CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gusikuberdarah

patutkah aku berhenti sebab tak tahan difitnah?

gusikuberdarah posted on 1-6-2014 12:22 AM
tp yg bayar gaji aku bukannye ppuan india tu..yg byr gaji aku tu bos aku yg kt hspital tu..ppuan i ...

I know. Bos you tu baik. Tapi pompuan india tu supervisor kan. Saja geram kalau boleh gertak dia.

Ramai yan education tinggi tapi backside tak reti jaga. Banyak yang saya tengok jamban duduk dia cangkung ngan tapak kasut. Pastu penutup tandas penuh ngan air kencing. Ni pengakuan org yg konon education ada, cakap orang lain semua tak betul dia pandai sorang. Dia hebat sorang. Tapi sampai tandas duduk dia cangkung atas tu.

Aku respek ngan cleaner. Sebab derang sanggup buat kerja tu. patut org berterima kasih.

Orang yang dtg part time bersih my house pun ai rendam toilet ngan cleanser spy takde kesan and bersih. Takde sisa tak diingini. Because to me, you have to clean your own waste and shit and dont subject orang lain utk clean after you. Respect.

These people are just scum bags yang menghina and pandang rendah pada orang lain.

I kem mana i pergi i kawan ngan cleaner, tukang cuci, pelayan restoran semua i buat kawan. Derang pun manusia. Semua sama di mata yang Esa.

Kalau rasa stress baik cari je kerja lain. Let them clean their or waste. Hihihi.. Cheer up my dear friend ok?

nafham posted on 1-6-2014 01:16 AM
Dont  u worry. Aku pun keje as a cleaner juga walaupun aku ada degree in engineering from ukm. Nothi ...

thanks..mungkin aku pon jenis yg cpt sgt dgr ckp2 org..

munchkin posted on 1-6-2014 01:22 AM
I know. Bos you tu baik. Tapi pompuan india tu supervisor kan. Saja geram kalau boleh gertak dia.  ...

aku dlu pon xkisah kwn ngn spe..xde nk pndg rendah pd org yg kje cmtu..skrg ni mcm2 pengalaman dh dpt psl diorg ni..ada yg elok berak atas mangkuk duduk tp cuci atas lantai..mmg rse loya tekak tp klu bukan aku yg cuci spe lg yg nk buat..pape pon thanks..rse lega sikit..

gusikuberdarah posted on 1-6-2014 01:32 AM
aku dlu pon xkisah kwn ngn spe..xde nk pndg rendah pd org yg kje cmtu..skrg ni mcm2 pengalaman dh  ...

Respect sangat ngan gusi. Tak ramai anak muda yg sanggup buat kerja as cleaner tau. Kalau orang lain pandang lain macam. Tapi i sangat respect ok. Dont worry. Otak invalid je yg tak respect orang lain ni.

Kalau stress tu lagi berat, gusi carilah kerja lain. Stress pun tak elok. Kita nak enjoy and happy dgn kerja kita. Tapi biasalah manusia. Office politik. Kerja tak sbrp, tapi sibuk hal orang. Cam mereka tu perfect sangat.

Kita jaga je diri kita. Asalkan kita tahu kita tak buat benda salah, conscience kita patut clear. Pedulikkan kata kata orang lain tu. k

Gusi,
iols pun pendidikan x tinggi mana tau, tapi kat tpt kerja i brought few flower pots  letak kat tmn. Sbb iols suka grdening.
jd mkcik2 cleaner n gardener ni slaku la smbg ngan iols, n i love talking them abt grdening too.

Tapi ada sorang dua antara mrk, mmg suka bergossip n bila iols dengar pun mcm x masuk akal bila disiasat terserlah xble pakainya.
For me, that is a matter of education.
Makcik cleaner yg lain elok je cerita cara berhemah.

Tt x payah ambil pot sgt. Pi smbung belajar n kat tpt kerja jgn curi tulang.
InsyaAllah selamat

Follow Us
kau berhenti je sayang....jgn kasi orang pijak2 maruah.....
tapi sebelum berhenti tu kalau ada orang berani2 carik pasal ngan u,herdik saje
jgn dia ingat awak bawahan dorang boleh kotak katikkan

respek gak ngan TT tk memilih keja..

besenya org yg tk bape pangkat tinggi yg suka pandang rendah kat org len
kat opis aku, aku pon rapat ngan cleaner
tp clerk ngan receptionis suka rendah2kan cleaner tu
walhal mcmla pangkat derang tu tinggi
kalo cleaner takde, derang gakla kena cover keja cleaneer tu
lagi mau bisiing

Aku respect cleaner sbb aku x mungkin dpt wat keja camtu..

ang tu asik biaq n mengalah saja sbb tu la depa lg suka nak mengata ikut sedap mulut...sebelum depa p cerita bukan2 kat bini abg s tu sampai mai serang kat opis nanti xke naya weyy..ehh lupa dia dah kawen ka blum ...

ang p keja twmpat lainlah..fastfood pun boleh kan wat part time...cleaner kat kampeni lain ka..

1st time hire dulu ada depa bg offer letter tak? kalau tak, kat situ dah 1 kesalahan.
2nd payslip ada tak? sbb kat situ ada bukti depa tak tolak epf/socso & kalo takde dah 2 kesalahan.
3rd pi check kat epf & socso....

Nasihat aku, elok hang berhenti ja. utk kes2 mcm ni, hang mmg susah nk menang kalau lawan depa. Tetapi, sebelum berhenti hang pi bawak semua bukti tu, pi labour office & file report. Ingat...buat report sebelum hang berhenti.

