CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: racerX

Tolak dokumen buatan PAS = tolak ajaran Allah?

Originally posted by racerX at 2004-1-1 07:29 PM:
La'ila ha ILL lallah! Tak reti membaca ke spesis dungu ni?

Anda tolak DNI. so kenapa tolak DNI? part mana yg tak kena racerX?

racerX This user has been deleted
Originally posted by adnancarut at 1-1-2004 19:31:
tajuk yg anda buka ialah "Tolak dokumen buatan PAS = tolak ajaran Allah?"

jom ler bincang part mana dlm DNI yg tak ikut ajaran Allah tu racerX.  aku tunggu ni.

Betul le aku dah hantuk-hantuk kepala kat dinding ni, Che Karut. Soalan yang engkau cuba belit tu tak relevan pada topik yang aku bukak. Percayalah.

Kan ke senang je tu: Tolak dokumen buatan PAS = tolak ajaran Allah. Benar atau tidak?

Originally posted by racerX at 2004-1-1 07:31 PM:
Pok pek pok pek macam rekod sangkut... soalan tak berjawab: Ada tak hadis kata ada 7 cara nak baca Quran dan semuanya benar belaka? Itu Quran, belum dokumen "negara Islam" lagi...

hang bukak tajuk thread ni kan? Tolak dokumen buatan PAS = tolak ajaran Allah?

Originally posted by adnancarut at 1-1-2004 19:34:
hang bukak tajuk thread ni kan? Tolak dokumen buatan PAS = tolak ajaran Allah?

Tolak dokumen buatan PAS = tolak ajaran Allah. Benar atau tidak?

Itu je topik thread ni. Simple aje. (Aku la yang ingat simple aje...)

Originally posted by racerX at 2004-1-1 07:34 PM:

I'll make very simple for you racerX. Sebab hang yg bukak thread ni sudah pasti hang cukup bersedia utk memberi hujah mengapa "Tolak dokumen buatan PAS = tolak ajaran Allah" adalah tidak benar. Amacam boleh?

mungkin dia sendiri pun tak tau kenapa dia tolak DNI tu.

Follow Us
Originally posted by racerX at 2004-1-1 07:34 PM:

Let me help you RacerX.
RacerX, sebelum hang tanya forumer lain kat thread ni aku nak tengok hang jawab dulu soalan hang tu. Boleh tak? Hang kata simple jer kan? Tolak dokumen buatan PAS = tolak ajaran Allah. Benar atau tidak?  So hang jawab apa racerX? Sertakan jawapan dan hujah-hujah anda dulu. Aku tunggu ni.

Originally posted by racerX at 2004-1-1 07:31 PM:
Pok pek pok pek macam rekod sangkut... soalan tak berjawab: Ada tak hadis kata ada 7 cara nak baca Quran dan semuanya benar belaka? Itu Quran, belum dokumen "negara Islam" lagi...

eh hangat ni... :bg:

Nan,
sambil demo tunggu jawapan racer
kawe nak jawab soalan dia kat atas
bukan apa
sebab hadis-hadis ni kawe minat

Jawapannya: Ada!

Originally posted by nahzaluz at 2004-1-2 02:40 AM:
eh hangat ni... :bg:

Nan,
sambil demo tunggu jawapan racer
kawe nak jawab soalan dia kat atas
bukan apa
sebab hadis-hadis ni kawe minat

Jawapannya: Ada!

Jgn biar dia alih isu. Kita tunggu sampai dia jawab tajuk thread yg dia bukak ni. Itu taktik dia nak alih forumer lain dari tajuk thread yg dia creat ni, sebab dia dah mula pening nak jawab tajuk thread dia sendiri. Dia dah terlajak, nak tukar tajuk thread takut malu.

Ini yg dia kata:

So kita tengok apa jawapan dia dulu. Sama ada dia akan jawab Benar atau Tidak?  Kita tunggu.....

rs This user has been deleted
Tolak dokumen buatan PAS = tolak ajaran Allah.

Ini terpulanglah apa kandungan dalam dokumen tu.

Originally posted by rs at 2004-1-2 08:51 AM:
Tolak dokumen buatan PAS = tolak ajaran Allah.

Ini terpulanglah apa kandungan dalam dokumen tu.

setuju. tapi pembuka thread mati2 tak mahu bicara apa yg terkandung dlm DNI yg membuatkan beliau menolaknya.

laaaa.......sampai 3 page malam tadi cuma soalan demi soalan je

pada racerX........kalau nak tanya soalan bab hadis 7 cara membaca alquran tue kau bukak je laa tajuk lain.(saudara nahzaluz pun dah jawab)

kat sini kita bincang tajuk asal........:nana:tunjukkan satu ayat/hukum didalam dni itu yg boleh kita tolak bagi dikaitkan dengan hukum allah.

jika ada satu pun sudah cukup utk menjawab persoalan tajuk ini.

Wah ramainya kaum hari ni. Semalam sunyi aje. Seronok tumpang raya kapiaq semalam?

Susah juga nak mengajar orang yang tak reti membaca tapi ingat dia reti baca ni. Tapi aku cubalah juga, sebagai melunaskan tanggungjawab:

Dalam isu ini, intipati dokumen tersebut bukan perkara utama, kerana yang dipersoalkan ialah kenyataan penulis. Kata penulis, sesiapa yang tolak dokumen rekaan parti yang disokongnya itu, bermakna menolak ajaran Allah. Benarkah kenyataan ini?

