CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: cikX87

ALKISAH SERAM VOL I : CIK KAK CINA? #205

kuewTiau replied at 27-9-2016 03:31 PM
woha..serram tapi best bace sebab penceritaan cikX yang sempoi.
kipidap dongibab

baru nak teruja baca komen mu. tapi bila tertengok avatar rasa macam sarkastik pulak. hahahahahah! *sambil tangan kat bahu, mata ke atas.*  

cikX87 replied at 27-9-2016 09:43 PM
baru nak teruja baca komen mu. tapi bila tertengok avatar rasa macam sarkastik pulak. hahahahahah! ...

kih kih kih sebab sangat sesuai dengan ekonomi sekarang yang sangat stabil.eh -- refer avatar aku
btw,xde cite baru ke noks?

kuewTiau replied at 28-9-2016 02:06 PM
kih kih kih sebab sangat sesuai dengan ekonomi sekarang yang sangat stabil.eh -- refer avatar aku
...

HAHAHAHAH STABIL SANGGGAAATTT

satgi aku nak korek cerita. beku otak. banyak cerita sebenarnya. sat.

Edited by cikX87 at 30-9-2016 04:29 PM

SERAM SEJUK DI KAROK

okay. cerita ringkas. baru ja jadi few days ago. aku pi karok dengan kakak. tempat kat mana, rahsia. bukan pe, aku tak nak takutkan diri sendiri sebab aku gila karok. wakakakak!

so nak dijadikan cerita malam tu tak ramai manusiawi berkarok. maklumlah memasing da kering lepas bayo bil. hahahahaha! tapi aku dengan kakak gian nak berkarok. so gigih lah korek tabung babi nak pi karok (okay, tipu.)

kitorang kena kat wing belah hujung. aircond kuat nak mati sebab tak ramai manusia kot. erk, makes sense tak? so bila da aircond kuat nak mati, harus lah pundi pun senak nak terkucil. gituuu, sesejuk sekucil.

cikX pun cakap kat akak yang cikXnak gi toilet. kebetulan dia pun nak jugek. yelah nak nyanyi kang sambil tahan kucil da rupa apa pulak kan, so kitorang berdua pun menapak nak pi toilet. jalan singkat nak ke toilet pulak under construction (pundek betul) maka terpaksalah kami berpusing satu round nak ke toilet yang asalnya cuma beberapa tapak dari bilik karok.

toilet terletak kat belakanggg sekali. bilik bilik satu row dengan toilet semua kosong. kosong ye takda customers. tanpa memikir yang tidak tidak aku masuk toilet, di ikuti dengan kakak di toilet sebelah. kebetulan pulak beliau tengah red flag makanya beliau mengambil masa yang agak lama ye tuan tuan dan puan puan sekalian.

settle kucil, cikX tunggu lah kakak kat luar. kat tempat sink tu. dinding yang berdepan dengan toilet ni pulak kaca (dinding belakang karok ni haa). maka nampaklah pepohonan rimbun dan back alley yang sunyi sepi. gelaps uolls. ada lampu pun macam baik tak payah ada ja cikX tak tau kenapa tetiba ja rasa macam ada yang memandang. bulu roma da tegak da ni. sangat sangat jarang lah kejadian macam ni sesejak kes air terjun nan berkurun lamanya itu.

cikX ni ada satu perangai jahanam. lagi seram rasa, lagi rasa nak tengok. vunguks kan? HAHA!

bila tahap seram da memuncak, cikX pun suruh lah kakak tu copek siket haa. ape ke lama bena. bila kakak da keluar tu cikX pun bebel lah, "ko tu da lah tengah datang bulan, lagi nak lama lama. aku tak sedap lah berdiri kat sini. kita ja ada sini tau tak?" kakak pun mengangguk angguk dan kami mempercepatkan jalan balik ke bilik. sampai bilik lupa diri, nyanyi sampai lebam. HAHAHA!

ingatkan kejadian habis takat tu ja. malam tu, tengah lena tidur, BUKKK! ada bunyi benda jatuh. kuat gila. cikX dan kakak bangun dan usha keliling bilik (kami satu bilik sejak kejadian cikX selalu kena tindih dulu) rupa rupanya jam dinding kitorang jatuh ke lantai. bukan takat jam, cermin meja cikX pun boleh tersplit dari holdernya dan cerminnya turut jatuh ke lantai dan yang paling terbest, arca skull cikX pun jatuh dari bahagian atas almari ke atas meja tapi tak pecah. semacam kena alih. haaa. bagaimanakah? eden pun tak tawuuu. tiga benda ni jatuh sekali gus.

cikX da pandang pandang dengan kakak. pastu da okay sikit, sambung tido balik. sok koje. hahaha!

ESOK NYA, time cikX sensorang kat rumah, lepas da setel mandi, keluar dari bathroom, masuk bilik pilih baju bagai, dalam 10 minit selang camtu, tetiba cikX dengar bunyik barang jatuh dalam bathroom. cikX buka pintu and nampak habis segala shampoo, shower, conditioner bertebaran di atas lantai. AMBOIII MENGAMOK KAH?

tapi cikX gigih jugak masuk and susun semula semua yang "dia" sepahkan. tapi dia punya remang, macam kau masuk bilik sejuk beku. sejuk nak mampos rasa. cikX terus whatsapp kakak bagitau apa jadi, since dari tu, sampai sekarang, rumah ni terpasang al baqarah and manzil. barulah rasa takut diperhati tu hilang sikit sikit.

harap "dia" da balik ke back alley karok tu la ya. you are not welcome here bebeh! itu lah kejadian paling latest cikX and kakak experienced. takda nampak sosok ka apa, cumanya "dia" suka jatuh jatuhkan barang. nak berkomunikasi kah?

maaf kalau ada typo ka apa. sekali taip saja tanpa pandang keyboard.

