CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: xtive5

[BEST]Pengalaman Saya. Mintak Pandangan Kawan2

serraamm mehh..

Selalu kita masuk Rumah baru...
Ada benda2 yg kita wat....
TT ada wat apa2 x....

malukokram posted on 1-5-2014 07:08 AM
serraamm mehh..

Mmg seram. Mata ni selalu melilau kalo kat rumah.

Macam ada orang perhati tau. Nak2 time tgh masak kt dapur. Mmg nk cepat2 je masak.

Kdg2 xtahan sangat, sy wat2 berani cakap "ko dgn hidup ko, aku dengan hidup aku. Aku xkaco ko, ko jgn nak memandai kaco aku"

Lega sikit..hahaha

amiraira posted on 1-5-2014 07:26 AM
Selalu kita masuk Rumah baru...
Ada benda2 yg kita wat....
TT ada wat apa2 x....

Hubby xwat pape. Tapi first day sy masuk, sy baca yassin. Ada la dalam seminggu jgk.

Kat area rumah ni depan belakang tanah terbiar. Sebelah rumah hujung ladang kelapa sawit tinggal. Kecik je. Huhu

xtive5 posted on 1-5-2014 08:10 AM
Hubby xwat pape. Tapi first day sy masuk, sy baca yassin. Ada la dalam seminggu jgk.

Kat area  ...

Yassin mmg bagus
Amalkn tiap mlm
Tapi masa Mira masuk umah baru mmg ade yg menumpang, tu pesal kita kena tawarkn Rumah tu lepas kita masuk.
Terpulang nk percaya atau x
Tapi ni dr pengalaman Mira je
Kalau nk klua umah pasti kn satu lampu dipasang jgn padam semua lampu
Solat disetiap balik
Juga diruang tamu
InsyaAllah

Rate

1

amiraira posted on 1-5-2014 08:17 AM
Yassin mmg bagus
Amalkn tiap mlm
Tapi masa Mira masuk umah baru mmg ade yg menumpang, tu pesal  ...

Erkk. Kalo sy pulak memang off semua lampu. Buka lampu kat garaj je. Hubby nk jimat letrik katanya...

Tapi bila balik n nak buka pintu, perasaan die mmg xleh nk digambarkan. Nak2 time dok menggagau cari suis.

Follow Us
Semalam adik ipar datang. Die tido bilik yg sy wat stor tu. Xkan nk suruh die tido kat ruang tamu. Nasib la barang dalam tu x banyak.

Lambat pulak die bangun. Cz semalam pukul 3 pagi sy dengar orang hempas pintu. Sampai hubby yg tido mati pn boleh terjaga

xtive5 posted on 1-5-2014 08:26 AM
Semalam adik ipar datang. Die tido bilik yg sy wat stor tu. Xkan nk suruh die tido kat ruang tamu. N ...

Habis tnya adik tk die ke yg hempas pintu? Kenapa hempas pintu tgh mlm?
Citela yg pasal kne kacau kt mrsm tu hehe Last edited by antara on 1-5-2014 08:36 AM

xtive5 posted on 1-5-2014 08:22 AM
Erkk. Kalo sy pulak memang off semua lampu. Buka lampu kat garaj je. Hubby nk jimat letrik katanya ...

Elok buka lampu dlm umah
Supaya x de yg tumpang
Cuba wat
Pakai lampu floresen kn x mahal tarif dia
Mira tinggalkn umah seminggu dgn cara cm tu
Dh x rasa apa2 dh skng ni

Ni cite kat MRSM. Lower form sy kt maktab len, upper form kt maktab len. So sy nk cite yg lower form. Di sekitar utara tnh air letaknya.

Histeria Beramai2

Maktab sy ni mmg terletak kat atas bukit. Kalo sape yg taw, or pernah lalu mungkin taw la.

Nak dijadikan cerita, time sy form 1 sy mmg sgt close dengan akak senior form 2 & 3. Sy ada

Adoiiii tertekan butang reply pulak dh. Klu guna henfon gini la jadinya. Ok back to the story...

Sy ada sorang akak angkat form 3. Saje je nk cakap. Hahaha

Bila majlis graduasi form 3, which was after dorang habis pmr dorang akn blah la tinggal kan maktab.

Dorm sy pulak dok tengah2. Antara dorm form 2 & 3. Satu bilik 4 org. Time tu ade renovation kt dorm sy cz nk tambah bilik. Bilik xcukup utk next intake.

Bila malam, dorm form 3 dh kosong. Gelap. Bilik sy pulak menghadap ke sana. So selak langsir nampak bilik iron dorang.

Malam tu, sy n sorang roommate g surau lambat la cz cuti kan. Kitorang study kejap kt meja study n buka langsir. Bila org dh start solat, kami pn siap2 nk g surau.

