CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anne_boleyn

Pengalaman Masa Aku Kerja di Genting Highland - Cerita 12 (Intai - cak cak)

TT ada lg tak story..
best la layan cite anne ni

skang dah tak ngendap ke

mati2 aku ingatkan GH tu General Hospital (hospital besar)..

apsal la aku tak perasan title tu..

nice story....

lovechaser posted on 11-8-2014 11:00 AM
Alhamdulillah so far x pernah ada lagi jumpa apa2 yang menakutkan kat GH... Cuma ada sekali lepak ka ...

1st time aku baca org lepak kat kuil...

CrowneGlory posted on 22-9-2014 05:37 PM
1st time aku baca org lepak kat kuil...

Sbb yg join semua multi-racial... and masa tu my ex-bf pun bukan melayu....  Dia ada dgr citer pasal penampakan kat kuih cina tu... so dia being non-belief, dia nak prove the stories wrong ler kiranya.

Follow Us
Pernah staying at GH untuk 2 mlm takde apa-apa. Sbb tak pernah terfikir jugak psl kejadian angker atau apa.

wahhhh tertinggal kapal terbang aku nih!!!
berkali2 masuk bod ni x penah nampk thread ni til today!!!!

hurmmmm....
bel ni byk kali pegi genting n bermlam....
dah a few hotel kitorang try...tp byk tido kat 1st world
so far alhamdulillah xde kejadian mistik yg berlaku or aku mmg x notice benda2 tu mmg mistik.
cuma lama dulu masa hb aku gi buat odit n tido kat 1st world kena kacau skit
benda tu duk main tarik2 langsir. tp oleh kerana dia penat giler so dia biarkn je benda tu bermain dgn langsir.

last kitorang tido sana pun bln 10 last year dgn anak2.
even hati bel mmg teringt2 dgn citer angker GH ni tp mmg bel x penh lg terserempak.
lps theme tutup kitorang cuma naik genting nk layan lap pastu pekena starbuck...
naik genting dgn motor mmg best..tp turun genting bel x suka, sakit tangan n dada duk tahan kat tank sbb byk bumper. Tapi bel tgk byk rider yg hentam semacam je kat bumper tu

oh yaaa...
masa last kitorang naik genting dr colmar tu dah jam 6.
cuaca agak muram mcm nk hujan so bel doa byk2 supya kami selamat dr hujan
mcm biasa naik genting breezy gitu kan...
hb bel speed up lg sbb nk cepat sampai..
bel toleh tepi ada satu kete apek ni...kete lama tapi mak aai power siot...
bel tgk kete dia selamba je mengejar kelajuan kami dan memotong kami
bel ketawa sambil hb angguk2 tanda faham...di speed kejar apek
apek maih steady berlumba dgn kami wehhh!
beberapa ketika kami mcm main2 speed gitu tp hb bel biarkn je apek tu pegi dulu..
sampai kat atas kitorang ketawa besr mengingatkan kepoweran kete lama apek tu!!!\
serious mmg kete lama!

anne_boleyn posted on 16-7-2014 05:56 PM
Kambing tu sgt misteri. Kadang2 ada, kadang2 x de.
Aku beberapa kali jugak bernasib baik nampak. ...

saya penah nampak kambing gurun tu tp tak fikir misteri pun sbb ingatkan genting punya nak buat tarikan selain dari bunga & binatang tiruan kt tepi lereng bukit tu...

salam semua, rose nak tumpang story kat sini leh tak?hihi
uols tau, thread tentang genting ni la jadi guideline i masa i nak stay kat genting baru2 ni, ala2 berjalan+teman hubby berkursus. harus la kan, takot satgi i dok check in hotel2 seram kang, hubby i best berkursus, i sorang2 kejung dlm bilik.huhu

so Alhamdulillah kami dpt check in kat hotel element, kat gohtong, xtually hubby kursus hotel Seri Malaysia, tp sbb penuh so kami check in kat hotel ni, sebelh menyebelah je pun.

i suka ID bilik hotel element ni, moden style. takde funiture gabak2, minimalis je. ye la budget kan. tapi i suka.
macam forumer semua bg tips, masuk tu bagi salam dulu, baca ayat kursi dulu, n check kat dlm toilet, alhamdulillah toilet kering takde kesan basah or rambut2.. katil pun cekang elok takde kesan duduk.

so far 2 malam i stay situ + waktu siang i berhibernate dlm bilik tu tak ke mana, takde apa2 tejadi.

