CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: badai007

CNI -- Everything abt CNI

tidak sesiapa yang paksa...coz orang yang paksa itu..sebenarnya tidak melakukan MLM cara yang betul....

Originally posted by lady_bizz at 2004-12-31 02:45 PM:
Malass nak baca setiap page..tapi apekah kehebatan CNI's products berbanding dgn MLM yg lain dan produk kat open market? I'm not interested on your idea to become rich..marketing plan, duit ribuan  ...

the main product of CNI is Royal Jelly...that is the core product and most of our product contains royal jelly..including hair cream..faicl wash..and some health suppliments...for more info...you can email me on oakley_konatchi@yahoo.com

Originally posted by Delpiero_xuan at 2005-1-6 12:23 PM:
ada satu masalah besar dlm mlm ... mencari repeat sales ... kalu ader upline2 hebat bole selesaikan masalah nie.... sila respond

this problem berlaku kerana anda masuk MLM untuk menjadi salesman...instead of sales promoter...ia adalah 2 isitilah yang berbeza..salesman bergantung kepada berapa banyak sales yang dilakujkan..manakala sales promoter MLM tidak melakukan banyak sales...they just promote..jika ada yang beli..bagus la...kalau tak beli..its ok..

since u wan to be salesman...then..the important thing..u must know your product secare menyeluruh....and you must give service...as in..get feedback..and give explaination if they cant see the effect of the product....

any additional things..pls email me at oakley_konatchi@yahoo.com

dinbeeb This user has been deleted
Buat mlm kalau bina network shj, kurang buat sales

Boleh berjaya ke tidak?

dinbeeb This user has been deleted
Paksaan tu biasanya drp org yg tertekan atau fanatik.

dan nak cepat.

Buat mlm kesabaran kena sepenuh iman.

tiong5075 This user has been deleted
agree, kenalah buat dengan cara yang betul...

Follow Us
May9897 This user has been deleted
Assalamualaikum w.b.t,

Salam Luar Biasa Baik...

Entah kenapa plak aku boleh terjumpa forum pasal CNI kat sini sedang aku jln-jln utk cari bahan assignment aku.. mungkin kebetulan..:lol.. Ada baiknya.. aku dah baca semua threat tuh... ader yang menyokong, ader yang menyampah, masing2 pertahankan hak dan pendapat masing-masing..:hmm:  kat sini aku nak ceritakan sikit pengalaman aku dengan CNI memandangkan aku pun ahli CNI hehhe jangan mare, yang baik ambil buat pengajaran, yang buruk jadikan sempadan...

Pada mulanya, aku memang tak percaya langsung pasal MLM nie, bukan CNI jer, malah semua syarikat yang berkaitan dengan MLM dan jugak yang ader lambang MDAM (korang tau kan maksud dia).. aku pernah berkata,..."baik aku kerja hotel @ kilang la daripada buat mende-mende mengarut tu".. Bukannya sorang dua yang pernah pujuk aku masuk MLM nie.. beratus dah.. tapi tak makan saman.. aku cakap kat diorang..."takpela, nanti ko dah kaya, boleh aku pinjam keta kau,duit ko sikit sedekah kat aku.."... heheh .

Sampai aku tahun akhir kat IPT nie ha,ader lagi yang tak jemu-jemu promote kat aku tentang MLM.. hishhh bosan..bosan...

Sehinggalah pada suatu hari, sorang hamba Allah nie mai "berkubang" kat kolej aku.. habis student kat sini masuk CNI..member-member lain semua dah masuk kecuali aku ngan beberapa gang jer yang tak masuk lagi... kekadang tu bosan gak.. asyik jumpa jer... CNi... CNI..CNi.. takde modal lain... tiap-tiap malam mamat tu cari aku n de gang.. aku betul-betul bosan.. ye la, nak promote orang jadi kaya, awak tu, takde nyer kaya, basikal pun takde... heheh kata aku..

Pastu aku amik keputusan untuk daftar jer CNI tu.. RM70 tu aku anggap untuk menjaga hati member aku tu jer.. aku tak mau la nanti terputus kawan ke aper ke.. hehe selamat akuu.. lepas daftar tu, aku dapat la starter kit, tapi bende tu jadi perhiasan kat bilik aku.. aku ingat lagi aku masuk CNI tu pada 17.7.2004 emm.. 2 bulan lebih gak aku tidor.. kerja tak jalan

aku ingatkan dah lepas la kan bila dah daftar jadi ahli, rupanya si mamat nie tipu aku n de gang.. dia bawak aku pegi meeting, pegi G-bos.. adusss.. membara rasanya hati aku nie.. nak jer aku tendang punggung dia... nf:

Tapi, tuhan tu maha adil dan aku bersyukur kerana dibukakan hati utnuk bergerak aktif dlm CNI nie.. malam balik GBOS tu, aku terpikir.. sekarang umur aku dah 23, (tahun nie 24) tahun 2005 aku dah nak kahwin

sempat ker tak aku nak kumpul duit nie? lagi satu, member-member yang dulu aku cakap nak tumpang keta dia bila dah jadi jutawan, dah boleh makan hasil dah.. diorang dah boleh 4-5 ratus sebulan.. lagi lah aku terbakar.. AKu nekad dalam hati walau macammana sekalipun, bulan 2 tahun 2005 nie, aku nak pastikan yang aku boleh RM1000 sebulan.. hehe

Pagi tu jugak aku pegi jumpa ngan upline aku yang aku meluat dulu tuh.. aku cakap aku nak buat bebetul.. serius... dia bagi tunjuk ajar.. dia bagi pinjam CD, pegi rumah MDAM Rahim King, En.JustMoney, bawak pegi SNP, bawak pegi GBOS, AMS dan tak lama lagi GDS.. barulah aku terbukak bijik mata aku nihh.. terkejut bruk aku tengok pendapatan MDAM Rahim King mencecah RM400 ribu sebulan.. Pakai keta Merc harga 500 Ribu, warna hijau plat KBH9897.. peh.. giler...giler..gilerrr

Aku pun mngorak langkah dengan buat bersungguh-sungguh berpandukan apa yang upline aku ajar, MDAM ajar, alhamdulillah, bonus pertama aku seterlah kerja keras adalah RM148.68 sen.. macam tak percaya.. aku hanya keluarkan modal sebanyak RM98.00 jer untuk beli barang-barang CNI (Untuk Demo).. seminggu aku dok tenung Baucer tu.. sayang rasanya nak p tukar.. pertama kali dalam hidup aku sertai MLM, pertama kali aku dapat Bonus...

Bulan pertama aku dah dapat pangkat Gangsa, Bulan Kedua Aku dapat pangkat Perak dengan bonus sebanyak RM98.00 (sebab aku tak berapa bergiat, masa tu nak final exam), dan bulan ketiga aku dah dapat pangkat Emas dengan bonus RM70.00 (lepas final) gelaklah kalau korang nak gelak.. bagi aku bonus tu cukup besar buat aku.. Aku merancang untuk nak Pengurus Agensi Pada bulan berikutnya, tapi tak dapat, Mungkin Bulan ini aku akan dapat Titile Pengurus Agensi.. dan seterusnya aku akan dapatkan Kereta pertama aku sebelum aku kahwin tahun 2006 nanti.. tungguuuuu

Klu korang nak tau lebih lanjut pasal CNI, teknik serta cara nak cari downline, mail aku... no phone aku 016-4845546.. tapi sekarang tak boleh guna lagi sebab nset aku hilang... bulan depan nanti dapat bonus aku nak beli baru (Nokia N-gage)

Jumpa anda di puncak kejayaan

:lol

tiong5075 This user has been deleted
Originally posted by dinbeeb at 18-1-2005 04:42 PM:
Buat mlm kalau bina network shj, kurang buat sales

Boleh berjaya ke tidak?

boleh....

Bolehhhh

Boleh berjaya dapat ramai orang... ratusan ribuan. Kalau print out downline listing kena pakai kertas berjela2...

ikankalui This user has been deleted
Sesapa yg main paksa...korang bagi dia satu sepakan power rangers kat muka dier....kekekek......

posto2003 This user has been deleted
bagus2...kerja rajin2

:hmm:

GDS on 8,9,10 March 2005

:clap: Usahawan-usahawan CNI sekalian, apa khabar anda semuaaa!!! :clap:

Siapa yang pergi kursus GDS 8,9,10 aribuan Mei nie, kita jumpa kat sana... hahah tak sabar rasanya nak tunggu ari tu...  saya ada pada masa kursus tu... jumpa anda di pearl international hotel, jalan klang lama....
Saya sayang anda.. jumpa anda di puncak kejayaan.....

Success with CNI.......... Luar Biasa Baik

markerpen This user has been deleted
mana orang2 cni ni ?:hmm::stp:
apa khabar semua !!!!!!!
nak tanya sikit, ada orang kata certain product makanan kesihatan cni takde tanda halal, so statusnya di ragui, camna tu?
Sila jelaskan sikit.. :cool:

tarikh luput

ello.. nak tya sikit..product CNI xder tarikh luput ker ? (use befiore xx/xx/xx)

Ader la Sya, semua produk ader tarikh luput, tanda halal pun ader, lagipun, semua barang CNI tak disimpan sebagai stok lama. semua kat Stokis tu stok baru..

Kalau nak penjelasan lebih senang cara kampung mengenai CNI.. pegi tengok kat laman saya http://dhost.hopto.org/mayrulez nak daftar ahli pun boleh.. nak-nak kalau korang duduk kat sekitar negeri Kelantan dan Kedah.

tumpang tanya sket, CNI nih tokey besarnya sape ek?...dah xde sgt ke org Melayu yg menceburkan bidang ni sampai sanggup menjutawankan bangsa yg dah mmg kaya?...jgn mare, kalau mare betul la tu...muakaka...

ngeee.... :bgrin:

member aku sejak masuk CNI nih cam takmo geng ngan aku jek... bz sgt kot?

