CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anne_boleyn

Pengalaman Masa Aku Kerja di Genting Highland - Cerita 12 (Intai - cak cak)

akhirnya habis baca dlm masa 40min

Kipidap!!!

mystica replied at 5-7-2015 05:37 PM
ni gambar masa bila? skrg still ada buka utk orang duduk ke? serious seram sungguh tgk bangunan..  ...

Dalam bulan 2/3 tahun ni. Ramai lagi menyewa. Kebanyakan dari pekerja asing. Tgok banner dekat depan rm150/malam.

MissVixen replied at 7-7-2015 07:24 PM
Dalam bulan 2/3 tahun ni. Ramai lagi menyewa. Kebanyakan dari pekerja asing. Tgok banner dekat dep ...

ooo kira baru lagila..  xsangka ada org tggl dlm tu.. nampak mcm bangunan tinggal...

aiyohh.. bangunan nampak horror pon mahal.. silap silap ade freegift roomate

wahaaa thread setahun yg lepas gitu.. br abis baca... tp pelik la yg citer hotel tu... ada ke walkie talkie leh telefon bilik hotel? hihihi agak2 la kalo nk bercerita pon...

Hi uols I igt benang ni dah bercabang tp mujur still update ..ttg mana pg nk dgr cte lg la anne ...bln 2 hr tu aku ada lpk  genting  blk hari je..smpt la g jenguk Ria apartment  tu dan amk gmbr...tgk tingkap semua byk yg balut dgn newspaper  je...pelik lak agaknya  x mampu beli langsir  x....tgk suram je..klo tau boleh naik aku naik je jd uncle seekers  jp..amber court  Skg dah cun  la cat baru x cm dulu takut tgk...insyaallah mlm Khamis ni aku nak pusing amber court  dgn kete dgn geng aku..ada kwn cabar lpk kat bangunan  terbengkalai yg byk bangla mati tu sekali...yg tu mmg  x la kot..xde  kja ke

Follow Us
Oh my.. gigih plak i bca smpai abis...
mulanya i nk gugel nk cari psal bekerja di genting highland..
jupe tajuk ni x perasan plak kt forum ni..
trus je bca sbb best plak seram2..

Skrg dh nyesal sbb jd takut nk kje kt sana plak..

clarizsa replied at 1-8-2015 12:22 AM
Oh my.. gigih plak i bca smpai abis...
mulanya i nk gugel nk cari psal bekerja di genting highland. ...

Ermm bole je nk kja yg pntg niat kita..klo taksub sgt hal hantu pun mmg xleh juga..bkn apa kdg benda di tmbh tmbh ...bkn la nk menafikan sbb benda ni mana mana pon ada kn kn hehe...
Syok la kja genting jom jom jom

kucim replied at 1-8-2015 12:35 AM
Ermm bole je nk kja yg pntg niat kita..klo taksub sgt hal hantu pun mmg xleh juga..bkn apa kdg ben ...

Mmm bermasalah sbb i ni umpama magnet mnde2 cmtu... huhuhu..

Kekadang ada je penampakan tp jenuh ignore laa.. sbb tu lama x masuk baca kt bod ni sbb xtahan seram walaupun suka keseraman..

ala tt..

dah xde story ke?

last time i'd check. login on 19-4-2015 06:36 PM

clarizsa replied at 1-8-2015 01:36 AM
Mmm bermasalah sbb i ni umpama magnet mnde2 cmtu... huhuhu..

Kekadang ada je penampakan tp jenu ...

