CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: coway_daddy

2014-2020: Berapa Usia Jin Tertua Yang Anda Pernah Jumpa?

znuyul posted on 14-7-2014 03:00 PM
mcmne lak jin yang boleh mengetahui harta2 dalam dunia..ni cakap bohong ka atau mereka memang tahu?? ...

Harta apa yang dimaksudkan? Jin ni pengetahuan mereka juga terbatas seperti kita. Mereka juga tidak mampu untuk mengetahui perkara ghaib dan sesuatu yang belum berlaku. Last edited by coway_daddy on 17-7-2014 03:16 PM

mamaezah posted on 14-7-2014 03:25 PM
jangan la benang ni di huruharakan dgn pergaduhan...

Jadikan thread ini untuk melatih diri, akhlak dan peribadi masing-masing. Semoga kita semua mampu berfikiran matang dan cerdik dalam setiap perbincangan dan berupaya berforum secara sihat. Last edited by coway_daddy on 17-7-2014 03:16 PM

Naurah_rik posted on 14-7-2014 03:56 PM
best cerita T.T.  dapat ilmu untuk dikongsi.. teruskan bercerita T.T

Terima kasih. Insya-Allah, doa dan harapan saya begitulah. Last edited by coway_daddy on 17-7-2014 03:16 PM

ThousandSwords posted on 14-7-2014 01:12 PM
Saya cuma teringin tau jika tak keberatan.. adakah jin Qarin dlm diri juga boleh dirundingi supaya m ...

Cuma qarin nabi muhammad je yg di islam kan.

coway_daddy posted on 15-7-2014 10:12 PM
Tidak wujud makhluk seperti ini. Hanya ada Jin yang dikenalpasti dalam kes ini dan dia didapati tela ...

tapi ustaz ni cakap, dari kitab hadis mishkat al-masabih..
memang ada makhluk al-bin, al-hin, etc..
makhluk2 ni hidup lagi awal dari jin dan manusia..
menjadi khalifah di bumi, sebelum di musnahkan..

apa komen TT?
yang perawat di darul manzil tu pun ustaz juga..
kira ustaz tu terpedaya dgn jin ker?

Last edited by capiloton on 15-7-2014 10:45 PM

Salam TT,
Aku x tau releven ke x soalan aku ni. Layan kan je la.

Aku selalu dlm mamai2 aku nak tidur akan tersentak. Terjaga.  Kemudia tidur blk. Byk kali. Dan semalam dlm mamai2 aku tu aku nampak ada org nak bg aku sesuatu. Dan aku sambut. betul2 aku sambut dgn tgn. Tersentak. Dan aku terjaga. Dlm mamai tu aku x nampak dgn jelas apa benda tu pun.

Yg musykilnya, bulan pose ni boleh ke jin atau syaitan mempermainkan kita?

Follow Us
anaktoyol posted on 13-7-2014 01:37 AM
Jin tertua yg aku pernah jumpa ialah jin samsudin

hahaha..

same la..

jumpe dlm tv..

Boleh tt beri contoh kemajuan teknologi jin yang telah dicapai?

ThousandSwords posted on 14-7-2014 01:12 PM
Saya cuma teringin tau jika tak keberatan.. adakah jin Qarin dlm diri juga boleh dirundingi supaya m ...

dalam diri kita ada jin qarin? cmna nk jauhkan jin ni dr hidup kita. or bunuh jin tersebut?

Assalamualaikum TT..

adakah kejadian rupa paras golongan jin ini sgt buruk/ hodoh pada asalnya? sbb byk kejadian2 terjadi dari golongan jin ni suka menjelma menjadi rupa yg sgt buruk spt hantu itu/ini. Minta penjelasan.. terima kasih

PongKang posted on 16-7-2014 04:12 AM
dalam diri kita ada jin qarin? cmna nk jauhkan jin ni dr hidup kita. or bunuh jin tersebut?

