CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anne_boleyn

Hospital Bahagia Tanjung Rambutan - Cerita 7

7 - 8 tahun lepas,sekolah aku ade buat kunjungan ke hospital ni utk subjek Sivik.

Wad pesakit nie mcm penjara, nak masuk kena lepas 2-3 palang besi yg dikawal rapi oleh guard.  

Seriau lah jugak nak masuk dalam walaupun around30 students di ekscort oleh cikgu & makcik2 guard.

Tetiba, aku ternampak sorang nenek tua lari berbogel utk menyambut ketibaan kiteorang. Kulitnye berkedut seribu umpame baju cotton yg x pernah digosok.

Itu lah pgalaman SERAM & kelakar di Hospital Bahagia Tanjung Rambutan.

Last edited by bellaa on 20-8-2014 11:23 AM

masalah tt ni.. intro byk sgt.. then melalut2...
historylaa salasilah famly suma nk citer.. dh makan masa..
then time nk citer yg betul dh xsempat..

sorry la korang if aku byk melalut pasal salasilah keluarga bagai.

aku lagi bersalah sbb buat korang tertunggu plak. terus terang ckp aku ni tak sihat lagi. badan sakit2 dan lebam2. balik keja boleh terlelap. again, apa aku mengarut bukan2 ni

if rasa tak releven cerita2 mak aku ni, again aku mintak maaf ya la.

ingat nak share cerita. tak tau plak boleh buat orang marah2 plak.

sorry

anne_boleyn posted on 20-8-2014 11:38 AM

aku lagi bersalah sbb buat kor ...

Ramai yg teruja nak tau story u... Tp nak wat camne...u x sihat... Yg mana paham keadaan u tu...paham la... Nanti u dah ok..u stori blk.... Jgn amik ati sgt...

teruskan je....

tt..
tak yah ceita..
byk cekadak pulak budak2 ni..

Follow Us
Cerita 5 - Peel

Since ramai yg marah2 kat aku, apa kata aku cerita, cerita2 lawak peel pesakit2 kat hospital ni. kita tak boleh la blame nape dorang buat mcm tu sbb dorang ni dah memang gila. anggap je sebagai hiburan semata2 ya kwn2.

1. Bogel
Mak aku cerita ada sorang ni keje nak berbogel je. bagi pakai baju mesti dia lari. berbogel la dia lari sana sini. jenuh nak pakai kan baju. klau pakai pun sekejap je. pesakit kat sana pun dah biasa tgk dia bogel. klau di pakaikan baju jugak dia menggelupor.

klau staff2 yg baru masuk/transfer mesti terkejut dan menjerit2. dah tua2 bogel. mmg la tak molek. aku pun tak dapat nak imagine mcm mne.

2. Tepung Gomak
Pesakit ni tau nya nak berbedak. bukan setakat muka je, habis satu badan dia lumor dgn bedak. mmg la wangi. tapi klau dah putih sgt mcm tepung gomak, tak ke terkejut especially waktu malam. stock bedak dia mesti cukup. klau dah abes dia mesti suruh org belikan. klau orang curi bedak dia, boleh mengamok dia satu ward. korang paham2 la klau org gila mengamok.

biase la tu anne, sesetengah porumer mmg begitu
ko kne keringkan hati jer
jgn give up pleasee....sila sambung crite

anne_boleyn posted on 19-8-2014 02:54 PM
sorry kengkawan. ujan tadi. stuck kat intermark lama gila. al maklumlah lunch jalan kaki. mcm ni lah ...

ko keje mana ni.. lunch kat intermark bagai  

kesian dkt dorang nih

akhirnya ada jugak benang baru yg best kt mps ni
sblm2 ni benang syok sendiri je bnyk

citer lagi TT

nak marah nanti aku risau kluar kata2 kesat...lain kali klu nak buat thread, boleh x jgn nak intro2 bagai, pastu sruh org tggu bagai tanpa citer pape..mcm ***** je rase aku jenuh dok scrol2 mencari cerita ko nih..dari page ke page...mmg aku menyumpah seranah sambil mencari sambungan cite ko nih..cube ko g kat mod isu semasa ataupun gosip, terus je org tepek citer..xdenyer ak sruh tggu2 bagai..ehhhh x paham la aku

anne_boleyn posted on 20-8-2014 09:08 AM
sorry sgt korang. semalam tak berapa nak sihat.

Cerita 1 - Starting yg light2x je...kasi warm up ...

handerchier tu apa?
cari dlm kamus, tak jumpa pun...

Thanks la kepada semua yg memahami. Especially yg mengikuti kes aku. terharu plak rasa
Ok aku sambung lagi cerita. Kali ini lebih seram.

Cerita 6 - Mata

Biasalah bila masuk tempat baru, ada je the do and the dont nya. Begitu jugak di hospital bahagia ini. Tak terlepas dgn cerita2 mistik dan misteri. Dari hari mula bila mak tau dia kena transfer ke hospital bahagia, mak telah di momokan dgn pelbagai cerita oleh kwn2 sekerja nya. Yg paling tak masuk akal, keangkeran hospital itu, bukan setakat di kawasan hospital sahaja. habis kwsn2 yg berdekatan juga terkena gangguan juga. jika di ikutkan dari sejarahnya, kawasan tambun itu sendiri juga mmg misteri. berdekatan dgn gunung2 dan sesetengah kwsn masih lagi berhutan. ini adalah sebelum pembinaan tambun lagoon. sekarang dah byk rumah2 dan apt membangun. begitu jugak kedai2 dan hotel2.

