CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mariah91

Rasa tak selesa dengan hubungan suami isteri.

untung suami ko dapat suami rajin...sebenarnya ko tak salah..suami ko yg salah...tk reti layan pujuk ko...dia ada beza layan kawan, mak, dan jugak ISTERI..hehehee...anyway...ko habis kan belajar dulu...mana tau things will change...semoga beranak pinak ramai2!

maknaya semua masalah nie mmg dari ego kamu la ya... pham dgn apa yg kamu rs tp tak salah untuk sayang suami... penah dengar kuliah ustuaz ckp rasulullah pon ada masa penah takot dlm syang kn isteri2 baginda..takot untuk tidak adil dlm menyayangi isteri2(mintak rujuk kpd ustaz2 lain sebab aku takde rujukan yg sahih cuma pnh dgr..takot tersalah)... tp kita hakikatnya baginda jugak adalah makhluk... sama jugak dgn kita.. kamu takot syg suami kamu tu nanti...akan jd mcm perempuan lain? ada penah kamu pikir suami kamu tu sama tak dgn suami perempuan yg dh kena tipu dgn suami dorng? cinta kpd allah..rasulullah...ibu bapa..suami dan lain2 tak sama.. cinta makhluk ada batasan....

lg1 bab mintak cerai dgn suami aku mmg tak suka.. orng tua kata bila isteri mintak cerai kpd suami akan begegar tiang arash..tak tau la hadith ka ayat al-quaran ka atau kata2 orng tua ja...mintak rujuk pada ustaz2 ya...tp logaik nya mmg tak sesuai isteri mintak cerai kepada suami sekiranya takda sebab yg kukuh... islam tak la melarang lansung isteri mintak cerai tp mesti ada sandaran yg kuat untuk menuntut... membela hak wanita tak salah dlm islam..islam letakkan wanita ditempat yg istimewa...sebab tu dosa isteri suami pon kena tanggung...menunjukkan islam terlalu menjaga kaum wanita..

nafkah batin suami bagi aku klu lbh elok kau layan dia elok2.. bkn maksud aku kau tak bg.. klu tak mcm blh ada yg kat dlm perut tu kan(part nie aku suka)... tp sekadar berkonsi... takot2 klu suami tak dpt haknya dia akan cari lain... benda nie nanti tak pasal2 buat suami kau bedosa besar... tujuan kawin tu besar dlm islam.. memberi nafkah batin suami isteri pon ada pahalanya.. bkn stakat solat puasa haji zakat ja.. menderhaka kpd suami dgn mak ayah bukan setakat kita tengking dorng ja... ingkar dgn perintah dorng yg betul atas hukum syarak pon blh jatuh derhaka kn... isteri bila dah berkahwin kena taat suami.. hatta klu mak ayah meninggal klu suami tak benar ziarah..isteri tak boleh pg... islam tu agama fitrah.. klu ada masalah cuba rujukdri segi pandangan islam... pasti ada jalan kluar yg adil dan berpahala...

klu bab ego tu aku rs banyak la kau baca al-quran... cari la mn2 surah yg baik untuk melembutkan hati... klu saidina umar yg keras hati dan kasar pon blh lembut hati dgn al-quran... apa pulak kita yg orng biasa nie... pasti ubatnya al-quran... aku dah tak inagt surah2 bgs untuk lmbutkan hati.. tp bg aku kuat mngatakan maslah kau nie adalah masalh hati... bkn busuk hati ka apa ka... cuma ada keras hati siket ja...klu disiram dgn ayat al-quran inshallah lembut la hati kau tu nanti...

semoga rumahtangga kau akan kekal...dan semoga diturun kan rahmat dri allah untuk kalian berdua....

sekadar berkonsi pendapat... klu tak setuju abaikan...

patutla tt camnie..ada pengalaman silam ngan lelaki rupanyer...
nak eloknya mintak tolong ngan pencipta kita...tanya Dia..kenapa dgn aku ni..mintak jalan yg betul...dlm duk keliru,berperang dgn dalaman musuh nyata campur tangan...duk hasut mcm2...
pendapat aku,untung la dpt suami baik..kalo dpt jenis kaki pukul,mental..masak la ko..berapa ramai pompuan malang kt luar sana yg dpt suami teruk...toksah duk layan sgt la setan dlm kepala tu...sabar jek la,ada la hikmah dia tu

lima_kupang posted on 24-4-2014 02:34 PM
maknaya semua masalah nie mmg dari ego kamu la ya... pham dgn apa yg kamu rs tp tak salah untuk saya ...

saya ok je dgn pendapat org. Itulah tujuan saya luahkan masalah saya dekat sini. Vuma, kalau yang bunyi kasar, saya tak adalah nak bagi respon. Pendapat saya, 'feedback' saudara/i boleh diterima pakai. Tak kasar pun. TQ ye.

pakweneelofa posted on 24-4-2014 02:32 PM
untung suami ko dapat suami rajin...sebenarnya ko tak salah..suami ko yg salah...tk reti layan pujuk ...

biasanya orang letkkan kesalahan itu dekat saya, tapi saudara/i lain pula. boleh tahu kenapa?

