CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 13291|Reply: 104

Tolak dokumen buatan PAS = tolak ajaran Allah?

racerX This user has been deleted
Ni aku dapat dari satu surat dalam Malaysiakini:

"Menolak dokumen itu bermakna menolak Islam dan ajaran Allah, kerana jelas terpampang bahawa semua yang ditulis dalam dokumen itu disokong oleh ayat al-Quran dan Hadis Nabi SAW."

Bagi aku, ini satu lagi contoh logik yang tak logik yang sangat lazim dikalangan minda Melayu. Dokumen itu MESTI benar sebab disokong ayat Quran dan hadis Nabi? Tapi siapa yang mentafsirkan ayat-ayat dan hadis tu, Allah dan Nabi ke? Kalau manusia lain yang tafsir, maka kita patut tanya: adakah manusia tu mampu membaca pemikiran Allah? Kalau tak boleh baca, macamana dia tahu tafsir dia tu saja yang betul, tafsir orang lain salah?

Seingat aku, dalam satu hadis Nabi berkata, ada tujuh cara untuk membaca Quran, dan semuanya benar belaka. Dan Ali pun pernah mengeluh: memanglah Quran tu ayat Allah, tapi Quran tu bisu; ia perlu ditafsir, dan yang mentafsirnya adalah manusia.

Dan lagi, ajaran sesat seperti Muhammadiah misalnya, juga menggunakan ayat-ayat Quran sebagai sokongan. Jadi adakah ajaran seperti itu juga MESTI benar?

Nak baca surat tu sepenuhnya sila gi sini:

http://www.malaysiakini.com/letters/200311200035702.php

Aku tak faham la, otak Melayu ni suka sangat merapu (rambling); naik bukit turun bukit masuk sungai turun lembah. Apa point sebenar penulis surat ni pun aku tak berapa pasti, sebab dalam surat ni dia tukar direction 3 kali.

Originally posted by racerX at 2003-12-31 07:26 PM:
Ni aku dapat dari satu surat dalam Malaysiakini:

"Menolak dokumen itu bermakna menolak Islam dan ajaran Allah, kerana jelas terpampang bahawa semua yang ditulis dalam dokumen itu disokong o ...

racerX, apa dlm DNI tu yg tak betul dan bercanggah dgn syariat Islam?

Originally posted by adnancarut at 2003-12-31 08:11 PM:

nan,
bagaimana kalau aku kata ia tak bercanggah tetapi aku tolak juga dengan alasan2 tertentu..

siapa aku nan?
hehehe..

Originally posted by adnancarut at 31-12-2003 20:11:

"Bercanggah dengan syariat Islam" tu kata-kata engkau, bukan aku. Sorry, Nankarut, anda kehilangan 500 ribu ringgit. Please come again. Thank you.

eM*No This user has been deleted
AL aRQAM dulu pun buat tafsir Quran.  Depa rasa depa lebih Islam dari orang lain.
Sampai syeikulnya mengaku pernah jumpa Nabi dalam mimpi.

Syeikulnya tak buat kerja apa pun.  Cuma berceramah dan mengajar tafsiran Arqam.  Dikesetkan dan dijual.  Yang buat kerja jual mee, kicap, ikan, kedai runcit ialah pencacai-pencacainya yang hasil kerja depa disumbangkan pada Arqam.  

Maka Syeikulnya pun hidup senang lenang dengan 4 bini.

Tafsir punya tafsir Quran,  arqam disytiharkan ajaran sesat.

PAS pun macam arqam juga, pandai buat tafsiran untuk kepentingan diri.  Orang lain tak boleh cakap pasai Islam atau buat tafsiran kerana orang lain adalah kafir kecuali orang PAS sahaja.

Arqam adalah pertubuhan ajaran sesat.

PAS adalah Parti AJARAN SETAN.

Follow Us
Originally posted by racerX at 2003-12-31 08:38 PM:
"Bercanggah dengan syariat Islam" tu kata-kata engkau, bukan aku. Sorry, Nankarut, anda kehilangan 500 ribu ringgit. Please come again. Thank you.

So apa perkara yg hang tolak dlm DNI tu racerX?  Page mana dlm DNI tu, bagi tau aku.

agak2 lepas ni RacerX ubah tajuk thread tak?   

aku tanya sekali lagi, bahagian mana, page mana dlm DNI yg hang tolak?

diorang yg menolak hukum agama nie akan gunakan pendekatan yg agak berlainan dengan yahudi.jika yahudi terang2 melawan dan mengisytiharkan perang kpd golongan ini mereka akan guna kaedah yg lebih lembut.contohnya membiakkan lagi golongan yg jauh dari agama.maka maksiat dan pesta2an akan disuburkan.

bagi golongan yg dilihat agak dekat dengan agama,mereka akan timbulkan keraguan akan dni tersebut.muncullah serba sedikit percanggahan pendapat yg akan dipergunakan kononnya dni itu tak lengkap.percanggahan itu antaranya jika dilihat hanyalah cabang2 dan ranting2 persoalan sahaja.

kemudian utk kalangan yg lebih mudah diperdaya.......akan ditampilkan suara2 ulama palsu akan betapa dni yg dibuat itu tak menepati kehendak islam sebenar(malangnya jika diminta tunjukkan mana yg sebenarnya mereka sendiri pun tak tau).maka bercakaplah golongan ini spt para mufti sedangkan tuan belaan mereka tidak pun berusaha utk pemartabatan islam ini.

dan bermulalah permainan saikologi mereka sptmana tajuk yg boleh kita baca ini........sedangkan hukum tetap hukum.