Adei.. aku bukan ahli nya.. cuma sedikit perkara dlm pgthuan aku yg tersangat sedikit ni..
Qarin mmg takan terpisah dr kita, seolah ianya kembar kita sejak lahir. selain dari nafsu yg dikurniakan Allah, Qarin seperti sekumpulan ternakan yg digembala.boleh juga diumpamakan ianya seperti usul kejadian yg liar- Dan kita yg terzahir ni sebagai pengembala. (sesuai lah dgn hakikat kita sebagai seorg khalifah di muka bumi-pengembala-pengendali)

jadi sebagai pengembala, kita lah yg kena jinakkan kembalaan kita tu mengikut jalan yg sepatutnya. tp lebih berat sikit krn dia mmpunyai segala DNA negatif yg ada drpd kita sendiri (maklumler.. dh nama kembar) jadi jahat dia ialah jahat kita juga..nafsu kita ialah nafsu dia jugak..cuma dia tak dikurniakan akal, maka nafsunye berganda2 dari kita yg punya akal..

jadi, jika kita x kembalanya dgn baik, kita pula yg akan dikuasainya.

senang citer aku umpamakan dlm bilik yg kosong, dan ada hanya 1 sumber cahaya (mentol dsbg) di satu sudut bilik tersebut. siapa yg berkuasa ialah bergantung pada siapa yg bersaiz besar dan berada paling hampir dgn cahaya tu.

Logiknya, jika kita berbadan besar, dan berjaya menempatkan diri kita di tpt utama iaitu berdekatan cahaya, maka qarin yg dititik hingga kurus kecik itu  berdiri di blkg kita.. maka..bayang kita akan menindani byg qarin tuh.. biarlah qarin tu cuba melompat ke.. menggerakkan dirinya ke kiri knn dia, namun byg qarin tu masih tetap dlm penguasaan bayangan kita. result: SUksess

Tapi.. jika kita pengembala yg gagal...seolahnye qarin tu yg gemuk, besar dan mendapat keutamaan... maka zahir kita yg dikembala oleh qarin tuh...pula berada dlm bygn qarin tuh.. bmksud..zahir kita yg berakal ni pula yg dikuasai oleh kembar jin kita tuh...

cenggitu la perumpamaan supaya kita sama2 tau potensi diri kita ke atas qarin...

Salah satu cemana qarin tu boleh menggemuk/membesar : cth je...Robert seorang yg cpt marah.kata lah dlm tempoh 2 hari tu ada sorg mamamat brazil ni sudah bg dia hangin...tp sbb mamat tu dh meroyan psl brazil kalah bola...jd robert tau dia x setanding mamat brazil tu...maka dia dia ctrl je mrh dia..tp x natural kan emosi dia. (kira api ada dlm serkam) takdirnya hari berikutnya ada pak aji yg alim...indah pekertinya... terserempak dgn Robert..mengucap selamat pg pd Robert yg sdg mencuka...[ketika ni aku andaikan saiz robert dgn qarin dia sama besar] tp Robert mengamuk tetiba psl rasa terganggu [ketika ni qarin dia dh besar kepala] si robert trus marah2 pak aji ni walau pak aji ni minta maaf krn menyapa
Robert krn x tau Robert datang bulan... jika waras, sepatutnya Robert dh boleh tersentuh hati dan calm down.. tp dh Qarin yg menguasainya...maka stiap peningkatan darjah kemarahan Robert itu akan menggemukkan Qarin nye..

haaaa..cemtu la cerita yg difahamkan kpd aku...jadi sebagai pengajaran utk diri aku juga... bila perasaan negatif tu tetiba macam makin besar je nisbahnye..bwk2 lah muhasabah atau bersembang dgn org yg betul supya dpt diperbetulkan supaya qarin x dpt besar kepala.

haa..hamik..ni kira leter utk diri aku jugak.. psl aritu ada hal sket.. tp aku lupa yg kita x bleh ngubah lg qarin kita..dan yg kne berubah ialah kita yg ada akal ni.. Qarin mmg dh ikat kontrak dh nk jlnkn tugas dia... tq TT tlgn refreshkn aku yg pelupa nih.. huuuu...

[disclaimer: yg salah dr aku, sdgkan yg benar itu ilmu Allah semata2. Jadi Mohon yg silap itu diperbaiki sama oleh tuan/puan ilmuan

Sorry..pjg plak aku leter.. mklmler, opis tgh lengang.. kuikuikuikui...

Last edited by ThousandSwords on 16-7-2014 09:18 AM

anne_boleyn posted on 15-7-2014 10:38 PM
Cuma qarin nabi muhammad je yg di islam kan.

betol tu..

kalau jin tersebut mereka berkomunikasi bagaimana ekh? sebab alam mereka sangat unik.. adakah alat tersebut seperti handphone?

