakn yr husbnd..

Jgn rasa diri tu terlalu bagus..hidup perlu sling bertolak ansur..

Now u akn rase u betul n nekad nk divorce..once u divorce u ak rs mnyesal n rasa kehilngn..