Originally posted by adnancarut at 31-12-2003 22:54:
agak2 lepas ni RacerX ubah tajuk thread tak?   

aku tanya sekali lagi, bahagian mana, page mana dlm DNI yg hang tolak?

TukangKarut, ada tak hadis Nabi yang kata "ada 7 cara nak baca Quran dan semuanya benar belaka" tu?

Belit, Karut, belit, jangan kasi chance!

Originally posted by golok mail at 1-1-2004 00:10:
diorang yg menolak hukum agama nie akan gunakan pendekatan yg agak berlainan dengan yahudi.jika yahudi terang2 melawan dan mengisytiharkan perang kpd golongan ini mereka akan guna kaedah yg lebih l ...

Yeahhhh belit sama, bang Golok, jangan kasi chance! Biar kita sorang je yang benar!

Apa-apa Dokumen dari PAS tak kira apa jenis pun, mesti ditolak.   Dari Harakah sampai ke Dokumen Negara Islam adalah rancangan nak putar belitkan ugama untuk kemenangan PAS.

Dengan rancangan putar-belit PAS boleh tawan Kelantan dan Terengganu.  Hudud dan Dokumen Negara Islam diguna untuk putar-belit untuk pilihanraya 2004.

DNI adalah dokumen puta belit tapi orang PAS sanjung tinggi sama darjat dengan Quran.  Kalau ulama PAS keluarkan fatwa yang DNI diturunkan dari langit, orang PAS mesti percaya.

Bagi orang PAS pengangan mereka sekarang ialah al Quran, Hadis dan Dokumen Negara Islam iaitu al Quran, Hadis dan Dokumen Ajaran Syaitan.

Aku pulak bersikap tak menolak secara total. Sebab pada aku, untuk PAS apa yang PAS percaya, dan untuk aku apa yang aku percaya. Kalau PAS nak claim kata Islam hanya hak mutlak dia, dan kalaulah dia dapat power nanti dia akan enforce kan kepercayaan tu, maka takde cara lain bagi aku melainkan mengadu kepada Allah saja.

Nan ooo Nan... engkau ni ada belajar membaca betul ke, Nan? Aku kata kot lain engkau kata kot lain, macamana? Takkan engkau belit kut, Nan? Engkau kan ahli PAS... mana boleh belit-belit.

Originally posted by adnancarut at 2003-12-31 10:43 PM:
So apa perkara yg hang tolak dlm DNI tu racerX?  Page mana dlm DNI tu, bagi tau aku.

Nan, kesian kat hang racer tak mahu jawab.
Lepah tu dia kata hang belit

Tapi tak apa
biar aku tolong tanya
tapi
aku ubah sikit soalannya
aku buat macam gini:

racer, hang setuju ke tak setuju dgn DNI?
kalu setuju, ok.

kalu tak setuju, kat mana? page mana? apa point tak setuju.

Tapi jawab minggu depanlah
sebab nak balik dah ni

Originally posted by golok mail at 1-1-2004 00:10:
diorang yg menolak hukum agama nie akan gunakan pendekatan yg agak berlainan dengan yahudi.jika yahudi terang2 melawan dan mengisytiharkan perang kpd golongan ini mereka akan guna kaedah yg lebih l ...

Hujah engkau ni lebihkurang sama je bunyi macam hujah puak Muawiyah masa telagah dengan Ali dulu? Cut and paste jugak, eh?

Originally posted by nahzaluz at 1-1-2004 14:08:
Nan, kesian kat hang racer tak mahu jawab.
Lepah tu dia kata hang belit

Tapi tak apa
biar aku tolong tanya
tapi
aku ubah sikit soalannya
aku buat macam gini:

racer, hang setuju ke tak se ...

Aku dah jawab dah kat atas tu: untuk PAS apa yang PAS percaya, untuk aku apa yang aku percaya.

Tu satu. Dua, soalan engkau dan TukangKarut tu tak relevan pada isu yang aku bangkitkan.

Bagi aku buku setebal 55 muka surat yang namanya Dokumen Negara Islam yang PAS sanjung terlampau tinggi lebih rendah faedahnya daripada kertas tissue tandas yang orang Cina guna untuk calit punggung.

DNI adalah gimik PAS untuk menaruh kepercayaan orang ramai kepada PAS.  Tak perlu digembar-gemburkan DNI tu.

Kalau dibandingkan buku DNI dengan buku panduan telefon, lebih baik simpan buku panduan telefon.

Mana orang PAS hari ni? Takkan tumpang raya kapiaq kut? Tak kerja ka, oi?

Ala racer, orang PAS pun macam kita juga.  Kita raya kapiaq depa pun raya kapiaq juga.

Semalam kerajaan kapiaq ada cucuh bunga api, orang PAS semuanya langut atas tengok bunga api.  Berkumpul ramai-ramai jantan-betina.  Bergesel-gesel pula.

Tapi bila balik rumah, buka LP ni, tuduh UMNO menganjur maksiat.  UMNO merayakan Tahun Baru Kapiaq.