CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: pencilgadong

aku depressed. ( UPDATE Latest :(page 3

bersepah keje dlm donia ni. x dapak keje dgn kompeni mat saleh,keje dkt company cina mainland pun ok. bkn nak keje smpi mati. smbil keje smbil cr peluang lain. dpt peluang yg lebih baik, blah je la. apa susah...

kalau aku rasa depressed, aku selalu fikir mcm ni, ade banyak lagi manusia2 kt luar sana yg tak senasib baik mcm aku. cth mcm kt colombia. negara dadah, sape2 pun boleh kena culik. sorry mayb tak relevan tp aku berfikiran well aku masih ade peluang lg and not in a deep shit mcm org lain.

rileks.. ingat happy memory jer..
move on slowly..

mai layan lagu nih.. rileks.. smooth..

Bila depressed...sila merapu sambil makan eskrem

aku pun depress jugak ni tt..meh la ronggeng2 ngan aku..kurangnya ada kawan nak melalak..jom kita karok?

Aku rasa title depress tu kurang tepat la.. Misleading.. Stress mungkin la... Kalau betul2 depress aku recommend kau makan Prozac je..

Follow Us
hidup ni klu xde masalah bkn hidup namenye.. but be strong girl.. ttg kerja, anggap je xde rezeki lg.. continue keje kt tpt lme, contract pn contract la, jnji de keje..but at the same time jgn gv up crik keje lain k.. nk crik keje tetap yg sesuai dgn jiwa kite mmg takes time.. ttg bf yg xgune tu lak, let him go.. xberbaloi nk sedih.. ade yg lebih baik akn muncul nnti.. just sabar k.. all the best in life.. just my 2cents..

Kihkihkih. Ko ni dh knp..???
Njoy je lah. Xyah stress sgt.

Korang tolong bg idea.

Aku da start da keje bln 9 aritu.

mmg masalah la company ni..

so sekarang aku nk tender resingnation letter end of this month even xde keje lagi.

Aku mmg xle g la environment sini. stress.

Bodoh sgt ke decision aku?

Kau keja tempat baru ke???

Apa yg buat kau stress???

pencilgadong posted on 17-11-2014 04:19 PM
Korang tolong bg idea.

Aku da start da keje bln 9 aritu.

ko bertahan je la... push skit... jgn jadi lembik sgt dik... jgn selalu salahkan keadaan sekeliling... bertahan dulu, dh dpt keje baru baru resign...
kalau kau dh tak tahan sgt rasa2 mcm dh nak meletop...berenti lebih elok... kau keja la apa apa buat sementara utk tambung duit belanja...
ko bukan ada komitmen apa sgt pun...
jgn terlalu fikir mendalam sgt... just be happy go with the flow...
ko pikir sampai ko stress, it wont do any good to you...
berfikiran positive selalu, dan berusaha...
dan fikir kenapa rezeki kau mahal... maybe ada dosa2 silam...atau kau menderhaka kpd ibubapa? atau kau ada buat dosa zina?
dlm byk2 dosa, ada dua dosa yg Allah akan percepatkan balasan kat muka bumi ni, iaitu dosa zina dan dosa derhaka kpd ibubapa tu ...
sorry aku ckp general je tu, dan direct...
dan perbanyakkan sedekah...
dan buat kerja dgn ikhlas...

Rate

1

nuryakmal posted on 27-4-2014 06:26 PM
1) pegi mandi
2) pegi solat
3)masalah kerja : u have potential. The fact that ur bos requested u t ...

betul3x!

tahniah la pencil da dapat kerja...
tapi why so sudden nak berenti plak...
asik stress manjang ko ni dik...
hadap je dulu...baru 3 bulan jer kn keje?

Hi forumersss,

lama aku x bukak..haha.nak bukak ni pun aku lupa password..lol

ok aku nak update

Kerja:

Kan dulu aku stress tak dapat keje kat company gah tu kan..Actually lepas tu aku dapat offer kat sapurakencanos. Alhamdulillah..stepping stoone jugak. Tapi after a year, aku dapat offer tempat lain pulak.. aku resign sebab oil price teruk, project banyak takde..

offer baru aku sekarang kat company based oversea.stabil.worlwide.so aku stay sini dulu la smpai harga minyak ok balik..hehehe..

ok skg pasal relationship pulak:

Aku frust tapi aku redha..akhir last year nak jadi cerita ex bf aku meninggal..aku tau pun family dia contact aku..gf arwah contact aku..mati mengejut..mayb heart attack..tah lerrr..

so aku pun teruskan lah hidup aku..
kerja..
relationship pun tah la..aku kenal sorang mamat ni..
8 bulan camtu dah la kawan..jumpe evry week atleast sekali..
contact hari2..tapi just sepatah dua je..tnya makan minum dah lerr kan..
aku bukan jenis clingy, tapi aku jenis komited..

so far ok..masalah here and there biasa la..tapi aku still rasa sunyi..
dia ni mcm selfish sikit..aku buat dek je la..tapi dalam hati terasa gak..
contoh dia balik kg dgn member2 pompuan..tapi bgtau aku ada lelaki..yg betul semua pmpuan..aku tau kt ig..aku jenih straight to face je..aku cakap x payah tipu, tak penat ke..bagitau je la..ko balik pun ramai2..bukan bedua..

