CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sefie88

Pasal Insurans untuk diri dan anak

Abscess
----------
Saya masih ingat menerima SMS dari seorang Nurse yg terlantar di KPJ Johor Bharu akibat abscess/nanah. Dengan suara yg agak bimbang, dier nak tahu aderkah medical card cover sakit nya. Nurse nie ambik medical card dah lebih 6 tahun. Lega hatinya biler saya call dier n cakap mmg pihak Takaful cover and no worries.

Selama 2 hari 3 malam tinggal di Hospital, pihak takaful sudah tolong settlekan masaalah pembayaran sebanyak RM9k+++ termasuk elaun hospital, cover chek up sebelum masuk warded dan jumpa dr selepas discharge. Raya sakan tuh....

Walaupun dier nie Nurse gomen, dier juga percaya akan personal medical card. Boleh sangat pakai yg GL government, mungkin dier takut gratuiti kena tolak n effect pencen dier.

Cuba tanyakan pada Nurse nie, adakah sekarang dia menyesal berTakaful?, tentunya tidak.

sefie88 posted on 12-7-2014 10:56 PM
insurance hayat paling bagus syarikat apa cili? kalau saving plan ok tak

Prudential ade menawarkan pru link million... sgt bagus utk savings dan juga coverage min 500k.. saving terbaik buat 10 tahun jika tiada apa2 berlaku duit akan dpt dlm 95%-150% bergantung pada umur dan tarikh matang polisi

Bole pm saya utk nasihat 1 to 1... in shaa allah akan lebih mudah faham

tentu la prudential...anak 1st masa tu murah lg..rm150..anak no 2 rm200...klu nk anak no 3 kena tmbh bajet insurans tu..tu yg tertgguh nak pregnant...

Pada aku insurans ni penting.dulu mmg anggap xpenting.
Sampai bebel kat laki aku sbb bayo2 tp xda pape.
Bila anak aku jatuh tangga..baru terkial2 menyesal.

Ekceli bg aku org tak tahu..ada insurans yg ada simpanan.
Ingat bayo sia2 je..siap ngn simpanan pendidikan anak lg.
Mcm ko simpan sebulan rm150x12 kalo emergency ko pakai duit tu.
Tp insurans ni ko dah ada medical card ko guna.simpanan ko dlm tu pun ada.dh mmg xterganggu pun.

Mcm aku company laki aku mmg ada insurans satu famili.medical cover.
Tp andaikata suami tu dh xboleh bkerja,jd liabiliti pada syarikat..syarikat buang
Bg pampasan..otomatik insurans pada famili tu mati.
Tp kalo amik insurans..letak lah nama pembayar tu apa tah di panggil aku xngat lah atas nama suami.
Andai pape2 jd kat suami..insurans isteri anak..yg pembayarny suami akn berterusan ditanggung pihak insurans.

Kalo berkelompok ni aku xminat.pernah amik.
Cthny satu famili limit bape puluh k setahun.
Andai anak sorg dh guna penuh jumlah dicover...
Yg lain2 tu kira dh xdilindungi.
Ni yg aku tahu lah.
Sebaikny nak mik insurans mik egen yg betul.baru paham.

Simpanan lawan takaful
-----------------------------
Duit yang anda dah simpan bertahun tahun dengan impian utk kawin,beli rumah,naik haji akhirnya terpaksa di korbankan untuk kos perubatan adik/ayah/ibu/kakak/abang yg sangat memerlukan.Dengan takaful, tabungan anda selamat kerana anda tidak menggunakan tabungan sendiri,tetapi tabung tabarru' milik semua peserta takaful.

Follow Us
mbk posted on 17-9-2014 01:33 PM
Simpanan lawan takaful
-----------------------------
Duit yang anda dah simpan bertahun tahun den ...

Apa different antara PruBsn Takaful Plan dengan Prudential Plan?
Mana 1 yg terbaik untuk kids?

morango posted on 17-9-2014 02:57 PM
Apa different antara PruBsn Takaful Plan dengan Prudential Plan?
Mana 1 yg terbaik untuk kids?

different yg ketara yg Takaful berunsurkan Shariah manakala yg prudential plan tue konvensional.

