CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: shahrizal2009

Misteri Jalan Bukit Fraser Antara Kuala Kubu Baharu - Raub

shahrizal2009 replied at 21-8-2014 11:12 PM
memohon maaf kepada semua kerana tak sempat reply sini, atas kesibukan yg dilanda pada diri..

itu ...

Alhamdulillah. Tiada binatang buas and minyak motor tak habis. I baca macam jauhnya perjalanan tt ni and seriau pikir kan kot minyak habis  

CiliPadiSedap replied at 14-9-2016 09:14 PM
sejak dua menjak ni sis  selalu turun pantai timur

sis lalu cameron, ringlet, raub, bentong

Nanti jangan lupa update sini

aah... raya haji lepas sewa ngan kaum kerabat bapak aku.. ade dekat 8 family besar... mmg seronok la...semua bilik penuh... puas ati... buat bbq semua..

kurga replied at 15-12-2016 02:03 PM
aah... raya haji lepas sewa ngan kaum kerabat bapak aku.. ade dekat 8 family besar... mmg seronok  ...

Ada aktiviti paranormal tak?  

Edited by kurga at 15-12-2016 02:51 PM
annakaranina replied at 15-12-2016 02:35 PM
Ada aktiviti paranormal tak?

alhamdulillah la ..xda plak... lg pon x terasa seram... sebab ramai family  pastu kami ada wat tazkirah tiap kali lepas solat jemaah...buat family day je pon...
actually ni kali kedua aku gi....

last aku gi masa tu tahun 2005 x silap... budak lg masa tu... yg tu ade sewa kat banglo mcm omputih.. yg tu ade mcm mistik laa...
sebab nya.. masa aku mandi.. bilik air besar gila... pastu tengah-2 ade tub... mcm dlm citer omputih.. so, tengah mandi.. ade nmpak mcm org lalu kat tepi sebab aku nmpak bayang org... tp x kan nak intai aku.. sebab aku laki.. pastu sedara-2 jugak... kalau nak pekena.. mesti ada 2-3 org sekutu..
aku bajet la pakcik aku lalu sebab nak cek sekeliling... nak sedapkan ati... walau pon aku tau.. sebelah tingkap tu da cerun...aku tau sebab aku gi cek esok nya... so, x tau la kelibat org ke benda lain..

Banglo ktmb yang macam banglo orang putih tu lah. Ada yang kena tapi I tak kena sbb sah prepared kemungkinan tu. Alhamdulillah. Ini selamat tapi ada yang kena kacau ala ala manja gitu....

Follow Us
penah lalu jalan ni lepas balik hiking kt pine tree, then ade some ritual dekat temple tu... lepas area tu mmg ade nmpk something... time tu aku ingt lagi kawan aku tanya, eh ko ok tak.. aku cakap ok, bawak je kereta elok2...

sampai je kt KKB nk makan, kawan aku tanya ko nampak apa aku nampak kan.. aku cakap aah..huhu

scaryyyyyyy btol jalan tu weh

CiliPadiSedap replied at 14-9-2016 09:14 PM
sejak dua menjak ni sis  selalu turun pantai timur

sis lalu cameron, ringlet, raub, bentong

Empangan x siap???? Haha. Confident je ckp x siap. In progress lg la .

Pastu ckp ada misteri. Kahkahkahkah

sofiazara replied at 28-10-2016 04:36 PM
apa pulak empangan tak siap?
situ kan tgh buat projek empangan hidroelektrik jelai yang baharu?
...

Hahaha. Tu la sis. Confident je ckp x siap

sofiazara replied at 28-10-2016 04:36 PM
apa pulak empangan tak siap?
situ kan tgh buat projek empangan hidroelektrik jelai yang baharu?
...

situ ada brape empangan ye? sebab yang cakap ni ex geology putrajaya. kalau ada satu je empangan maksudnya sis kena tipulah. empangan yang sis maksudkan dia cakap tak siap betul2 tepi jalan  bukan yang ke dalam celah2 bukit. minta maaf kalau sis sampaikan maklumat yang salah

best jalan raub ke Bukit fraser pada waktu petang mcm lalu zaman waktu dulu.. kadang2 sayu menyapa

masok tered ni, terflashback memori tahun lepas..
kesahnya, balik kg huby..

pastu dia ajak naik fraser hill..
naik moto uols. baru thrill kata nya

ai pon layankan jela kan.. kami bertolak dari raub dalam 5pm.
sampai Fraser dlm 6pm.

