CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2117|Reply: 12

komplen pasal makanan tak dapat seperti order

Post time 24-8-2014 10:15 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam...sy banyak kali dah terkena...malas nak check everytime ambik makanan take away...my fault jugak...tapi sebagai seller, kenalah jujur dan teliti...rezeki tu nak bagi anak makan...kalau memang sengaja tak tau lah nak kata ape...dah lah mostly kena dengan melayu islam..ape nak jadi dah...next time sy akan check dan complaint on the spot..untuk mengelakkan org makan duit haram

Rate

1

kejujuran semakin mahal

salam kedai apo dik non?

mesti mekdi ni...

setengah org mmg tak peduli hal duit halal haram....janji dia meniaga, dpt untung...sudah...

next time u check your take out supaya tak ditipu lagi....

Aku pernah alaminya dan terasa sakit hati sangat bila tertipu macam ni, lokasi kat Burger Bakar Kaw-kaw di SS15, Subang. Aku order 2 biji triple burger ayam dan daging, masa balik sampai kat rumah rasa terkejut bila dapat tau kedua-duanya double burger sedangkan pada resit tulis triple burger. Nak pergi komplen hantar balik memang dah malas dah sebab jauh dari rumah dengan parking area tu yang susah nak dapat dan hanya sempat komplen melalui telefon itu pun macam nak tak nak diorang layan, mungkin diorang tak terima kesilapan diorang dan anggap aku reka cerita agaknya. Tak kan burger berbungkus tu aku nak selak lain kali nak pastikan tu double ke triple? kejujuran tu penting dan betul salah seorang forumer kata yang kejujuran tu adalah sesuatu yang rare dan mahal sekarang ni.

Follow Us
itu sbbnya lain kali periksa balik order tuh....

kalo wife aku terkena mcm tu...siaplah org yg jual tu dpt tazkirah free berkoyan-koyan.

TT oh TT..

Info anda kurang jelas... bg laa taw kedai makan aper... makanan aper... so that kami sumer bole bg komen2 yg bernas...

Sekian...

aku penah beli mekdi kat spore last year... time tu promo Samurai burger and mmg tu feveret burger aku... aku order double samurai take away sekali blik JB aku tgk single Samurai.... dlm resit mmg double... so aku call blik mekdi and bilang yg order salah bg.. derang suroh dtg amek baru tp aku ckp camner aku kat JB... derang kata xper next time dtg mentioned nama manager tu and dpt free meal... burger single tu aku bedal pastu after beberapa ari time nk g keje aku g blik mekdi tu... dpt compensate free meal walaupun manager tu dah blik... manager tu dah informed staff2 dia yg aku akan claim free meal... terbaekkk...

Baru terkena petang td. Singgah kfc nk merasa mkn green curry beger. Aku nak bungkus. Bila sampai rumah, aku bukak2 tgk zinger beger. Babi punye kfc..... Mane green curry nyer. Mmg x jujur betul pekerja kfc ni. Sial......

selalu set-set cainis tak pernah kena tipu, sebab dia check habis-habis dekat situ jugak

kalau kat kepc perati la dia membungkus tu
iols selalu perati step by step
pernah sorang awek ni lupa masukkan kentang - i pandang je -  dah la kencang sembang huha dgn kawan2 dia - takpe i perati je
dah2 siap2 semua i tanya - betul ni semua ikut pesanan?
konfiden je dia jawab ye
betul ni? kalau saya cek ada kurang camne? - spv dia pandang dah
dia cek plestik i - oh maaf katanya lupa taruk kentang putar
dan dan tu gak i sound - lenkali jangan nak menyembang sakan taim keje
siap kat spv dia i sound macam melawak - pls watch ur staff eh - nanti u yang kena marah
spv dia senyum jer

i takde masalah kalau u nak sembang2 taim keje - tapi jangan lalai - bila dah lalai - habis salah order - duit pun salah bagi - bengong tul - nak keje ke nak bersosial kat kaunter tu

pernah jd jugak kt ai..kt kfc..tapau jer,mkn kt rmh...sampai jer rmh,kentang putar bekas besar tak der tp kt resit dikira.hurmmm,naseb laa nk rugi..kfc pown jauh,nk pegi blk,tak berbaloi duit minyak keta plak.