Malang sungguh laki  tt ...he deserves pompuan yg lebih baik pd tt ...sila proceed  to split up ...

Hopefully 2 2 boleh jaga  anak  dgn  baik ...

Follow Us
egonya tt ni...kata syg, tp dlm ms sama benci. kata x nak tmbah dosa...tp bl suami mtk hak dia sebagai suami, tt x nak plak. dalam tak nak, dpt gak hasilnya tu adoi, mmg ada mslh tt ni. rasa better gi jupe psychologist, mtk nasihat. dan juga rujuk kat ustaz..mana tau ustaz blh tlg.

dan aku rasa boleh "berubat" dengan perubatan secara Islam.  dosa seorang isteri bknnya terletak tinggi ke x suara ko kat suami tt...ko wat endah x endah kt suami pn dah kira dosa.  jgn suami ko ceraikan ko br ko nyesal. time ni blh la ko ckp ko nak bebas...nnt tgk la cmne. menangis air mata lah nnt klu suami ko dpt bini lg hebat dr ngko. dan aku rasa mmg suami ko x layak pn ngan ko (sori ye, mmg kasar).

dr segi ko luah perasaan pn dh nmpk ego dan berlagaknya ko sebagai seorang wanita yg bekerjaya (sori tt, ramai lg kt sini yg meletop2 kerjayanya)

adiossssss
p/s: cmni ke rupanya seorang wanita yang ingin membela seorang wanita yg lain? ermmm...x la kut

Mariah91 posted on 24-4-2014 03:17 PM
biasanya orang letkkan kesalahan itu dekat saya, tapi saudara/i lain pula. boleh tahu kenapa?

i ni saudara ok....sbb tk leh nak salahkan perempuan seratus peratus...mmg u pun ada kureng mungkin...tp dalam kes macam ni..si suami kena paham..u tengah study...pregnant pulak tu kan??? dalam otak u sbagai hawa msti rasa beban..anyway u bukannya neglect makan minum pakai dia...so may be si suami ni kena do something la...go for babymoon ke..apa ke..pujuk ke...mungkin u ni jenis tk makan ayat...tp jenis yg suka dilayan dengan cara yg dari aspek lain....baru mood tu lain.....tk leh la dia nk kata u tk de perasaan..at least dia patut jadi pendengar u...dengar masakalah u...boleh u luah problem u..pasal assigment ke itu ke ini ke..at least ada la tempat u nak menangis tunjuk air mata... kalau u tk de perasaan sayang ke kat dia..tk payah la u kawin dah tu sibuk2 kemas baju dia segala...untung la suami u dapat u..kalau i dapat isteri yg rajin macam u...biarlah tk de kerja tak bergaji tak bersijil unisti...asal comey aku terima seadanya jadi bini aku..pandai la aku melayannya...

sumber nasihat: pengalaman dan pengamatan sendiri...

salam, just nak mencelah sikit, aku rasa tt ni EGO n banyak sangat fikir negatif bila buat baik dgn hubby....

Innrukia posted on 24-4-2014 01:14 PM
pandai tapi tak bijak.....

Even tt ni nampak tegas tp dia tak tau apa yg dia nak.

sekadar berkongsi

Ketika beginda selesai berkhutbah hari raya yang berisikan perintah untuk bertakwa kepada Allah s.w.t. dan anjuran untuk mentaatiNya. Baginda pun bangkit mendatangi kaum wanita, baginda menasihati mereka dan mengingatkan mereka tentang akhirat kemudian baginda bersabda : “Bersedekahlah kamu semua. Kerana kebanyakan kamu adalah kayu api Neraka Jahanam!” Maka berdirilah seorang wanita yang duduk di antara wanita-wanita lainnya yang berubah kehitaman kedua pipinya, dia pun bertanya : “Mengapa demikian, wahai Rasulullah?” Baginda menjawab : “kerana kamu banyak mengeluh dan kamu tidak taat terhadap suami.” (HR Bukhari)

Wallahu a'lam.

