CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nallepooh

pengalaman seram membesar di rumah felda

Aku menantu orang Felda je..
Mak mertua aku crita, pagi tu dia nk buang air, toilet kat luarkan, buka pintu nk masuk toilet, ternampak cik koko jelly melompat dari satu teres ke satu teres...Depan umak mertua aku tu bukit x berapa tinggi la...dia melompat dari bukit tu la nk menuju ke mak mertua aku...
apa lagi, tahan je la kencing tu...

Lagi satu, dari bukit tu dulu jd laluan jugak, tp bukan laluan benda halus, jadi laluan mr. cadbury and the geng...

Mertua aku felda getah kat Kedah...

busy sikit sekarang..blm sempat nak cite...insyaallah bila free nanti nalle sambung cite...

Zameyla....seramkan....boleh pengsan

nallepooh posted on 16-7-2014 04:05 PM
busy sikit sekarang..blm sempat nak cite...insyaallah bila free nanti nalle sambung cite...

Zamey ...

Salam TT, aku pun orang felda juga.. nak story gak sikit pasal felda dekat tempat aku..

Aku duduk felda masa usia aku 4 tahun.. sekarang aku dah 30 tahun lebih dah... masa kejadian tu aku kecik lagi... masa tu juga Felda belum ada lampu elektrik lagi.. air pun mandi guna air perigi, tak dibekalkan dengan air paip lagi.. keadaan masa aku mula pindah masuk memang hutan belukar, pokok besar2.  Felda tu dah lama buat tapi tak didiami lagi sebab abah aku kata dulu tempat tu hasil kelapa sawit tak menjadi sangat sebab tu kerajaan hold dulu kemasukan ke Felda tu.

Aku nak cerita peristiwa yang benar-benar terjadi dekat Felda aku tu.. dulu kami digemparkan dengan kehadiran orang minyak... masa tu aku darjah 1, so ingatlah lagi ceritanya... semua orang blok berkawal, sebab orang minyak ni dia akan masuk ke dalam rumah orang untuk mencari perempuan, dia tak kira perempuan tu anak dara atau orang tua, semua dia bedal... kecoh betul dekat felda aku masa tu... setiap malam jiran2 yang berdekatan akan kumpul tidur beramai2... penah sekali orang minyak tu cuba masuk rumah aku... tapi abah aku sedar dan kejar dia tapi sekelip mata dia hilang....

penah sekali, aku nak pegi tandas, masa tu tandas jauh dekat belakang, lampu pun tak ada... masa tulah aku nampak ada cahaya dekat pokok pisang. apa lagi lari lintang pukanglah... mak aku bagi tahu tu mungkin orang minyak... nasib baik tak jadi apa2 pada aku... nak dijadikan cerita pada satu hari, orang-orang blok dapat kepung orang minyak ni... dia lari dekat kawasan paya berhampiran dengan rumah aku... tapi yang peliknya diorg semua tunggu sampai pagi nak tangkap dia.. alih2 yang keluar dari belukar tu seekor kinzir... tu yang pelik.. kejadian tu jadi misteri sampai sekarang..

Abah cakap ada orang yang nak test ilmu dia.. itulah yang aku tahu.... abah aku ni jenis yang berani. dia memang tak takut dengan apa pun. yang aku tahu hantu pun takut dengan dia... penah sekali dia cerita dekat aku... dia balik rumah dalam pukul 1.00pagi selepas melepak rumah kawan dia.  Dia ternampak ada pontianak duduk di tepi jalan... dia boleh follow pontianak anak tu.. sampai pontianak tu pulak yang cabut lari... meremang bulu roma aku masa abah aku cerita dekat aku.... kalu aku ampunlah... silap haribulan aku yang pengsan...

