CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LUNCH

Semua agama adalah ciptaan manusia.

apam posted on 3-7-2014 10:30 AM
Yg kau cerita tu bukan jalan,...tapi ajaran/ guidelines.......org athiest pun boleh ikut/buat ajar ...

Memanglah jalan aku itu jalan aku shj. Sebab itulah aku kata kau jangan nak memandai nak ikuti jalan aku.

Spiritualism makna segala urusan kehidupan aku adalah urusan antara diri ku dgn Tuhan shj. Selagi aku tak menyusahkan kamu ataupun sesiapapun, itu adalah urusan aku dgn Tuhan. Yg kamu menyibuk aku tidak ikut jalan Muhammad (iaitu Islam) itu apasal?

Dlm Spiiritualism, agama tak ada wujud. Manusia masih mampu menpercayai akan Tuhan tanpa sebarang agama. Jadi memang betul atheists pun boleh mengikuti jalan yg aku ikuti. Selagi mereka menjalani kehidupan mereka dgn berdisplin dan bermakna, maka mereka pun Spiritualist juga. Agama itu tak wujud sebenarnya.

Hanya sekumpulan manusia yg mengumpulkan pelbagai cara dimana mereka fikir sempurna dan mengubalnya menjadi tradisi, cara hidup serta ikutan sesebuah masyarakat. Ini boleh menjadi suatu bentuk yg positif dlm menyatupadukan masyarakat tetapi bila fanatism masuk aduk di mana seseorang yg mahu dirinya diangkat tinggi dikalangan anggota masyarakatnya. Muhammad itu satu contoh fanatism di mana dia fikir apa yg dia cakap dan buat itu shj yg betul dan orang lain tak boleh menpertikaikan pendapatnya.

Sephiroth posted on 3-7-2014 11:09 AM
Memanglah jalan aku itu jalan aku shj. Sebab itulah aku kata kau jangan nak memandai nak ikuti jal ...

Tapi kau punya promote jalan kau tu macam kau suruh org lain ikut, aku pun nak tau jugak apa yg bestnya.....
Dan aku tak pernah suruh kau ikut ajaran Muhammad pun, kau aje sebuk kehulu kehilir mengutuk, mengata, menuduh Muhammad macam2 seolah2 macam kau hidup satu kampung dgn dia.....tu yg aku musykil.....

.............................................................................................................................................................................................................
Hanya sekumpulan manusia yg mengumpulkan pelbagai cara dimana mereka fikir sempurna dan mengubalnya menjadi tradisi, cara hidup serta ikutan sesebuah masyarakat. Ini boleh menjadi suatu bentuk yg positif dlm menyatupadukan masyarakat tetapi bila fanatism masuk aduk di mana seseorang yg mahu dirinya diangkat tinggi dikalangan anggota masyarakatnya. Muhammad itu satu contoh fanatism di mana dia fikir apa yg dia cakap dan buat itu shj yg betul dan orang lain tak boleh menpertikaikan pendapatnya.
...............................................................................................................................................................................................................

Bab ni aku setuju, tapi apa yg kau kata pasal Muhammad adalah satu tuduhan. Setau aku sebagai pengikut ajaran Muhammad, dia tak pernah paksa org ikut ajaran dia, dan of course dia ada pendirian sebab dia yakin dia betul...tuduhan kau tanpa asas kukuh terhadap Muhammad merupakan satu perkara berat kalau ikut ajaran kau. Sebab kalau kau pun tak pasti sebb kau sendiri kata ajaran2 dia telah diseleweng oleh org2 Arab dan kau pun tak pernah jumpa dia, camana kau boleh tuduh macam2. Kalau tak betul dah jadi satu fitnah. Kau tak takut ke kalau kena tanggung bebanan ni pada kehidupan kau yg akan datang?

by Apam

Tapi kau punya promote jalan kau tu macam kau suruh org lain ikut, aku pun nak tau jugak apa yg bestnya.....

Aku tak pernah menpromosikan sesuatu ajaran kpd sesiapa pun. Aku percayai bahawa setiap orang itu berbeza dari segi genetik, jadi seseorang itu mungkin lebih pintar dan mampu memahami sesuatu kalau dibandingkan dgn orang lain. Jadi, mustahil kamu bole memahami apa yg aku memahami.

kau aje sebuk kehulu kehilir mengutuk, mengata, menuduh Muhammad macam2 seolah2 macam kau hidup satu kampung dgn dia.....

Kalau aku tuduh Muhammad pun, kamu apasal menyibuk? Itu antara aku dan Muhammad. Muhammad itu siapa? Atuk kau? Bapa kau? Moyang kau? Boyfriend kau?

f course dia ada pendirian sebab dia yakin dia betul...

Tidak. Dia yakin DIA SAHAJA YANG BETUL. Ada beza itu.

Kalau aku kata aku betul (dlm pendirian aku) dan kamu tanya kenapa, aku boleh jawab.
Tetapi kalau aku kata AKU SAHAJA YANG BETUL dan kamu tanya kenapa, aku TIDAK perlu jawab kpd kamu kerana kamu sememangnya salah. Itulah Muhammad.

Kamu tahu tak bagaimana Hinduism mampu hidup dgn aman damai di India dgn pelbagai agama lain spt Jains dan Buddhism sebelum kedatangan Islam? Mereka (para Raja) akan mengadakan pertandingan pidato antara pengikut2 senior agama2 tersebut. Dan pemenangnya akan menerima support diraja dan dibenarkan menyebarkan agama mereka ke masyarakat negeri itu.

Tetapi Islam tidak. Ianya tak pernah berpidato dgn Sami Hindu atau Buddha ataupun Christian Priests. Penganut Islam berpendapat bahawa mereka sahaja betul spt apa yg Muhammad percayai dan kepercayaan mereka menyebabkan mereka sanggup mengunakan kekerasan bila penganut agama lain meminta penjelasan. Sebab itulah Islam kamu penuh dgn kekerasaan, fanatism dan keganasan.

Sephiroth posted on 3-7-2014 01:59 PM
by Apam

Kau kutuk/tuduh agama/kepercayaaan org lain boleh. Bila org lain mintak bukti tuduhan tu kau marah pulak, kau kata genetik tak boleh paham. Tapi org lain tak tuduh pun ajaran agama kau dan pembawanya.......adakah ini ajaran agama kau?.
.
.
Perkara2 yg berlaku kat India sana, jangan kau generalise kat semua tempat. Mungkin ada faktor2 lain. Mungkin pasal ego sesuatu kaum...islam bukan hanya bertapak di dunia india aje tau,,,,,,,kat nusantara ni   pun lagi ramai org islam..........camna kau pikir ni sis?........aku berforum dgn kau bukan pasal aku nak menegakkan pendapat aku. Aku nak tahu apa yg org lain tahu supaya aku lebih yakin dgn kepercayaan aku.......kau pulak asyik nak kutuk muhammad, padahal kau tak kenal dia pun. Kalau kau betul2 kenal dia dan tahu apa dia buat, seriously aku berminat nak dengar........

by Apam

Bila org lain mintak bukti tuduhan tu kau marah pulak, kau kata genetik tak boleh paham.

Tengok reaksi kamu itu. Response kamu hanyalah berdasarkan Ego kamu je. Orang kata kamu tak akan fahami apa yg aku fahami, kamu marah kerana kamu menpunyai khayalan bahawa (minda) kamu setaraf dgn aku semata2 kerana kamu seorang Islam.

Maaflah Sayang, dunia ini tak wujud semata2 kerana Muslim macam kamu. Kamu nak berkhayal ianya benar (wujud kerana kamu), ianya khayal kamu semata2nya. Aku tak boleh buat apa2. Sori.

Perkara2 yg berlaku kat India sana, jangan kau generalise kat semua tempat. Mungkin ada faktor2 lain.

Aku bukan generalize ke semua tempat. Aku hanya mengatakan bagaimana penganut hindu menpertahankan agama mereka dari pengaruh agama orang lain kalau dibandingkan dgn orang Islam di Saudi Arabia pada masa Muhammad. Itu sahaja.

Aku nak tahu apa yg org lain tahu supaya aku lebih yakin dgn kepercayaan aku.......

