CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hazel5220

Pengalaman salah guna produk

Tgh pk nk try produk dr Jepun..
Mahal jg la.
Ada hablur emas dlm pencuci,krim nya..
Pastu tanpa paraben..

masnona posted on 29-8-2014 10:49 AM
AKU GUNA PRODUK NATASYA.
MEMANG TERUK MUKA JADI. MERAH. PANAS. BAHANG BILA KENE MATAHARI. SERIK. ME ...

Natasya mmg bahaya.
Ada member ckp,krim mlm nya jd hitam bila lama x guna.

aku plk naik jerawat ms pkai nv.ngada plk tu beli set bsr.sbb adik ipar ckp bagus.naikjewaatmerah bsr2..aku thn gak konontindak bls.pastu aku stop.muka ok.then aku pkai blk.beliyg bsr kan..jerawatnaik blk.so,akudecide xsesuaiutk aku la.aku pkai tia amelia..ok jer..aku jns xstick.psl muka jns biasa.kdg2 naikla jerawat sibijik dua.kira aku pkai smua jns.dr yg murah cam safi smpai la yg class cket cam mary kay..pasal aku mcm xtergamak jer bl produk mahal2.hehe. tp pengalaman paling ngeri ygxlh aku lupa pkai lipstik avon.terbakar bibir aku.smpai aku xnak kluar umh...malu gila bibir hitam. Last edited by cupu on 30-8-2014 05:48 PM

kalo sy tak berani nak pakai produk pelik2 nie..setakat pakai pencuci muka jer..huhuu

cupu posted on 30-8-2014 05:39 PM
aku plk naik jerawat ms pkai nv.ngada plk tu beli set bsr.sbb adik ipar ckp bagus.naikjewaatmerah bs ...

Lipstik avon mmg mengerikan.
Sy pakai bibir bengkak mcm angelina jolie.gatal2.sakit pulak tu.

NV produk arwah sosi tu kn?
Kwn sy pakai kulit nipis,jrwt bsr2.kena jmp pakar kulit.abis beribu bru kulit dia ok.

Asdira posted on 30-8-2014 05:30 PM
Natasya mmg bahaya.
Ada member ckp,krim mlm nya jd hitam bila lama x guna.

Kawan saya guna Natasya dah lama, 2-3 thn ada kot.ok la mukanya.
sekali tu, dia tukar produk..apa tah namanya (tapi jenis2 Natasya jugak)...
baru 2x pakai..muka jd gatal2, pastu bengkak, keluar merah2 mcm jerawat besar2.
lps jumpa doktor n ambik amtibiotik, after 2wks, baru ok.
now dia fobia dah.

Follow Us
pd post yg awal tu sy ada bagitahu muka saya teruk bila pakai satu produk tu..
hari ni baru ingat namanya..iaitu SF Beuty

aku dah pakai macam macam. safi olay nivea garnier daiso estee lauder clinique biotherm eversoft chanel clean and clear.haha.kira bnyak dah experiment kat muka

dalam bnyak2 tu semua ok.boleh kata xde apa2 masalah.nak kata jadi cun melecun pun tak gak
kecuali dua ni. first al aisyah.aku pakai dua tiga kali je.terus mak aii jerawat penuh terus stop.pastu ramai org kata simple ok. aku pun try satu set lagi.baru pakai terus naik jerawat bnyak gak. terus stop. sekarang aku guna nivea ngn biotherm je. teringin gak aku nak try produk mcm amyera beauty, ibu putih apa semua tu.tapi takut

Saya jadi mangsa kepada produk kosmetik terjenama (dari USA) yang menghakis kulit. Pada masa saya mula pakai, kulit saya betul nampak cantik sebab ia menghakis kulit lama saya agar kulit muda tumbuh di muka. Tetapi selepas beberapa bulan saya pakai produk tu. Kulit saya jadi sensitif dan nipis, kemudiannya pigmentasi yang teruk berlaku. Lama- kelamaan, muka saya jadi hitam gelap dan amat tidak bermaya. Hati saya sangat pilu dan saya malu untuk berdepan dengan kawan-kawan dan orang ramai. Munjurlah saya diperkenalkan produk Nano emas tulen dari Kinka Kosmetik oleh kawan baik saya. Selepas beberapa bulan pakai produk Kinka Kosmetik ni, muka saya betul-betul nampak bertambah baik dan berseri semula. Saya amat bersyukur kepada kawan saya yang memperkenalkan produk Kinka kepada saya. Saya rasa gembira sekarang sebab saya kelihatan jauh lebih muda daripada rakan-rakan sebaya saya yang belum pakai produk yang selamat lagi berkesan ni.

Kinka Kosmetik dari Jepun boleh dibeli dari: Kinka Malaysia Facebook atau whatsaap: 012-4186651

Rate

1

Ya, produk Kinka berjaya selamatkan mukaku. Aku juga mangsa akibat salah pakai produk. Banyak saya belanja cuba ini itu untuk pulihkan mukaku yang terhakis .. jadi kasar, gelap dan sensitif. Hidupku macam jumpa hantu pasal muka macam hantu. Munjurlah ...akhirnya terjumpa produk emas tulen ni dari facebook. Baik, selamat dan berkesan.

