CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: xtive5

[BEST]Pengalaman Saya. Mintak Pandangan Kawan2

TT...cuba baca yassin tiap2 ari
ni pengalaman saya...
dalam taun 2007 sampai lah 2008 dia kacau saya...saya memang geram dekat antu ni sebab...suka kacau saya masa kita antara tidur dgn jaga tu
masa tu anak sowang
macam2 cara dia kacau...
ada tu...dia agah2 anak mse tu blom lepas ari lagi...
lepas maghrib, tinggal kan bb dalam bilik tengah tido
ntah bila dia terjaga n ketawa melekek2
saya n husband jenguk...tengok bb tengah senyum2 sambil mata kat pintu
masa tu memang seram n nasib baik sangat dia agah n bdk tu ketawa...kalau sebaliknya...nauzubillah

masa umah tengah renovate, dah nak siap la...tggl nak topup cat n pasang kipas n dapo
tengah preggy ank 2nd, tido kat ruang tamu
masa tu adik ipar ada sekali
anak saya tengah tido, tiba2 dia jerit n pusing mengadap saya...mula2 dia mengadap kiri
pastu tau ajelah budak umo dekat 3ys masa tu...
dia spontan toleh balik kiri n jerit2 sampai nangis2...saya peluk pon xmoh diam
masa tu dah nak kul 12
las2 tgk macam tu...start enjin g umah nenek
trus tido sana n sampai sana pakcik baca2 kat air n raut muka dia
sok nya saya g kerja, makcik saja2 tanya dia...dia kata ada kepala xde badan...wallahualam

ada jugak....husband saya keja shift...bila saya sidai baju keje husb dalam bilik....
nanti sy terpandang mcm ada orang pakai bju tu padahal husb dah balik keje

dia kacau saya sampai lah saya dalam pantang ank ke 2
saya memang dah tekad...oh...nanti kau...aku tengah kotor ni ko kacau la...
dia siap nyanyi2...seblah kiri bb saya letak yassin, seblah kanan saya tidur, husb n anak 1st kat tilam bawah
memang saya perasan dia dari atas kepala saya..xnampak la...tapi macam bayang....nyanyi2...anak setan, anak setan...
trus saya macam di tindih...padahal masa tu tangan betul2 seblah lutut husb...memang xsentuh la
dalam masa tu saya memang ingat kalau dapat sentuh husb ni, sure dia xjadi tindih saya...
saya baca2 bismillah aje yang saya ingat masa tu n sedaya upaya cuba sentuh husband....
alhamdulillah xlama tu dapat lepas jugak
lepas saya dah mandi bersih...
saya memang baca yassin dalam bilik hampir setiap hari dalam seminggu dengan harapan dia xkacau saya
n 1 malam tu kitorang tidur atas katil berempat...
sebab start dpd yang dia nyanyi2 tu...ok husb kata kita tidur rapat2...hope dia xdapat nak kacau
antara tidur n jaga jugak lah
saya perasan katil kami di rantai macam rantai besi kat keliling n ada mangga besar
xlama tu dengar macam orang nangis....
kat penjuru katil tu, dia tengah terbakar....itulah last dia kacau saya
panas agaknya saya baca yassin hari2

xtive5 posted on 17-6-2014 11:56 AM
yep. tengah lawan. kat rumah 24 jam buka mp3 al-quran dan setiap waktu solat saya akan baca al-quran ...

SALAM...dear..

sanggup tak botakkan kepala dear..hu..hu

ilahkhatibrani posted on 17-6-2014 03:40 PM
SALAM...dear..

sanggup tak botakkan kepala dear..hu..hu

wasalam akak, kenapa dengan rambut? botak?

tennis posted on 17-6-2014 12:07 PM
Assalamualaikum TT,
Saya baru baca thread ni hari ni.
Ya Allah besarnya dugaan

w'salam akak. tq. alhamdulillah hubby sangat penyabar. tapi kadang kadang tengok berkaca juga mata dia bila saya marah sampai xleh control.

