CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 2100|Reply: 6

Berita baik utk wanita mengandung yg ade masalah gusi!

kat sini ade satu berita baik utk wanita mengandung yg mempunyai masalah pendarahan gusi.. skrg ni bila daftar blh dpt percubaan percuma berus gigi!! khas utk wanita mengandung shj..
I tlh mencari maklumat ttg ni, dan dapati berita yg baik utk wanita mengandung..
dlm pencarian ni, mmg pendarahan gusi ni biasa utk wanita hamil, dan melebihi 60% wanita mengandung kat M'sia mengahadapi masalah tersubut..
pengsesyoran bulu lembut bagi wanita mangandung utk menghadapi masallah ni…
melayari website ini, http://southernlion.com.my/en/pr ... ring_pregnancy.html blh mendapati berus gigi khas dgn percuma bagi mama yg mengadung ataupun mama dgn anak yg <1tahun, jgnlah terlepas peluang yg baik ni…
cubalah atau bagi tau kawan2 yg mengandung bahawa ni sebab ni percuma dan blh mengurangkan masalah yg mengalami

Apa yg misteriputeri cakap mmg betul, gigi sensitive mmg  biasa di kalangan wanita mengandung.tapi,gigi sensitive akan hilang segera jika baby itu dilahirkan.
i pun pernah mengalami situation ini,gusi I juga berdarah semasa I mengandung 6 bulan lalu.
i rasa wanita mengandung mesti tukar berus gigi biasa utk berus gigi yg bulu lbh lembut.berus gigi yg lebih lembut sgn sesuai utk wanita mengandung.
i pernah cuba systema sensitive 0.02mm berus gigi semasa I mengandung, gusi I berdarah mmg kurang.
selain itu, systema lebig 9x bersih drpd berus gigi lain dan pemengang itu yg berlapis dgn karet juga untuk cengkaman yang lebih baik
u boleh beli systema sensitive 0.02mm berus gigi dari shopping mall atau pharmacy mana2.harganya saja RM10.
u boleh cuba!

aku ni jg pertama kali mengandung, skrg dh de 2 bulan hamil dh. hihi
tp kebelakangan ni gusi aku mmg asyik berdarah eh, terutamanye bila aku gosok gigi. selalu aku gosok gigi lepas makan, tiap2 kali die pon berdarah dan kadang2 rasa sakit gak
skrg ni aku cuma pakai air garam utk bilas mulut je sbb dpt tlg bunuhkan bakteria2 tu.
aku minta nk cuba berus gigi yg korang ckp tu, mungkin nnt aku p sign up dan dpt satu utk cuba, tengok ade apa pe kesan ker x. hihi

setujui dgn misteriputeri, wanita hamil harus gunakan beruus gigi yg betul...
disebabkan pendarahan gusi akan membawa kuman2, dan kuman ni akan ditelan sekali dgn air liur kita... lebih serius sikit ini akan membawa kesan buruh pramatang kpd bayi kita...
jadilah wanita mengandung mesti menjaga kesihatan masalah pergigian dan gusi kita, xboleh membiarkan sahaje!
pd waktu sy mengandung, juga ada masalah pendarahan gusi dan gingivitus, tapi sy sendiri buat tabiat memberus dan flos gigi sekurang2nya dua kali sehari dan juga setiap kali selepas makan...
masa tu handbag sy tentu ada berus gigi! haha, disediakan bila2 masa nak berus! xD
ini mmg membantu utk meningkatkan kesihatan gusi sy~
jadi u org juga kena membekalkan tabiat yg betul yaa... ;)

isteri i baru mengandung 2 bulan,gusi dia pun berdarah semasa gosok gigi baru2 ni.
terima kasih sgt misteriputeri yg share maklumat penting ni,mmg useful utk kita.
i pergi southern lion website itu yg u share,di bawah website itu ada satu link,saja click link itu dan daftar maklumat biasa dan fb punya account.isteri i sdh dalam barisan untuk mendapatkan berus gigi percuma.
sgt senang saja utk daftar berus gigi percuma,skr cuma tunggu berus gigi itu.

CatWang90 posted on 9-7-2014 02:43 PM
aku ni jg pertama kali mengandung, skrg dh de 2 bulan hamil dh. hihi
tp kebelakangan ni gusi aku mm ...

masalah nie common sis. sebab kurang kalsium.

and akan jadi lebih kerap bila kandungan semakin membesar. sebab kalsium & magnesium dah diserap oleh baby dalam kandungan.

so banyakkan makan makanan yg tinggi kandungan kalsium ok. mulakan dari sekarang smpai laa lepas bersalin nnti.

atau amek supplement kalsium dari mana2 pharmacy. supplement kaslium nie selamat utk ibu mengandung. tak perlu risau. tanya je kat mana2 pharmacy.

kalo sis nak pil kalsium dari shaklee, sis bole PM me.

nie sedikit sebanyak info pasal pil kalsium shaklee.

Follow Us
bagus la.. kalau begitu