CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: penny94

Hati runsing dan tak tenang.

penny94 posted on 15-5-2014 02:31 PM
Tu la, kadang-kadang diri sendiri yang naik penat bila otak ni suka sangat fikir lebih-lebih.

...

Saya pun pernah kene perasaan mcm TT. Hmm ada banyak kebaikannya, disebalik rasa takut yang amat sangat, sampai mengeletar lutut pun ada. Ini sebenarnya adalah hidayah, bersyukurlah. Nabi saw bagitahu lebih kurang "Orang yang paling bijak ialah orang selalu ingat mati, dan buat persiapan mati.....dan seterusnya....

Apabila seseorang itu telah menemui ajalnya, maka berakhirlah dia dipentas gelanggang Iman, macam Akademik Fantasia, seorang demi seorang akan tersingkir, jadi kita perlu sentiasa redha dan sentiasa waspada dengan umur kita, goal kita ialah nak score tahap keimanan yang tertinggi, sebab kita hidup ini hanya Allah swt nak uji Iman kita sahaja, adakah beriman atau tidak. Itu sahaja, jika beriman bukti dan buahnya adalah amal.

salam

mati takut ..
takut mati ..

siapa takut ..
siapa mati ..

orang mukmin mengingati Allah ..
cukup dengan mengingati mati ..

cari jalan tanam
jangan ikut jalan jahanam ..
insyAllah

wassalam

Salam semua..saya pon mengalami perkara sama.puncanya dari telinga berdesing.nk tido g google kenapa telinga berdesing.klua la mcm2 jawapan..ada yg letak akan kehilangan org tersayg la dan bla bla bla.so cuba tknk fokus sgt.bila nk terlelap,jantung tiba tiba laju.berpeluh peluh.anggota badan trus lemah.mcm da nk nazak..cuba slawat dan istigfar byk2 smp lah tdo..pagi bangun ingat ok,skali smp terbawak bawak prasan nk mati..google lagi.baca la pulak pasal tanda tanda 100 nk mati.makin paranoid.3 minggu tk tentu arah.rajin kn diri g solat jemaah.solat fardhu dan berzikir.alhamdullilah kurang.skrng debaran jantung ok..cuma fikiran slalu je ingat ajal da dekat.bila baca artikel pasal kematian,pe yg arwahnya cakap sebelum meninggal,saya terbawak bawak.terpikir yg apa saya pernah cakap dgn isteri,pernah pesan dgn dia.mungkin kata2 terakhir saya.skrng ni reply pat sini pon saya terfikir mungkin ini last saya reply..saya makin menjadi paranoid..isteri tgh tunggu hari nak bersalin 1st child.terpikir lak klau tk sempat tgk baby nanti.subhannallah..fikiran ni slalu dihantui dgn kematian.ada jugak jumpa ustaz,dia kata anxiety/panic disorder.tapi ada lubang pat otak ni yg maseh tk bleh terima.asyik ingat ajal da dekat.saya terlalu murung hingga tk boleh fokus pada apa apa pon.

salam

ada konflik between Aqal dan Hati ..
Aqal tak dapat choose ..
Hati tak dapat decide ..

Aqal dapat membezakan
  • baik
  • buruk
Aqal dapat mengenal
  • salah
  • benar

waktu sekarang Aqal memain peranan yang penting ..
memerlukan ilmu sebagai panduan dan iman sebagai pedoman ..

wassalam

penny94 replied at 15-5-2014 08:41 AM
Hai semua, saya baru dekat sini so saya tak tahu which thread yang sesuai untuk post so saya create  ...

Sy skrg ni mengalami benda yg sama...selalu jugak rasa berdebar n risau...dan kadang2 terasa mcm ajal tu dh smpi je...selalu juga baca2 artikel mengenai kematian...skrg ni sy selalu buat zikir harian...kekadang ase sedih sgt2...memula sy terkena cmni satu malam tu tibe2 sy tak dpt tdow..hati gelisah n kerisauan yg teramat sgt...dlm fikiran cuma igt mati n mak ayah jer...sy terus bangun buat solat sunat...rasa sayu dan hiba skali bila terasa kerisauan yg teramat sgt tu...bila sy baca atrikel berkenaan kematian hati sy lg gundah gelisah n tak keruan...bila teringtkan ank2 mak ayah n fmly lg sy terasa sayu...skrg ni pon bila sy duduk2 akan dtg perasaan gelisah n kerisauan yg teramat sgt..

