CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Mariah91

Rasa tak selesa dengan hubungan suami isteri.

salam... buang ego..menyayangi suami dan meluahkan rs sama sekali tidak menjatuhkan maruah seorg wanita....malah menjadi kewajipan kpd seorg yg bergelar isteri menggembirakan hati suami... menyayangi suami bukan menjadi penghalang kpd cinta kpd Allah n rasul... klu betul mariah mendahulukan Allah n rasul... betul ikut suruhan Allah n rasul... tidak selayaknya suami mariah mendapat layanan sebegitu dr mu.... Syurga isteri ditapak kaki suami...bkn lg pd tapak kaki ibu... jika manusia boleh disembah... suamilah yg akan disuruh utk disembah oleh para isteri... sy juga mengalami saat kesukaran pada tahun pertama perkahwinan n mengandung jg pd ms tu...namun alhamdulillah...segalanya ok .... org ckp dlm3 thn pertama...mmmg mcmm2 ujian rumah tangga...klu kita dpt harunginya InsyaAllah... perkahwinan yg dh terjadi bukan kesilapan
...itu adalah jodoh yg Allah tentukan sejak dlm kandungan 4 bln semasa ditiupkan roh... jgn sesekali ucpkan mrnyesal kawin dengan suami...maka trpadamlah segala ctatan amalan kita selama ini.... sabar ..istighfar... tahajud...n istikharah...doa n tawakal....maaf..

kawan2 kena paham... mariah ni bakal lawyer... jadi lawyer  mmg susah nak trm pendpt org lain... diorg tetap kuat ngan pendirian n pendapat sendiri.... namun kita sesama saudara seislam n juga dr kaum muslimah....hanya boleh memberi nasihat n pandangan... beliau yg akan wat keputusan n pertimbangan.... ingatlah... hidup ini satu percaturan... ibaratkan diri kita dlm permainan chess... sekali nak ambil kptsn utk melangkah ..kite perlu lihat kpd sekeliling... depan blkg.kiri kanan.... bukan hanya perlu lari dr ancaman n masalah diblkg..namun dihadapan perlu lg menempuh bahaya n masalah yg pelbagai lg... fikirkan langkah yg bijak.... hidup ini terlalu singkat... hargailah  n sayangilah org yg menyayangi kita selagi hayat.... anggap apa berlaku ujian Allah bg nak baiki diri...n utk mrnjadi yg lebih baik.... anda sedang diuji...

u asked for strenght...
and Allah gave u difficulties to make u strong..
u asked for wisdom...
and Allah gave u problem to solve...
u asked for courage...
and Allah gave u obstacles to overcome...
u asked for love....
and Allah gave u trouble people to help...
u asked for favors....
and Allah gave u opportunities....
" maybe u received nothing u wanted.. but u received everything u needed... "

Dah berbakul bakul nasihat membina diberi. Aku harap tt dapat cari kebahagiaan yg dia nak..

jgn lupa update citer pasni

dari cara penceritaan saya rasa TT yg bermasalah...maaf ckp , ego TT terlalu tinggi.. tak semua lelaki boleh hadap perangai perempuan yang berego tinggi sebab lelaki pn ado ego sendiri...

soal perasaan & tanggungjwb apa salahnya kalau diluahkan perasaan kepada suami sendiri dan apa salahnya tunaikan tanggungjwb sbg isteri pd suami.. itu hak dia.. awak dah letak maruah di tempat yg tinggi sampai benda2 ni jejaskan hbungan sampai nak bercerai.. mungkin juga sebab awk tengok ramai wanita2 yang dah kawen yang ditinggalkan, mungkin suami mereka yang bermasalah.. kalau tengok sudut -ve mmg la akan jejaskan.. dah suami pon takde masalah nape nak bercerai pulak kan.. jgn jadi robot yang kaku dan tak punya perasaan.. dia nak awk jadi bini dia.. yang boleh luah perasaan segala bagai.. effect dari masalah ego ni suami gak yang kena..mungkin ditakdirkan awk mengandung supaya tak berpisah secara terburu2....  

Apesal ego melangit sangat.sayang ape mcm tu..syg sebagai kawan jela kot sebenanye..syg tanpa cinta?

