CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: gusikuberdarah

patutkah aku berhenti sebab tak tahan difitnah?

gusikuberdarah posted on 1-6-2014 11:00 PM
thanks sume sbb bg pendapat..bila bce komen korg sume, aku rse lega sgt..at least ada yg memahami ak ...

yezza betul. ada cleaner amik sejam RM10 ringgit. you can fotostat and edarkan di kawasan banting tu. edar flyers ke rumah dan office. at least tak terikat. siapa panggil just go. habis kemas, collect payment, habis cerita. boleh up sikit nak cover transport ke tempat client.

ada earn sampai RM3k sebulan. tengok tahap kerajinan dan kelaratan. lebih elok bagi peluang pada anak tempatan daripada orang asing. Last edited by munchkin on 2-6-2014 12:20 AM

munchkin posted on 2-6-2014 12:18 AM
yezza betul. ada cleaner amik sejam RM10 ringgit. you can fotostat and edarkan di kawasan banting  ...

btl tu..tp sygnye anak tempatan skrg byk yg memilih kje..aku mse kje cleaner pon prnah skali dpt job kemas rumah org..alhamdulillah dpt jgk 100 sekali kemas sbb dia puas ati ngn krja aku..tp skali tu je lah..sbb penat jgk nk wt 2kje sekali gus..

gusikuberdarah posted on 2-6-2014 12:29 AM
btl tu..tp sygnye anak tempatan skrg byk yg memilih kje..aku mse kje cleaner pon prnah skali dpt j ...

buatlah full time dik. berbaloi tau, insyaAllah. cleaner yang i kenal, satu hari 3 job. almost RM200 per day dia dapat. darablah dengan 30 hari. dah berapa tu.

ada juga sekarang ni dengar service lipat kain. mungkin siang boleh buat job kemas rumah. malam boleh lipat kain.
Last edited by munchkin on 2-6-2014 12:48 AM

munchkin posted on 2-6-2014 12:18 AM
yezza betul. ada cleaner amik sejam RM10 ringgit. you can fotostat and edarkan di kawasan banting  ...

mmg boleh..indon yg ioll ambik dulu..pagi2 dia kerja rumah expat tu dlm 2-3 jam..pukul 10 dia start pergi rumah org lain..imagine kalau seminggu plg teruk pon 5 org je pgl kemas..sebulan dah berapa??lebih 2k untuk indon..which is tinggi..ioll susah nk dptkn helper tmpatan..kbykn nya indon..org indon ni lgik tak educated..tp pndai cari lubuk buat duit..budak melayu kdg2 ada degree pon kerja waiter gaji rm5 sejam..bkn la akak hina kerja waiter tu..tp korang phm la apa akak cuba smpaikn..

zaman skrg ni jgn nk kerja bawah org sgt..tp try buat business..kecik2 pon tak pe..mcm mesin rumput tu..mmg betul lah boleh dpt byk..walau tak 5k..tp boleh lah dpt gaji 2k..akak upah org potong rumput pon dlm rm50..kejap je..berapa minit dah siap..sbb dia pakai mesin kn..tp yg plg akak byk upah maid bayar ikut jam..act bayar ikut jam kdg2 lagi mahal..tp kte nk kn privacy kn..

kdg2 upah je maid gosok baju byk2..habis gosok bayar lah dia rm50..untuk kerja 2-3 jam..tp sygnya nk upah budak melayu mmg payah..semua pon indon..bkn nya kerja teruk2..sbb kalau toilet rumah pon bersih..kalau boleh prefer nk ambik org tmptn kn..sbb kte upah indon pon mahal..lgi2 area rumah akak ni penuh expat..jdk rata2 maid ni mmg mintak lebih kurang dorang dpt dkt rumah expat..

tt belajar degree ke dip ye??ada transport tak??

tinker_bell posted on 2-6-2014 02:01 AM
mmg boleh..indon yg ioll ambik dulu..pagi2 dia kerja rumah expat tu dlm 2-3 jam..pukul 10 dia star ...