First day mak, berjalan dgn lancar. mmg lah pesakitnya mcm2 kerenah, tetapi bg mak mereka ni istimewa. Mereka harus di beri lebih perhatian. kerana yg sakit bukan lah fizikal mereka, tapi jiwa. Mak byk habiskan masa dgn berbual dgn mereka. walaupun pada mula nya ada di antara mereka yg tidak senang dgn kehadiran mak, mungkin krn mak org baru. namun lama2, mereka ok. dan mak x penah patah hati. awal2 lagi mak mmg tahu, tugasan nya di hospital ini totally berlainan dgn hospital sebelom nya. mak mmg dah siap sedia.

Kwn sekerja mak pun semuanya ramah dan berpengalaman. Nana dan mastura byk cerita kpd mak ttg kerenah pesakit2 dan hospital itu sendiri. Menurut mereka ada satu tempat amat di geruni oleh semua orang. dan pekara itu bukan setakat cerita kosong. tapi hampir semua telah melihatnya. mak mcm percaya tak percaya. tapi sebagai org baru, mak take note.

hari2 berlalu. mak happy plak kerja di hospital tu. bila balik kerja ada je cerita2 kelakar dan lucu ttg pesakit2 yg dia cerita kan pada kami. dan ada kala nya mak membeli barang2 keperluan dan makanan utk pesakit2 nya. ya lah, mak kata ada setengah pesakit yg tiada waris. kesian. jadi bila mereka teringin itu dan ini, mak layan kan je la. lagipun mak ckp, tak luak pun duit dia beli barang2 yg dorg nak tu. anggap je sedekah.

tibalah mak shift malam. biasa nya mak akan shift malam 3 hari berturut2 sebelum dia cuti. lepas cuti start dgn shift pagi. mlm tu mlm terakhir mak sebelom dia cuti keesokkan hari nya. mak jalan kan rutin kerja mcm biasa. setelah semua nya selesai, mak perasan ada birai langsir yg terbuka. selalu nya misi shift petang akan tutup semua langsir. mak tak pasti kenapa misi shift petang boleh lupa.

masa mak nak terpandang langsir tu, ada pesakit pegang tangan mak. dia tidak bagi mak tutup langsir tu. mak ckp mana boleh. langsir kena semua tutup. itu procedure hospital. tapi pesakit itu berkeras tak bagi mak tutup. bukan sorang, tapi dua tiga org jugak ckp kat mak jgn pegi dekat langsir tu. mak tetap berdegil. bila mak sampai je kat langsir tu, tetiba mak nampak sepasang bola mata sedang melihat nya di langsir itu. mak jerit sekuat hati. di ikuti oleh pesakit2 yg lain juga. mereka pun menjerit. ada yg berlari sana sini. ada yg menangis. tp ada je yg buat2 tak tahu dan smbung tido. yg pasti, bukan mak je sorg nmpak. pesakit2 lain juga nmpak.

kecoh la hospital mlm tu. jenuh nak tenang kan mereka. sepatutnya misi shift petang kena tutup semua langsir sebelom malam. tapi dia terlupa. dan langsir tu merupakan antara tempat yg plg angker di hospital tu. sejak tu, mak mmg avoid jalan ke arah langsir tu esp waktu malam. mak ckp mmg terasa diri di perhatikan dari arah langsir tu. sepasang bola mata yg agak besar dr size mata manusia.

Rate

1

iznanaziz posted on 20-8-2014 01:01 PM
handerchier tu apa?
cari dlm kamus, tak jumpa pun...
Handkerchief (saputangan)

lipstickz posted on 20-8-2014 12:09 PM
ko keje mana ni.. lunch kat intermark bagai

ofis kat jalan tun razak.
selalu aku mmg lunch kat g-tower or intermark je.
kat tabung haji dan pnb tu tak byk choice la.
knp? ofis ko dekat2 sini jugak ke?

kauado? posted on 20-8-2014 12:45 PM
nak marah nanti aku risau kluar kata2 kesat...lain kali klu nak buat thread, boleh x jgn nak intro2  ...

aku rasa tak yah lah smpai nak menyumpah seranah dan memaki hamun bagai.
bukan ko kena charge or beli tiket pun utk baca cerita aku.
aku harap ko lebih berhemah.

bellaa posted on 20-8-2014 11:20 AM
7 - 8 tahun lepas,sekolah aku ade buat kunjungan ke hospital ni utk subjek Sivik.
Wad pesakit nie  ...

best la ko dpt masuk. aku tak dapat langsung. dgr cerita dari mak aku je.
mcm2 kerenah kan. tapi best. pengalaman.

Intermark? Awak keja kat menara tan n tan ka....? Tadi mama sangkut kat tabung haji....kita dekat ka kan...entah penah selisih bahu tp tak kenai...

joyahglam posted on 20-8-2014 10:29 AM
TT sambungan please. kalau ada gambar, tolong la share. aku selalu dengar orang sebut pasal tanjung  ...

aku ni jarang balik ipoh lately ni.
nnt aku suh adik aku snap gambar. tapi tak janji tau
sbb adik aku pun nurse kat hospital ipoh tu. keje shift. isha allah