Allah kan ada

Follow Us
aidasuhaili replied at 27-2-2017 12:59 PM
Sy skrg ni mengalami benda yg sama...selalu jugak rasa berdebar n risau...dan kadang2 terasa mcm a ...

Sy skrg ni mengalami benda yg sama...selalu jugak rasa berdebar n risau...dan kadang2 terasa mcm ajal tu dh smpi je...selalu juga baca2 artikel mengenai kematian...skrg ni sy selalu buat zikir harian...kekadang ase sedih sgt2...memula sy terkena cmni satu malam tu tibe2 sy tak dpt tdow..hati gelisah n kerisauan yg teramat sgt...dlm fikiran cuma igt mati n mak ayah jer...sy terus bangun buat solat sunat...rasa sayu dan hiba skali bila terasa kerisauan yg teramat sgt tu...bila sy baca atrikel berkenaan kematian hati sy lg gundah gelisah n tak keruan...bila teringtkan ank2 mak ayah n fmly lg sy terasa sayu...skrg ni pon bila sy duduk2 akan dtg perasaan gelisah n kerisauan yg teramat sgt..

syukur sangat2
dah TUHAN kasi kita lebih ingatkan pada TEMPAT YG KEKAL
PETUNJUK HIDAYAH DIA - DIA je yg leh kasi, makhluk mana leh kasi kan

tenang2 je ye, ramai gak yg jadi camni sekarang ni
hidup kena teruskan, semampu diri kan hingga sampai ketikanya......
nanti lama kelamaan - kalau dah tau nak mati sesaat lagi pun diri akan masih dapat senyum dan ketawa

Bila baca post salah seorg peserta disini, teringat pula kejadian yg berlaku sewaktu menghadiri kuliah wali iblis dan juga penerangan pengikut2nya.

Sebijik mcm yg dibaca siot!!!  

Edited by MohdNizamCY at 28-2-2017 09:48 PM

Kisah benar ini sebagai TELADAN, agar kita kembali merujuk Allah dalam apa jua perkara yg berlaku. Dan kadang2, bila berlaku gangguan, kena ler cari "ahlul zikri" dan bertanya terus dgn mereka agar Dia ajarkan cara melalui hamba2Nya yg Dia berkati menurut AlQuran dan Sunnah.

Suatu hari, saya diajak oleh rakan2 saya utk menghadiri sebuah kuliah memandangkan saya dikatakan oleh mereka "tersesat" dari ajaran Islam yg sebenar. Malam itu, saya bawa 2 rakan saya dan sememangnya berlaku peristiwa ganjil seakan2 kereta yg saya pandu lebih berat berbanding biasa. Diajukan soalan lalu dijawab mereka "biasalah, bab2 jalan yg lurus ni, byk halangan".Setibanya di tempat kuliah itu, saya duduk di pintu belakang sambil mendengar kuliah wali iblis itu. Sela-masa tertentu, saya terdengar bunyi wanita yg sedang menangis teresak2 di salah sebuah bilik di belakang kuliah itu. Lalu saya bertanya rakan saya "hang ada dengar bunyi orang teriak tak?. Dijawab "duduk dalam kuliah ni, sememangnya setan akan menangis. Dulu aku pun mcm hang jugak".

Cukuplah kot, cerita diawal kisah dari kisah wali iblis ni. Sebelum ni cerita yg tengah hingga akhir, tapi hari ni cerita awal mengenai SETAN.

Ini sekadar kisah. Kisah benar mengenai Ahlul Zikri.

Suatu hari, seorg hamba Allah terserempak seorg lelaki yg menjual ubi kayu. Agak murah ubi kayu ini dijual, seraya hamba Allah ini membeli dgn harga RM5.