yes i agree. tak ramai orang tempatan nak buat kerja ni. lebih suka kerja di mcd and kfc. bukan nak kata apa, sebulan berapa je dapat berbanding ngan per hour kemas rumah. la ni orang asing pun tetapkan RM10 per hour. tu pun minimum. ada yang RM20 per hour pun ada! just imagine sebulan berapa yang dia dapat?!

orang tempatan pikir kerja tu "layak" utk orang asing, tapi sebenarnya they can make easy money. datang rumah kemas and gosok baju etc. or even perhaps malam buat parttime kerja babysitter. siapa perlukan perkhidmatan boleh pergi kat rumah client. baby sit. pastu balik ke rumah sendiri bila habis baby sit. people would pay even more. yelah belah malam baby or budak dah tido. tinggal kita nak tunggu parents balik dari dinner or etc kan?

susah nak dapatkan perkhidmatan dari org tempatan sebab kebanyakan mereka ni ada stigma bila sebut kerja kemas rumah ni.

sebab tu kita tengok ramai gelandangan minta minta bantuan/derma padahal mereka boleh je buat kerja ni and earn RM2-3K, tapi yelah mana ada standard kerja kemas rumah ni pada mereka. walhal kita perlukan perkhidmatan ni.

ramai yang pilih jadi waiter/waitress/cuci pinggan dari kerja cleaner ni. Last edited by munchkin on 2-6-2014 03:34 AM

Follow Us
ni kengkwn share ..
tak tau la cuti hari apa.. try la tanya ..

4 jam sehari... dh dpt rm40.. 20 hari dh rm800 ... nk lebih, discuss la dgn org tu..

Salam...sesiapa yg berhajat nak buat part time (pembantu gerai ice blended) keje pkul 11pg - 3ptg...insyaAllah saya bg rm40 sebagai upah..sape berminat blh cntct saya 0192021943...trma kasih..

Dik, kenapa terus keje walaupun majikan tak carum KWSP dan socso? Cari la keje lain ya..... rugi kerja tak dapat potong KWSP... gaji kita di potong 9-11% je, yang kita nak majikan pun caruman jugak... 12% kot?

Aku rasa berhenti kerja lagi baik.. bukan sbb di fitnah tapi sebab takde KWSP & SOCSO tu.....

munchkin posted on 1-6-2014 12:16 AM
Apa hina sangat ke kerja cleaner ni. Kalau takde cleaner, takyahlah aku cerita semua org tahu. Bersy ...

kan..aku pun xfhm pasaipa org dok pndang hina keje org len..aku paling kagum keje kutip sampah...klau depa lewat sehari je pun..smpah xmaut tong n berterabur kot..2 baru sehari...huhu...

cheeky_meal posted on 2-6-2014 03:27 PM
kan..aku pun xfhm pasaipa org dok pndang hina keje org len..aku paling kagum keje kutip sampah...k ...

yes...kalau orang datang kutip sampah, rasa syukur sangat! tempat bersih cantik molek je.

tanpa mereka, sanggup ke kita nak buat?

munchkin posted on 2-6-2014 03:31 PM
yes...kalau orang datang kutip sampah, rasa syukur sangat! tempat bersih cantik molek je.

ta ...

dulu rumah lama aku..aku suka tgk lori smpah masuk...hik3..kiranya time dia mai aku lari g tgk...yela..lori besar gedabak kot pnjang giler xmcm lori smpah biasa..tp semangat nk masuk jalan liku2 area rumah aku tu..dgn kete kiri kanan parking..isk3..kagum aku..semangat kot lalu..klau ada kete n lori xlepas siapla kene hon 4 rts kali..hehe..aku sukerrr.....tp last2 givup kot bwk lori kecik je...kn sng bang bwk lori kecik awl2..hehe..

kau berhenti je lah. bak kata kau, rezeki Allah nk bagi kat mana2. kesian kau.

cheeky_meal posted on 2-6-2014 03:40 PM
dulu rumah lama aku..aku suka tgk lori smpah masuk...hik3..kiranya time dia mai aku lari g tgk...y ...

cute je aku rasa baca crita kau.......
aku bygkan kau terkedek- kedek lari gi kat pagar nak tgok lori sampah....

