CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nallepooh

pengalaman seram membesar di rumah felda

nallepooh posted on 7-7-2014 11:26 PM
Ini kisah abg nalle pulak ye...maybe tak seram sgt...
Maklumlah rumah felda bilik 2 aje..kecik pula ...

ini lawak seram namanyaaaaa hihih

Hai TT.. samalah kita orang Felda juga.. Pahang juga aokme :p

Saya tumpang kisah saya di thread TT harap TT izinkan yer..

Kisah 1.

Masa tu kakak saya berpantang anak sulong. Kakak saya juga orang pertama kahwin dan itu adalah cucu sulong mak saya. Jadi mak saya memang jaga betul lah. Dalam pantang sebab suami kakak tiada.. mak tido 1 bilik dengan kakak.

Malam tu dalam 2-3 pagi bayi menangis aje.. dah susukan pon menangis juga. Check perut ape semua ok jek..takde laa kembong ke ape. Mak saya fikir mungkin baby tu tak cukup susu.. mak saya fikir nak bagi susu tepung. Tapi air panas tiada. Jadi mak keluar bilik pergi ke dapur masak air. Kakak dan baby berseorangan di bilik.

Lampu bilik memang tutup.. kakak saya baring dan kedua tangannya di letakkan di atas kepala.. bayi masih menangis. Tiba tiba kakak saya merasa seram sejuk dan terasa tangannya dipegang sesuatu. Dia tak boleh bergerak langsung dan merasa tangannya masih dipegang sesuatu sedangkan die berbaring kepalanya di kepala katil dan katil tu betul2 rapat ke dinding.

Sebaik sahaja mak masuk ke bilik tu, baru kakak boleh bergerak. Terus minta mak bukak lampu dan ambikkan surah yasin letak di babynya. Baru baby diam..

Kisah 2

Ada satu tahun ayah sakit kuat, maka mak minta izin untuk kerja kilang untuk bantu ayah. satu hari mak balik shift malam masa tu jam 1 pagi.. driver bas berhenti betul betul depan rumah. Masa mak nak turun, die Nampak kelibat ayah dihadapan rumah menunggu. Driver bas pon nampak.. siap cakap "wah cik kiah.. tu omar tak tido lagi menunggu awak balik.. untunglaa die tunggu tak takut sangat"

Mak pon senyum lebar sebab hilang rasa takut sikit. Sebaik sahaja emak turun bas..bas berjalan. Tiba tiba mak teperanjat..rasanya tadi lampu hadapan terbuka sebelum dia turun bas. Kenapa waktu bas dah pergi tertutup pula dan tiada kelibat ayah lagi.

Mak pon jalan laju laju.. bagi salam ketuk pintu dalam keadaan cemas. Lama juga baru ayah bukak pintu.. ayah minta maaf sebab katanya dia tertido terlupa bukak lampu beranda rumah dan lambat bukak pintu. Berderau darah mak.. siapa yang dia nampak tadi?

as-salam....nalle d felda mana...
mak sy anak felda jugak d pahang...
depan rumah atuk sy leh nampak kubur...and ada jugak story morry dia yang sy dapat dari pak cik sy...memang kawasan felda ni bnyk story lagi2 kawasan kelapa sawit..huhuuhu

Ipo posted on 8-7-2014 09:12 AM
binatang tu datang nak beraya..

siang tak berani..datanglah malam2

yelah agaknya Ipo..datang siangkan org halau..tu datang mlm2...

achicha posted on 8-7-2014 09:46 AM
Hai TT.. samalah kita orang Felda juga.. Pahang juga aokme :p

Saya tumpang kisah saya di thread T ...

macam2 pengalaman seram bila duduk felda ni...nalle felda kat jengka..

woddy posted on 8-7-2014 09:52 AM
as-salam....nalle d felda mana...
mak sy anak felda jugak d pahang...
depan rumah atuk sy leh namp ...

waalaikumsalam
sharelah cite..meriahkan thread ni...hehehe
nalle anak felda jengka..

Follow Us
cuti sekolah dec tu hari nalle sunatkan anak bujang yg berumur 7 thn...so buat kat kampung...hari pertama ok tak kena kacau..hari ke 2...ada menda kacau anak nalle..tangan dia mcm menepis2 gitu..dan dia pun mcm gelisah je.sambil tu anak menbebel ckp...rupa dah tak lawa....mata di pejam..

cerita dgn mak..dan adik bongsu nalle yg tahfiz..ada cakap..stor belakang barang2 lama tu mcm ada penduduk
dah...sbb setiap kali lalu situ..dia terasa seram sejuk dan mcm ada mata yg perhatikan dia.
Adik bongsu ada "pagar" tapi dia cakap tak kuat sbb dia pun tak berapa pandai bab2sgt..dia cuba mana yg boleh.Maybe penduduk yg menetap kat stor tu dah terlepas kot dari yg adik pagar..

Adik bongsu cuba ikthar mlm tu..alhamdulillah anak nalle dapat tido tanpa gangguan..nalle sendiri pun lena..mata tak boleh nak buka. Agaknya menda alah ni nak marah tak dapat masuk kacau anak nalle..atas bumbung zink dengar ada menda hentak2 kaki..tunjuk perasaanlah tu...adik seram juga..nasiblah lps tu hilang..

nallepooh posted on 8-7-2014 10:31 AM
waalaikumsalam
sharelah cite..meriahkan thread ni...hehehe
nalle anak felda jengka..

