CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: opahKau

cendawan goreng tepung???

miskay posted on 16-6-2014 12:48 PM
Alololo..sian tt

Pergi klinik dah ke? doc kata ape?

mcm bese r klo ruam2 ni, doc bg calamine, lambt gila nak srut gtal ni klo guna calamine, so iolls end up beli hydrocortisone je.. yg msk sendiri blum cuba2 lgi.. klo yg org msakkan mmg da salu sgt da beli kt psar mlm tu

cubby_qt posted on 12-6-2014 08:05 PM
Ceh.. mngarut... malas masak la tu... qt duk sarawak 5 thn.. xjump pon orang mcm ni.. mlah... org  ...

hehehe... tu la yang kitorang slalu ngumpat kat blakang2... tapi bersungguh tu die jual story tu... tak bleh makan air tangan sendiri...
tapi ade sikit rase macam betul sbb sepanjang 3 tahun kat uni tak penah tengok die masak megi sekalipun... musykil2...

sham-xv1986 posted on 16-6-2014 08:17 PM
hehehe... tu la yang kitorang slalu ngumpat kat blakang2... tapi bersungguh tu die jual story tu.. ...

Oooo... yer ke... biasa org pemalas... mmg x malas masak megi... ni gigih dia beli luar... ermmmm.... dia ada membela kot... ceh.. terpitnah lak... mcm mn la nak mintak maap..

cendawan ape... mkn je la...

kat pasar malam bangi ade jual cendawan goreng sedap...

sham-xv1986 posted on 12-6-2014 12:00 PM
Teringat ex-housemate... orang Sarawak.
Die tak bleh makan ape yang die masak... tak kire la ape pu ...

wah sham..lama x post citer? xde citer baru ke? hihhihi

Follow Us
Aku tunggu punya tunggu TT bila nak makan cendawan goreng tepung tu.

Last2 aku pun bedal pisang goreng tepung sambil dengar lagu 'Aku tunggu kau, Kau tunggu aku'.

terus aku lak terasa nak gi beli cendawan and goreng sendiri.

afira posted on 17-6-2014 02:01 PM
wah sham..lama x post citer? xde citer baru ke? hihhihi

hehe. takdela. maybe dah kawen nanti ade kot. sebab tunang aku dah warning awal2 yang ade something kacau die n family...

sham-xv1986 posted on 18-6-2014 08:33 AM
hehe. takdela. maybe dah kawen nanti ade kot. sebab tunang aku dah warning awal2 yang ade somethin ...

uiks???!! yeke? aisehhh..kesiannyer...

mamapea posted on 13-6-2014 11:49 AM
family hubby aku semua tak blh mkn kambing..sbb nenek moyang diorg dh buat perjanjian..
masa tu m ...

Menariknya tak blh makan kambing. Dah la sedap. Ilang 1 nikmat hihi. Mostly i baca yg larangan makan ni pasti benda tu pernah tlg moyang tok nenek dlu n diorg dah berjanji tu yang semua langsung tak blh mkn.

anarina posted on 20-6-2014 03:53 PM
Menariknya tak blh makan kambing. Dah la sedap. Ilang 1 nikmat hihi. Mostly i baca yg larangan m ...

btl tu..masa mula2 hubby bgtau aku dok gelak2 sbb aku ingat dia merepek..
yg aku pecaya masa aku bg susu kambing kat anak aku..kakak ipar aku siap marah aku..
dia ckp mana blh ada kena mengena dgn kambing..padahal aku x ckp pun anak aku minum susu kambing..
mana dia tau taktau la pulak

Huhuu bab pantang ni makan ni family aku banyak.

Family aku tak boleh makan ikan sembilang. Aku tak tau sini panggil ikan apa. Aku orang sarawak. So ikan2 sungai memang kiteorang tak makan. Even ikan patin pun pantang. Pelik betul aku. itu belah mak aku. Katanya dulu moyang aku nak karam time tangkap ikan. ikan sembilang yang besar tolong tarik kapal sampai ke daratan. sebab tu jadi pantang tu. Tapi aku rasa pernah je aku termakan ikan sembilang 2 kali. Takdek apa pun. Hahaha. Sebab aku ni bagi aku sume ikan sama. Yang penting hidup dalam air. ikan lah tu. lagi2 aku suka makan ikan. Aku cite kat mak aku. Dengan sombong aku cakap, takde jadi apa pun. Mak aku cakap maybe aku tak tahu aku termakan sebab tu takde apa. Haha. Sebab mak aku cakap atuk aku pernah makan sebab tak percaya. Lepas tu abis darah hidung telinga mata. Penawarnya ikan sembilang tu sendiri. Hahaha. Tapi aku relex je selamat sihat lagi.