tapi dia faham.

xtive5 posted on 17-6-2014 03:46 PM
wasalam akak, kenapa dengan rambut? botak?

buang BADI benda tu....tapi adik akak demam teruk

ilahkhatibrani posted on 17-6-2014 03:58 PM
buang BADI benda tu....tapi adik akak demam teruk

kalau potong pendek macam laki je x boleh? confirm hubby x bagi potong rambut. botak pulak tu.

btw, badi apa yang akak maksudkan? saya x paham. sori saya ni blurred sikit. hehe

Follow Us
assalamualaikum wbt...

moga TT diberikan kekuatan untuk hadapi semua ni...sabar laluinya....

xtive5 posted on 17-6-2014 04:19 PM
kalau potong pendek macam laki je x boleh? confirm hubby x bagi potong rambut. botak pulak tu.

...

selalunya dalam kes cam nie yg melibatkan "love" dengan makhlus halus..dorang akan letak dan tanam 'charm' melalui ubun2 ..lalu meresap setiap helaian rambut.....lantar terpancar di mata dan hati.....cuma mereka yg tidak tinggalkan solat dan beristiqomah ngan zikirullah...akan sedar dan melawan dengan kuat sehingga abis-abisan..

jadi semasa membuat rawatan susulan....ada teknik memotong rambut berkenaan untuk membuang bada tersebut..selalunya simangsa akan menolak untuk membuang atau memotong dengan pelbagai alasan...

ilahkhatibrani posted on 19-6-2014 09:27 AM
selalunya dalam kes cam nie yg melibatkan "love" dengan makhlus halus..dorang akan letak dan tanam ...

owh. macam tu. alhamdulillah saya setakat ni solat x tinggal dan pantang kalau ada yang sengaja lengah2. memang sengaja cari nahas dengan saya tu.

insya allah weekend ni mintak hubby potong rambut. tq ye akak

ultradya posted on 18-6-2014 04:17 PM
assalamualaikum wbt...

moga TT diberikan kekuatan untuk hadapi semua ni...sabar laluinya....

tq ye ultra

salam semua.

alhamdulillah alhamdulillah. berkenaan yang benda berbungkus kuning dah selesai. ustaz tu gitau nasib baik saya ni kuat. dari segi amalan. jadi kesan dia x kuat. dia dah buang. settle. dan saya xnak tahu siapa yang buat. biar dia dengan Allah. saya xde kuasa nak menghukum. doakanlah dia bertaubat.

xtive5 posted on 6-5-2014 07:06 PM
Tu la. Sy dulu before kawen, hubungan xpernah kekal. Mmg rasa diri ni suweyyy

macam terasa je

xtive5 posted on 19-6-2014 11:39 AM
salam semua.

alhamdulillah alhamdulillah. berkenaan yang benda berbungkus kuning dah selesai. ust ...

dan satu lagi suami kamu itu adalah jodoh kamu..dan dia adalah lelaki yg istimewa..kenapa akak kata istimewa..sebab  perkara dibawah

dan ilah suka kategori golongan ini hubungan yg unik....kenapa sebab hanya pasangan yg unik ini adakalanya bila bertahan akan taw apa maknanya CINTA,KASIH DAN SAYANG

1.suami mu cinta ..sayang dan kasih kepada adik tanpa alasan...mencintai..menyayangi dan mengasihi kerana ALLAH.
2. suami adik sanggup bertahan dengan pelbagai dugaan yg dtg dan yg cuba menganggu...kemungkinan suami ada diganggu tetapi dia lawan dan tak maw kongsi ngan adik sebab tak maw ada risau plus dia yakin dia boleh lindungi adik
3.kebiasaanya dalam kes adik nie..kalau ada jodoh dan bernikah sekiranya dapat harungi tahun pertama...adik dan suami sudah menang 10 percent...bila sudah sampai lima tahun perkahwinan ..akan ada dugaan ..sekiranya adik dan suami dapat mnepis adik dan suami sudah hampir menang dlm perlawanan ini sebanyak 85 percent....
4.ilah ada kalanya kagum dengan pasangan begini..terutama bila ada pasangannya yg masih utuh dan tabah bersama pasangan yg menjadi mangsa 'cinta' makhluk halus ini...