Rate

1

aincomey posted on 16-7-2014 11:26 AM
ade ek pontianak kesiangan siap tanya pukul berapa mentari terbit

Yer ada....kalau takda tak jadi cerita...!

leenaz posted on 13-7-2014 11:02 AM
bab kesiangan ni
ayah aku pun pernah alami
hahahaha

kesiangan tuh ape?
maksudnye die muncul di siang hari ke uols?
sekian soalan dari sy yang naif

Member ddk balik pulau kata ada pokok tu x kira masa ada je cikpon lepak... So mmg dia kuar x kira masa... Asal ada shade.. X,panas sgt.. Puteri lilin kakedahnya

Follow Us
Salam TT..sy pon duk Felda gak, Felda Mempaga 1..nk tumpang crita jugak la..

cerita 1
Aisya start duk felda ms umur dh 19, lpas mak kawin ngan abah, sebelum nie aisya dh banyak kali dengar mcm2 citer umah abah nie...umah abah da 3 bilik, satu bilik utk anak lelaki, kat umah atas(umah atas umah kayu)..umah bawah bilik untuk anak perempuan dan bilik abah (umah bawah, umah batu)..aisya balik kampung masa tu sorang je, biase balik ngan adik perempuan, so, malam tu aisya tido sorang diri dan bukak lampu bilik sebab rasa x sedap ati..masa dah terlelap jap, rasa macam orang duk gosok kepala (biase bila demam mak akan gosok kepala dari dahi sampai ke belakang)..mcm tu la aisya rasa..aisya pon celik la mata, tapi boleh bukak mata sepet je, aisya tengok nenek tua, semuanya putih..rambut, kening, muka semuanya putih duk senyum jer..lame die duk belai sampai la aisya tertido..esok trus citer kat mak, mak kata tak pernah plak die nampak walaupun duk sorang. start tu, lau balik sorg, meti todo dalam bilik mak..

cerita 2

masa nie aisya baru bertunang, tunang bermalam kat umah, die tido kt ruang tamu(ruang tamu terus bersambung ngan dapur sampai la pintu dapur)..aisya tido kat bilik yang aisya nampak nenek tu, tunang tido ngan adik lelaki kat luar, masa die terjaga dari tido dah lewat malam dah, die nampak da sorang perempuan yang jelik merangkak dr pintu dapur menuju k arah die..die baca pe yang patut dan mende tu ilang..xtau la cik pong k ape k..

cerita 3

yang nie adik lelaki yang bongsu kena, adik nie mmg mudah nampak ape2 pon..kalau naik kereta malam2 pon die bleh nampak bende2 tu bertenggek kat kereta2..malam tu die tido sorang je kat ruang tamu..tibe2 die terjaga dari tido dan nampak abah pakai topi macam nak ke sawah tu datang dari umah atas terus menuju ke pintu dapur..jalan laju tanpa hiraukan die dan terus tembus pintu dapur...die terus berkelubung sampai pagi..esoknye die citer kat kami, kami pe lagi..kecut la..

da banyk citer lagi..nnt sambung..

Rate

1

eydarahim posted on 17-7-2014 09:26 AM
Salam TT, aku pun orang felda juga.. nak story gak sikit pasal felda dekat tempat aku..

Aku dud ...

Berani sungguh ayah awak...macam pak sedara saya masa dia bujang2 tengah nakal...hehehehe

Ramai jugak orang jengka kat porum nih...nak off topik sikit, kenapa rumah kat bandar jengka ni mahal sangat???? Sorang kawan cik baru bekerja kat bandar jengka, kuarters xde, cari umah sewa sekali dapat la umah papan area rantau perintis yang mana sewanya RM450 sebulan...melampau sungguh rumah sewa kat jengka nih....

Back to story cik pon ade cerita, terjadi pada jiran selang 6 buah umah dari umah mak cik..
Masa tu baru pindah, umah papan lantainya jarang2...

Time makan malam si suami ni nak cedok lauk...baru nak capai sudu, sudu tu beralih sendiri...
pastu nak capai lagi...beralih lagi...dia pun marah2 lah, sekali punggung dia kena cucuk dari bawah...ape lagi melompat la dia terus tak jadi makan....

aisyaaffiyya posted on 31-7-2014 10:34 AM
Salam TT..sy pon duk Felda gak, Felda Mempaga 1..nk tumpang crita jugak la..