ThousandSwords posted on 16-7-2014 09:13 AM
Adei.. aku bukan ahli nya.. cuma sedikit perkara dlm pgthuan aku yg tersangat sedikit ni..
Qarin  ...

tq thousandswords. padanla ada org if kita tegur yg baik2 sentap nya bukan main. rasa mcm sepatutnya aku ni just bite my own tongue rather than open my mouth gitu.

PongKang posted on 16-7-2014 12:40 PM
tq thousandswords. padanla ada org if kita tegur yg baik2 sentap nya bukan main. rasa mcm sepatutn ...

Peringtn utk aku gk..
adeh..kbtln plk kne kes ko ye.. huhuuu.. utk permulaan, awak dh fhm kemungkinan2 yg blaku di luar pgtahuan kita tu dh cukup baik.At least dpt ko tenangkan diri ... bertenang..dan buang emosi negatif tuh. Peringtn utk aku sendri jugk.. emosi negatif jgn di simpan/pendam.. buang trus.. jika tidak.. akan mudaratkan hati awak dan org lain.

Mmg susah nak maafkan org.. apa yg aku practise (adakala babas gk) aku amik masa bersendrian.. istighfar .. lps tu maafkan diri sendiri (krn menyebabkan diri sendir marah/sedih diperlakukan begitu- aku buat ceni psl kdg2 aku regret knapaaaalah aku bg peluang utk disakiti oleh sipolan2.. heeee) sampai rsa ringan sket.. then maafkan org yg menyakiti aku tu (sambil menganggap dia ada dugaan /beban hidup yg lebih berat, yg aku x sangka2) .. doakan Allah ampun dosa dia dan dosa aku sendri (kerana aku ada mrh dia dlm hati dan kdg2 terdoa yg x baik utk dia masa tgh benangang tuh.. mukin dia juga ada terdoa yg x baik utk aku time tu sbb x waras heeeee ) ..dan doa spy ada silaturrahim terpaut antara kami kelak.

jd kesannye, aku mukin x berapa nk bertembung dgn org tu lg.. nk elak mslh.. tp dlm hati aku gembira sbb doakan dia - psl malaikat akan minta Allah balas doa yg aku rafakkan sblm ni, utk aku balik.. ye lah..doa benda2 yg baik kan.. konsep : wat u gip, u ged bek .

Serius.. x mudah.. tp boleh cari formular lain ikut kesesuaian diri.. Wallahualam..

Last edited by ThousandSwords on 16-7-2014 01:24 PM

ThousandSwords posted on 16-7-2014 01:16 PM
Peringtn utk aku gk..
adeh..kbtln plk kne kes ko ye.. huhuuu.. utk permulaan, awak dh fhm kemungk ...

bagus thousandswords. nape ayat2 thousandswords seolah mcm tau aku tgh sedih n aku kene move on? bagusnya. tq for advice.

PongKang posted on 16-7-2014 01:23 PM
bagus thousandswords. nape ayat2 thousandswords seolah mcm tau aku tgh sedih n aku kene move on? b ...

Allahu Akbar .... ni semua kuasaNya PongKang.. sedang aku tak tahu menahu ttg awak. Aku pn x tau pesal ringan jari aku naip (sambil sengih2 td tu) pnglmn dan pngjrn aku panjang lebar ni ha.. Anggap lah ni tanda kasih Allah pd awak agar x down hingga hilang punca. Krn mukin juga jika awak bercerita dgn sesama manusia, awak hya dpt meluah. Tp mukin melalui aku, Allah beri awak idea utk keluar dr kemelut awak tuh.

wallahualam..

ThousandSwords posted on 16-7-2014 01:59 PM
Allahu Akbar .... ni semua kuasaNya PongKang.. sedang aku tak tahu menahu ttg awak. Aku pn ...

tq kaka thousandswords!!

coway_daddy posted on 12-7-2014 08:48 PM
Kisah Jin 1

- Jin ini bercakap bahasa Hindi pada awalnya.

yang maju2 ni tak boleh ke berkongsi teknologi dengan manusia?

or boleh ke adakan dialog dgn jin2 yang tuan penah jinakkan tu untuk tahu dgn lebih dalam teknologi, sejarah dunia dan apa2 lagi perkara yang boleh memberi manfaat kpd manusia.

salam TT..

macamna tt menjinakkan jin sebab bukan mudah untuk berbuat demikian....hu..hu...