ada la lagi...aku malas nak tulis..umur aku 28..aku tak nak la relationship budak2..aku nak yg ada masa depan..hubungan halal..la ni pun aku mana ada declare bf gf..maleh la..pepaham sendiri..

bagi aku as long laki tu keje tetap..ada income..jaga solat..pandai manage duit..saving...tak macam budak2 hipsturr..matang..relax..cool..ok dah...and ada kete nak gerak..ahaaa..sebab aku xde kete,,pakai kete famly je..aku target nk beli rumah..

sekian latest update aku..nanti aku bukak thread tuk mamat ni lak kalau aku stress...

pencilgadong replied at 5-8-2016 05:59 PM
Hi forumersss,

tepuk tangan. tepuk tangan. hehehe. baru baca masalah pencil yg tahun 2014 tu. masa baca pun tau dah, kerjaya pencil bakal tiptop ni. bagusnya. dan sekarang alhamdullilah, keje tetap di tempat yg saya rasa kukuh dan best. terbaik. kalau la saya seperti pencil....doakan sy juga dpt kerjaya yg kukuh ya? hehe

bab teman hidup tu..hmm kalau nak yg matang, cool, relax....yg baru ni bukan orangnya kot. sbb tak jujur dan pemikiran mcm kebudak-budakan. kenapa tak terus terang je dengan siapa dia balik kampung kan? takut kita mengamuk cemburu hentak2 kaki ke?? cakap je la, sekurang2nya kita tau dia jujur. kalau menipu kononnya untuk tujuan baik yg akhirnya kantoi, bukan ke itu lebih rumit utk masa depan, sebab kepercayaan terhadap dia makin kurang. kan? ke mcm mana?  

Percaya dengan rezeki Allah.. Percaya dengan ketetapan Allah.. Untuk setiap yang kita tak dapat mesti Allah ganti dengan yang lebih baik.. InsyaAllah..

Hi forumersss,

pasal relationship tu.. sudah terang lagi bersuluh.. blah je la.. cari je la calon teman sehidup semati yg lain..

Edited by sitisitu25 at 8-8-2016 11:54 AM

ada rezeki yg lebih baik utk TT..bf iols hari tu  3bulan xde gaji..tp heols still pi keje..azab ok..kita ni lambat gaji pun gigil kan..apatah lg xdpt gaji..3bulan lak tu..tp iols tgk heols gigih la..still pegi even xde gaji..pas 3bulan..saving pun dah abis..heols benti..

buat insurans & acctg services full time.dpt la 2-3k sbln..tp mslh sb payment x on time la mcm mkn gaji..tp bank duk call on time kan on 25th tu iols pun ckp..services tu dah ok..tp baru2 ni..biar la dia ade 2-3income..jgn fokus 1 tu je..then pastu heols pi la iview sana sini..bat aspac la..bousted la..PNB la..mmg dia dpt co yg beso2..tp luck xde..kesian la jugak..almost sbln mcm tu..smpi naik give up..

tp heols x putus asa lg..hari2 solat x tggl n mak dia siap solat hajat lg hari2..iols tlg jua..tlg bg pinjam kete time nk gi teview..n tlg baya sewa bilik dia..

then kitaorg tgk youtube..nk jwb teview camne..massaleh ckp EES ( employement, education, skills)..sblm ni colang caling kot heols jwb interview..eventhough 3 benda ni je that matter interviewer nak dgr..

then iols suh heols practice dpn cermin hari2 sblm teview..time tu dia leh tgk memek muka sdiri time berckp dgn org..confident x confident kan..and alhamdulillah..lps sbln mencuba..pi teview sana sini..3 bulan di duga x de gaji..skrg heols da dpt keje..co apa..biarla rahsia..tp leh tahan beso n listed co jua..paling best, dkt dgn umah..10min je drive..

so jgn give up..
1) EES (make sure tahu apa nk ckp, interviewer nak dgr 3 benda ni je)
2) confident ( practice dpn cermin hari2 - at least 3 hari sblm iview), english x superb sgt pun xpe..bnda tu even u dah msuk keje pun akan kne practice bila da hari2 ko ckp2 dgn colleague..) yg penting konpiden..bnda ni internal tau..xleh di tolong..massaleh nk tgk ni je..
3) personality - pakaian hijabista cket - tp x terlalu sarat..corporate look..bnda ni leh boost confident diri bila berckp..

good luck TT..

br nk nasihat..TT da dpt keja

Hi forumersss,

tahniah dok pencil moga lbh success di ms akan dtg nnt

utk relationship tu akak nasihatkan tinggalkan ajelah mamat x semenggah tu
klu br couple dah byk sgt dramanya, nnt klu dah stuck lg menyakitkan hati
insyaAllah jodoh utk dik pencil pasti akan ada
bak kata adik akak, luaskan mata insyaAllah dia akan timbul depan mata
ni dia ckp berdsrkan pengalaman sendiri, now dia bahagia dgn suami dan bulus2 dia sbb lom ada anak
so all d best dik