Mana yg terbaek bagi saya , saya kira sis kena tengok keutamaan n umur anak. Jika anak masih dalam perut lagi 18 weeks n above, saya suka tgk infant care. Untuk prudential plan ader plan Pru My Child cover konginental illness seperti jantung berlubang, n beri elaun untuk jaundice (make sure dijemur bawah lampu biru), elaun ICU/HDU, ader pampasan kematian untuk baby n ibu, manakala yg infant care Takaful just cover untuk premature baby seperti pampasan kematian, elaun icu/hdu/inkubator. Untuk Takaful tak cover konginental illness.

Jika anak dah besar let saya 15 days n above, sis focus on Medical card dan saving. Both parties offer medical card n saving. But untuk Takaful ader medical card offer maternity komplication, transplant organ , second thought dr. Manakala untuk prudential plan medical card x offer n x cover apa yg takaful ader. Saving untuk Takaful shariah compliance yg mana pihak takaful ader shariah comittee yg control investment nie (pendek citer memastikan saving nie diinvest tempat yg halal). Manakala yg saving di prudential boleh menimbulkan syak wasangka (ragu2). Semua terpulang pada sis , berdasarkan keutamaan sis.

harap saya membantu
Last edited by mbk on 18-9-2014 10:13 AM

mbk posted on 18-9-2014 10:06 AM
different yg ketara yg Takaful berunsurkan Shariah manakala yg prudential plan tue konvensional.
...

TQVM utk penerangan... amat2 membantu ....

morango posted on 18-9-2014 10:43 AM
TQVM utk penerangan... amat2 membantu ....

sama2.. happt to help.

mbk posted on 18-9-2014 04:34 PM

ye betul tuh.... w/pun comp tanggung medical anak beranak....
tp ada sesetengah org ada limit dia... jarang sgt2 yg unlimited...

saya ada client w/pun company cover unlimited but still amik back up plan with takaful

Tips Takaful

Pastikan anda ada phone number ejen anda. Follow facebook dan instagram mereka supaya anda tak lost track. Selalu check on payment,potongan debit ok ke tak. Ada soalan pasal benefit,pasal pertukaran kelas pekerjaan,pasal nak masuk hospital,dptkan nasihat ejen anda.

amal12bh posted on 22-7-2014 04:59 PM
for me, for those yg dpt medical benefit dari company termasuk anak2, xpayah amik insurans/takaful.  ...

Yang unless tu kalau baru nk apply dh tak boleh tuan..
Tats why most agen advice ambil polisi cepat..
Dah sakit susah..

TAKAFUL – Peralatan Kewangan yang Sering Disalah Faham.. betul ker...? kalu nak baca boleh baca kat link nie..http://akupenjualinsurans.blogsp ... -pasal-takaful.html  nak tepek sini panjang citer nyer. Tapi eloklah korang bacer. Dari blur jadi celek mata nie hah

Wassalam.

Lebih baik ambil plan individu.
Utk anak2: Medical card ambil yang tinggi coverage, plan perlindungan biar sum assured minimum tapi lebihkan pada saving.
utk parents : medical card ambil yang tinggi coverage, plan perlindungan biar sum assured tinggi, kurangkan pada saving.

kenapa utk parents sum assured tinggi? sbb jika ditimpa musibah, wang pampasan boleh digunakan oleh waris utk
bayaran hutang rumah/ kereta/ peribadi dan perbelanjaan harian keluarga/anak2 sepanjang mereka membesar.

*MAA Takaful sekarang dah keluar produk baru (MEDICA 2015) . 20% diskaun utk medical card pada tahun berikut jika TIADA CLAIM tahun sebelum.
contoh : Tahun 1 bayar medical card RM1,000 dan tiada claim, tahun 2 bayar RM800.

Lina : 013 991 2486

Last edited by leliena on 18-11-2014 11:40 AM

Tanya pada diri sendiri .. apa perlunya ambik perlindungan takaful... kalayu tak tahu jawapan nyer ..  sila tanya ejen2 yg bertauliah dan profesional

insurans sangat penting bagi saya....

Last edited by jo_je on 30-11-2014 10:30 PM

jo_je posted on 30-11-2014 10:21 PM
insurans sangat penting bagi saya....

Tahniah kerana mempunyai kesedaran yg tinggi....... dah pernah claim ke jo_je?