Tapi bila dah balik umah baru my hubby cite, mlm petama tido tu, dia mimpi, macam dia tengah drive kereta, pastu ad anak kucing kat kaki, dok meow2 kat dia, n bila tengok kat seat co driver, ada juga kucing. tetibe my hubby terjaga, dah dalam kul 5 pagi macam tu, tak semena2 dengar suara kucing dalam bilik. jelas katanya.

So hubby positifkan minda maybe kucing kat luar kot.. SO bila diskus2 dgn i, i cakap la, kucing kat kaki lima mana leh dengar jelas, kita kan kat tingkat 3. taktau la kucing ni panjat sampai kat tingkap kami.hihi

so malam kedua, masa hubby tengah baring terlentang, i perasan ada kesan lebam kat belakang pelipat, kat peha belakang. besar lak tu, lebam merah hitam. tak penah2 lagi la i tengah my hubby kena lebam.

so after kami check out kat genting, kami ke kl, duduk kat hotel Wira, jalan thambosamy kat pwtc tu.. taktau la apsal opis hubby cari hotel jauh dr tmpt kursus kat kl ni. bilik kat Wira ni, erm.. i rasa banggunan baru tapi amek furniture secondhand dr hotel2 dulu., sebab design nye very 1990's. furniture besar gabak, tv besar kotak,almari besar, menjadi kan bilik tu jadi kecil n selimut corak batik tu..hehe.. paling tak best bilik tu air ekon menitik2, n ekon tu menhala ke tv, bukan kat katil.huhu

so macam biasa, bagi salam, baca ayat kursi, check bilik air katil semua. alhamdulilah lulus.hehe.
malam tu weols takleh tido.

macam i, takle tido sebab panas, n bilik sebelah bising n dengar suara orang kat luar borak2 n gelak ketawa.
dalam kul 1 macam tu kot rasanya, sebab weols balik bilik pun dah kul 12 mlm hihi. i pusing kiri kanan, adeh takle tido tau, sebab panas.huhu

rupanya tengah i dok pusing kepanasan tu, my hubby tengah bertungkus lumus melepaskan dari kena himpit.
i ingatkan hubby i tido nyenyak dah.hihi

my hubby story dia tido mengiring facing d curtain, kira i belakang dia. dia cuba buka mata, tapi tak boleh, dia rasa badan dia kena hempap, dia nak azan, tapi tak keluar suara, dia mampu azan dlm hati je, itu pun sebutan jadi tak betul, last2 my hubby ngucap je, tak lama pastu slow2 my hubby rasa macam pelukan yg ketat tu dilepaskan. once dah rasa fully relief, my hubby terus pusing tengok i.

keesokan pagi nye my hubby g kursus tinggal i je dlm bilik, layan je on9 guna wifi hotel,hehe.. masa nak dekat2 my hubby nak balik bilik, around 11am mcm tu, i dengar la pintu i diketuk, soft je ketukan tu, ada la dlm 3 4 kali, tapi i tak buka pun, tak g pun tengok dlm lubang tu sebab dia ketuk n senyap je, melainkan dia sebut housekeeping ok gak leh i topup sabun n kopi.ahaks. so i tak sure yg itu seram or bunyi bilik lain ke.. i positif je minda time tu sebab i dok sorang2.hehe
Last edited by rose_2011 on 2-10-2014 11:47 AM

salam...kwn2 suma,semalam bru naik g genting...tp la nie depa tgh renovate...mohon pencerahan saya perasan kt sana bnyk chinese bwk beg troli tu...apa kh didalam nyer? duit utk berjudi kee?
thanks..

rose_2011 posted on 2-10-2014 11:43 AM
salam semua, rose nak tumpang story kat sini leh tak?hihi
uols tau, thread tentang genting ni la ja ...

nk kalu masuk hotel check bilik air basah or kering sbb apa?