Time sy nak tutup langsir, sy nampak orang tgh iron kt bilik iron dlm gelap. Lampu xbuka. Terdetik dalam hati, "eh, ade lagi akak yg xbalik?" Sy juz ignore la. Roommate pn mcm xde cakap pape.

Rate

1

antara posted on 1-5-2014 08:35 AM
Habis tnya adik tk die ke yg hempas pintu? Kenapa hempas pintu tgh mlm?
Citela yg pasal kne kac ...

Hehe. Die xbangun lagi. Biasa la laki kenn. Paham2 la. Dok tunggu die bangun jgk ni. Nak bawak die g shopping. Dh gaji kannn. Hahaha

pengalaman aku, kalau pasang ayat ruqyah jangan tidur, nanti ada jin infrit datang himpap kita, nak bangun susah dan mimpi, halusinasi macam-macam. Kalau nak pasang ayat ruqyah jugak pasang yang ada doa jibril macam kat sini:-

http://www.4shared.com/mp3/7eKA1 ... _fadlan_abu_ya.html

Rate

1

Sambungan....

Bila solat isyak, geng yg cuti kuar surau awal. Otw nk masuk dorm ada satu pokok bunga kemboja kalo xsilap. Ada sorang budak ni, Wana tibe2 macam lembik. Longlai. Kitorang terkejut la. Panik kot masa tu. Pakat ramai2 usung die masuk bilik.

Wana pengsan. Lepas 5 minit die sedar. Die nangis. Sy malas nk amek port so sy blah masuk bilik. Tunggu yg len balik.

Prep malam berjalan mcm biasa. Lepas supper kat dining, sy masuk dorm dgb kawan rasa mcm org lalu sebelah dgn pantas. Bahu pn rasa tergerak sikit.

Langkah je masuk terus dgr org menjerit. Kaget seketika. Xsempat nk tukar baju, warden panggil semua masuk dalam bilik iron. Suruh baca yassin.

Tengah kitorang baca yassin, selang 2 org dari sy lempar yassin n menjerit. Fuhhhh, kitorang stop kejap. Kena marah dgn warden cz stop baca. Hehehe

Benda ni berjangkit tau. Lepas sorang2 kena. Kat baris sy, sy je yg xde pape. Yg len menangis la, jerit suruh stop la. Yg seram tu ada yg mengilai. Berpeluh!

Rate

1

Aku ada la simpan hasrat nk beli tanah... Dh tua nanti konon nak duduk cari rumah yg laman luas.. So come across la tanah org nak jual kat bbrp kawasan antaranya jln kebun, ulu Langat, semenyih, dengkil dll... Tp asik trbaca org selalu jumpa kat jln kebun ni pocong, ulu langat pulak pusat cik lang dgn cik Pon... Seram pulak aku... Terus rasa nk kensel 2 tmpt ni..

aku rasa psl most of d time ko sorg kot tu psl dia suka usik... Cuba ko borak dgn jiran sebelah menyebelah tu... Samada ada kena apa2 jugak... Last edited by CrowneGlory on 1-5-2014 12:25 PM

Rate

1

next tt....sambung sambung

xtive5 posted on 1-5-2014 06:37 AM
Sambungan...

Lepas bnyi dari toilet, dalam pukul 2.30 pagi. Baby jiran sebelah nangis dengan jaya ...

slalu org yg ada sikit ilmu cani akan kata baby tu ada maksud lain tau... saka...dia nak cari mak baru..

Sambungan....

Mlm tu sekitar pukul 12 memang keseluruhan budak dorm kena kaco. Sy xpulak. Ustaz arahkan yg histeria dikumpul di bilik warden kt bangunan akademik.

Esoknya sy g kelas mcm bese. Tengah cikgu sains mengajar sy rasa sakit belakang yg amat. Tablemate pulak cam cuak dah. Dok asyik pandang2.

Tup tup sy xnampak pape. Sy panik n nangis cakap gelap. Last2 sedar ada dalam bilik warden...

Cerita dari Tablemate.

Sy gunakan die sbg aku k.

Aku pandang orang sebelah aku. Lain macam je. Aku tanya kenapa, die senyum. Malas nk layan, aku sambung tengok whiteboard.

Tibe2 aku rasa gelap semacam. Zuppp ada yang melintas depan aku. Org sebelah nangis2. Haaa bala!!

Memang terkejut beruk bila pandang die, ada nampak tangan hitam pegang badan die.

Aku apalagi. Jerit "teacher, kena rasuk!!!" Lekas2 kami bawak die ke bilik warden. Apa yg jadi lepas tu aku xtau.

Rate

1

yipun_78 posted on 1-5-2014 12:50 PM
slalu org yg ada sikit ilmu cani akan kata baby tu ada maksud lain tau... saka...dia nak cari  ...

Dengar2 pakcik tu bercerita, ada saka yg mati tuan kat area tu. Sahih ke x wallahualam

mute posted on 1-5-2014 12:31 PM
next tt....sambung sambung

Dah sambung. Heee