Originally posted by myohmy at 6-5-2005 08:10 PM:
tumpang tanya sket, CNI nih tokey besarnya sape ek?...dah xde sgt ke org Melayu yg menceburkan bidang ni sampai sanggup menjutawankan bangsa yg dah mmg kaya?...jgn mare, kalau mare betul la tu...mu ...

Aper la, ader lagi yang berfikiran camnie.. Kalau nak ikutkan, kat luar sana tu, lagi banyak kita makan bende-bende bangsa lain.. Lagipun, kalau dah bangsa lain tu bagi peluang, tak salah kita ambil.. asalkan niat kita ikhlas jer... kalau tokey melayu pun, kerja tak buat, tak jalan, tak jadi jugak... tak kisah lah sesapa pun, peluang yang diberi tu, boleh meningkatkan diri sendiri..

Dalam CNI pun, bukan hanya jual beli produk jer, Kalau kita dah join CNI kita akan dapat macam-macam perubahan dalam hidup.. Itulah keistimewaan CNI melalui kursus-kursusnya seperti AMS dan GDS.. Sungguh luar biasa....

* Buat CNI sungguh-sungguh, nanti boleh buat MLM baru.... hehehhe

penanghazard This user has been deleted
Nak mencelah sikit...

Saya join mlm kerana saya rasa inilah satu-satunya peluang perniagaan yang mudah, murah, tanpa risiko dan modal besar. Jika kita perhatikan di luar sana berapa ramai yang berjaya dlam perniagaan masing-masing dan mendapat nama besar di khalayak. Tapi sedarkah kita berapa ramai yang menderita kerana muflis gara-gara mempunyai impian untuk menjadi kaya dan sanggup mengambil risiko di luar jangkaan tetapi akhirnya gagal di tengah jalan.

Kebanyakan mereka ini sanggup menjadi rakan kongsi niaga dengan melaburkan puluhan ribu ringgit dengan harapan satu hari nanti impian mereka mejadi kenyataan. Tetapi apabila direnung kembali, menjadi rakan kongsi dalam MLM dengan modal kurang dari RM 100, ianya menjadi beban bagi sesetengah orang.

Mengapa jadi begini?

1. Mindset masing-masing telah diprogram bahwa MLM merupa perniagaan jual barang atau walk-in sale.
2. MLM melambatkan peluang mereka untuk berjaya dalam perniagaan.
3. MLM hanya untuk orang-orang yang tiada pendidikan formal di Universiti atau kolej pengajian tinggi.
4. MLM bersifat piramid yang akan menjana pendapatan orang atasan.
5. Menkayakan bangsa asing.
6. Tiada masa
7. Malu
8. Tidak pandai berkata-kata dan banyak lagi.

Saya agak hairan mengapa terdapat segelintir mengatakan MLM bersifat piramid? Sedangkan mereka bekerja seharian dengan gaji bulanan hanya cukup pada bulan itu sahaja, tetapi berada dalam struktur organisasi yang berbentuk piramid. Pergilah kemana-mana sahaja jabatan, syarikat..pernahkah kita melihat struktur organisasi yang tidak berbentuk piramid. Terpaksa memijak orang lain untuk naik keatas.

MLM hanya mengkayakan orang asing. Mengapa tidak dipertikaikan yang mereka selama ini bekerja dengan syarikat-syarikat asing. Tetapi apabila di ajak menyertai MLM..berusaha bersama-sama/menjadi rakan kongsi orang asing..ianya menjadi isu.

Tidak  mudah menjadi kaya dengan hanya mempertikaikan kredibiliti sesuatu syarikat MLM tanpa mencuba dan bergerak aktif. Berapa ramai yang menjadi ahli MLM..tetapi starter kit hanya menjadi hiasan. Apabila diajak menyertai seminar, mesyuarat dan sebagainya..masing-masing memberi alasan. Dan apabila keahlian tamat..maka keluarlah kata-kata yang mengatakan MLM tidak boleh menjana pendapatan walau RM 1.

Mengapa saya menyertai MLM

1. Saya mementingkan kualiti.
Semua produk MLM adalah berkualiti

2. Saya mementingkan imbuhan.
Dengan membeli produk MLM, saya mendapat balik apa yang saya belanja untuk produk itu.

3. Saya inginkan kebebasan
Kebebasan yang saya maksudkan adalah bebas dari beban hutang. Saya yakin, saya akan terus mempunyai pendapatan walaupun saya dibuang kerja atau bersara.

4. Saya inginkan aset yang boleh diwariskan kepada anak-anak saya dalam bentuk royalti.

5. Saya ingin sentiasa sihat

..........................:bgrin: