CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: tia1960

All About Republic of Turkey (Istanbul etc...) Part 3

Close [Copy link]
Peterpan17 replied at 8-2-2017 10:05 PM
Chicken spice yg mcm mana sedap sgt tu?? Ada jenama tertentu ke?? Saffron aku tak guna so rasanya  ...

chai (teh) turkey ... aku malam2 memang ngeteh apple tea,marvelous beb    

kalau nak dinner sambil tengok tarian turkey .. belakang blue mosque ade port die  

turkish delight ... ko jangan beli yang 1 pek 10 lira tu,memang x berapa sedap n over manis ... ko beli yang potong2 kire gram,yang ade pistachio sodap,hahahaha

pastu .. kestane,fav aku se-family nie .. nie pun sama mcm turkish delight,kalau yg pek2 10-20 lira memang over kemanisan die .. aku ade special shop nak beli kestane nie,dekat taksim

farhana008 replied at 8-2-2017 05:15 PM
Masa aku transit kat doha,aku berbual dgn malaysian yg bcuti 3 minggu kat Turkey.gigih depa sekelu ...

kat mesia mahal giler sei lampu gantung ori dari turkey ... macam harga2 carpet turkey dekat mesia la   

aku beli yang gantung 7 ketul .. 250 lira,kat mesia rm500 pun x dapat .. tapi,satu cover lampu tertinggal di istanbul .. sedih x boleh nak pasang

Peterpan17 replied at 8-2-2017 11:04 AM
Orang pompuan ni mmg klu soping laju saja. Kita ni yg sakit nak mengangkut. Adik aku lg lah tukang ...

hahahaha ... habes la, pastikan credit card/atm card ready untuk di gunakan  

jangan dekat istanbul je dah licin cash ... hahahahaha

farhana008 replied at 8-2-2017 10:36 PM
Sebab halal,tu yang syok makan2 kat Turki.hehe.Yang chicken spice tu,aku beli yang timbang kat dlm ...

Silap ari bulan, blk Msia kena pi jogging hari2 psl dah gemok. hahahaha!!! Nampaknya spice bazaar ni kena masukkan dlm itinerary kami. Tak bercadang nak gi, tp bila korang nak kompang mcm ni, aku pun tak tahan.

MAS ada 30kg, jenuhlah nak angkut 60kg beg utk 2 orang. hahahaha!!!

skyreds replied at 9-2-2017 12:41 AM
chai (teh) turkey ... aku malam2 memang ngeteh apple tea,marvelous beb     

kalau nak ...

Tarian turkey tu yg pusing2 tu ke?? Aku dah lupa apa namanya.

OK ke yg jual pakai gram tu?? Berapa manis? Kita blh cuba dulu sebelum ke camne??

Aku dah tukar 100 Lira td. Dpt RM1.32 utk 1 Lira, so RM132. Tukar sikit je psl aku tukar Euro gak td. Paling murahlah aku dpt ni. RM4.74. Sebelum aku tukar kat MC ni, merata aku chk smp ke Midvalley. Midvalley paling murah pun RM4.75. So oklah, aku tukar 2000 euro. Klu tak cukup gak, ada credit card dan debit card HSBC. Tenyehlah. Mcm mana nak bayar, fikir kemudian

Peterpan17 replied at 9-2-2017 06:20 PM
Silap ari bulan, blk Msia kena pi jogging hari2 psl dah gemok. hahahaha!!! Nampaknya spice bazaar  ...

Kalau travel,banyakkan jalan kaki.jadi bila makan banyak,tak lah rasa bersalah kat situ banyak luggage allowance ko,boleh beli macam2.hehe.

kat rumah sblm ni,ramai yg rekemen pegi spice bazaar sbb harga lagi ok dr grand bazaar.ikutkan,mmg grand bazaar lagi besar dr spice bazaar.

Follow Us
skyreds replied at 9-2-2017 12:45 AM
kat mesia mahal giler sei lampu gantung ori dari turkey ... macam harga2 carpet turkey dekat mesia ...

Patutlah deme sekeluarga gigih beli lampu gantung tu.hehehe.ko cakap mcm tu,aku teringin pula nak beli kalau repeat nanti. ko kena repeat turki balik nak beli lampu tu  

farhana008 replied at 9-2-2017 07:02 PM
Kalau travel,banyakkan jalan kaki.jadi bila makan banyak,tak lah rasa bersalah kat situ  bany ...

Kami klu travelling, lbh suka jln kaki. Dgn cuaca nyaman slow n steady jln kaki. tgk view, sambil kunyah2. Klu penat cari tempat duduk & rest jap. Best juga turkey ni kan. Patutlah adik aku ckp, byk benda blh beli. Silap ari bulan, habis duit kat sini

Peterpan17 replied at 9-2-2017 06:26 PM
Tarian turkey tu yg pusing2 tu ke?? Aku dah lupa apa namanya.

OK ke yg jual pakai gram tu?? Be ...

a'ah yg pusing2 pakai gaun,tapi laki je .. kalau nak tgk aweks turkey pusing2 naik cruise istanbul la,sambil dinner   

yang jual pakai gram tu manis macam madu .. aku rase die pakai madu la, boleh try .. ko tunjuk je yang mana,nanti die potong kecik2 kasik ko test   

standby cc tu jgn x standby ... aku biasanye singgah istanbul destinasi terakhir sebelum balek, so ade limited budget pakai ape yg ade je .. jadik bini aku x terlalu extrem la mata die

farhana008 replied at 9-2-2017 07:06 PM
Patutlah deme sekeluarga gigih beli lampu gantung tu.hehehe.ko cakap mcm tu,aku teringin pula nak  ...

tengah plan nie .. aku nak tour swiss n singgah istanbul  

tinggal tunggu budget lepas ke x  ... bonus sonyap je nie

farhana008 replied at 9-2-2017 07:02 PM
Kalau travel,banyakkan jalan kaki.jadi bila makan banyak,tak lah rasa bersalah kat situ  bany ...

memang besor ... tapi die punye ketuk lagi besar   

member aku terjebak skali ... berkenan kat jaket kulit, die bukak harga 900 lira .. diskaun die bagi 700 lira,mau x meleleh dengor   

nyaris2 member aku nak bayor dah .. aku datang suh member aku mintak 400lira,dekat sejam nego baru dapat. skali lalu dekat kedai area mahmut pasa .. jaket yg same harga 400 lira sebelum tawar-menawar di jalankan    

syok cuci mata je kat grand bazar tu .. pastu port aku makan nasik ayam betul2 sebelum pintu masuk GB tu

skyreds replied at 10-2-2017 12:31 AM
a'ah yg pusing2 pakai gaun,tapi laki je .. kalau nak tgk aweks turkey pusing2 naik cruise istanbul ...

oh!! ok, faham. Menarik gak tgk awek turki menari.

BTW, aku baca kat blog2 org, derang kata spice bazaar pun ada jual turkish delight ni. Tp mostly kata turkish delight ni cepat stale. So maksudnya tak blh lah nak beli angkut bawa blk KL kan?? Klu ikut pengalaman ko mcm mana? Aku tertarik dgn cite jaket kulit ko ni. Aku mmg tengah cari jaket kulit psl jaket kulit ni paling senang di pakai klu musim winter. Haruslah aku mencari kat Istanbul ni nanti.

Salam, menarik cerita2 dekat sini, saya pun akan kesana juga hujung bulan 3 ni tapi ni sebagai destinasi terakhir la sebab saya akan ke spain n swiss dlu InsyaAllah. Ni kiranya repeat balik turki sbb 2015 pernah pegi dengan egen dan cover 1 turki tp kat istanbul mmg masa betul2 singkat x dapat nak cover istanbul. Ni jadi destinasi akhir sebelum balik Malaysia bolehla merasa makanan2 menarik dan shopping kat situ.

Peterpan17 replied at 10-2-2017 09:06 AM
oh!! ok, faham. Menarik gak tgk awek turki menari.

