CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: miyoma

All about KANSAI and CHUGOKU area, JEPUN (OSAKA,KYOTO,HIROSHIMA etc..)PART 2

Close [Copy link]
uda posted on 3-8-2014 11:15 AM
Salam,
Okayama tu best tak? Pass yang $73 ni boleh cover line train biasa tak spt dr osaka ke kyo ...

wassalam, boleh naik banyak kali pon tak pe shinkansen dari Shin Osaka ke Kobe atau Okayama tu... dalam masa 4 hari boleh guna JR Kansai Wide Pass tu. Nak ke Nara pon boleh juga guna kad tu.

Artemesiaa posted on 3-8-2014 11:46 AM
Harga Y7200 for 1 pass utk 4 days JR Line Wide Pass cover Osaka, Kyoto dan Kobe + 1 ticket Shinkas ...

eh? baca kat mana boleh naik sekali je dari Shin Osaka ke Okayama guna JR Kansai Wide Pass tu? sebab baca condition pasal kad tu, tak jumpa pula syarat dia boleh naik sekali je bullet train tu? cuma dia specific kan je bullet train jenis apa yang valid dengan tak valid untuk guna...

https://www.westjr.co.jp/global/ ... n/pass/kansai_wide/

ni copy paste:-
  • Kansai WIDE Area Pass is valid for unlimited travel in the valid area on the map
  • ・ Valid trains are below;
  • -  Non-reserved seats on Bullet Train "SANYO SHINKANSEN" (Shin-Osaka⇔Okayama)
                -  Non-reserved seats on Express Trains
                -  Special Rapid Services, Rapid Services, and Local trains on JR-WEST Conventional lines

• These trains below cannot be used
                -  Bullet Train "TOKAIDO SHINKANSEN" (Shin-Osaka⇔Tokyo)
                -  Bullet Train "SANYO SHINKANSEN" (Okayama⇔Hakata)
                -  Bullet Train "KYUSHU SHINKANSEN" (Hakata⇔Kagoshima-Chuo)

means boleh naik sanyo shinkansen unlimited jugak la kn?

Last edited by joejambu on 3-8-2014 01:11 PM

joejambu posted on 3-8-2014 01:09 PM
eh? baca kat mana boleh naik sekali je dari Shin Osaka ke Okayama guna JR Kansai Wide Pass tu? seb ...

Itu yg org kat sana bagi tahu hanya boleh guna sekali.

joejambu posted on 3-8-2014 01:02 PM
wassalam, boleh naik banyak kali pon tak pe shinkansen dari Shin Osaka ke Kobe atau Okayama tu...  ...

Oh..boleh naik banyak kali. Klu gitu bagus juga option ni.
thanks

Peterpan17 posted on 3-8-2014 12:25 PM
Aku ada chk pass ni time matta fair. Sama saja harga takde beza

Oh......
I ni mcm mula dr awal semula walaupun dah pergi sana tahun 2012 sebab kali ni nak cover nara dan kobe juga.
juga kali ni berdebar debar sebab takut naik flight

uda posted on 3-8-2014 02:26 PM
Oh......
I ni mcm mula dr awal semula walaupun dah pergi sana tahun 2012 sebab kali ni nak cover  ...

Aku pergi Okt tahun lepas. Bestlah Jepun ni. Mcm nak repeat lg. Maybe after New  Zealand & Europe trip aku nak repeat lg Jepun. Kali ni nak main Hokkaido/Sapporo area pula. Tawakal saja. Jgn takut.

Follow Us
Peterpan17 posted on 3-8-2014 08:20 PM
Aku pergi Okt tahun lepas. Bestlah Jepun ni. Mcm nak repeat lg. Maybe after New  Zealand & Europe  ...

Memang Tawakal...tapi masih takut .
last fri balik kl naik flight. Pastu flight no ada no 7, ada ke anak I kata no 7 ni merbahaya sebab semua yang jatuh tu ada no 7. Ish...I kata jgn percaya tu semua. Tapi Dalam berkata-kata tu, hati kecut juga . Ni pulak long haul flight

uda posted on 3-8-2014 09:53 PM
Memang Tawakal...tapi masih takut .
last fri balik kl naik flight. Pastu flight no ada no 7, ad ...

Betabah sajalah. Last Saturday adik aku naik flight blk KL pun dia gemuruh gak. Aku ckp kat dia, InsyaAllah takde apa. Bacalah doa byk2. Smp dgn selamat.Tp klu dah mmg ajal nak buat camnakan.

Peterpan17 posted on 4-8-2014 09:47 AM
Betabah sajalah. Last Saturday adik aku naik flight blk KL pun dia gemuruh gak. Aku ckp kat dia, I ...

Betul tu tawakal je kalau dah sampai ajal duduk rumah pun pergi juga tak perlu naik flight pun.  Art aritu masa balik pun flight delay 2 hours sebab AA nak avoid ribut kat Philippines.  Tu pun bergegar2 gak pesawat sebab awan byk angin pun kuat sayap kapal terbang pun melantun2 macam sayap burung je.  Tapi syukur masuk je ruang udara Tanah Melayu semuanya jadi aman semula.

Artemesiaa posted on 4-8-2014 10:01 AM
Betul tu tawakal je kalau dah sampai ajal duduk rumah pun pergi juga tak perlu naik flight pun.  A ...

Kan. Dok kat rmh, mati kena hempap dgn lampu Kristal yg berat tu. hehehehe!!

Time aku blk dari umrah bulan 3 ari tu, smp kat satu area rasanya Benggal Bay kot, kapal bergoncang kuat terhentak2. Ades!! dahlah time tu sehari selepas MH370 lenyap. Nak tercabut jantung kita org. Komat komit berzikir,berdoa segala. Alhamdulilah lepas 15 minit keadaan back to normal. My longest 15 minute.

Peterpan17 posted on 4-8-2014 10:05 AM
Kan. Dok kat rmh, mati kena hempap dgn lampu Kristal yg berat tu. hehehehe!!

Time aku blk dari  ...

Art aritu pun terfikir sama masa time ribut tu kalau le patah wing ni masuk front page newspaper citernya.  

Artemesiaa posted on 4-8-2014 10:10 AM
Art aritu pun terfikir sama masa time ribut tu kalau le patah wing ni masuk front page newspaper c ...

hahahaha!! touch wood sis. Touch wood. Anyway, aku nak gi New Zealand lg bulan 10 ni. hmm!! risau gak. Tp nak buat mcm mana. Kaki gatal asyik nak berjalan

Peterpan17 posted on 4-8-2014 10:12 AM
hahahaha!! touch wood sis. Touch wood. Anyway, aku nak gi New Zealand lg bulan 10 ni. hmm!! risau  ...

Citer pasal flight jatuh ni masa Art di Arashiyama, Kyoto area Bambo Forest dlm Romantik Train tetiba ada lak Yeti sesat tah dari mana dia dtg tak tahu le.  Art memang tak perasang bila Yeti tu boleh onboard the train ye lah pemandangan sepanjang jalan train tu kan cantik sangat.  Duk leka tengok sekeliling tetiba toleh kanan boleh lak ada sekor Yeti (org dari shrine katanya yang pakai topeng merah cam Yeti tu kata org2 Jepun kat sana).  Elok je dia dok tegor Art wahhh Malaysiannn very good dooo katanya Malaysia and Japensese very good friends.  Pas2 tu dia boleh lak citer pasal ketabang MAS kena tembak siap buat aksi tangan ketabang plunging jatuh tergolek.  Pas tu dia boleh lak letak kepala dia atas bahu Art sambil nangis2 sebab flight pessenger yang meninggal.  Habis nagis siap bagi blassing utk safe journey Art seterusnya.  Nak ambik gambar dia sampai tak sempat sebab tergamam dah.  Dah jadi drama dlm train lak semua tourist dok pandang siap bagi tepukan lagi hahaha.

Artemesiaa posted on 4-8-2014 10:27 AM
Citer pasal flight jatuh ni masa Art di Arashiyama, Kyoto area Bambo Forest dlm Romantik Train tet ...

muahahahah!! aku tak mau gelak baca post ko ni. Tp aku dah tergelak smp keluar air mata. Mmg lawak siot Yeti tu. Dramanya dia. Tp then tak blh salahkan dia. Mmg gilos lah sapa yg tembak commercial plane ni kan.  Aku pun perasan gak, time aku kat Jepun, org Jepun ni klu kita ckp dr Msia depa bukan main suka hati lg. mcm depa lbh suka Msian dr warganegara Asian lain. Kat airport pun kami dpt special treatment. Depa Tanya Msia?? aku kata yes, terus kami kena suruh beratur kat lane utk steward/stewardess. Apasal ek?

Peterpan17 posted on 4-8-2014 10:33 AM
muahahahah!! aku tak mau gelak baca post ko ni. Tp aku dah tergelak smp keluar air mata. Mmg lawak ...

Betul tu Japanese ni suka Malaysia kalau kita lost pun dia orang suka nak tolong.  Masa first day Art sampai tu belum pandai nak guna subway.  Tetiba ada sorang pensyarah Jepun ni tegur Art sebab dia nampak Art cam confuse nak turun station mana yang paling dekat utk ke hotel.  Dia siap tolong carrykan luggage Art gi belikan ticket hantar sampai platform sebab takut Art sesat.  Siap hantar email tanya apa yg dia boleh bantu takut Art sesat kalau nak gi mana2.  Yang office worker pun cam tu gak kalau dia org nampak kita stand kat wrong platform cecepat dia bagi tahu kat mana kita kena tunggu sebenarnya sebab dia org takut kita sesat.  Japanesse ni kata dia org kat sana pun pening kadang2 dengan sistem train yg berselirat kat sana tu.  Hanya sekali Art jumpa satu family chinese dari Malaysian punya le fasih cakap melayu tak pelat pun.  Siap kata kat Art wah balik kampung kat Jepun keee.  Art siap jawap anakano lama tara balik noo byk rindu.

Artemesiaa posted on 4-8-2014 10:44 AM
Betul tu Japanese ni suka Malaysia kalau kita lost pun dia orang suka nak tolong.  Masa first day  ...

Aku first day kat Tokyo sesat barat kat train station. Ada seorang budak muda anggaran dlm 20 an dtg tolong kami. Dia suruh kawan dia tunggu dia jap & bawa kami jln ke Ikebukuro station. Adalah dlm 5 minit perjalanan dari tmpt kami sesat barat tu. Susah payah dia bawa kami gi station tu. Siap ckp just follow me. Just follow me. Dia tanya Malaysia? aku kata ya Malaysia. Oh!! very happy to meet Malaysian. I want to practice my English with Malaysian. Adedes!! lawak siot. Tp aku suka sgt depa ni very helpful. Tak lokek dan kedekut utk menolong.

Kat Hiroshima pula ada satu lelaki ni tgk kami terkial2 dgn beg, bingung2 cari station coz confuse. Dia siap tlg heret beg kami & tunjuk kat mana station tu. Lelaki muda dlm 20 an juga. Klu budak2 muda kita susahlah nak nampak mcm budak2 muda depa ni.

Then kat Osaka tengah beli brg dgn sorang makcik ni, dia tanya dlm BM, dari mana?? Msia? Terkezut kita org. haahaha!! dia pelat2 sikit ckp BM. Dia bgtau dia ada kenal satu pompuan  Msia dulu belajar kat Osaka. Pompuan Melayu dgn family dia. So belajar sikit2 BM dgn family ni. Aku mmg sukalah dgn Jepun ni. Bangsa bertamadun tp tak lupa dgn adat dan sopan santun budaya depa. Salute to them.

Peterpan17 posted on 4-8-2014 10:52 AM
Aku first day kat Tokyo sesat barat kat train station. Ada seorang budak muda anggaran dlm 20 an d ...

Betul tu ada yang pandai cakap melayu.  Ada sorang antie kat Station Kobe port kedai dia jual barang souveniour murah2 kedai simple je masuk2 siap sapa datang dari Malaysia ke.  Seronok bercerita sebab dia pandai cakap melayu.  Betul tu org muda kat sana suka menolong dah le kacak je muka sengsorang.  Punya le hormat tak lepas, ada sorang yg tarik lanca kat area Gion tu punya le handsome n sasa cam model je.  Akak2 kat Mesia mesti merembas.  3 kali terjumpa dgn original Geisha punya le pemalu nak ambik gambar pun malu2.  Kat sana kena pandai bezakan yang mana ori Geisha ngan yg mana yg pelsu.  Yg pelsu tu byk dtg dari cina mainland dia org sewa baju kat kedai2 area tu sbb gigih nak jadi geisha.  Tapi bila cakap kantoi dari china.

Artemesiaa posted on 4-8-2014 11:03 AM
Betul tu ada yang pandai cakap melayu.  Ada sorang antie kat Station Kobe port kedai dia jual bara ...

woh!! ada gak china pprt ni gigih nak jd geisha. ptui!! lah sangat. Tp aku tak taulah sebab aku takde kejar2 geisha ni. Just tgk kat GION tu saja. Ckp psl mamat hensem ni, kat Hiroshima kami gi Miyajima Island. Ada yg tukang tarik lanca kat sana. Badan tegap2, kulit pun tan psl mgkn berjemur lamalah kot. Wife aku gigihnya nak bergambar dgn mamat tu. hahahaha!! Pastu bila kami blk ke jeti jln2 tepi jeti tu nmpk ada 2 firemen tengah mcm ada hari bomba. Ramai budak2 nak pakai uniform fire man & bergambar. Wife aku pun pi usha. Tgk 2 dlm ramai2 bomba tu ada 2 bomba mmg segak, tinggi. Heran gak aku, Muka cun mcm tu nape jd bomba. Boleh je depa nak jd model klu nak. Kemain lg lah wife aku sibuk suruh aku amik gambar. Tunjuk kat adik2 & kwn2 dia

Klu kat Kyoto tu kan, ada satu kedai di Shinkyogoku. Mck tu pun jual souvenir. Kedai dia mmg lbh murah dr kedai lain yg aku gi. kita org boronglah kat sana. Pulun suma. Kira tak mau merayau2 lg cari souvenir. Beli suma setempat. mck tu pandai ckp Melayu. Dpt diskaun lg. Siap kita org bergambar2. muahahaha!!

Peterpan17 posted on 4-8-2014 11:09 AM
woh!! ada gak china pprt ni gigih nak jd geisha. ptui!! lah sangat. Tp aku tak taulah sebab aku ta ...

Art pun byk memborong kat kedai makcik kyoto tu jugak memang harga dia terbaik.  Memang seronok bila dapat jumpa Jepanese yg pandai cakap melayu.

Artemesiaa posted on 4-8-2014 11:13 AM
Art pun byk memborong kat kedai makcik kyoto tu jugak memang harga dia terbaik.  Memang seronok bi ...

Kan, kan. hehehehe!! rasa diri kita dihargai oleh mereka. Kena welcome lg. Pandai ckp bahasa kita lg. syok woh!!