CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamaezah

nasik kangkang & minyak dagu - TERKINI PUNYA CERITA!

maz1613 replied at 8-5-2015 02:08 PM
eyansss kau nak ubatkan orang kena mandrem ke...ke kau yang kena?

Aku siyes pelik ngan orang yg ...

aku yang kena...  hubby aku pun terkena gak...  aku dah kena lama dah...  puas berubat sana sini...  abeh banyak negeri aku pusing...  ada beberapa tempat cakap yang orang tu memang nak buat life aku miserable...   dan katanya aku ni takleh preggy sebab tu la...  pastu buat semua orang benci kat aku, tanpa sebab or kadang2 sebab tu kecik jek...  pastu buat aku jadik pemarah, berangin, emosi, segala la...

hubby aku lak sebab minah tu tak puas hati hubby aku kawen ngan aku...  padahal diorang dah putus lama...  sblom putus tu dah berbulan hubby aku memujuk merayu tapi dia buat bodo...  last2 hubby aku bagi kata putus, minah tu yang pilih nak putus...  tetiba meroyan lak...  masa arwah abah mertua ada, dia dah tolong tengokkan...  tapi tak sempat buat apa, arwah abah pegi dulu...

aku rasa kes kami ni bukan kategori mandrem tapi aku nak cuba je la...  kot2 la orang tu boleh bantu...

so aku tengah mencuba ni... selain berubat dengan doc, aku nak kena buat jugak tradisional...  

eyansss replied at 8-5-2015 03:01 PM
aku yang kena...  hubby aku pun terkena gak...  aku dah kena lama dah...  puas berubat sana sini.. ...

jumpa ustaz tau.. jgn jumpa bomoh2 ni

sekuntum_nm replied at 8-5-2015 03:34 PM
jumpa ustaz tau.. jgn jumpa bomoh2 ni

ustaz pun nak kena pilih gak...  pernah terkena dengan beberapa ni la...  tu yang jadik cuak tu...  

tolong doakan semoga aku jumpa dengan orang yang betul dan rasi ye sekuntum

dah tak larat nak hidup dalam keadaan camni... terganggu life...

eyansss replied at 8-5-2015 03:56 PM
ustaz pun nak kena pilih gak...  pernah terkena dengan beberapa ni la...  tu yang jadik cuak tu... ...

eyansss, sama la. hubby aku kena mandrem dgn kawan perempuan dia.  cuma aku beruntung sebab aku tak kena. Jadi aku nampak apa yg x kena dengan laki aku. semoga kau dan hubby kau pulih...all the best

maz1613 replied at 8-5-2015 04:03 PM
eyansss, sama la. hubby aku kena mandrem dgn kawan perempuan dia.  cuma aku beruntung sebab aku ta ...

kami  berdua ni arwah abah yang dapat sense...  ye la, sokmo la bercekau taktentu pasal...  naik pening orang tua tu...  sebaek hubby aku ni masa tu apa2 hal jek tros lari balik rumah parents dia (rumah sekangkang kera jek)...

cam skang ni, apa yang kami buat, bila tetiba ada percikan2 bunga api nak sambar bom, hubby aku akan keluar awal2...  aku lak kengkadang duduk dalam rumah, kengkadang selamba jek keluar jugak..  kasik sejuk hati ni...  kami buat camni pun sebab arwah abah pesan...

cuba berubat tapi tu la, salah plak jumpa orang...  makin panas lak dedua...  tu yang kami stop kejap tu...  ni macam nak buat balik sebab aku makin kerap dapat mimpi bukan2...  hubby aku pun sama...  pastu dah start nampak kelibat2 kat rumah tu...  anak aku pun tetiba jadi penakut bila masuk rumah...

heharap pakcik jelani ni boleh la bantu...  tq yea maz...

spankee_fili replied at 8-5-2015 12:25 PM
oowwwhhh....ok, i check fb dia...
ingatkan u da abes baca, baru nak tnya pe jadik kat 3rd book... ...

X smpat nk bca.. byk lg buku i bli lum baca.. terbaru tgh hot buku tajuk Bayangan Clarissa plak... hehe.. nk bli tp lum jupe..

Follow Us
Ada sorg yg rapat dgn family aku nih klu marah jer main sembur jer sume maki-hamun,nk santau,doa soh mati cepat...tp bile dia ok,kemain baik lg lembut lidah dr gigi

So,kitorg slalu langkah mknn yg dia kasi...risau ada buat pape yg xbaik. Makbpk aku pulak baca doa elak santau tu lah.hihihi. Rupanye xperlu yek langkah2 mknn??? Akk aku lah punya idea nih.

Cerdik pandai mana ni ajar langkah rezeki?

adoii aii.. berat berat ..kesian kat mak dia yerk mama...

Ni aku share apa yg sorang pengamal perubatan suruh aku buat. Moga dapat manfaat

1. Setiap malam bangun untuk solat taubat, tahajjud dan solat hajat
2. Lepas solat hajat, baca Al-Fatihah 10x, 3 Qul 10x. Pastu doa sekali lagi (doa minta petunjuk tentang apa yang berlaku)
3. Baca 'La Ilaha Illallah' sampai tertidur.
4. Amalkan setiap malam selagi terdaya

Sebelum aku tahu hubby aku sakit, mmg kitaorg gaduh sampai dah nak bercerai. So mil aku jumpa dengan sorang abang ni. Dia yang suruh aku buat (masa ni dia dah tau hubby kena sihir, tapi dia nak aku tau sendiri). Aku buat 3 malam, lepas mlm yg ke-3, masa aku solat tengah malam tu, aku perasan ada makhluk dok sebelah aku masa aku doa.

Dan memang aku mimpi aku kena kurung kat sebuah rumah. Org yg kurung aku tu perempuan lebih kurang baya aku. Bila aku citer kat abang tu, baru dia cakap apa yg x kena.

Banyakkan membaca surah Al-Rahman, Al-Mulk dan Al-Waqiah. Ni untuk menenangkan jiwa sebab bila dok gaduh tu memang jiwa pun kacau bilau.

Skang dah ok pun. Tapi lama juga hubby aku jadi pendiam. Ada la dekat 8 bulan. Skang kalau tengok mcm tak caya dia penah buat aku mcm tu.

Mamaaa..update plis

mamaezah replied at 13-8-2014 09:11 AM
area dekat dekat airport....

Salam mama! Saya mau tanya, ini di oyster river yea? Di mana ya? Cerita begini saya bukan Islam tapi kakak saya macam kena sihir. Kawan suami dia beritau suami pergi cari minyak di sini. Jadi saya mau betul betul confirm. Sudah berybat cara Islam, Buddhist dan India, kakak saya masuh gila. Mintak tolong sini.