Bab fitnah dek peminat supervisor tu, erm biasalah tu......sbb dah libatkan bakal mentua hang, maka tindakan berhenti kerja adalah paling tepat.

Jgn risau utk dpt keje len....insyaallah rezeki Allah bagi,cumanya kena usaha sikit la......Satu jln tutup, Dia akan buka satu jalan lain.....

Rate

1

Innrukia posted on 1-6-2014 11:52 AM
1st time hire dulu ada depa bg offer letter tak? kalau tak, kat situ dah 1 kesalahan.
2nd payslip  ...

setuju dgn innrukia..klau dh sampai melibatkan pihak lain termasuk famili dan bakal famili mentua..better Gusi behenti je keje dari situ, takut nt lama2 lain pulak jadinye..at least Gusi dah selamat dari mulut2 puaka yg ada kt situ. Gusi pun tenang..takut kang nt Gusi stress, study pun terganggu.

Gusi cari keje lain..once dah dpt..terus belah dari situ..rezeki ada di mana2..insyaAllah, ktorg doakan yg terbaik tuk Gusi

perkara pertama bila keja,rapat ngan pompuan dulu,ang galak lebih dok rapat ngan jantan,amik ang kena dengki apa semua.lu sendiri mau ingat dna ang ngan depa sama,dna dengki,mulut banyak dan sebagainya..

sama juga bila laki keja d tempat baru,bina network ngan senior2 dulu,bila dah jadi partner in crime dah se geng baru leh makan nak dara orang yang keja situ,ha ha..

munchkin posted on 1-6-2014 01:22 AM
I know. Bos you tu baik. Tapi pompuan india tu supervisor kan. Saja geram kalau boleh gertak dia.  ...

Kat opis aku nih ada jugak staff pompuan la selalunya bila lalu depan jaga buat buat x nampak.... Sian pakcik jaga tu duk la kelih dan angkat tangan.... Aku tak sampai hati nak menyombong macam tu sbb orang tua kan, kli orang muda memang aku pun tak pandang.....

Tul tu cleaner pun manusia gak.... Aku suka je menyembang dgn cleaner cleaner kat opis aku tu... Suka layan kerenah depa, biasa la makcik makcik... Depa suka citer pasal barang kemas, asal ada barang kemas baru tayang kat kitaorang yg kamceng nih.... Aku layankan je la.... Hehe

Syumaimah posted on 1-6-2014 04:18 PM
Kat opis aku nih ada jugak staff pompuan la selalunya bila lalu depan jaga buat buat x nampak....  ...

alahai sian nya pakcik tu.

kalau malas nak layan benda ni, cari je la kot kerja lain. tapi tak sure pulak kerja apa yang boleh cuti weekend kalau tak kerja office. jadi clerk boleh kot. contoh law firm ke. jadi receptionist.

mcm2 dugaan kita yg bernama manusia nyh....dengki sesama sendri pn pasty ada..yg penting sabar... Allah sentiasa ade dengan org yang sabar...

Baik tukar keja jer lh..drp terus sengsara dgn manusia kacang hantu..klu kau nk keja ikut Office hours,mai keja kt kilang aku..kilang baby kiko kt Puchong..sebagai billing assistant..tp gaji cuma rm900 jer..ada epf n sosco..kilang aku ni ada jual 4 brand bju..baby kiko,kiko garment,john master n schwarbenzh..klu ada sample,kita leh beli dgn hrg lebih murah drp sales kt luar sbb leh gn diskaun staff..aku bkn nk iklan kn jwtn kosong cuma aku kesian kn kau jer..serius..x ada niat nk buat iklan pn

kadang2 ada orang kata,mana2 tempat keje pun sama je,tetap ada orang dengki ngan tikam belakang,but dari pengalaman aku,tiap tempat keje suasana dia berbeza,orang dengki mmg ada tapi bila dah tukar ke tempat kerja baru,kita lebih berhati2 ,sbb kita akan bersiap siaga taknak pisang berbuah dua kali,nanti kau masuk tempat kerja baru mesti kau dah taknak citer kat kawan2 baru kau siapa tunang kau,tunang kau duduk mana segala.....sebab kau nak protect personal life kau.....

noks..apa kata ko kerja rumah org je..atau rumah expat..takat kemas sikit2..sejam rm15-rm20..skrg akak dah tak perlukn org..tp byk je org yg nk pmbantu rumah bayar jam..tp kbykn indon..apa kata adik letak ikla nkt mudah..ramai org zaman skrg perlukn maid bayar per jam..masa ikut kkosongan adik lah..

akak ada kenal sorang indon..hari2 pergi 2-3 jam je..kemas rumah sikit2..expat bayar 1000 sebulan..untuk kerja takat 2-3 jam..kemas rumah sikit2 je.. Last edited by tinker_bell on 1-6-2014 10:18 PM

thanks sume sbb bg pendapat..bila bce komen korg sume, aku rse lega sgt..at least ada yg memahami aku..siap bg job lg..tp aku dok area banting jauh sgt nk ke puchong..pape pon thanks pd korg sume..skrg pon aku dh amik keputusan nk brhnti..doakan aku kuat smngt nk brckp ngn bos aku ye

lps ni aku pon akan lebih brhati2..pengalaman kali ni btl2 wt aku serik tp aku xkn putus asa..rezeki Allah ada kt mne2..bgus jugak idea wt job kemas2 umah org..akan dipertimbangkan..