Kalau kamu begitu yakin pasal Islam dan Muhammad, APASAL KAMU MARAH? Pasal kamu tak yakin dan tak mampu menperbaiki pendapat bukan Islam mengenai Islam dan Muhammad lah kamu marah.

Orang Islam lain mengelarkan reaksi bukan Islam terhadap Islam dan Muhammad sbg Islamaphobia - ketakutan terhadap Islam.  Yang takut di sini adalah orang Islam itu sendiri, kerana buat pertama kali sepanjang wujudnya Islam (1,400 tahun) ramai pihak menpersoalkan akan kebenaran dlm Islam dan kamu (orang Islam) tak mampu menjawabnya. Last edited by Sephiroth on 3-7-2014 02:43 PM

Sephiroth posted on 3-7-2014 02:36 PM
by Apam

aku tak marah pun.....aku pelik pasal kau terlampau obses mengutuk muhammad. Kau asyik sebok cerita pasal org lain sampai terlupa kita kat BOD agama dan kepercayaan bukan spesifik mana2 agama......muhammad datang dalam mimpi kau malam2 ke? ekekekeke

Follow Us
apam posted on 3-7-2014 03:12 PM
aku tak marah pun.....aku pelik pasal kau terlampau obses mengutuk muhammad. Kau asyik sebok cerit ...

Apa yg pelik sangat? Muhammad mendakwa dirinya "mouth-piece" Tuhan dan mencipta Islam utk Umatnya sendiri. Kita yg bukan Islam ini disarankan jangan menpercayai seseorang secara menbabi buta. Jadi ini adalah utk menpersoalkan akan kebenaran samada Muhammad itu sememangnya seorang Rasul dan Islam itu agama tuhan ataupun Muhammad hanyalah seorang lelaki Arab yg beranggan menjadi Emperor seluruh Tanah Arab.

Kami berhak utk menpersoalkan agama Islam bila kamu sibuk sangat mendakwah dgn kami.

"SURAH AL-KAFIRUN"

Artinya:
Dengan nama Allah yang Maha Pengasih lagi Maha Penyayang
Katakanlah: “Hai orang-orang kafir,
aku tidak akan menyembah apa yang kamu sembah.
dan kamu bukan penyembah Tuhan yang aku sembah.
dan aku tidak pernah menjadi penyembah apa yang kamu sembah,
dan kamu tidak pernah (pula) menjadi penyembah Tuhan yang aku sembah.
untukmu agamamu, dan untukkulah, agamaku.”

naruto3484 posted on 3-7-2014 04:32 PM
"SURAH AL-KAFIRUN"

Artinya:

Surah yang di reka Oleh orang yang bersifat prejudis------->>> dan mengajar pengikutnya menjadi prejudis "SURAH AL-KAFIRUN"

Artinya:
Dengan nama Allah yang Maha Pengasih lagi Maha Penyayang <<--------( ALLAH MAHA PENGASIH DAN PENYANYANG? TETAPI DALAM ISLAM PENUH DENGAN PAKSAAN DAN UGUTAN + BUNUH JIKA SEORANG TU TIDAK MENURUT PERINTAH DIA. PENGASIH DAN PENYANYANG SANGAT LAH?

Katakanlah: “Hai orang-orang kafir,
aku tidak akan menyembah apa yang kamu sembah. <<------( MILINIUM JOKE EH? PENGIKUT AGAMA LAIN PUN TAK TERHINGIN NAK SEMBAH APA YANG ORANG ISLAM SEMBAH. BAGI MEREKA MUHAMMAHD ADALAH BIG SCAM.

dan kamu bukan penyembah Tuhan yang aku sembah. <<------( BIG WOW WOW EH? ORANG ISLAM PERCAYA DAN KATA TUHAN ITU SATU, TUHAN ITU SEKELIAN ALAM, TAPI DALAM MASA YANG SAMA PERCAYA TUHAN TU BANYAK. CONFUSED? (TUHAN DALAM BAHASA MELAYU DAN ALLAH DALAM BAHASA ARAB)

dan aku tidak pernah menjadi penyembah apa yang kamu sembah, <<------( TAPI ADA MALAYOOOO ISLE KATA MEREKA TAK SEMBAH ALLAH. AKU DAH JUMPA 2 AYAT KAT SINI KATA SEMBAH ALLAH. MACAMANA NI ORANG MELAYU? SEKEJAP KATA SEMBAH ALLAH SEKEJAP KATA TAK SEMBAH? CONFUSE LAGI KE.? SEBAB ITU JANGAN BERUGAMAKAN AGAMA ARAB.