cerita 1

alamak..felda mempaga 1..tmpt ex gf aku ni..
umah dia atas bukit....adik beradik sumer pompuan.... (kot2 la awak kenal..)
masa bcinta dulu aku pernah hantar dia balik mempaga masa tu dh lewat mlm...
mak dia cakap, takyah balik KL la, esok pagi jelah balik...
tapi aku tetap nak balik KL sebab segan nak tido umah org...
aku balik ikut jalan yg lalu kampung org asli tu...
masa tu lebih kurang pkul 2am.....kalau tengok pada cermin pandang blakang, mcm2 benda betenggek kat bonet blakang...
aku buat2 tak nampak je...pasang radio kuat2....

zameyla posted on 16-7-2014 04:00 PM
Aku menantu orang Felda je..
Mak mertua aku crita, pagi tu dia nk buang air, toilet kat luarkan, ...

sorry menyelit skit...felda sungai tiang kat Kedah???

anaktoyol posted on 12-7-2014 12:38 AM
Aku pun anak Felda jugak...kat Johor...
Masuk felda tahun 1982...masa tu aku  kecik sangat lagi...
...

apa maksudnya pontianak kesiangan tu?

zulka posted on 31-7-2014 03:40 PM
umah dia atas bukit....adik beradik sum ...

Felda 1 bnyk blok..mcm aisya blok 8, wx gf tu blok brape?

mohon pencerahan apa maksud kesiangan?

nak cerita jugak boleh??? cicik bukan anak felda tapi penah dilahirkan dan tinggal di felda sehingga umur 8 tahun sebelum family berpindah ke kampung... abah seorang guru... so, cicik dok kat umah guru di felda kg. awah... woody mesti tau umah guru tu... sekarang rumah2 guru tu semua dah dirobohkan... ok, nih cerita dari family cicik di rumah guru tu (cicik tak penah kena kacau... mungkin kecik lagi, tak faham apa2 kot...)

1. pagi2 mak selalu nampak kesan tapak kaki kecik kat dalam jamban... (bilik air dan jamban kat luar rumah)...kesan basah macam kita pijak air, lepas tu pijak simen... mak selalu tanya cicik, ada pegi buang air ke malam tadi...mesti la tak... kalau g bilik air, mesti mak temankan... tak berani la g sorang2...

2. masa tu cicik tak lahir lagi... abah pegi mana ntah malam tu... so, mak bawak anak2 (akak dan 2 orang abang) tido sekali atas katil... kalau tido ramai2, tentu la kena tidur melintang kan... so, kaki mak mcm terjuntai sikit la kat katil tu...tiba2 mak rasa macam ada orang pegang kaki mak dari bawah katil... nak kata kucing, kucing kat luar... nak kata orang masuk, mak dah siap2 kunci pintu bilik... nak kata abah, sayup2 mak dgr bunyi vespa abah baru nak sampai rumah (masa tu tak de kereta lagi)... abis tu apa?? mak kata, 3 hari jugak la dia rasa cam sejuk kat tempat kena pegang tu...

3. masa nih cicik dah lahir tapi kecik g... dalam umur 5 atau 6 tahun kot... masa nih akak ngan abang2 dah tak dekat rumah... semua dok asrama... tinggal mak, abah ngan cicik je kat rumah... abah kan cikgu... selalu pergi kursus luar daerah... kalau abah tak de, cicik tnggal ngan mak je... ada satu malam tu, cicik dah tido (awal lagi...) mak pulak berborak ngan jiran (cikgu gak) kat bawah atas pangkin... tiba2 cikgu tu pandang dalam rumah sambil tercengang2... mak tanya nape... dia cakap nampak macam ada orang jalan dalam rumah... mak apa lagi cepat2 naik rumah sebab cicik sorang je dalam rumah masa tu...

4. masa nih cicik dah besar sikit... abang cicik ada balik rumah... dia dok je dalam bilik baca buku siri bercakap dengan jin tu... nih dalam pukul 8 atau 9 malam camtu... lepas tu dia kata rasa macam ada kupu2 dok terbang kat tepi telinga dia... dia tepis... rasa lagi... dia tepis lagi... dua tiga kali jadik cam tu, dia sound la " kalau berani sangat, tunjukkan la rupa tu"... elok habis je dia sound, terus blackout... satu rumah gelap... lintang pukang dia lari ke ruang tamu.... padan muka dia... sib baik menatang tu tak tunjuk muka betul2...

