CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anne_boleyn

Pengalaman Masa Aku Kerja di Genting Highland - Cerita 12 (Intai - cak cak)

TT, smbung la lagi.. best la cite awk

ggod story line and santai sgt baca penceritaan awak anne. i like ahaks~~~

cerita la lg..

aku kalau p genting mmg x lelap tidur, siap berpeluh lg, padahal sejukkan

1st time p kt aprtment ria time anak dara, lari x pakai kasut turun bawah, x nmpak apa tp rasa seremmm bila sedar yg kawan2 kuaq tingai aku ngan bestfren aku ja mlm tu.. kmi lepak kt kedai smpai jmpa balik geng lain

2nd time laki aku ajak p ngan anak2, aku mmg penakut, tp doa je lah, laki aku nk test drive jalan genting, aku ikut ja lah, dok first world, anak2 semua zzz

tp aku x leh tidur, tp letih gila kot hr tu naik genting dr penang

bukak lampu pun x leh tidur woo... laki aku pun x tidur aku rasa, sbb x dgr bunyi dia snoring pun..

dalam hati tuhan ja yg tau, bila pejam rasa mcm ada benda dok tgok

huh... aku x mau p dah walaupun GH tu best siang, tp malam - skeri

aku penah stay kat first world. sbb penat sgt seharian main kat outdoor, smpai bilik terus lelap.
nsib baik x de kejadian angker yg berlaku. ntah2 hantu buat pesta buih dalam bilik pun aku tak sedar.
sebab dah penat sgt. hahaha..

makton posted on 21-7-2014 04:23 PM
aku penah stay kat first world. sbb penat sgt seharian main kat outdoor, smpai bilik terus lelap.
n ...

minda kamu dah set yg kamu penat,so kalau ada hantu main sembhunyi2 dkt kamu pun,kamu xsedar...hantu2 ni mainan imaginasi je...bila ckp pasal tempat sunyi, rumah kosong,hutan,gelap je, minda dah set benda2 seram...cuba kontra kan pemikiran dari seram kepada tak seram...jadilah ia xseram dan takde apa2...

anne_boleyn posted on 18-7-2014 09:29 PM
Cerita 11 - Mayat Tumpang

Aku x igt tahun bila cerita ni. Masa ni aku x keje GH lagi. Cerita ni b ...

situasi yg sgt biasa dialami kalau keje hotel..biasanya kalau dah lama kerja kat hotel,benda-benda macam ni dah lali dah..cuma kena hati-hati lah utk elak lalu kat tempat yg red zone..

dulu,sy pernah rancang nak apply kat GH sebab ada member satu kerja yg pernah keje kat GH bagi tau keje kat situ best.. tapi lama-lama sy kensel la nak apply..kalau tak,memang-memang la ada menatang yg mengada-ngada nak pi melawat..

Follow Us
Hapdet cepat sikit tt oi

gadget posted on 21-7-2014 04:30 PM
minda kamu dah set yg kamu penat,so kalau ada hantu main sembhunyi2 dkt kamu pun,kamu xsedar...han ...

hahaha.. mungkin jugak satu imaginasi.
tp masa tu mmg tak trfikir psl hantu. yg fikir cuma penat..

kalo ada sambung lagi k

takde sambungan lagi?

terbaek...

mana cik anne ni.. kuciwanya... tiap kali jenguk xda hapdet..

First World Hotel - Merdeka 51 Tahun Sale

Only RM51/room/night including buffet dinner.  Kami datang bertiga, jadi tiga2 orang skali melantak buffet.  Depe tak kesah.

Petang tu tetibe railing curtain runtuh.  Kami terkejut la jugak.  Then aku ade urge macam nak tengok bawah tilam.  Aku macam tak sedap ati.

Nasib baik aku tak alih tilam tu.  Korang nak tau dak.  Crite orang jumpe mayat kat bawah tilam ni, dah slalu sangat kat sana.

Ade reality show kat Hong Kong ke Taiwan ni, buat liputan pasal Genting.  Dorang bawak sami2 Buddha ke situ.  Sami2 ni tunjuk kat bilik mana yang ade body tak silap aku & nasehatkan Genting supaye kluarkan balik mayat2 tu dari dalam katil tu.  Dorang kata mayat2 tu untuk buat black magic.  Black magic ape aku tak tau.

Then Genting kluarkan balik mayat2 yang disembunyikan dalam katil tu.  Ade la dalam 30 orang kot.  Dengar crite depa bli mayat2 tu dari famili mereke sendiri.  Bab ni, aku pon naik heran.  Sanggup waris jualkan mayat ahli keluarge ye..  Janji dapat duit.  Mesti cina susah ni.

Then aku pi bercuti kat Hangzhou, ade sorang budak cina dari Kuching ni bagitau yang kawan2 dia sendiri penah jumpe mayat bawah tilam kat Genting tu.  Then dorang dapat duit tutop mulot beberape ribu RM la jugak.

Critenye ade sorang kawan dia ni asek dok dengar suara dari bawah tilam tu berbisik kat dia.  Dia kasi tau geng dia, lalu depe alihkan tilam tu.  Jumpe skeleton kat dalam kotak katil tu.

Sampai remaje cina sume slalu kata "When in Genting, never look under the mattress."

Last edited by tumpanglalu74 on 23-7-2014 03:15 PM

Rate

1

tumpanglalu74 posted on 23-7-2014 02:57 PM
Only RM51/room/night including buffet dinner.  Kami datang bertiga, jadi tiga2 orang skali melantak  ...

omaig.. seriously...?? first time tbaca tentang ni.. scarynya...

tumpanglalu74 posted on 23-7-2014 02:57 PM
Only RM51/room/night including buffet dinner.  Kami datang bertiga, jadi tiga2 orang skali melantak  ...

Ishh seramnya..smpai macam tu sekali.

Salam semua. Aku minta maaf sbb lama x update. Bz sgt lately ni. Insha allah, aku cuba curik masa nnt utk update korang.

best sgt benang ni

pernah dok kat amber court. alhamdulillah tak jumpa apa2....tapi kat situ, nampak manusia lain pun aku cuak samada tu manusia ke hantu....huhu

rate kt first world hotel brape ye?
line clear x?

Sagoo posted on 24-7-2014 11:12 AM
rate kt first world hotel brape ye?
line clear x?

kat atas sana mmg clear bang sagoo, jangan risau. kalau yang nampak pun Allah je