dan kamu tidak pernah (pula) menjadi penyembah Tuhan yang aku sembah. <<-----( ORANG AGAMA LAIN PUN TAK MAU SEMBAH YANG AGAMA ISLAM SEBAB BAGI MEREKA MUHAMMAD TU BIG SCAM.
untukmu agamamu, dan untukkulah, agamaku.”

Last edited by LUNCH on 3-7-2014 06:48 PM

Sephiroth posted on 3-7-2014 03:32 PM
Apa yg pelik sangat? Muhammad mendakwa dirinya "mouth-piece" Tuhan dan mencipta Islam utk Umatnya  ...

Ekekekeke.........punyala kau hangin dgn muhammad walaupun kau tak pernah jumpa dia, tak pernah tahu kehidupan dia, dia pun tak paksa kau percaya dia, jarak zaman kau dan dia pun dah 1500 tahun ,tapi kau concern pasal dia.......pelik tu.....ekekeke

LUNCH posted on 3-7-2014 06:44 PM
Surah yang di reka Oleh orang yang bersifat prejudis------->>> dan mengajar pengikutnya menjadi pr ...

Kesian kau ni dik, jiwa kacau, teketar-ketar tangan menaip........ekekeke..........bawak betenang.......kau kutuk2 islam pun, keadaan kau camgitu gak, tak merubah apa2 pun,......ekekeke..

apam posted on 3-7-2014 08:57 PM
Kesian kau ni dik, jiwa kacau, teketar-ketar tangan menaip........ekekeke..........bawak betenang. ...

Akak tak kutuk lah, tapi itu yang akak baca pandangan non muslims pada Islam. So awak tak payah bangga sangat lah.

LUNCH posted on 3-7-2014 09:21 PM
Akak tak kutuk lah, tapi itu yang akak baca pandangan non muslims pada Islam. So awak tak payah ba ...

Tang mana aku bangga dek? Nasib aku pun belum tau lagi camana di kehidupan yg akan datang. Tapi cara kau mencerca org lain dan kepercayaan mereka mcam kau dah confirm kau akan selamat. Kau ingat kehidupan ni sekali ni aje ke? Tak payah cerita pasal umat sana, umat sini atau apa yg non muslim pikir pasal islam. Kau pikir diri kau cukup. Betul ke apa yg kau buat? Sebab Pencipta kita sama jah, muslim ka, non muslim ka, baik ka , jahat ka.....semua dibawah kekuasaan Dia. Last edited by apam on 3-7-2014 09:34 PM

LUNCH posted on 3-7-2014 06:44 PM
Surah yang di reka Oleh orang yang bersifat prejudis------->>> dan mengajar pengikutnya menjadi pr ...

sebenonye yg big scam tu mike..

Sephiroth posted on 3-7-2014 03:32 PM
Apa yg pelik sangat? Muhammad mendakwa dirinya "mouth-piece" Tuhan dan mencipta Islam utk Umatnya  ...

haaa...mengaku pun kau yang meyebok hal muhammad............takpe,,,lama-lama suka la tu.....ekekeke....teruskan teruskan

apam posted on 5-7-2014 03:06 PM
haaa...mengaku pun kau yang meyebok hal muhammad............takpe,,,lama-lama suka la tu.....ekeke ...

Aku bukan menyibuk pasal seorang Arab bernama Muhammad. Aku menyibuk pasal agama palsu ciptaan dia itu, iaitu Islam.

Sephiroth posted on 7-7-2014 08:45 AM
Aku bukan menyibuk pasal seorang Arab bernama Muhammad. Aku menyibuk pasal agama palsu ciptaan dia ...

agama hindu lg bingai..udah le sembah lembu ,gajah,monyet macam2 binatang lg la..mmg agama binatang tul la..jgn2 binatang2 tu yg cipta agama hindu kot..