Memandangkan kenderaannya kebetulan diparkin bersebelahan gerai itu, lalu hamba Allah itu menyapa tuan gerai itu dgn menyatakan "murah betul apa yg kamu jual". Lelaki gerai itu menyatakan "saya hanya beli ubi dan jualnya disini". Memandangkan si hamba Allah ini tahu hal ehwal sebenar, sambil mendengar apa yg diperkatakan oleh lelaki gerai itu (yg kelihatan menyenangi kehadirannya), lalu berkatalah ia "Orang melayu ni, selalu berhasad dengki". Terdiamlah lelaki itu mendengarnya lalu hamba Allah itu berkata lagi "tidaklah mereka itu berdengki melainkan mereka mahukan sesuatu yg bukan milik mereka". Lalu lelaki gerai itu berkata "benar bang, saya pun pernah orang berdengki (itu dan ini)". Di ceritakan semua hal ehwal dengki yg dirinya lalui seolah2 lelaki gerai itu mengenali hamba Allah itu sekian lama. Lalu datanglah seorg perempuan India, menyapa lelaki itu sambil berkata "kamu punya ubi kayu semuanya keras2 yg saya beli baru2 ini". Lelaki itu cuba mempertahankan dirinya dgn berkata "mana ada kakak", lantas hamba Allah itu seraya berkata "kakak, ubi kayu ini ada tiga jenis, mungkin hari itu, kakak membeli ubi kayu yg keras (guna utk buat keropok). Bagi saya, ubi kayu yg ada hari ini semuanya lembut". Lantas lelaki gerai mengiyakan dan menyatakan hal sebenar pada hari kejadian "dirinya membawa 2 jenis ubi kayu". 2 pelanggan mengadu hal yg sama, dan akhirnya si hamba Allah itu berpesan kpd 2 pelanggan itu "kalau boleh, selepas ini, kalau nak beli ubi kayu, tanya dahulu tuan gerai. nanti kita tersilap beli ubi yg gunanya utk membuat keropok sedangkan kita mahu merebus ubi kayu berkenaan". 2 pelanggan itu berpuas hati dan membeli ubi kayu yg di dakwa lembut dan sememangnya ianya LEMBUT.

Ada beberapa perkara lain yg belum saya nyatakan disini.Lain kali sahaja saya ceritakan bila SESUAI dgn masa dan saatnya.

Sinopsis : Bukan itu yg salah, akan tetapi diri kita yg bersalah

Mengapa kita selalu bertanya kpd makhluk hingga lupa mengadu kpd Allah?

Allah kan ada!

MohdNizamCY replied at 28-2-2017 09:47 PM
Kisah benar ini sebagai TELADAN, agar kita kembali merujuk Allah dalam apa jua perkara yg berlaku. D ...

peristiwa ganjil seakan2 kereta yg saya pandu lebih berat berbanding biasa. Diajukan soalan lalu dijawab mereka "biasalah, bab2 jalan yg lurus ni, byk halangan".Setibanya di tempat kuliah itu, saya duduk di pintu belakang sambil mendengar kuliah wali iblis itu. Sela-masa tertentu, saya terdengar bunyi wanita yg sedang menangis teresak2 di salah sebuah bilik di belakang kuliah itu. Lalu saya bertanya rakan saya "hang ada dengar bunyi orang teriak tak?. Dijawab "duduk dalam kuliah ni, sememangnya setan akan menangis. Dulu aku pun mcm hang jugak".

awat teruk sangat hang ni nizam ooiiii
yg saudara2 kat sini murung/nangis pasal teringat kedukaan/kematian/azab
bukannya depa tu syaitan cam cite hang tu
napalah hang nak meremehkan golongan manusia yg meluahkan rasa dan ingin kepastian/kebenaran ni???

songsang sungguh cara hang ni nizam ooiiiii
hang ni tarak ciri2 kemanusiaan ke nizam ooiiiiiiiiii????

orangbesi replied at 1-3-2017 04:05 AM
peristiwa ganjil seakan2 kereta yg saya pandu lebih berat berbanding biasa. Diajukan soalan lalu d ...