2 minggu lepas aku duk LA Hotel dpn stadium bola kt kuantan nun..
pas check in dlm kol 7ptg, aku masuk bilik air.. mmg basah la mcm org lepas mandi..
aku positif kata mungkin sblm masuk ada couple lain check in beromen-romenan kot..

sbb penat aku tertido awal, esk bangun check out.. tkde apa kejadian pelik la.
tu nk tau apa sbb nk check basah or kering bilik air tu..?

Deff_Lepak posted on 28-10-2014 04:37 PM
nk kalu masuk hotel check bilik air basah or kering sbb apa?

2 minggu lepas aku duk LA Hotel dp ...

oo sbb byk rose baca, tips2 utk elak dr kena gangguan masa check in hotel2 ni.. antaranya
- check bilik air,karpet or sekeliling bilik tu ada kesan air ke tak, kalau lantai or sink bilik air tu ada helaian rambut or basah macam ada orang baru lepas guna elakkan kalau boleh. sebab itu antara salah 1 sign yg makhluk lain ada di bilik tu. (kalau sy salah harap maaf ye)
- check cadar katil tu, semesti nye bila kita check in mesti cekang kan cadar tu, kalau nampak mcm bekas orang duduk tu, minta tukar bilik lain.
- bilik bauk hapak, macam lama tak pernah guna, takot dberikan bilik yg last choice sebab bilik2 lain dah penuh.

- itu la antara2nya yg rose ingat, kalau ada nak tambah lagi silakan, n kalau rose salah harap bagitau ye, takot syirik ke apa nanti.

rose_2011 posted on 29-10-2014 09:10 PM
oo sbb byk rose baca, tips2 utk elak dr kena gangguan masa check in hotel2 ni.. antaranya
- check ...

hbais tu kalau peak period guest beratur tggu nk cek in..then tggu bilik guest nk cek out bkn ke toilet tu basah lg ke..c x mgkin housekeeping sempat nk dry kan lantai toilet..kalau kemas bilik tuka cadar tu betul la..hehehe sbb sy penah tggu nk cek in lps guest cek out...hotel lain sume penuh..tp bkn kt GH la..hehehe

sekadar pandangan

idakamaruddin posted on 30-10-2014 09:50 AM
hbais tu kalau peak period guest beratur tggu nk cek in..then tggu bilik guest nk cek out bkn ke t ...

klu peak season lain arrr...

mcm aku sbb byk outstation, selalu check in lewat ptg..
setakat ni tkde jmpa apa2 lg.. cuma kt PD & Melaka Straits Hotel jer rasa ada benda duk sama..
tp lepas beberapa jam.. br rasa tu hilang.

aku biasa check in kt hotel/motel bwh RM100.. sbb nk claim lojing, br untung sikit

best cerita ni

tak ada cerita terbaru ke?

uhuStic posted on 30-10-2014 03:09 PM
tak ada cerita terbaru ke?

kan! kan!

Selalu gak bermalam d genting sebab suami suka g tmpt sejuk kalau nak rehat.. Aritu suami je kena kacau kt hotel seri malaysia.. Aku tido elok je. Tido asing2 sebab 2 katil single asing. Tengok2 tgh mlm dia  tido kat lantai in between katil.. Kejut dia tnya nk tido sekali ke? Sebab dah agak dah dia kena kacau.. Terus dia ckp nak. Menyempitla tido. Esok dh check out bru dia cite, xleh nk tido. Selimut asik kena tarik. Kena Cuit kaki. Channel tv asik tukar2 sendiri. Tuh dia tido kat lantai je.

ayah aku ada membership leisure holiday,
leisure holiday ada hotel kat genting, amber court
mula2 ingat nak stay sana jer pasal boleh dpt bilik free dgn guna kad membership
sekali aku try gugel 'amber court' , berlambak orang cerita pasal tempat tu 'keras' , tempat jin duduk dll, terus tak jadi....nasib baik la gugel dulu...

cerita pasal genting nih, aku teringat kira-kira 10-11 tahun yg lalu....time aku pergi ke genting, mamat exist sedang buat video klipnya disana,ini video klipnya

http://www.youtube.com/watch?v=AhrXDvuI7yA