Fraser xda apa la. sendu ja. saja nak layan angin sejuk boleh lah.
dah photoshoot bagai, tengok2 dah 7:30pm

mampos lah. nak turun lereng bukit tu konpem senyap sunyi gelap gelita
.
jalan tu. hanya laluan satu kete je. posibillity utk nampak kete naik atau turun,
dlm 30-40mins baru la muncul.

dgn senja nya, jalan gelap gila lagi tuu.
ai hanya pasrah, dan peluk erat laki dari belakang.
takot ouhh ada yg ikot menumpang belakang meols.

ibarat jalan tu.. tiada penghujungnya..
dalam sejam, rasa seperti 5jam.

alhamdullilah arh. xda apa2 yg pelik berlaku sepanjang perjalan turun.

Jalan lama bentong-raub pon scary walopon siang2 hari... aku pernah ter lalu. Gps yg bawak aku kesitu ni citer 10 tahun lepas eh.. zaman tu lupa la waze ada ke tak tp aku pakai GPS sbb boleh guna walopon tkde line. Masa tu laluan tu like seriously macam keta tak penah lalu. Dah la macam ular kena palu, jalan sempt, lereng bukit... Macam tak bersapu. Tgh syok2 jalan , ada pokok tombang plak melintang. Siap aku keluar aleh utk lalu. Tetiba nampak macam pekan kecik tak silap signboard tulis Mancis (sorry lupa betul) i was so happy sbb rasa macam ohhh ada orang.. aleh2 nengok macam ghost town pulak semua bangunan rumah kedai lama buat dari kayu & sgt buruk ... pintu tingkap pon tertutup. Ada la tingkat atas yg tingkap terbuka sbb engsel rosak. Haiya . Mmg suwey ... aku lalu abandoned area rerupanya

Akhirnya sampai jugak simpang jalan besar fuhhh. Lupa la brp km & brp minit. Tapi rasa macam tak sampai2

TravellingBear replied at 28-3-2020 03:24 PM
Jalan lama bentong-raub pon scary walopon siang2 hari... aku pernah ter lalu. Gps yg bawak aku kesit ...

Bestnya...I suka je lalu/explore town2 sunyi atau  yg jauh ke dlm. Walaupon takut dan rasa seram...takut tapi rasa nk tahu nape jadi mcm tu

bukanomi replied at 12-4-2020 09:12 AM
Bestnya...I suka je lalu/explore town2 sunyi atau  yg jauh ke dlm. Walaupon takut dan rasa seram.. ...

ye... perasaan sama mcm sy.. suka jalan mcm tu.. ada hutan. sejuk je rasa... sy pernah lalu jalan raub ke fraser hill tahun 2008...memamg ada perkampungan mcm org cina duduk.. kg teranum atau tersang... tak ingat...  kalau ada member teringin nak ride naik bukit fraser...waktu pagi dlm pkl 9 ke

Dekat2 dgn rumah aku.. ada tanah nak dijual. Aku pon pegi la site visit sblm nak membeli... tanah tu luas dgn harga yg agak competitive.... tapi jadi bersegi (trapezium) sbb ada kabel elektrik besar (agent tu sebut tali api) .... sebuah tinggalan dusun yg penuh semak samun& pokok tumpang pon lagi tinggi dari pokok buah-buahan tu.... ada byk pokok2 buah-buahan dan 2 biji rumah tinggal . Rumah yg mmg dah abandoned ... seeloknya kalau beli tanah tu , kena demolished ... buat baru. Nak baik pulih mmg tak berbaloi .... kawasan dah jadi semak samun... mmg spooky bila lalu kawasan tu... tapi... lepas drp area tu, masuk ke dalam... ada byk giler penempatan rumah2 kampung... hehee...

Kecurr nak beli. Tapi aku ni sejenis tak berani juga duduk jauh drp org walaupon area tu laluan keluar masuk utk penduduk kampung. Yg pelik nya apasal penduduk kampung tak berminat nak beli. Tanah org kampung semua kecik2 je berbanding tanah dusun tu... Owner asal mungkin dah meninggal , waris pon tak jual sendiri sekadar lantik agent je....

Ok dah habis baca kisah tt, tak pernah lagi naik jalan ikut Fraser tu. Teringin nak lalu.