Tapi bab ikan patin ni. Aku tak penah makan. Sejak study shah alam, selalu gi sana sini. Aku jatuh cinta dengan ikan patin masak tempoyak. Aduhaiii. Sekali tu aku makan. Terus kena kayap haaa. Sebulan merana. Kayap kat mulut. Satu family bising cakap aku carik pasal. Pakcik aku bising2 cakap tak payah nak makan ikan patin. Ikan lain banyak. Tapi aku nak jugak ikan patin sebab sedap. Lagipun aku memang kayap dari kecik. Ada je la sebab2 nak buat aku kayap. Tapi sebab aku ni degil dan keras kepala, bab2 macam ni aku suka mencabar. Baru baik kayap, aku makan lagi ikan patin. lagi dan lagi. Hahaha. Nahhhh.. hidup lagi ni haa.. So, bagi aku, benda macam ni, kalau kita percaya, memang akan jadi. Sebab perkara ni syirik. Tapi pemikiran orang tua kan. susah nak ubah sekelip mata. So kita yg educated ni baik dari science dan technology serta agama, kena slow2 ubah pemikiran dorang. Basic senang je. Syirik. Tak dapat ubah dorang, sekurang2 jgn bawak amalan2 ni ke anak cucu kita nanti. So siapa2 yg ada pantang tu, langgar je pantang tu. Takde apa pun. Berlindung pada Allah. Tumbuhan dan haiwan yang melata kat atas muka bumi ni memang dijadikan rezeki utk anak adam. Makan je la. Tapi berpada dan tahu mana halal haram. Satu je la, selagi dalam hati korang percaya akan pantang larang tu, tak mustahil dengan izin allah, dia jadikan betul. Sebab ni semua permainan jin dan sekutunya. Selamat mencuba melanggar pantang larang.

Satu lagi, belah ayah aku tak boleh bunuh ular sawa. yang ni aku tak cuba lagi. lagipun takde maknanya aku nak pegi bunuh ular sawa. antara haiwan yang bakal pupus. Hahahaha. Okaybye.

mak ngan abg aku kat kampung tak boleh lalu bawah ampai kain semenjak apak aku meninggal...perjanjian apakah yg telah dipersetujui pun aku tak tau...abg aku kata jng banyak tanya...nak tanya pun tak boleh...bila pikir2 balik org2 kampung dengan menda2 cenggini berpisah tedaaa...

aerolz posted on 20-6-2014 05:09 PM

Family aku tak boleh makan ikan sembilang. Aku t ...

feeling motivated gitu... ok2... kna cuba gak ni cendawan goreng tepung yg digoreng sendiri... plus kna kuat semangat... lagipon dia sedap...

klau ikan2 sg ni aku pon xmkn, bukan sb pntang ke apa, tp xthan rsa hanyir dia tu... xleyh diterima tekak

pehbedah posted on 20-6-2014 06:38 PM
mak ngan abg aku kat kampung tak boleh lalu bawah ampai kain semenjak apak aku meninggal...perjanjia ...

kalau orang sedang berubat.. baik laki pompuan.. memang ade kepantangan sikit lalu bawah ampaian. kalau rumah kampung pun, jangan tido bawah kayu bumbung tu.. apa tah istilah kayu tu. sebab 'benda' tu betenggak atas nun. wallahualam..

anarina posted on 20-6-2014 03:53 PM
Menariknya tak blh makan kambing. Dah la sedap. Ilang 1 nikmat hihi. Mostly i baca yg larangan m ...

Family mocik xleh mkn pari..kalau sentuh pon xbleh gak sbb nnti gatal2 satu badan mcm eczema tu.alkisahnya moyang mocik dulu2 merantau dr indon ke mesia.kapal derang nk karam masa ribut tp ada pari besar yg tlg selamatkan derang.sbb tu mocik sampai skang xmkn pari..tp kalau kedai jual ikan bakar skali ngan ikan pari tu mocik bedal je walau tau mcm air pati tu mesti campo2 ngan ikan lain.lps tu mulalah menjadi2 eczema kat bdn..haha
Belah nenek plak xbleh tanam kunyit sbb nanti buta.tp xpenah plak try sbb koser nak tanam kunyit..pakai serbuk kunyit je sudeyh.

pantang larang biasa je kot... ikut keturunan... family kami aman2 saja makan

lemonthyme posted on 11-6-2014 12:18 PM
@tak_tahu pisang emas n sate mmg best!!

teringat pula dulu bawa mak saya balik kg husband kat tenom, boleh pulak makcik2 husband tegur kenapa mak saya makan pisang emas... mak blur tanya kenapa pulak? kalau pakai susuk tak leh makan pisang emas kata dorang

mak ketawa terbahak2, mana ada susuk la mak cakap, dorang heran sebabmuka mak saya tak macam lewat 50an..macam early 40s..sebab rajin workout dan makan clean food saja

begitu paranoid orang kampung yang suka bersandarkan ilmu2 ni

aerolz posted on 20-6-2014 05:09 PM

Family aku tak boleh makan ikan sembilang. Aku t ...

Terbaik! Aku sokong komen ko.