CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: endus

napa keje govt susah nak dapat

liza8209 posted on 5-8-2014 01:43 PM
makcik aku org SPA..dia penginteview.. dia pn ckp selagi SPA x pangil dia pn x blh tlg.. then puasa  ...

so dapat tak kerja tu?

kakikuDibibirmu posted on 5-8-2014 01:52 PM
benefit medical sis, senang buat loan rumah, senang buat loan personal, senang buat loan, susah na ...

Loan yg x tahan tu... Ada x dorg yg loan lg besar dr gaji... Aku pnh kerja semi govt ..ada staf tu lps tolak semua loan balance tinggal RM 100++ je.. Waktu tu pikir nk hidup makan apa dia ni sebulan seratus lebih je..

Kabel2 ni lebih byk brlaku di state governmnt. Klu federal pnya kurang sikit kabel2 ni. Satu advantage klu calon tu prnh jd vendor/kontraktor tender/sebutharga di jabtan/agensi brkenaan sbb biasanya penemduga dh kenal dan tau potensi/kompetensi calon

CrowneGlory posted on 5-8-2014 01:57 PM
Loan yg x tahan tu... Ada x dorg yg loan lg besar dr gaji... Aku pnh kerja semi govt ..ada staf tu ...

tu lah kerja gomen ni laju jah bank rakyat nak approve loan pelbagai, kalau swasta, mulalah padang serong, entah kena buang, entah kerja tak tetap, entah tak mampu bayar, kalau gomen senang jah apply loan

kawan akak siap cakap lagi, kerja gomen ni bukan pekerja tu yang cari loan, bank sendiri yang cari pekerja gomen tu sebab nak bagi loan

nalis posted on 5-8-2014 01:59 PM
Kabel2 ni lebih byk brlaku di state governmnt. Klu federal pnya kurang sikit kabel2 ni. Satu advanta ...

Ada juga sis, especially anak2 JUSA yg guna kabel mak bapak untuk masuk dlm service. Kesian pada staf2 kontrak yg dh lama tggu kekosongan. Bayangkan dah kerja dekat 5 thn gaji tak naik2. Last2 kekosongan diisi org yg berkepentingan.

alinone78 posted on 5-8-2014 01:41 PM
gaji ciput eh?
ko tengok tangga gaji gred mana ni?

dia org oil gas kot sebab tu kata gaji gomen kecik

sedih tgk gaji swasta lain kalau banding dgn gomen

Follow Us
zull4rs posted on 5-8-2014 01:53 PM
Bonus abah ko, 500 tu ko kata bonus? Aku prefer ayat Bantuan Raya. Banyak sgt ke ko bayar tax? bg  ...

adil ler gomen bonus sikit dari swasta sebab gomen ada byk elaun

swasta elaun apa pun tarak, ada pun sikit je, harap ke bonus yg tak seberapa je lah nak imbangi gaji diorang dgn org gomen

zull4rs posted on 5-8-2014 01:48 PM
Terpulang pada niat masing2 nk keje gomen. Ada ko tanya dorg apply sebab apa? Adakah jumlah pemoho ...

gaji gomen skang boleh dikatakan tinggi berbanding swasta

elaun pun berkepuk2

masa depan pun terjamin sebab ada pencen, itu yg ramai sgt org berebut skang ni

kakikuDibibirmu posted on 5-8-2014 01:57 PM
so dapat tak kerja tu?

tgh tgu result 18hb ni.. minta2 ada la rejeki.. wlpn gaji ditawarkn kurang 1k dari gaji skrg ni tp tetap nk gi jg nk kejar benefit2

cuba buat bancian utk batch kemasukan pekerja gomen yg terbaru ni brape ramai yg makbapak sedara mara rapat adalah pekerja gomen jugak? 80% maybe?

kakikuDibibirmu posted on 5-8-2014 01:52 PM
benefit medical sis, senang buat loan rumah, senang buat loan personal, senang buat loan, susah na ...

Nak tambah lagi..staf govmnt boleh ddk kuarters bayar murah..tak pun jadi warden asrama..dapat elaun lagi..pastu beli rumah lain plak kat luar, bagi org sewa..

RED 666 posted on 5-8-2014 02:05 PM
adil ler gomen bonus sikit dari swasta sebab gomen ada byk elaun

swasta elaun apa pun tarak, ad ...

Bro, mungkin co. ko tak bagi allowance. Tapi banyak lg co. yg beri. Actually kalau compare gaji gomen staf dgn swasta, basic swasta is equal to gaji gomen yg dh termasuk sekali dengan allowance. Mungkin ko bercakap bagi pihak pelaksana (sokongan)  itu aku tak nafikan memang banyak compare dgn bekerja swasta (especially gred 17).

Tengok jenis jawatan la kalau nak guna cable dlm kerajaan....

lupakan sajee laaah. kroniiii jeeee.. buang masa g intervieww..

RED 666 posted on 5-8-2014 02:07 PM
gaji gomen skang boleh dikatakan tinggi berbanding swasta

elaun pun berkepuk2

Kalau bercakap pasal pencen, aku setuju dgn ko. Tapi kalu nak kata sbb gaji besar, aku kurang setuju. Sbb mostly yg apply gomen sbb pencen dan benefit bukan sbb gaji.

mama apply 16x dari habis college sampai umo 28....dapat temuduga 4 x, simpanan 3 kali kununya...at the end  mengecewakan ja hasilnya....masuk angin keluaq debu.

Rasanya kat mana2 pun ada kabel kot. Bukan kije gomen ajek. Kat company iols ni pun senang2 je anak saudara bos, sepupu spapat relax je kerja. Diploma pun tak de. Kerja pun dok relax kat komputer main internet. Hujung bulan dapat gaji penuh...sioknya....

zull4rs posted on 5-8-2014 02:10 PM
Bro, mungkin co. ko tak bagi allowance. Tapi banyak lg co. yg beri. Actually kalau compare gaji go ...

memang ada swasta bagi elaun tapi rata2nya tak sbanyak gomen, glc macam tm bagi seratus dua je elaun rumah/cola

yang bagi elaun 500 hingga 1000 tu biasanya elaun kereta

di mana mereka yg dapat elaun ni kerja mereka selalu kena travelling

bila kerap travelling kereta kerap ler kena servis dan tukar apa2 yg patut, elaun tersebut byk membantu dalam hal2 mcam ni

jabatan saya pun sama.. 1st boss - anak, menantu, anak sedara.

bos2 lain - anak, anak sedara

nak mengekalkan legasi dlm jabatan agaknya

zull4rs posted on 5-8-2014 02:12 PM
Kalau bercakap pasal pencen, aku setuju dgn ko. Tapi kalu nak kata sbb gaji besar, aku kurang setu ...

bukan setakat ada pencen, malah ada graduiti beratus ribu dan rawatan percuma di hospital gomen selepas bersara

gaji gomen skang boleh dikatakan tinggi,  aku tengok org gomen kat keliling aku boleh dikatakan hidup sangat senang walaupun tak kaya

berbanding dgn swasta yg kurang masa bersama keluarga, malah sentiasa berada dalam ketakutan ketika ekonomi meleset