pngalaman plg teruk i guna skincare D'Bea***. Overseas mali. asalnya nk sembuhkn muka yg naik jerawat pasir. produk tu, sizenye kecik2 je dlm 10ml, 5ml. memula buat facial, pastu terpengaruh sekali beli. dgn botol kecik2 tu, ada sabun (warna hitam), night cream, peeling cream, serum. jumlah product rm600 hokeyyy, facial rm300 pnye laa berhawa napsu nk cantik. pas da facial tu acah2 tgk cermin je sbb tak sabar nk tgk kulit gebus mcm yg tokey spa tu. malam tu start pakai segala sabun, cream. ya Allah. melompat2 i menahan pedih yg teramat sgt! mmg menangis. tp sapu jugak. dia pnye pedih mcm kulit disiat2 (agknya lah ). nk dijadikan cite, esoknya i kene gi legoland sbb da dpt tix free kn, klu tak pegi rasa rugi plak sbb esoknya tu baru pembukaan pertama so rasa tak la ramai sgt org.

esok pg i tgk kulit mengelupas. da dedor ni, berkira2 nk pegi ke tak. pastu pegi gak. bygkan dgn persekitaran yg panas, tak mcm melechurrr plakkk muka iols khen! Merahh, pastu mengelupas terukkkk sgt. pedih jgn ckp. sampai anak buah i pun takut nk dekat! . bygkn sume org kt lego tu mandang i semacam je, musti dorg takut gak tgk

i text owner spa n tanya kenapa mcm ni. katenye "klu nk cantik, mmg kene torture kulit tu dik". iols yg noob ni pn nggeh. eee bencik! i mmg takde mood nk gi keje. asal masuk keje je, blm waktu lunch i balik. lbh kurg seminggu gak takde mood. tros berkurung kt umah. stress. i pnye depressed smpai asal nmpk cermin je rasa nk pecahkan (mesti uols boleh bygkan mcm mana teruknya muka i kn)

pastu nekad, berhenti tros. nah, masuk kau dlm tong smpah! alhamdulillah bila kulit muka da rehat, siuman kembali muka i lps pakai clinique. pastu rasa tak best, tukar mary kay n setia smpai hari ni. serik dah nk pakai yg bukan2.

Ni pengalaman aku..meh nak citer skit..d.aku ni dah berbagai produk aku guna mary kay..safi.tia amelia..macam2lah...muka aku still kusam..baru2 ni kawan aku kulit dia mmg cantik...umur dah 30 tapi kulit dia macam bercahaya gitu..rupa2nya dia amalkan minum minyak zaitun dan madu sahaja..aku pun google pasal minyak zaitun...aku terus beli..dan amalkan minum...lagi satu mlm2 aku sapukan minyak zaitun dkt muka aku..sambil urut..bila bgn pgi cuci dgn air suam..lembut ajer muka...muka aku pun rasa dah seri skit..chewah..selain muka aku jugak sapu minyk zaitun di kaki...ALHAMDULILLAH...tapakkaki aku lembut mcm baby...sebenarnya byk kegunaan olive oil.lagipun sunnah nabi.

jejarihalus posted on 6-9-2014 11:52 PM
Ni pengalaman aku..meh nak citer skit..d.aku ni dah berbagai produk aku guna mary kay..safi.tia amel ...

mana beli minyak zaitun u? jenama apa? try carik ada jenama ginvera je.. xtau elok ke tak..

ApplePie00 posted on 6-9-2014 11:59 PM
mana beli minyak zaitun u? jenama apa? try carik ada jenama ginvera je.. xtau elok ke tak..

Aku beli colavita extra virgin oil...beli kat giant jer..hehe.klu korang nak minum minyak zaitun kena beli extra virgin olive oil..jgn beli olive oil sajer

Lagi satu aku rasa menyesal sangat lambat berkenalan dengan minyak zaitun...minyak zaitun ni dari hujung rambut sampai hujung kaki boleh digunakan..x yah membazir2...beli satu botol minyak zaitun boleh guna semua..
Utk cantikkan payudara..bibir...melentikkan bulu kening.....utk dalaman pun bagus..aku google mnyk zaitun yg bagus dari syria dan palestin tp aku x jumpa. Last edited by jejarihalus on 7-9-2014 12:08 AM

jejarihalus posted on 7-9-2014 12:03 AM
Aku beli colavita extra virgin oil...beli kat giant jer..hehe.klu korang nak minum minyak zaitun k ...

sedap ke rasa dia? mnum bpe sudu? huhuu.. letak kat muka x berminyak ke? kang jd jerwat plak satu hal.... bpe rm brand colavita tu?

Mmg lah rasanya sangat tak best tapi aku niat utk ikut sunnah nabi, demi kesihatan dan kecantikkan terpaksa gagahkan diri telan jugak...Alhamdulillah selama aku amalkan tak der lak tumbuh jerawat..makin hilang jerawat adalah...aku beli 500 ml rm22 (klu aku tak silap)

jejarihalus posted on 7-9-2014 12:24 AM
Mmg lah rasanya sangat tak best tapi aku niat utk ikut sunnah nabi, demi kesihatan dan kecantikkan t ...

oo ok gak hrge dia.. nt nak g carik lah.. thanks for sharing...

ApplePie00 posted on 7-9-2014 12:39 AM
oo ok gak hrge dia.. nt nak g carik lah.. thanks for sharing...

Welcome..saja nak berkongsi manfaat amalkan pemakanan sunnah..bagi aku jenama apa pun okey...tapi beli yang extra virgin olive oil .minum satu sudu sebelum mkn apa2..mlm satu sudu sebelum tidur..lagi satu amalkan juga minum madu campur air suam..badan rasa sentiasa bertenaga Last edited by jejarihalus on 7-9-2014 12:45 AM

nk share gak lh tntang skincare yg sy guna. dulu sy pakai garnier je tapi lpas 2 minggu guna, jerawat halus2 makin bnyak, dahlah gatal je pastu muka plak rase terbakar trus sy stop garnier.

sekarang ni sy cuma pakai sabun beras dan nivea je. stakat hari ni alhamdulillah muka sy xde dh jerawat teruk2.