I setuju dgn apekebenda............apa saja masalah kita kembali padaNYA..

TT tau what ur heart really desire.. Ketepikan ego TT.. mmg bukan senang nak bang ego tu tp if u really love ur hubby then buang ego tu n have heart to heart talk dgn dia psl 'masalah' TT.. Kita yg jenis 'ice queen' ni mmg selalu akan ada masalah sebegini, so mmg perlu lawan ego agar hati Kita lebih tenteram...

dekat diri dengan Allah. rajin solat and doa. u know how suffer ur mother after separation and do you think you can handle it? why not pegi umrah dengan suami you. muhasabah and tenang kan diri dekat rumah Dia.  doa banyak2 dekat Allah bg petunjuk. now you boleh ckp you bukan la terbaik, he deserves someone better, bla bla bla tp klu betul2 dia jumpa someone better and hidup happy aku tak rasa ko boleh accept tu. skang ko boleh ckp mcm tu sebab deep inside ur heart ko tau husband ko xkan tinggalkan kau sbb tu ko ckp mcm tu. tp once bila husband kau ckp ok,kita cerai. percaya lah ko xkan kuat mcm mana ko rasa ko boleh. and another thing, think about ur baby. ko nak dia mcm kau ada parents divorce? jangan jadikan benda complicated. ko kawin atas persetujuan ko, and ko sayang dia. ko nangis sbb cemburu. jgn sebab ego everything smue mess up. go and fix your problem. medication x boleh, go something else. yoga or pegi holiday. tp aku sangat suggestkan ko pegi umrah bersama. sbb kawan aku mcm ko ckp nak cerai2 knon ckp dia kuat, end up bila husband dia stuju dia melalak, pengsan. lps tu meroyan ckp mmg btol husband dia x syg dia sbnarnye sbb tu senang2 cerai. diorg pegi pej agama kaunseling,ustaz tu bg nasihat rajin buat solat jemaah, lepas solat isteri cium tangan suami, suami cium dahi/or mana2 la yg nak. then kalau ada duit lebih pegi umrah sama sama.

Mariah91 posted on 24-4-2014 01:31 PM
Salam.

Terima kasih di atas 'feedback'. FYI, abah left ibu masa saya tengah sekolah menengah. S ...

berdasarkan kisah silam ko....rasa2 mcm ada perasaan dendam kat lelaki di hati ko...that y ko tak mampu utk menyayangi somi ko seikhlasnyer....mungkin jugak somi ko ada pernah menyakiti hati ko..so bad become worse...itu punca ko nak bercerai...hati ko yg terluka..bertambah luka....

pendapat aku....somi ko patut cuba memahami ko...cam ne kisah silam ko mempengaruhi pemikiran ko....ko perlukan special treatment...bukan dilayan spt isteri yg biasa2....ko perlukan seorg somi yg amat2 sabar....yg dpt menyakinkan ko bahawa dia adalah lelaki yg terbaik utk ko...dpt memadamkan dendam2 yg membuak2 dalam dada ko...

so ko mmg patut luahkan segala apa yg ko fikir skrg nie....biar somi ko paham...pas tuh..soh dia fikir sendiri..mampu tak dia jd seorg somi yg spt engkau inginkan....kalau dia rasa tak mampu....mmg tiada jln lain la....tp nt selama2nya akan ada perasaan dendam ko terhadap lelaki....ko akan sentiasa dingin terhadap lelaki.....

semoga anak yg ko kandung skrg ni...adalah anak lelaki....InsyaAllah nt ko akan dpt menyayangi seorg lelaki dgn betul2 ikhlas...

Mariah91 posted on 24-4-2014 01:40 PM
and.. you're right, saya memang tengah bertarung sekarang ni sebab saya akui, suami saya bukan mal ...

so....ajak la..somi face to face...luahkan segala2nya....soh dia dengar je.....sampai ko abis....pas tuh....soh dia wat decision....yg penting ko luahkan semua sekali..jgn ada yg tertinggal..dan pastikan somi ko paham...apa yg ko rasa....ingatkan dia jgn menyampuk sehingga ko abis....

MissAvvy posted on 24-4-2014 03:49 PM
egonya tt ni...kata syg, tp dlm ms sama benci. kata x nak tmbah dosa...tp bl suami mtk hak dia sebag ...

