CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Orix

Selalu terjaga pukul 3 pagi

Kat asrama dulu aku pn slalu terjaga kul 3. 3.05 tu be exact. Stiap kali tgk jam, msti 3.05am. Cuak wehh.. masa tu aku fikir ada benda nak kacau aku sbb tu dia kejut kul 3.05 stiap malam. Tapi Alhamdulillah takde ape2 yg pelik jadik... pastu solution nye... aku gi makan ubat batuk sbb nk kasi ngantuk biar tdo lena... tapi xdela jadik addicted.. lama2 aku tdo lena spanjang malam...

baru tgk the exorcism of emily rose.. menurut citer tu slalunyer org putih klu bangun time 3 pagi sbb kena kaco dgn hantu.. 3 pagi ni kira waktu angker sbb setan suka kaco waktu tu . sbbnye adalah waktu tu diterbalikkan pukul 3 petang.. iaitu pukul 3 petang ialah waktu yg suci bg agama diorg sbb jesus mati pada pukul 3 ptg blah2.. so on and so on.. google la... hehehe Last edited by Ferr_Remy on 24-9-2014 05:31 PM

3:00 AM is what some paranormal investigators call "dead time". It's the time when paranormal activity is at its peak. These investigators feel that, in essence, it's the most active time because one theory is that Jesus died at 3:00 PM, so the opposite is 3:00 AM. They feel that this particuliar time, because of this very reason, tends to be the preferred time of spirit activity. People who watch " Paranormal State " certainly are used to this concept.

There more about this on: http://theparanormalsociety.blogspot...dead-time.html.

Kita sbgai umat Islam janganla duk caya. Tp x mustahil syaitan suka kaco time tu sbb diorg percaya agama Kristian.

ninjago posted on 24-9-2014 03:48 PM
Kat asrama dulu aku pn slalu terjaga kul 3. 3.05 tu be exact. Stiap kali tgk jam, msti 3.05am. Cuak  ...

aku pnah gak terpikir nak telan ubat selsema bg ngantuk, tp takut plak ade side effect.

bangun 3am, suh g buat solat tahajud la tue... apa yg nk misterinya... aku pun selalu je terbangun kul 3am, takde apa2 misterius pun.. (pastu tido blk tak buat pun solat tahajud..ape da aku ni..)

mnSK posted on 24-9-2014 07:54 PM
bangun 3am, suh g buat solat tahajud la tue... apa yg nk misterinya... aku pun selalu je terbangun k ...

ckap senang laaa. ko tak rasa ap yg aku rasa.. buat tahajud pstu kalo bleh tido balik xpe gak. masalah aku adelah terjaga sentiasa pkul 3 pg n pstu x boleh nak tido balik. dan akhirnye end up stress n letih sepanjang hari coz x ckup tido. ahhh malas nk cte pnjg. aku rse ko x kaji thread ni dari mula.

Follow Us
kekadang terjaga cmni gakkk sooo tidoooo jeww lahhhhhhhhhhhhhh

Kalau hang selalu bangun jam 3am tu.. buat solat tahajud .. zikir sampai subuh la... dgn zikir, inysaAllah akan tenang,... mula2 memang rasa tak cukup tidoq, lama2 biasa la tu... hang penat, boleh tidoq utk 30min (nap) lepas zohor... tak pun, kalau hang ada bini, hang buat projek 2-3 round sampai letih... tak pun petang hang pi jogging gila2 kasi penat... susah sangat, jumpa doktor ambik pil tidor Last edited by k_a_a on 25-9-2014 12:39 PM

Orix posted on 24-9-2014 07:59 PM
ckap senang laaa. ko tak rasa ap yg aku rasa.. buat tahajud pstu kalo bleh tido balik xpe gak. mas ...

tt tak perlu nk marah2 bagai... selama nie aku SR dlm thread ko nie... hehehehe...
bukan ko sorang je yg alami gejala bangun kul 3,... aku pun selalu gak bangun kul 3 pagi, hari2 pulak tue..mlm td pun bangun kul 3 jugak, padahal aku tidur kul 2 lebih mlm td pasal aku kaki gamer..
mula2 dulu aku selalu gak bising2 asyik kul 3 je mesti terbangun... lama2 dh biasa..
bila aku baca tentang solat tahajud, mmg time tue paling cantik untuk solat...