Owhhh mak sy felda kg awah...hihihi..famous betul felda tu..hahaha

oky citer ni d ceritakan oleh pak cik sy.....sebelum sy citer...sy ni x pandai sangat buat karangan panjang2..nanti jadi melalut...so ampun mohon maaf jika x faham...

ceritanya bermula begini...kejadian ini terjadi ketika sy masih bersekolah rendah rasanya..mak cik sy berkawin, jadi biasa la kalo kenduri style dulu sure 3 hari 3 malam gitu..

d kawasan tersebut ada beberapa jalan yang boleh menghubungkan terus ke rumah pak cik sy, ada satu jalan tu menghala ke ladang kelapa sawit, serta ada sebuah rumah kosong dan pokok jambu batu. nak di jadikan cerita, pada malam k2 kenduri tersebut para tetamu sudah pun balik, maka yang tinggal hanya la sanak saudara saja la, ada yang tido d rumah atuk ada yang tido d temerloh dan ada yang tido d rumah pak cik sy ni...pak cik sy ketika itu bawa van...nak bawak la mak cik2 serta anak2 sedara untuk tido d rumah dia..masa ketika itu dalam pukul 2am lebih rasanya....

setelah semua orang sudah masuk dalam van tersebut, pak cik sy gunakan la jalan pintas iaitu jalan yang menghala ke ladang sawit tersebut, ketika hampir sampai d selekoh yang ada rumah kosong tu...pak cik sy nampak la macam kain tersidai kat pagar halaman rumah tu...dia sendiri pun fikir mana lak datangnya kain tu...masa pergi rumah atuk tadi xder pun...so dia pun dok zoom punya zoom sambil bawak van secara sentimentalnya melayan lagu kumalasari dari corong radio....boleh lak dengar suara dok ikut nyanyi lagu tu...ala macam duet b2 gitu...kalo setakat dia sorang dengar mungkin sebab ngatok..ni x semua dalam van tu dgr...kecuali cousin2 sy la..dok bantai tido...bila da nak sampai selekoh tu, kain buruk yang dok tersidai tu makin lama makin kembang pastu berkibar...

bila da start berkibar tu la...bau dia kalah orang makan telur 200 bijik......benda alah tu siap dok ngilai pastu siap leh lompat dari pagar tu ke pucuk pokok jambu....dok tayang gigi dia yang kalahkan fazura tu....kalo lawa xper la jugak ni x...bertaring pastu darah siap meleleh lagi....masa tu pak cik sy bawak van da macam bawa kapal terbang nak berlepas tu...nasib x xcident kat selekoh...benda tu dok keliling van....pak cik sy time tu azan x berhenti....sampai ja rumah...xberani nak keluar dari van...hihi...tunggu dalam setengah jam jugak la baru kuar..tu pun masing2 da rasa yakin....

besok paginya lalu balik kt tempat nampak hantu tu...pokok jambu yang dia dok hinggap tu mati kering....xtaw la sebab orang racun ka atau benda alah tu panas sangat sampai pokok tu kering....pak cik sy cakap ramai budak2 motor dok terjunam kt area selekoh tu...tapi x mati la...sebab terkejut....ada yang sampai dok pikul motor la....

itu sahaja yang sy dapat citernya...nanti sy dok korek lagi la jika ada citer menarik....hihii...jika x faham sy minta maaf sangat...x seram pun

woddy posted on 8-7-2014 11:30 AM
Owhhh mak sy felda kg awah...hihihi..famous betul felda tu..hahaha

oky citer ni d ceritakan ole ...

wah scary ni woddy..

cik pon ke cik lang?..

byk angker kat ladang sawit ni...gamaknya gelap gulita kut area situ

seramnya woddy..kg awah tak jauh dari jengka...

Pernah dok Felda rumah tok masa kecik lag..br 4-5 tahun je.
Masa nk tido susah..asik ternampak yg pelik2 je...
Msa kecik2 sekolah rendah..ikut opah pergi rumah Pak Ngah di Felda Jengka..tak kena usik..tp sebab terkencing kt satu busut..abis bengkak 'burung'..bila dh urut br lega..
Last edited by sranua on 8-7-2014 12:41 PM

sranua posted on 8-7-2014 12:39 PM
Pernah dok Felda rumah tok masa kecik lag..br 4-5 tahun je.
Masa nk tido susah..asik ternampak yg p ...

tak semua felda ni kena usik..tapi rumah nalle ni
kira kes special sikit..heheh

Ipo posted on 8-7-2014 11:44 AM
wah scary ni woddy..

cik pon ke cik lang?..

xtaw la bangsa apa...cik lang or cik cute...tapi siyes mmg besok kami cousin yang nakal2 ni lalu..memang kering pokok tu...
tapi jika nak bandingkan rumah arwah atuk sy dengan rumah arwah mak long sy d n9...horror lagi n9...huuhu...rumah atuk..sy relax ja tido kat ruang dapur...tapi rumah n9...cuak semacam...

Lagi dan lagi dan lagi please..!

pjade posted on 8-7-2014 01:15 PM
Lagi dan lagi dan lagi please..!

nak tido dulu...baru balik kerja malam...
nanti nalle cite lagi..

best cita T.T, cerita lagi seronok baca

sambung lagi sabung lagi

Nak Lagi

nallepooh posted on 8-7-2014 10:30 AM
macam2 pengalaman seram bila duduk felda ni...nalle felda kat jengka..

orang jengka ye... saya pun orang jengka jugak...

apa khabar orang kampung...

syukur Alhamdulliah... selama dilahirkan, dibesarkan dan sekolah kat felda nih tak penah lagi lar kena usik ke kena gangguan dengan apa2...kat tempat saya ni pun tak penah dengar lagi orang dok cerita2...tak tau lar kot2 arwah ayah sengaja taknak cerita taknak bagi kitaorang takut...

Sambung lagi please