Bicara iblis sebijik mcm ayat hang ler. Bila nak paste ta'auz tah?

Caya sgt ler setan berbicara tu yer. Allah kan ada  

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

MohdNizamCY replied at 1-3-2017 11:52 AM

Caya sgt ler setan berbicara ...

Caya sgt ler setan berbicara tu yer. Allah kan ada

memang syaitan atau iblis atau jin tak boleh berpisah dgn manusia
tapi JANGAN IKUT JEJAK LANGKAH SYAITAN
cam hang le
dok menghasut tu kan ciri2 kesyaitanan
dok hina/rendahkan org lain kan tu budaya syaitan
dok buat ayat2 mereng merapu kan tu perangai setan

lagipun setan mana nak ngaku dirinya setan
macam orang gila mana nak kata dia gila
walau ramai forumners kat sini kata hang memang jenis gila babi

orangbesi replied at 2-3-2017 05:50 PM
Caya sgt ler setan ...

Sebijik mcm hang ler. Tgk ayat mula2 masuk TT pun gaya sebijik mcm SETAN.

Hahahahaha

Caya sgt ler setan ...

Eh? Dah lupa ke? Hang yg kata "malaikat tu pompuan?"

GENG SETAN aje kuar ayat bongok tu. Hahaahaha  

Caya sgt ler setan ...

Hang sekoq aje tak sedaq bermusuhan terhadap ketetapan Allah SEPANJANG MASA. Pasal apa aku kata lagu tu?

Pasai hang punya lagu GAYA IBLIS. Tu yg kuar habis "kitab iblis ler" dan kitab "SYOK SENDIRI".

Nama pun lelaki, batu delima merah ada lagi ke? Lelelelele, mcm ler aku tak tahu tahap bongok hang setinggi mana kan? Gheti buat laporan keje tak? Kalau gamak tak gheti tu, gi ler belajar. Ingat aku ni sealiran macam hang ke?  

MohdNizamCY replied at 2-3-2017 06:20 PM

GENG SETAN aje kuar ayat bongok tu. Hahaah ...

GENG SETAN aje kuar ayat bongok tu. Hahaahaha

hisshhh kuat sangat fitnah hang ni
post aku mula2 kat sini tarak pun unsur hasut/hina/maki cam post2 hang
dan tak pernah aku kata malaikat tu pompuan
kat mana hang nak temberang kuat sangat ni nizam ooiiii
dah tak boleh nak gigit aku - lagi teruk akhlak hang ni
tak sedar2 ke lagi???

Edited by MohdNizamCY at 2-3-2017 06:35 PM
Caya sgt ler setan ...

Aku ni kecian kat hang. Bukan apa, aku ni sijil tak der ler degree ke, master ke, phd ke, kurang2 komputer tu gheti gak lah aku nak guna utk buat keje pejabat - laporan ke, database ke, D/O ke, P/O ke, kertas kerja ke, minit mesyuarat ke, tentatif program ke, later head ke dsb.

Buat keje jgn ikut SETAN, ikut Allah. Biar kita amanah dgn tanggungjawab yg Allah beri dan bukan pula tidak amanah dgn tanggungjawab yg Allah berikan.

Baik mana pun kita (jika rasa2 baik ler), tengok pula apa skill yg Dia ajar.

Ada Dia ajar hang cara nak buat keje dgn BETUL DAN AMANAH?

Ada Dia ajar hang cara nak bertempur dimedan peperangan?

Ada Dia ajar hang cara menangkis masaalah yg hang sendiri risaukan SETIAP HARI?

Ada ke? Ada ke?

Ilham itu dari Allah. Kalau datang ilham kejahatan, buat keje apa pun TAKKAN BERJAYA. Satu aje leh berjaya iaitu"berjaya menipu"

orangbesi replied at 2-3-2017 06:32 PM
GENG SETAN aje kuar ayat bongok  ...

Udah2 ler tu fiz oit. Aku ni kenai orang bukan sehari dua.

Aku ni Dia kirim special.

Gi rehat, dan zikir byk sikit ingat Allah tau!