Follow Us
laaa... x suka sex, x suka manja2, kawin watpe.. pregnant plak tu.. pastu nk cerai plak... peliknyaa... bazir je duit si suami kawin dgn isteri yg pelik.. buang masa, terseksa jiwa, buang duit... hmmmm

ape pun, cerai pun bagusla tt... baby tu serahkan hak kt bapa dia... u leh teruskan hidup dgn hepi... gud luck..

org yg blum kawin teringin nk kawin dia yg dh kawin tu sibuk pulak dh bercerai....

clarizsa posted on 4-5-2014 02:03 AM
laaa... x suka sex, x suka manja2, kawin watpe.. pregnant plak tu.. pastu nk cerai plak... peliknyaa ...

haiz...memang pelik betul lah TT thread ni....ni mcm main kawin aje...

memang buang masa dan buang duit suami dia tu.....

perh...ada seh org macam ni dlm dunia..
kalau aku director mmg aku buat filem...terbaik aaa..

kalau nak cerai sgt..g jumpa ustaz kat pejabat agama..failkan permohanan fasakh...
kalau nak tunggu suami lafazkan cerai..mmg xlah jawabnye sbb dia syg kan TT..

kalau bercerai jalan yg lebih baik dan leh watkan TT bahgia..go ahead...
tp TT akan menjadi insan yg rugi seruginya..

kite ni hidup x lama TT...kite xtahu ajal kite bila..
x perlulah ego selamanya..muhasabah lah diri tu...
byk kan berzikir..dgn mengingati Allah,..hati akan jd tenang..
riak dan ujub sgt dibenci oleh Allah...
ni asas kepada keimanan seseorang..
kalau yg asas pon TT dah failed..maafla..x guna ada title "lawyer"..
undang2 manusia, boleh diubah dan digubal..undang2 Allah..TT leh ubah ke?

sayangilah suami TT kerana Allah..bukan kerana selain drnya..
hidup ni untuk kite tanam saham dan kite tuai di akhirat nnt..
byk kanlah kumpul saham pahala..insyAllah..jannah jawabnya..

This is one selfish woman.  Dah cakap laki tu baik.  Lagi mau cerai sebab pride?  Ever given any thought to your man's pride? Why are you posting your stupidity here for the world to see?

baik TT g pakar psychiatrist..
atau jumpe ustaz.... dengar ceramah agama tentang kekeluargaan...
dekat diri dengan Allah tu lebih kan lagi...
motivasikan diri jadi lebih baik....

sebenar nye takda masalah ape2 pun TT ni...
cuma xpandai nak urus kan hati/perasan...celaru sikit ja...
terbawa2 dengan masalah ibu/ayah/adik beradik/ mgandung/pelajaran/exam je pun....

buang semua masalah tu...
hidup hanya sekali dik...
cuba bayangkan lagi berapa saat nyawa kite dicabut...
nanti langsung xdpt nk wt ape..
nikmati lah hidup ni dengan menjadi hamba ALLAH yg terbaik... Last edited by mizlily on 9-5-2014 12:07 PM

Salam Mariah. Akak rse adik nie mesti comey an sampai suami syg giler sampai cenggitu skali. Ad sebab r tue knp dye xmo ceraikan adik. Dye syg adk. W/pun adk rasa pengai adik nie burok no, tp, akak rsa suami adik tau kebaikan adik katne. sebab tue dye xmo lpaskan. akak x mo komen lbih2 psal ketaatan adik kat suami, sebab x adil kalau akak men tibai adik sesuka akak je, sebab ko ni, akak rase bek je dgn suami. cuma degil skit2 je. kalau bace komen, ko letak salah kat diri, bkn kat somi. tue menunjukkan yg ko nie ok je. ngaku salah. mn ad ad isteri yg nak ngaku salah? porumer kat cnie yg marah2 tue pon, blom tentu mithali sgt. caye r ckp akak nih. akak rse, ad gak bnd yg somi adk wat yg watkan adk x puas aty nie sebab somi ko pon x sempurna. mane ade yg sempurna kat donya nih~

ko ad kate ko kenai sumai zaman skolah agy? mase muda2 dulu laki ko nie kaki pompuan ke? pastu, ko ad kate spanjak ko kawan dgn dye, ko tunjuk degil ko awai2. camne respon dye? mase kenai2 dulu slalu ke jumpa2, msg2?   ke jarang? jawab kay, sebab akak nak bagy pendapat nih. Dun worry, akak x marah2. I nie lembut jer

pasai napkah batin pon akak x rasa ko abaikan sepenuhnya. kalo x, dlm perut tue apa? wakakaka kalau x layan, mne dtg yg dlm porut tue kan? cuma kadang2 kite penat, alih2 kalau nak dtg bulan. mood swing r. tu yg wat ko xde mood uh. cuma nsihat akak, jgnlah abaikn sgt. kesian laki ko. kira ok r tue dye x ngamuk2 kalau x dapat. so, hargai dye. mungkin sebab ko kenai dye sebagai kawn, so, kau ad msalah nak terima dye sbagai somi. payah gak tuh

so, ini r pendapa akak. akak sendiri ade prob dg laki akak. handle bek2 k. kalau terasa nak komen prob akak, silalah ke thread akak. kah kah kah *promote

mizlily posted on 9-5-2014 12:06 PM
baik TT g pakar psychiatrist..
atau jumpe ustaz.... dengar ceramah agama tentang kekeluargaan...
d ...