5. abang yang sama kat atas nih gak... masa kecik2 sebelum sekolah dia main2 sendiri... tiba2 dia lari pergi belakang pintu... mak tanya kenapa... dia cakap akak balik nyorok belakang pintu... tu yang dia g tengok tu... tapi tak de sesapa pun... dah tua2 nih baru dia cite balik... dia kata nampak akak tu rupa macam kucing... huhuhuhu...

6. mak cite dulu2 kalau arwah wak (atuk lelaki, family kitaorang panggil wak) datang, malam2 mesti tak tidur... dok sibuk bersilat...mak tanya silat ngan sapa, dia jawab silat ngan hantu... (O.o)

7. akak cicik plak, lepak kat atas katil dalam bilik... kat tepi katil kat kaki tu, ada penyangkut baju... so, akak letak baju kurung dia sangkut kat situ... tiba2 lengan baju kurung dia tu gerak2 macam nak capai kaki dia....

8. mak cite, sebelum kitaorang dok situ, guru2 lelaki bujang yang duduk... bila bangun pagi kadang2 gitar diaorg dok kat luar rumah la... tingkap rumah bukak sendiri la... tidur beralih la....

9. selepas kitaorang pindah, seorang ustazah dok situ ngan suami dia... dia cite,ada pompuan mengamuk2 nak masuk dalam bilik dia yang penuh ngan buku2 agama... bilik dia duduk tu adalah bilik mak sebelum nih...

setakat nih, itu je yang cicik ingat pasal rumah tu... kalau ingat lagi, nanticicik cite lagi... yang cicik ingat, depan rumah ada pokok buah membacang... mak letaktayar buat buaian... tepi rumah ada pokok gajus... besar pokok tu... belakang rumah ada pokok mempelam yang sangat besar...

Rate

1

sapeka posted on 30-7-2014 04:25 PM
kesiangan tuh ape?
maksudnye die muncul di siang hari ke uols?
sekian soalan dari sy yang naif ...

lmbt balik
macam dekat2 azan subuh masih merayau2

kagiru posted on 2-8-2014 07:49 PM
sorry menyelit skit...felda sungai tiang kat Kedah???

bukan....
Felda kt Kuala Ketil, Kedah...

zulka posted on 31-7-2014 03:40 PM
umah dia atas bukit....adik beradik sum ...

Blok mana tu.. macam kenal je... memang dekat kg orang asli tu org selalu kena kacau... kadang2 diorg jumpa benda berbungkus dok tunggu tepi jalan... area tu selalu berlaku kemalangan.... ada kemalangan sampai putus kepala kat area tu dulu.... dekat jalan baru nak pergi raub tu pun sama... kalu u all penah lalu, dulu jalan tu bukit di tarah menjadi jalan.... org cakap masa nak buat jalan tu dulu punyalah payah... beberapa kali nak letupkan Tanah kat situ, tak letup2.. macam2 cara yang diorg buat...

kalau u all ingat juga. tempat tu jugalah berlakunya pembunuhan yang mengemparkan Malaysia satu ketika dulu, seorang gadis mati dibunuh selepas di rogol dan dicampakkan di kawasan tu... smpai sekarang still ada lagi yang menumpang bila org lalu kawasan tu... ni citer betul, adik ipar saya sendiri yang kena... berat semacam kereta dia bila lalu kat situ.. .sampai je kat kubur cina di Bentong, tiba2 kereta dia jadi ringan balik..

sasif posted on 14-7-2014 07:43 AM
makcik dulu2 masa motong getah lagilah kena kencing langsuir... patutnya motong pukul 6 pa ...

mak angkat aku pun pernah citer psl ni..mak dia pun penoreh getah..
masa kecik2 mak angkat aku dok kt baling, kedah..
pernah skali tu mak dia pegi toreh getah..kena kacau dgn kaklang..
apalagi..cabut la lari blk rumah..bila kt rumah tgk jam baru 3 pagi..ingatkan dh pkl 5 pagi..

nallepooh posted on 9-7-2014 10:35 PM
kat jengka

jengka brp ye?