CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 10959|Reply: 57

Apa hukum mengedar dadah dibawah syariah?

racerX This user has been deleted
Originally posted by adnancarut at 29-12-2003 16:11:
Fakta Kesnya ialah dalam kes Che Omar bin Che Soh lwn Pendakwaraya, tertuduh telah didakwa di bawah seksyen 39B Akta Dadah Berbahaya yang boleh membawa hukuman mati mandatori. Dalam hujah pembelaannya tertuduh mendakwa bahawa tuduhan yang dikenakan ke atasnya adalah tidak sah kerana bertentangan dengan undang-undang Islam dan sekali gus bercanggah dengan Perkara 3 Perlembagaan Persekutuan.

Part ni aku tak berapa clear lah, Nankarut, boleh engkau kasi jelaskan? Mamat ni seolah-olah kata, kalau dibawah undang-undang Islam maka dia akan samada dilepaskan, atau tak boleh didakwa, atau tak de hukum bunuh keatas pengedar dadah. Engkau sokong ke apa dia kata ni?

Kalau pasal arak tu beriya-iya benar PAS nak bagi haram habis semua, dan mana yang Muslim jual-beli arak nak kena bagi hukum. Mengedar dadah ni bukan ke jauh lebih membinasakan masyarakat daripada arak? Jadi bila ada hukuman nak selamatkan umat daripada kebinasaan begini, maka PAS tak setuju pulak?

Sebab dalam perundangan syariat menurut kacamata PAS, Quran tak de sebut pasal dadah ke? Jadi tak de hukuman untuk orang yang menagih dan mengedar dadah? Kalau ada, apa dia hukuman untuk pengedar dadah berbahaya dibawah undang-undang syariah Islam?

[ Last edited by racerX on 30-12-2003 at 11:19 AM ]

Originally posted by racerX at 2003-12-30 10:48 AM:
Part ni aku tak berapa clear lah, Nankarut, boleh engkau kasi jelaskan? Mamat ni seolah-olah kata, kalau dibawah undang-undang Islam maka dia akan samada dilepaskan, atau tak boleh didakwa, atau ta ...

haa...betui jugak tuu..
kalau dadah camner pulak yerr...

kalau yg edar tu bukan islam , terlepas ka dia?

dipsilakan ostad nankarut...

ni ke jenis budak umno yg nak bercakap soal hudud nie?

Hallo! Jangan nak berceloteh la kat dalam thread ni! Aku tanya untuk pemahaman aku. Kalau takat nak bagi komen bangang, bukak thread lain la.

Originally posted by racerX at 2003-12-30 11:09 AM:
Hallo! Jangan nak berceloteh la kat dalam thread ni! Aku tanya untuk pemahaman aku. Kalau takat nak bagi komen bangang, bukak thread lain la.

hihhi..golok mail tu memang camtu..
cara dia reply nampak macam terer...tapi hampehhhhh..macam dess jugak..baik dess baguihh lagi...

opss aku tanya pon utk pemahaman aku jugak racer x..

Originally posted by mail golok at 30-12-2003 10:52:
kalau yg edar tu bukan islam , terlepas ka dia?

Ya tak ya jugak. Tak terfikir pulak aku. Jadi ini kira soalan tambahan la ni, Nankarut. Kalau Cina jual arak kat orang Cina kita tak leh kacau, tapi kalau Cina jual dadah kat kaum dia? Macamana?

Follow Us
Mujahid This user has been deleted
eishk...eishk...eishk..
tak sangka pulak aku yg selama nih org duk kutuk2 pas pasal hudud, rupa2nya diorang sendiri tak tau yg mana satu masuk bawah hudud, takzir dan qisas. Lain kali, pi cari kitab dulu belajar. Jgn kiter ni buta agama, tapi nak cakap pasal hudud....

Ni lagi satu bangang. Kalau dah tahu tu, kasi tahu la kat orang yang tak tahu. Tak tahu prinsip ke? Tapi dakkkk... saja nak tunjuk dia lagi terer dari orang lain. Riya', takabbur dan buruk sangka ni, serah kat orang yang berasa dia dah banyak belajar ugama lah...

[ Last edited by racerX on 30-12-2003 at 05:19 PM ]

hahaha

Originally posted by Mujahid at 19/08/2003 11:13:
eishk...eishk...eishk..
tak sangka pulak aku yg selama nih org duk kutuk2 pas pasal hudud, rupa2nya diorang sendiri tak tau yg mana satu masuk bawah hudud, takzir dan qisas. Lain kali, pi cari kit ...

nasib baik ada orang bijak macam mujahid ...cayalah ...setakat pembuka topik ni rasa memang bodoh baghal

ST~ yang malangnya ada juga 'lembu' ikut angguk dan mencuba putar belit

hahahaha

Originally posted by racerX at 19/08/2003 11:17:
Ni lagi satu bangang. Kalau dah tahu tu, kasi tahu la kat orang yang tak tahu. Tak tahu prinsip ke? Tapi dakkkk... saja nak tunjuk dia lagi terer dari orang lain. Riya', takabbur dan buruk sangka n ...

dah tukar dah

sebab tue aku bagi respon yg pertama tue..........

kira macam dia tak paham hudud......lepas tue dikatanya hudud nie halalkan liwat bini sendiri.kepala otak tahap2 badut umno je.memang elok benarlaaa mail ngan racerX nie bergabung.