tue r, kita pon x rase si TT nie bermasalah sgt. tekanan kot.

lagy satu akak nak habaq, jgn r cerai. somi ko syg ko dik. mana mau carik yg kualiti gitu? meroyan dye nanty. ko x kesian? kate syg? hahahhaha akak plak excited lebey. lagy pon kau tgh ngandung. sian baby tu nanti takde bapak. aku rase kalau kau pegy pejabat kadi, memang sasau laki kau dik. kau ada kelebihan buat laki syk kau sampai camtu skali. ko patot syukur. kay, akak xmo marah2 nanti ko stress.

rasenye ko menyepi pon sbab stress nie. nak wat camne dik oi...terima je laaaaa

Khairiah87 posted on 9-5-2014 09:50 PM
Salam Mariah. Akak rse adik nie mesti comey an sampai suami syg giler sampai cenggitu skali. Ad seba ...

Salam

suami saya jenis yang tak heran dengan lovey-dovey ni. Masa kami berkawan dulu, texting for once a week pon dah kira kerap. kadand-kadang dua minggu sekali, kadang-kadang sebulan sekali. Kalau jumpa, lagilah tak kerap. Biasanya, abang dan kakak ipar suami akan jemput saya kalau ada majlis dekat rumah mertua sebelum kawin dulu.

Untuk pengetahuan kakak, suami saya, bukan jenis yang pandai sangat bercakap dengan perempuan. Dari sekolah lagi, ramai yang suka dia, tapi biasanya dia buat tak tahu saja. Selama saya berkawan dengan dia pun, kami punya mesej tak ada yang berbaur ayat-ayat romantik pun. Saya tak kisah, sebab saya sendiri kurang selesa dengan lelaki yang 'sweet-talker' ni. Cuma hampir 2 tahun usia perkahwinan ni, makin manja pula. Macam-macam pula suami minta. Adakala, saya rasa bahawa saya menikahi lelaki yang berbeza dengan lelaki yang saya kenali dulu. Macam langit dengan bumi. Saya makin tak faham dengan sikap suami saya.

storyboard posted on 1-5-2014 04:14 PM
so, dah 6 pages.. aku nak tau jugak apa conclusion TT.. apa ending TT nie? leh tak dengar and nilai  ...

Nanti saya update. TQ

ziracute87 posted on 2-5-2014 11:42 PM
u asked for strenght...
and Allah gave u difficulties to make u strong..
u asked for wisdom...

Thanks for the poem. I like it. I really do

Mariah91 posted on 10-5-2014 02:09 PM
Salam

suami saya jenis yang tak heran dengan lovey-dovey ni. Masa kami berkawan dulu, texting f ...

Lelaki nih kan di awal perkahwinan macam anak sulung dan di ujung perkahwinan (senja) macam anak bongsu... Kesimpulannya memang akan manja...

Suami aku pun awal kawin dulu x de la manja pun... Dah 6 tahun kawin nih hai lah manja menjadi jadi... Nak nak kami belum ada baby....

Seme nak kena ada aku di sisi dia.... Nak tido kena ada aku kat sebelah, nak tengok tv kena aku teman, nak makan lagi la kena aku kat sebelah. Kalau tak makan pun kena teman gak....

Kalau aku nak gi mana mana kalau dia tak gi maka aku tak boleh gi... Aku tak penah tinggalkan dia melainkan klu ada kursus tu pun dia sanggup ikut aku....

Tp kalau dia outstation jauh jauh aku ok je.... Tapi bukan bermakna dia tak pandai berdikari... Berdikari je tp ada part part manja sgt.. Sampai aku selalu cakap yg aku macam ada sorang anak lelaki yang nakal dan manja..... Hehe

Lelaki selalu gitu la... Tapi ada gak lelaki yg x de manja sgt especially klu dah ada anak.... Klu belum ada anak mmg la manja yg amat