BTW, aku baca kat blog2 org, derang ka ...

memang port nak beli turkish delight nie the best dekat spice market/bazaar bro ... macam gambar yg aku post lepas  

kalau beli yang timbang tu tahan lama la .. aku beli,bawak balek makan sedap je,harga die memang mahal sket 1kg dalam 50-70lira  

yup ... jaket kulit memang sedap pakai time winter, jgn terjebak beli dekat grand bazaar tu ... harge die memang grand la

skyreds replied at 10-2-2017 11:45 AM
memang port nak beli turkish delight nie the best dekat spice market/bazaar bro ... macam gambar y ...

oh!! agaknya yg cepat stale ni yg stok murah murahlah kot. Aku nak beli gaklah bawa blk bagi2 sedara mara sini cuba turkish delight dr sana.

Kedai jual2 kulit tu ada ko sebut kan sebelum ni. Tak maulah beli kat Grand Bazaar, aku baca kat mana semua kata GB ni tourist trap. Beli FM dgn key chain kat sana oklah kot.

Peterpan17 replied at 10-2-2017 05:33 PM
oh!! agaknya yg cepat stale ni yg stok murah murahlah kot. Aku nak beli gaklah bawa blk bagi2 seda ...

rasenye la ... taste dulu, takut lain citarasa plak nanti ...tapi aku confirm ko ok punye ,pastikan ko carik yang panjang2 bukan yg ketul2 segi empat sama tu      

yup .. option kalau ko nak beli jacket kulit, aku suggest ko explore jalan mahmut pasa .. tak tau la kalau porumer lain ade port2 baik yg lain untuk survey jacket nie ... tapi bersedia takut bini ko yang mengangkut ladies jacket plak,hahahaha   

... satu lagi souvenir menarik kalau nak bawak balek, set teh turkey .. 2nd time aku singgah istanbul,dekat 6 set aku kene bawak balek .. orng kirim,harge die dalm 60-100 lira ikut design .. nie pun aku borong belakang spice bazaar,complete dengan teko,tutup cawan n sudu teh skali   

syok plak meracun orng menyopping nie .... hahahahahaha

Edited by Peterpan17 at 11-2-2017 01:15 PM
skyreds replied at 11-2-2017 12:47 AM
rasenye la ... taste dulu, takut lain citarasa plak nanti ...tapi aku confirm ko ok punye  ,pa ...

homak!! nak angkut benda2 alah ni?? Tobat!!! karang pecah, satu hal lagi. mcm mana ko hangkut dulu blk KL?? ko ni mmg setan sgt. Aku takde plan nak soping skrg terpaksa buat senarai psl wife aku dah teruja

Ko ada gambar2 area Jln mamut pasa tmpt jual kulit tu tak?

Peterpan17 replied at 11-2-2017 01:10 PM
homak!! nak angkut benda2 alah ni?? Tobat!!! karang pecah, satu hal lagi. mcm mana ko hangkut dulu ...

Beli jgn tak beli. Yg lampu Moroccan style tu, tak sampai 200 lira, sini RM500-600, design lama lak tu.

transporter replied at 11-2-2017 09:18 PM
Beli jgn tak beli. Yg lampu Moroccan style tu, tak sampai 200 lira, sini RM500-600, design lama la ...

Nak membeli mmg sedap, nak mengangkut tu masaklah. Takut pecah

Edited by skyreds at 12-2-2017 12:32 AM
Peterpan17 replied at 11-2-2017 01:10 PM
homak!! nak angkut benda2 alah ni?? Tobat!!! karang pecah, satu hal lagi. mcm mana ko hangkut dulu ...

nanti aku korek2 kat pc rumah ... rasenye ade aku bergambar dekat area tu,kalau ko google image mahmutpasa street .. sebijik la      

bile flight ko? ko nak list shopping lagi x ... hahahahaha,aku memang kuat nyakat orng nak makan angin nie    

box untuk tea set tu memang design shipping friendly .. jadi aku carik 1 box lagi untuk letak semua tea set tu,alhamdulillah sampai rumah semua still in one pieces