so, kat mana misterius nya???? nk kata ganguan jinns setan bagai... 1 dlam 100...lain la kalau ko terbangun, hantu dok kat hujung katil atau penjuru bilik ke.. ade la misterius skit... heheheee

ok,  cuba kita renungkan di sebalik  terbangun kul 3..... tue la tanda2 Allah SWT  sayang kat kita.. cuma terpulang pada diri kita nk ambik peluang tersebut atau biarkan sahaja berlalu....

kalau tak sayang, di biar je sampai zohor pun tak bangun2..
Last edited by mnSK on 25-9-2014 02:28 PM

kawan2 bagi pendapat yang bagus belaka. saya pun ada dengar ustaz2 cakap...kalau terjaga 2/3 malam tu sebenarnya malaikan yang kejutkan, ingatkan kita buat solat sunat macam2....kata dia bangun la lakukan solat dan buat apa yang patut...bagun la...kalau tak bangun takut2 malaikat dah tak ingin nak kejut kita lagi...kita yang rugi. kalau tak boleh tidur bacalah Ayat kursi sebanyak 7 kali.

Selalunya belum cukup 7 kali kita akan tertidur,,,tapi.....kalau dah lebih 7 kali pun tak tidur something wrong katanya....cari2lah ubat (kata2 dari seorang pecerah/ustaz juga)

coba2lah amalkan....

ooo... i ingatkan sbb antu kaco ke..

sbb i ni insomnia, tiap kali kul 3 pagi mmg sakan anjing2 area umah i melolong..
sehinggalah baru2 ni i dgr dgn jelas hilaian mesra cik lang or cik ponti..

seram sampai terpaksa masuk gak dlm bilik paksa diri tido...

untong nya ko dapat terjaga waktu tu, senang senang ko buat tahajud , sayangnya Allah ngan ko...

Edited by shunichi93 at 19-4-2018 10:45 AM
Orix replied at 24-9-2014 07:59 PM
ckap senang laaa. ko tak rasa ap yg aku rasa.. buat tahajud pstu kalo bleh tido balik xpe gak. mas ...

aku faham perasaan kau. Yg penting cuba jgn tido siang. Aku selalu minum milo jgk 3 jam sblm tido. Milo mmg boleh buat sesetgh org penat dan mengantuk.

Pglmn aku lain sikit masa kena. 3 bulan aku terseksa x boleh tido lena. masa tu dah mmg teruk sgt sbb setiap hari tak boleh tido, terjaga tgh mlm, penat melampau, badan rasa berat gila. Dah la esoknya keje. satu hari bila cerita kat kawan aku, dia sarankan aku pegi jumpa ustaz. Awalnya aku malas nak layan sgt dan ingatkan ni sakit punca dari benda lain. Bila jumpa ustaz tu dia ckp mmg ada "benda" dalam badan aku (aku layan je la ustaz tu). Katanya Orang ofis aku sendiri yg buat. Lepas dekat dua bulan berubat baru la aku pulih dan boleh tido mcm biasa. masa tu baru aku boleh rasa nikmat tido dan badan aku pun dah jd cergas sikit. Sejak tu aku baca doa tidur, ayat kursi dan 3 qul sblm tido.

Kepada sesiapa yg lama ada masalah terjaga tgh malam tanpa sbb (terutamanya terjaga yg mcm tersentak), pegi la check dgn pakar perubatan Islam. Kemungkinan ada "benda" yg mengganggu kita. Ramai yg tak perasan pun bila terkena benda mcm ni. Tp kena hati2 jgk sbb ramai je ustaz menipu ckp sakit Padahal xde sakit pun. Aku cadangkan cuba cara lain dulu mcm minum milo, jumpa doktor, mkn ubat tido dan sebagainya.

shunichi93 replied at 16-3-2018 05:06 PM
aku faham perasaan kau. aku tgk org kat sini pun krg phm masalah kau. Aku buat akaun forum ni sema ...