Terima kasih atas pandangan. Saudara/saudari ada cakap tentang ustaz. Ramai-ramai yang bagi pandangan, saudara/saudari saja yang cakap tentang ustaz. Boleh tahu kenapa?

Berkenaan dengan psychologist, saya memang ada session dengan clinical psychologist. Saya memang dependent dgn ubat. Cuma, sebab saya mengandung, jadi saya tak boleh bergantung sangat dengan ubat tu. Tapi, kalau dengan psychologist, saya terhad bercakap tentang disorder, bukan masalah peribadi saya. Saya tak tahu kenapa, tapi saya rasa clinical psychologist saya tu ada juga tanya suami saya serba sedikit tentang hubungan kami suami isteri. Last edited by Mariah91 on 24-4-2014 06:37 PM

makkenits posted on 24-4-2014 04:53 PM
TT tau what ur heart really desire.. Ketepikan ego TT.. mmg bukan senang nak bang ego tu tp if u rea ...

I think I am so not fit for marriage, and I am being unthankful for he's being by my side in any circumstances. I dah agak memang ada yang akan amuk I. Tapi, sekurang-kurangnya I acknowledge my weaknesses. I tak salahkan pon suami I. Tak tahulah nak cakap macam mana. Nak buang ego, bagi I susah sangat. Takut nanti jadi macam ibu. Abah, sampai iu meninggal, tetap tak munculkan diri. I tak tahu nak cakap macam mana. Cuma, lelaki macam suami, memang ramai yang suka. Satu hari, I tetap rasa dia akan tinggalkan I juga. So, kalau I berpisah sekarang, sekurang-kurangnya I lebih bersedia, sebab I yang minta. Tapi, masalahnya, I am expecting. My husband memang happy sangat since according to him, having baby will assure me not leaving him. I belajar dulu untuk ibu. Kerana ibu, I ada kekuatan, tapi lepas ibu dah tak ada, dunia rasa gelap. I ingat nak bina hidup baru dengan ibu lepas habis belajar nanti dan tak pernah ada niat nak berumah tangga pun pada asalnya. I nak hidup dengan ibu, sampai I mati. Tapi, ibu pergi dulu. I rindu ibu sangat-sangat. Kalau arwah ada, I tak rasa I akan rapuh macam ni

pakweneelofa posted on 24-4-2014 04:21 PM
i ni saudara ok....sbb tk leh nak salahkan perempuan seratus peratus...mmg u pun ada kureng mungki ...

Suami saya ada je bawa jalan-jalan. Biasanya, dia bawa saya ke KLIA, sebab kami kenal di situ. Tapi, lately, dia sangat-sangat sibuk. Kalau demand sangat, kesianlah dekat dia. Asyik on call je. Rasanya dia penat. Anyway, terima kasih sebab memahami. Ada kaum Adam yang bagi moral support, buat saya rasa lebih baik. Saya akui, saya memang tak sempurna. Banyak kelemahan. Lompang sana sini. Saya memang tengah belajar betulkan mana-mana yang patut. Kata org, sebelum kita salahkan org lain, kita kena cermin diri sendiri dulu. Tapi, pendapat saudara betul-betul buat saya berterima kasih sebab you didn't amok me. TQ ye.

akula203 posted on 24-4-2014 05:13 PM
berdasarkan kisah silam ko....rasa2 mcm ada perasaan dendam kat lelaki di hati ko...that y ko tak  ...

He knows about my experince dengan lelaki. Sebab itu lah rasanya suami boleh sabar. Suami memang selalu elakkan perbincangan sebab katanya, takut nanti gaduh. Jadi, setiap kali saya nak mula berbincang, suami akan tukar topik. Terima kasih atas pandangan. Saya akan usahakan untuk berterus terang dengan suami saya. Tambahan pula, sebelum nikah lagi suami memang tahu saya jenis yang macam mana. Saya rasa, kerana dia juga, rumah tangga ni bertahan. Tapi sampai bila? My pregnancy memang buat suami excited, sampai nak buat kenduri bagai. Tapi, situasi sekarang ni, saya takut nak jadi ibu. Jadi isteri pun tak boleh, ini kan pula nak jadi ibu... Kalau anak saya lelaki, mungkinkah saya akan terus tak suka lelaki?

storyboard posted on 24-4-2014 02:59 AM
setuju dengan pandangan kawan kita nie. not to side to your hubby but try start to call him 'abg'  ...

I don't mind if you pick up side sebab it's just our nature to be at one side when it involves two parties. Tak menagapa. I know how hard to be neutral is. Thanks anyway