Sebenarnya banyak lagi kerja yang cuti sabtu ahad. Mungkin kau patut explore kat jobstreet, mudah.my, atau ejen2 pekerjaan lain macam allstaff, etc. Mintak kerja gomen pon ok je, pegi kat website SPA, Suruhanjaya Perkhidmatan Awam.

Kita kena ingat, mentaliti orang berbeza. Ada yang pprt, ada yang caprut, ada yang matang, positif, negatif, semua ada. So, whatever lah...

Kau pon tak bersalah, buat bodo sajork. Lama2 diam la tu. Kalau tak tahan sangat, blah je, tapi make sure sebelum blah tu ada la duit sikit untuk tampung perbelanjaan kau. Dan pastikan kau dah dapat kerja kat tempat lain. Jangan main blah je. Belum tentu kita akan dapat kerja dalam sekelip mata.

jazaa posted on 3-6-2014 06:55 AM
cute je aku rasa baca crita kau.......
aku bygkan kau terkedek- kedek lari gi kat pagar nak tgok  ...

cheeky_meal posted on 3-6-2014 12:48 PM

weiii......lari mcm tulari mak nyah kena kejor polis lah.......

Mohon jgn biarkn diri anda dibuli..
pertahankan maruah

Buat x tau ajelah dik...buat kerja u aje...ckp bila perlu especially dgn ang S u tu...lsebenarnya tu yg main problem dia....ada yg cemburu agaknya...lagipun u sambung belajar kan...klu dah terdesak sgt cari aje kerja lain...

Kalau aku ler dah lama aku brenti.... Tak daya nak pi keja nak ngadap orang camni....

Cuma kalau dah dpt keja tempat lain nnt kena cuba bina hubungan yg baik dgn staf staf pompuan dan kalau boleh elak la rapat dgn staf lelaki...

Aku dlu penah gak terkena, aku kena ajar staf lelaki baru ni yg boleh tahan kacaknya.... Hehe...So banyak la masa aku berdua dekat meja sbb nak ajar dia buat keja. Tapi aku anggap biasa la sebab muda dari aku staf lelaki tu...

Bagi aku tak de la feel apa pun sbb staf tu pun dah ada awek, siap tunjuk gambar awek dia kat aku... Kiranya dia anggap aku ni macam kakak dia la sebab dia anak sulung... Aku pun layan biasa la cuma dia rapat dgn aku berbanding staf lain dah dia banyak buat keja dgn aku plus dia ni pemalu....

Pastu ada la bunyi sok sek sok sek kat belakang kononnya kami ni ada skandal.... Masa ni aku bujang lagi la... Sampai makcik cleaner pun kutuk dan umpat aku... Walhal aku x de la kuar makan dgn dia pun... Buat keja berdua kat opis je pun..

Aku nih x tau lagu, bila ada kawan yg baik dgn aku citer baru la aku tau dan baru cam sedar la kesilapan aku baik dgn staf lelaki tu. So sejak tu aku cuba jauhkan diri dr dia.... Dan syukur la aku dpt offer tempat lain so aku brenti keja...

Masuk keja mana mana aku memang elak rapat atau baik dgn staf lelaki. Serik oooo... Nak nak dah jadi bini orang ni lagi la kena jaga.... Last edited by Syumaimah on 4-6-2014 08:45 AM

jazaa posted on 3-6-2014 01:25 PM
weiii......lari mcm tulari mak nyah kena kejor polis lah.......

hahaha..wei..mak nyah comei hape...hang jangan..