Ye betul,baru jgk nk ckp dgn tuan tanah g jumpa ustaz yg pndai nt die akan ruqyahkan.

tu petanda ko antara yg terpilih utk solat tahajud..jgn berminda melayu sgt..mudah nau dimomokkan

Edited by shunichi93 at 17-3-2018 08:25 PM
HS357 replied at 17-3-2018 01:28 PM
tu petanda ko antara yg terpilih utk solat tahajud..jgn berminda melayu sgt..mudah nau dimomokkan

petanda terjaga mlm = terpilih utk solat tahajud ni sumber dari mana? Bersandarkan apa? selalu dgr tapi smpi skrg tak tau kesahihan kenyataan tu. Boleh tlg terangkan? Dah cari tp tak jumpa. Ye la kalau senang2 percaya je nnt org ckp berminda melayu @ senang dimomokkan

EDIT: Ni kesimpulan drpd pglmn sy sendiri. Masalah terjaga mlm ni sama je mcm penyakit2 lain. Mmg la penyakit tu penghapus dosa, tp ada org nak ke sakit hari2? mmg taknak sihat? Tuan punya post bertanya kat sini utk mencari solusi masalah beliau. Solat tahajud tu mmg la bagus bila terjaga, tp tu adalah nasihat bkn solusinya kecuali kalau ckp lps tahajud tu doa & mkn ubat tido

shunichi93 replied at 17-3-2018 06:12 PM
petanda terjaga mlm = terpilih utk solat tahajud ni sumber dari mana? Bersandarkan apa? selalu dgr ...

xpayah sumber..guna dalil aqli xperlu dalil naqli..

Aku pun selalu jugak kena few mths back. Tdo awal ke tdo lmbat ke,tetap terbangun pkol3 dan sampai pagi x leh tdo. Kadang2 tu pkol6 je boleh tdo balik. Bila pergi kerja mmg x boleh function well sbb asyik rasa nak marah je sbb my brain will be foggy. Tp lps pergi jumpa org darulsyifa, rasa dah selesa mslh.mgkm boleh try

Orix replied at 6-8-2014 11:12 PM
Giler da setaon... Tak stress ke? Aku yg bru bpe bulan ni pn stress.. Ni pn aku tgah sakit kepala, ...

I selalu tjaga tiap2 mlm pkl 3 pagi..mula2 pelik gak..tp mkin lama makin kuat gangguan..lama s bubat..majoriti kata i ade saka dan sihir..usaha la berubat..takut dh jd sebati dgn badan

saya pun ada masalah tidak boleh tidur lena dan kalau boleh tidur lena pun akan terjaga beberapa kali. tidur tak jerap kata orang kedah. mula-mula saya alami masalah ni dalam tahun 1982. macam ko org kata la, tok sah layan sangat, buat tak tau aje dan paksa diri untuk cuba tidor. kalau terjaga saya buat solat tahajud kemudian paksa diri untuk tidor semula. saya rasa macam nak pecah kepala memaksa diri untuk tidor lena. tapi tak lena juga. keadaan ini berlarutan sehingga 3 bulan lamanya, sampai pensyarah saya kata saya nampak macam orang sedang berkhayal saja, macam tak minat. bila sudah tak tidor lena 3 bulan kepala jadi biol, so saya diarahkan untuk pergi dapatkan rawatan doktor. doktor bagi ubat tidor. boleh la tidor lena buat sementara waktu. tapi kadang kala makan ubat tidor pun tak leh tidor lena juga. jadi saya pun stop makan ubat tidor.

macam-macam saya cuba, baca ayatul kursi, 3 qul, tiup tapak tangan, sapu seluruh badan. tapi macam timer pulak, bila jam 3 hingga 4 pagi, saya akan terjaga dari tidor . pas tu tidak boleh tidor dah. sampai sekarang pun macam tu. so saya tukar masa tidor saya, saya tidor awal, lebih kurang jam 9 mlm, kalau bangun pukul 3 atau 4 pagi pun saya dah puas tidor.

satu lagi saya amalkan spray sekeliling sudut bilik saya dengan air yasin kecuali pintu masuk ke dalam bilik. kalau ada syaitan dalam bilik, mereka semua pecut lari. so tak de lah gangguan. kalau terjaga juga pukul 3 pagi tu maknanya timer dalam badan kita telah bertukar masa tidur nyenyak kita. kalau sakit kepala atau tengkuk, spray saja air yasin kat kepala atau tengkuk tu. Inn Syaa Allah akan sembuh.

tak dapat tidor memang menyiksakan. so, jangan pandang remeh pada orang yang mengalami masalah ini. memang cepat marah dan tension sentiasa.

masalah tidak dapat tidor lena ni berlarutan hingga sekarang, tapi saya dapat control dengan cara ini. saya harap awak dapat amalkan petua ini. semuga berjaya awak mengharunginya dan saya harap janganlah awak terlalu kecewa.