Disini, hadis yang kata ada 7 cara nak baca Quran tu adalah sangat relevan. Kerana  kita lihat Nabi sendiri mengatakan ada banyak cara untuk mendatangi Quran. Maknanya, tak de pihak yang boleh kata hanya tafsiran atau pendapat dia yang benar.

Jadi jelaslah di sini, menolak dokumen ciptaan sebuah parti politk = TIDAK secara automatik bermakna menolak ajaran Allah. Kerana mungkin yang ditolak orang ialah satu daripada tafsiran manusia semata-mata.

Kita ambil juga apa yang dikatakan oleh Ali Abi Thalib sewaktu diajak oleh Muawiyah kembali kepada Quran sebagai jalan penyelesaian. Kata Ali, memang betullah apa yang disarankan Muawiyah itu. Tapi Ali sedia memahami bahawa makna ayat-ayat al-Quran bergantung kepada siapa yang mentafsirnya, walaupun tafsiran mereka mungkin bertentangan.

Ergo, mengatakan bahawa "tolak dokumen ciptaan suatu parti politik = tolak ajaran Allah", adalah suatu hujah yang palsu dan berunsur fitnah. Kerana ia menyamakan sebuah dokumen tulisan sekumpulan manusia yang tidak diketahui keahlian mereka, dengan perintah Allah yang hakiki, seolah-olah hanya ada satu cara untuk mentafsirkan perintah Allah tersebut.

Jelas, seseorang yang berkata begitu hujahnya adalah salah, berbau jahat dan bisa membawa ummah Muslim ke lembah kegelapan yang lebih dalam. Malangnya, kita dapati taktik kotor sebegini kerap digunakan sebagai cara untuk mengugut atau mematikan kebenaran yang mungkin berada diluar jangkauan parti mereka.

Originally posted by golok mail at 2-1-2004 09:36:
pada racerX........kalau nak tanya soalan bab hadis 7 cara membaca alquran tue kau bukak je laa tajuk lain.

Engkau rasa hadis tu tak relevan pada topik ni? Mungkin sebab tak terjangkau oleh otak engkau kut?

Err..nyemak sat...

Boleh tak aku kate... aku tolak bukan shj dokumen malah utk membaca dokumen tersebut kerana aku ragui dokumen itu adelah AJARAN SESAT.... So, kalau sesuatu yg was2 tu.... aku rase tak yah buat dan lebih olek dijauhi...

Sebab kenapa berlaku kerisauan ini..... Kerana latar belakang org yg menjadi tulang belakang dokumen ini... amat meragukan....

Aku kate aku tolak DNI buatan manusia...bukan tolak Al-Quran dan Hadith... W'pun dicedok dr Al quran Dan Al-Hadith... saye tetap ragu terhadap org yg mentafsirnye.... Takkan kerana keraguan ini telah menyabitkan saya KAFIR???

Hangpa bukan Tuhan yg boleh kata saya kafir...dan anda betul... Bukan hak anda semua.....

Keimanan dan pegangan agama saya ... bukan hak anda semua utk perkatakan...dan anda semua takde hak menjatuhkan hukuman murtad atau kafir kpd saya...TAK DE HAK!!!!!! RETI!!!!!!:agr:

Manusia memang tak de hak nak jatuh hukum kat orang lain. Dalam Quran, Allah secara jelas berkata, hanya Dia yang mampu mengetahui apa yang ada dalam hati manusia.

Maka, barang siapa yang kata dia juga boleh menghukum samada seseorang itu kafir atau munafik, telah meletakkan diri dia menyamai Tuhan.

Originally posted by racerX at 2004-1-2 12:28 PM:
Wah ramainya kaum hari ni. Semalam sunyi aje. Seronok tumpang raya kapiaq semalam?

Susah juga nak mengajar orang yang tak reti membaca tapi ingat dia reti baca ni. Tapi aku cubalah juga, sebagai ...

RacerX tulis:
Jadi jelaslah di sini, menolak dokumen ciptaan sebuah parti politk = TIDAK secara automatik bermakna menolak ajaran Allah. Kerana mungkin yang ditolak orang ialah satu daripada tafsiran manusia semata-mata.

RacerX, tolong sebut tafsiran manusia dalam DNI yg hang tolak tu. Berani?

Racerx... kalau  DNI tu dicedok dari Quran bukankah itu HUKUM ALLAH, dan bukan kah itu sudah menjadi WAJIB bagi kamu? Dan tidak BERDOLAK DALIH, nak MENGGUNA AKAL WARAS lagi?? HUKUM ALLAH tetap HUKUM ALLAH tidak boleh di pertikai walau pun Kau tak suka.

[ Last edited by PlutoNium on 5-1-2004 at 05:35 AM ]

massenger This user has been deleted
Originally posted by Anden at 2-1-2004 01:08 PM:
Err..nyemak sat...

Boleh tak aku kate... aku tolak bukan shj dokumen malah utk membaca dokumen tersebut kerana aku ragui dokumen itu adelah AJARAN SESAT.... So, kalau sesuatu yg was2 tu.... aku  ...

yup...aku sokong...aku pun tak baca gak....takkan aku jadi kafir kot....

Originally posted by adnancarut at 2004-1-2 03:41 AM:
Jgn biar dia alih isu. Kita tunggu sampai dia jawab tajuk thread yg dia bukak ni. Itu taktik dia nak alih forumer lain dari tajuk thread yg dia creat ni, sebab dia dah mula pening nak jawab tajuk t ...

Ok Nan. Bereh.