Kan lebih kurang la kita...tp hati mau kental la kan hehe....tgk mcm syok je kja sana....penuh dgn misteri....
Haha jgn biarkan diri anda di selubungi misteri

MissVixen replied at 27-6-2015 09:28 PM
Masa aku lepak atas bukit cincin, berdepan denvan amber court, aku perasan ada satu bilik tu tingkap ...

pix ni kau snap recently ke?

bukan ke amber court skrg dah elok...dah dicat baru

nenek_lampir replied at 9-7-2015 09:41 AM
aiyohh.. bangunan nampak horror pon mahal.. silap silap ade freegift roomate

bangunan nampak horror sbb kotor,cat dah luntur etc.,tu yg jadi modal korang semua 'bukak' cerita (karut) hantu2 ni..cuba bangunan tu baru,atau di cat baru,dijaga elok..sure tak nampak horror,so takdelah modal lah nak reka cerita seram...next place please...katanyaaa

Edited by MH37O at 18-8-2015 04:46 PM

cuba kalau korang tak pernah dgr cerita hantu kat amber court ni, pastu korang dtg menyewa kat situ (time korang pergi sana,amber court dah dicat baru..spt pix di atas), sure korang tak rasa meremang bulu tengkok kan???...

tp sebaliknya,.. misalnya korang pernah dgr cerita hantu kat situ,ditambah pulak tpt tu kotor,cat luntur (sebelum amber dicat baru),even tpt tu dah cat,bersih n cantik sekalipung,korang pasti akan rasa seremmm jugak...ni semua permainan minda...korang dah set dlm kepala otak ada hantu,"ada" lah "hantu" tu...

tp aku baca gak cerita2 hantu ni...baca sekadar hiboran semata2...percaya??? hurmmm

aku pernah buat eksperimen kat kawan aku dulu...dia ni suka sgt percaya hantu2 ni...

1 hari tu birthday dia...aku ada surprise dia...kitaorang suruh dia tutup mata guna sapu tangan,...then bawak dia pergi kat jirat cina...pimpinlah tangan member ni sampai kat tengah2 kubur cina ni...pastu kitorang tanya lah kat dia sama ada dia ada rasa apa2 tak? ....dia ckp takde rasa apa2...cuma rasa seronok je...dia feling2 kami bawak dia kat  tpt yg best2 lah konon...

pastu kitorang suruh dia bukak ikatan sapu tangan kat mata dia...tp sebelum tu aku n member2 lain beredar sembunyi kat belakang kereta...bila dia bukak je sapu tangan tu,terus dia menjeritttt panggil kitorang...

muka kawan tu pucat n bulu roma naik habis...wakaka...sian pulak bila prank dia camtu dulu...

pastu few days, tanya dia perasaan dia time tu caman...dia kata mula2 elok je dia tak rasa apa2 pun,even rasa seronok,tapi bila bukak mata/ikatan,terus bulu roma dia naik...muka pucat...

so kesimpulannya,ini semua mainan minda,...pabila korang dah set dlm otak kubur tu seram, rumah usang tu berhantu, bangunan kotor yg tak berpenghuni tu mengerikan, ...ia jadi serammmm lah walaupun hakikatnya nothing...cuba set minda benda2 yg positif...aku yakin cerita2 karut begini tak kan ada punya....

khatam!!!

fuhh! apsal aku tak perasan benang ni sblm ni? siyokkk ooo baca!!

Khatam pun akhirnya.

Aku last naik GH pun 5 tahun lepas dengan family, budak lagi masa tu. Stay kat Resort Hotel. Bilik menghadap First World Hotel.

Alhamdulillah 3 hari stay situ tak de benda2 pelik pun. Nyenyak tidur. Letih layan outdoor ngn indoor theme park. Hahahaha

MH37O replied at 18-8-2015 04:44 PM
cuba kalau korang tak pernah dgr cerita hantu kat amber court ni, pastu korang dtg menyewa kat situ  ...

bila turn kita nak naik genting lak

bellaa replied at 21-8-2015 01:31 PM
bila turn kita nak naik genting lak

tokseh la...bukan ada gapo kat situ..dop best...tunggu 20th century siap baru gi la

Aku g amber court  lps raya hari tu..mlm la..tp dah x seram...dh ada lampu jln la menuju ke atas sana...

Sampai sana sempat snap pic kenangan .haha .tp bangunan  dia dh kotor blk kena lumut merah tu...

Sempat mulut celupar  ckp dgn kwn aku..eh x seram pun...
Dia nak bawa aku g kat area bwh sikit kt bangunan  terbengkalai..suh snap pic brg sekeping dua...aku Xnak..bkn apa takut org jht ke ada situ..