CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2525|Reply: 8

JURUTOL LDP MAKAN DUIT

me mmg jarang la lalu tol ldp tu.. kdg2 klu nk g OU @ curve sj br lalu.. tol rm1.60.. 2 kali me terkena.. jurutol pulang baki x cukup. 1st time me bagi duit rm10 sekeping. lps byr n dpt baki terus jalan sambil terkial2 kira baki yg diberi..pastu br perasan x ckup singgit...pulangan yg diberi dlm tunai singgit2 & syiling...take time la nk kira kan... nk patah balik mmg x blh la kan..lg pon singgit..malas nk kecoh la sgt n think positif..maybe jurutol tu salah kira...

2nd time me x dek duit kecik gak..bg lg rm10 sekpg.. sblm nk lalu tu da igt nk soh hubby kira dl kt situ..tp smpai turn byr cbok kami nyembang lupe lg nk kira smpai abis br jln...smbil jln smbil kira..hmmm..confirm mmg x ckup gak singgit...modus operandi sama..bg baki dgn singgit2 + syiling... fuhh..confirm mkn duit.. me x tuduh semua juru tol yer... yg me perasan klu jurutol bg baki beserta resit mmg ngam baki..tp klu x beresit..beringat laaa... bayangkan la..klu sebijik kete mkn singgit...sehari brape byk kete lalu tol situ...kayo..kayo korang makan duit org yer.. aku x halal kan! serius aku x halal kan..tp klu betul kesilapan mengira...x per...

aku igt aku sorang jer kene..bila tnya kgkwn ade gak terkena yang same mcm aku.. so..aku harap pihak pengurusan TOL LDP amik serius perkara ni..sbb blh menjejaskan nama korang..

Rate

1

kekadang tu sebab tak beri tumpuan .. aku kena jugak tapi silap sendirilah ... waktu malam ... toll singgit aku bagi terus pandu ... duit berlipat ... rupanya 50 ringgit ...
sekarang guna smart tag ajer ... dan masukkan juga dalam kad pengenalan sebagai kecemasan ...

sungguh mustahil bagi akak RM50 bercampur RM1, sebab compartment dompet akak berbeza-beza dicerakinkan mengikut nilai digit terbesar ke terendeh

Touch & Go atau Smart Tag ada. Pilihan ditangan anda..

Ni kisah lain sikit. Aku byr tol bg duit rm5. Duit rm5 ni sng koyak. Duit yg aku bg tu dh koyak putus 2 dan bertampal solotep. Jututol tu xnk. Dia nk duit lain. Aku ckp tu jer duit kecik yg ade. Dia ckp xpe, bg rm10 pun xpe. Aku pun bagi lah duit sepuluh. Tol rm3.40 .

Kisah yg lain plak, aku byr tol bagi rm50. Bila dpt baki tu aku x kira dan terus jalan. Bila kete berhenti di traffic light, aku pun kira lah duit baki tu. Sekali aku tgk, aku dpt duit rm5 yg koyak bahagian bawah. Duit tu dh jadi rongak. Babi betul......
Aku bagi duit koyak, tau plak x nak. Korang bagi duit koyak xpe plak. Sejak dari tu, kalo aku byr tunai, aku akan kira baki dulu. Pastu baru jalan. Biar org blkg tunggu lama, janji aku puas hati.

**bukan xde smart tag n tng. Tapi lupa nk ambil dlm kete satu lg.

drivethru posted on 30-8-2014 12:21 AM
Ni kisah lain sikit. Aku byr tol bg duit rm5. Duit rm5 ni sng koyak. Duit yg aku bg tu dh koyak putu ...

duit RM5 polimer tu memang celaka bukan? sekali dia koyak sikit putus habis, tak macam duit kertas, akak pun selalu dapat duit RM5 yang koyak

Follow Us
mencik kalau duit lema hengget tu ada cacat seket toll tanak amek
haiyoo bukan kau yang g bank in kan nanti pon
sah2 duit berguni dorang p hantar bank -
bank akan terima jua duit tu
yang bugima sangat tanak duit tu pun i tak paham
lain la kedai runcit sebab dia sendiri yang akan berurusan dengan bank

encikWawad posted on 4-9-2014 02:03 PM
mencik kalau duit lema hengget tu ada cacat seket toll tanak amek
haiyoo bukan kau yang g bank in k ...

biasanya kalo duit koyak/bertampal ni,biasanya majikan yg tak bagi staff trima cos dl sy pernah guna duit rm1 koyak sket jer,shopping brg dapo kt billion tp cashier tuh tak nk trima.katanya,kalo dorang trima duit koyak,dorang yg kena ganti/bebel kt bos dorang.

satu...check dulu baki lain kali

dua...halal kan

tiga....doa dia dapat hidayah n semoga orang lain x jadi mangsa juge

aku pon pernah kene kat mcd....so saya lebih berhati2....lesson learned.