CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2927|Reply: 15

Ummah pprt di HDU dan ICU

Post time 25-8-2014 08:46 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Recently aku terpangil untuk melawat kawan dkt icu di satu hospital besar yang agak terkenal di pantai timor tanah suchi malaysia.

Sampai saja di icu punya building tergamam aku dgn ummah pprt meleis yang mengheret anak2 kecik,siap dgn stroller skali sis..Anak2 kecik berselerak di ruang menunggu sambil terpekik2 persis babun di zoo.Yang paling best parents sundri bawak bola sepak untuk anak2 liar mureka main di hallway menuju icu.Siap barefeet lagi memang daredevil sungguh.

Memang ummah pprt nih x tahu psl lantai hospital,especially area icu ngan hdu tercemar dgn antibiotic-resistant bacteria(exp MRSA)..kalo kena memang merepotlah kaki kau sampai membusuk....pernah juga terbaca psl anak kecik kaki bernanah sampai nampak tulang dek dimakan mrsa..smua kerna parent pprt yang begitu gigeh bawak anak kecik pegi hospital.

P/s Zaman kecik2 dulu sibling aku memang diharamkan jejak kaki di hospital sbelum tingkatan 1.skarang aku nampak logicnya..

Sekian aduan.

Rate

1

calculus calculus. paper calculus tak lulus ada hati nak sembang medic dan medicine

haiyo akak, cukup2lah guna multinick. semua forumer dh tahu dah.

tempat sakit gi bawak budak kecik-kecik selayaknyalah

org kat pantai timur mmg camtu...kalau nak melawat org sakit, habis diangkutnya satu kampung..tak kisahlah baby ke, budak kecik ke...sbb kalau tak datang melawat ramai2, mcm tak prihatin gituu..kalau time cuti sekolah lagilah..

sakurahati posted on 27-8-2014 05:44 PM
org kat pantai timur mmg camtu...kalau nak melawat org sakit, habis diangkutnya satu kampung..tak ki ...

Sangat setuju sis..Memang mentaliti kekampungan xboleh ditergur..tgur sikit trus xdatang trus,merajuk.

CiliPadiSedap posted on 25-8-2014 09:53 PM
calculus calculus. paper calculus tak lulus ada hati nak sembang medic dan medicine

...

haha ahkak cili nie.....biarkan lah dia....asalkan bahagia gitu....

dah mcm berpicnic plak diorg kat spital tu....nie kan bole menganggu pesakit2 lain....tak prihatin langsung....

Follow Us
Memang macam ni lah senario yang biasa aku alami dulu, dengan ahli keluarga berbondong-bondong mundar mandir sambil menunggu resah kat luar bilik icu macam dalam drama melayu. Walaupun dah ada tanda larangan tidak dibenarkan untuk kanak-kanak bawah 12 tahun tapi tetap juga berdegil sebab faktor sistem imune yang rendah, apatah lagi bayi bawah 5 tahun yang berisiko jangkitan dari pesakit dan boleh menyebabkan comorbid.

Ikut peraturan hanya 2 orang saja di benarkan melawat untuk setiap pesakit, tapi orang kita ni degil sekali masuk terus sepasukan dan masa tu lah nak perkenalkan anak cucu cicit sepupu sepipit semua manakala untuk icu hanya seorang pelawat sahaja. Banyak kali kes di mana pengawal keselamatan di herdik dan hampir diserang keluarga pesakit bila tak membenarkan keluarga pelawat membawa kanak-kanak dan datang luar waktu melawat, itu belum lagi jururawat dimaki sebab tak benarkan pelawat jumpa pesakit secara berkumpulan dan menegur sebab bawakan makanan dari luar.

Rate

1

dr.R posted on 28-8-2014 12:25 PM
Memang macam ni lah senario yang biasa aku alami dulu, dengan ahli keluarga berbondong-bondong munda ...

Begitulah dr.Kalo ditegur trus sentap kata kalo pesakit meninggal xsempat cucu cicit ciak nak jumpa datuk/nenek mureka..walhal budak2 nih xpernah ksah sapa sakit,diorang datang terus ber keliaran persis hyaena di padang rumput afrika.mak bapak plak duk bertepuk tampar dgn saudara mara yang lama x jumpa..mak2 gigeh berselfie..

Kalo kena penyakit memang selayaknyalah ummah pprt mcm nih.

Rilek2... @famri7... kalu ummah2 pprt tu tau pasal MRSA tu konfem laa derang tak bawak anak2 derang barefeet kat Spital tu...