Pak su This user has been deleted
Originally posted by racerX at 2003-12-30 10:48 AM:
Part ni aku tak berapa clear lah, Nankarut, boleh engkau kasi jelaskan? Mamat ni seolah-olah kata, kalau dibawah undang-undang Islam maka dia akan samada dilepaskan, atau tak boleh didakwa, atau ta ...

Boleh kita bincang sama..

Pertama dadah itu apa ke bendanya? citer le sikit...
(kasi terang kalau arak tu seme tau..)

Hukum pengedar tu harus tak - errr ada orang kata
( Bukan Paksu kata) ...
( kerana kalau dikira ubat yang boleh menyembuhkan penyakit, apa salahnya  kalau benda tu ada terkadung benda haram tak boleh le.)

Hukum haram - Dimana ? Bila menyalahgunakan benda tu ya tak ?

Sekarang macam mana ?

Okay, aku dah tukar sket tajuk thread ni, walaupun prinsipnya masih sama: iaitu, apakah betul hujah mamat yang kena tuduh tu berkenaan orang yang mengedar dadah dibawah undang-undang Islam. Terimakasih Encik Mujahid atas teguran tu.

Yang lain-lain tu, aku serah kat Allah ajelah. Sebab tak silap aku, kata Nabi, kalau orang tak tahu, maka bagilah tahu. Tak de pulak aku pernah jumpa hadis yang kata, kalau orang bertanya, hang pi pakat gelak la kat dia ramai-ramai, bagi dia bengang sampai berbenci-benci antara satu sama lain.

Tapi itu la takat dalamnya prinsip Islam bagi orang yang mengaku mukmin hari ni... nak kata apa. Lagi banyak mengaji ugama, lagi banyak dia berasa dia tahu.

RX ~ hanya si dungu yang tak tahu dia tu dungu.

aku takut muncul plak maideen........sambil bertanya hukum melancap dalam hudud?.

kalau takdak adakah hudud halalkan onani............bodoh piang!!!!!

tukar tajuk laaa pulak!!!!!!

Originally posted by Pak su at 30-12-2003 11:24:
Pertama dadah itu apa ke bendanya? citer le sikit...
(kasi terang kalau arak tu seme tau..)

Bagus le ramai orang berilmu masuk thread ni. Betul ke "arak" tu semua orang dah tahu? Ubat batuk, kira masuk kategori arak tak, Pak Su?

Originally posted by golok mail at 2003-12-30 11:26 AM:
aku takut muncul plak maideen........sambil bertanya hukum melancap dalam hudud?.

kalau takdak adakah hudud halalkan onani............bodoh piang!!!!!

....dan hukum cuci jubor yang tak paham-paham oleh dia....

Malang juak amno sorang tu hukum beristinjak tak abis berlajar...

Lupa nak tanya, Pak Su: Allah haramkan arak tu, sebab apa? Maaflah saya tanya soalan basic ni, sebab saya budak baru belajar. Dalam Quran pun Allah mengaku arak tu mempunyai kebaikan. Mula-mula Allah kata harus, kemudian makruh, akhirnya baru haram. Kenapa begitu, Pak Su? Allah tak ada pendirian tegas ke? Atau Allah tak berani nak haramkan dari mula terus, takut orang ramai akan pakat keluar Islam? Saya tak arif, jadi saya tanya Pak Su yang lebih arif.

Originally posted by racerX at 2003-12-30 11:28 AM:
Bagus le ramai orang berilmu masuk thread ni. Betul ke "arak" tu semua orang dah tahu? Ubat batuk, kira masuk kategori arak tak, Pak Su?

kalau citer bab dadah...dadah lah dulu apa pasal mau konar ubat batuk pulak, karang ko tanya pulak ubat pil merancang keluarga..lepas tu hukum pakai kondom..

Apa pun ko tanya pak su jawabkan jugak bab ubat batu tu kategori apa  kena tengok le ada tak bahan haram kalu tak ada ok le...macam arak tu dah pasti...kalau benda tu haram dah lama kene lesen ya tak...

Originally posted by Pak su at 30-12-2003 11:35:
kalau citer bab dadah...dadah lah dulu apa pasal mau konar ubat batuk pulak, karang ko tanya pulak ubat pil merancang keluarga..lepas tu hukum pakai kondom..

Apa pun ko tanya pak su jawabka ...

Jadi ubat batuk tak de kena mengena dengan arak ke, Pak Su?