jadi dear adik ku hargai pasangan adik iaitu suamimu...pleaseeee hargai suamimu

CrowneGlory posted on 1-5-2014 12:24 PM
Aku ada la simpan hasrat nk beli tanah... Dh tua nanti konon nak duduk cari rumah yg laman luas.. So ...

hulu langat n semenyih ni tempat org buang "benda"

abis dh rempit. best n suspen la cite ni. tp sy doakan TT cpt sembuh n bebas dari masalah ni

xtive5 posted on 30-4-2014 10:57 PM
Sambungan....

2 malam lepas kalau x silap sy, ada yang misteri jugak. Sebenarnya dah biasa jadi s ...

ini biasa terjadi.. sistem kumbahan tu bergas.. kdg2 dia akan jadi mcm tu. bila nk penuh tangki. wallahualam.
byk zikir.baca al quran.
kejadian nk bgun susah saya selalu trjadi.. niat dlm hati.. aku nk bgun dengan nama allah. aku nk gerakkan tubuh ku dgn nama allah..
insyallah berjaya

xtive5 posted on 7-5-2014 05:37 PM
sy sambung ye..

KEJADIAN UITM DUNGUN

bila jin dh jatuh cinta, mcm tu la.. ajak la hubby g majlis ilmu. slalu dgr ceramah tntg alam ghaib..
xmustahil dia dh jatuh cinta ngn awk kan. amalkan sunnah dan solat 5 waktu. slalu kan memakai kasturi sblm tidur.
dekat ngn alim ulama. baca al-quran. zikir wirid.mcm ustaz tu ckp, moga dia tertarik utk masuk islam.cuba cari ustaz ustazah yg tahu, takut2 dia gnggu rumah tangga.. nauzubbillah..  moga anda dan keluarga dilindungi.. insyallah..

try amalkan bukak je mp3 org mengaji kt rumah tu setiap masa
eden dulu masa masuk rumah sewa camtu la
nk tido pon bukak jugak sampai benda2 camtu pergi
ye la.. rumah kalo 3 hari kosong biasa ade yg menumpang
apatah lagi rumah yg dah lama kosong

pastikan jugak la bawang, asam keping beras tak pernah putus kt dapur..

tu petua org2 dulu

Rasa2 ni semua gangguan syaitan.. Lebihkan baca al quran. Laungkan azan bila masuk waktu. Solat fardhu seperti biasa.. Lepas tu tadah tangan doa kepada Allah mintak perlindungan.

Itulah yg terbaik.

Semah rmh ni semua bukan dlm ajaran Islam. Petua org tua ni semua mostly bukan ajaran Islam juga. Doa kepada Allah, itu semestinya dlm ajaran Islam. Last edited by Yaszmeen on 25-9-2014 02:07 PM

Salam semua. Dah lama saya tak update. Macam-macam yang jadi.

Bila balik kampung husband, terbongkar family husband ada saka keturunan yang tengah cari tuan baru walaupun dah dibuang. Sampaikan saya juga terkena tempias. Husband pun sama. Dia datang dalam mimpi menyamar jadi pak cik tua kononnya alim. Nak bagi bungkusan kuning dan mimpi ngeri lain.

Hmm. Sekarang ni pun saya rasa meluat dan menyampah dengan gangguan ni. Kalau ada yang boleh bantu, saya merayu tolonglah saya.

Sebelum raya, ada bleeding dan doktor sahkan saya keguguran. Peliknya setiap bulan tak pernah missed period. Tiba tiba keguguran. Kalau semua ni berkait dengan jin laknat tu sumpah saya takkan maafkan. Seharian menangis bila terkenang baby yang dah tiada. Dah sebulan pregnant walaupun period. Pelik. Doktor pun tak boleh nak sahkan secara klinikal. Hmmm