Biarkan laa depa... kiter ni jaga laa hal kiter.... tgk dan jdkan pengajaran agar situasi itu tak berbalik pada diri kita nnt...

Aku biasa kalu nampak gitu aku tgkkan ajer... takder laa smp nak hencap2 mereka dgn kata2 nista... even aku sendiri tak suker dgn some kids yg mak mertua aku jaga... tp aku just keep it to myself pasal aku pun ada anak... jd aku biarkan ajer...

apa kata kalu next time @famri7 nampak ummah2 pprt yg begitu... tegur ajer mereka2 dgn baik... semoga mereka menerima teguran @famri7 dgn hati yg terbuka... hehehe!

medangtamang posted on 28-8-2014 08:57 PM
Rilek2... @famri7... kalu ummah2 pprt tu tau pasal MRSA tu konfem laa derang tak bawak anak2 derang  ...

Tuh la.saya bukak thread nih pon lepas kene sembur dgn makcik dekat spital lepas suruh anak dia pakai kasut.lol.selayaknyalah.

macam mana diorang boleh lepas sampai hallway ICU dan HDU?

bukan kanak2 below 12 tahun boleh duk sampai lobi je ke? nk masuk ke dalam lobi yang connecting to ward biasa, hdu apatah lagi icu kene lalu pak gad? kalau lobi hdu atau icu sendiri biasa ada lagi pak gad mak gad tukang halau org kalau nampak duk berkumpul buat port sembang bukak bekal bagai...sepital manakah ini? mohon buat surat bertulis kepada pengarah spital mintak improve sikit security service spital tu...

btw..aku bawak jugak anak pegi spital..kadang2 terdesak terpaksa bawak...tp kalau anak aku membuas dekat lobi tu...mmg keje aku duk cuci tangan kaki dia dengan sabun..takut gituh virus2 bakteria2 berterbangan..sampai adik aku cakap aku psiko sangat kejap2 gi basuh tangan

siputsedut posted on 11-9-2014 09:04 AM
macam mana diorang boleh lepas sampai hallway ICU dan HDU?

bukan kanak2 below 12 tahun boleh duk  ...

Hospital husm kkrian xda pakguard untuk ICU..sapa2 bleh datang serapat2 mungkin..siap dgn stroller blok hallway dengan bangganya sis.

Aku salute parent yang take turn jaga anak jauh2 dari ward sebab xnak kacau pesakit(maybe terpaksa bawak kerna xda nanny kot)..tapi berapa kerat jer mcm sis.

Biarlah orang kata psycho,asalkan x free2 dpt jangkitan kuman bernanah2...meratib hiba di hari kemudian..nauzubillah sis siput.

famri7 posted on 28-8-2014 09:29 PM
Tuh la.saya bukak thread nih pon lepas kene sembur dgn makcik dekat spital lepas suruh anak dia pa ...

Saya juga hangen dgn kanak2 dan parents pprt nih
Kalo di Spital,  sesekor jakun dgn lif..siap.main2 butang tekan lif lagi
Bila tersepit, saya senyum sinis saja sis.. selayaknyalah anak pprt tu tersepit kt lif karena perangai mcm babun

cmf_premierleag posted on 27-9-2014 08:32 PM
Saya juga hangen dgn kanak2 dan parents pprt nih
Kalo di Spital,  sesekor jakun dgn lif..siap.mai ...

Itu baru tekan butang lif sis, yang duk bertenggek depan pintu x nak bagi orang lain masuk pon ada jugak..belakang lif bukan main kosong siap boleh menari lagi kat situ...Bila pintu bukak xnak gerak ke tepi pastu orang belakang yng nk keluar gigeh mintak maaf nk keluar...kadang2 ummah begini selayaknya tidak diharamkan drpd menjejakkan kaki di hospital...kesian ummah bertamadun yang lain..

pernah menjadi penunggu setia icu.sedara sendiri bukan orang lain.bawak anak2 siap buat macam playgroud.berlari meniarap semua cukup dah.menyirap darah aku.buat tak kenal saja.anak diaorang bukan boleh ditegur nanti mak bapak sentap.yang mak2 pulak menyembang kuat macam pergi kenduri.gila.aku tak taula perasan orang yang tengah sakit kat dalam icu tu.

well pada aku la kene buat macam singapura yang mana tegas dalam semua polisi2 dan dihukum saman tahap teruk sebagai pengajaran