Rate

1

huhu..lama dh tak karok

korang xnyanyi ke lagu pulangkan atau ku seru?
keh keh keh

supernaturalee replied at 30-9-2016 05:28 PM
huhu..lama dh tak karok

korang xnyanyi ke lagu pulangkan atau ku seru?

kalau cikX lagu lagu samihah omar memey cikX nyanyi

Follow Us
Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

cikX87 replied at 30-9-2016 04:25 PM
SERAM SEJUK DI KAROK

okay. cerita ringkas. baru ja jadi few days ago. aku pi karok dengan kakak.  ...

takyah nak komunikasi sangat laa...jenuh manjang nak meremang bulu roma segala...apa apa pon...bertabahlah cikX87

Hey bro! Hi kawan2!!

Nikmati bonus deposit anda dialu-alukan pada deposit pertama, kedua dan ketiga anda sehingga 254% sekarang !!!

Hari2 miskin, bila la nak kaya!!!

cikX87 replied at 4-9-2016 01:58 AM
maaf lah kita lupa password hari tu. ada cerita baru, selamat membaca!

Tq update story  

cikX87 replied at 30-9-2016 04:25 PM
SERAM SEJUK DI KAROK

okay. cerita ringkas. baru ja jadi few days ago. aku pi karok dengan kakak.  ...

Cik X iols pun ade pengalaman kat tmpt karoks..Baru jd dlm 2 bulan lps kut tak silap..kalo sebut mmg popular tmpt nih dikalangan penyanyi karaoke..yerlah lagu updated skit dr tmpt karok yg lain.. Iols ngan kwn laki iols nih kitorang nyanyi beria sampai lebam..pastu tgh kwn laki iols ni nyanyi lagu2 terakhir mlm tuh tgh feel tetibe seat kitorang duduk mcm ade yg menolak sampai terkeluar seat yg tersandar tuh..we ols saling berpandangan ..sambil tuh kwn iols ckp..u tolak seat i ke??ape kejadahnya I nak tolak..same seat kut duk dkt mcm ni..dia pun perasan seat iols kena tolak..Iols ckp..speaker kut kat blk nih..pelik bin ajaib ye seat tuh melekat kat dinding ape sbb leh menolak sampai mcm tuh..baru perasan speaker kat dpn ler..kejadahnya blkg seat..bila penolakan seat kali 3 kitorang campak je mic trus kuar....blk mlm tu dlm kereta kami pasang surah yassin tanpa sebarang kata..Igt insaf ler pastu tak gi karok dah ..tp bila dh gian gi gak..tp takdelah amik bilik tuh lg..pastu request bilik lain.. Maybe mlm yg kitorang kena nyanyi tak sdp dia marah kut

MizzTyco replied at 6-10-2016 03:03 PM
Cik X iols pun ade pengalaman kat tmpt karoks..Baru jd dlm 2 bulan lps kut tak silap..kalo sebut m ...

xbg can langsung
patut lh marah

kan cikX?

Cik X iols pun ade pengalaman kat tmpt karoks..Baru jd dlm 2 bulan lps kut tak silap..kalo sebut m ...

xbg can langsung
patut lh marah

kan cikX?

cikX87 replied at 7-10-2014 12:40 PM
salam uolls. lama cikX tak update cerita kan? busy nau nau. hari ni cikX update. enjoy!

aku pun ada pengalaman naik lif kt ofis...
aku kt lvl 57...lvl 56 kosong...mmg xde penghuni even cleaner pun x berani turun lvl 56 sorang2...
masa nak turun bwh tetiba lif berenti kt lvl 56...lif ni special skit...
kalau nak naik atau turun kita kena tekan nombor siap2 dr luar...dh tekan nombor nanti akan diberitahu lif A,B,C atau D utk ke lvl yg kita nk pegi...
kalau lif A tunggu je la dpn lif A...
nanti dlm lif dh x pyh tekan nombor...mmg button nombor xde...kalau ada org dh tekan nombor siap2 mmg dlm lif akan appear nombor lvl sekian2...
masa tu aku dgn kwn aku berdua jer...kitorg pandang sesama sndr...mmg cuak la...
sblm ni pun cleaner2 ada bgtau...bila pagi jer mesti riuh rendah kt lvl 56 mcm ramai org...
padahal kosong jer...mesti "makhluk2" tu berkampung kt situ...building ni pun mmg agak skeri skit...
ramai staff laki ckp pernah nmpk cik pon...

adn replied at 4-10-2016 09:14 AM
takyah nak komunikasi sangat laa...jenuh manjang nak meremang bulu roma segala...apa apa pon...ber ...

kot lah nak berkomunikasi kan. macam wayang omputih selalu, jatuhkan buku lah, golekkan epal lah.  

C4ssandr4 replied at 5-10-2016 10:56 PM
Tq update story

tengkiu sudi bace  

rekbok ke neway uolls? hekhek. maksud uolls seat yang melekat kat dinding tu tertolak ke depan? korang feeling sangat ni nyanyi sampai bontot terangkat angkat lalu membuat seat kedepan.  

mamapea replied at 6-10-2016 05:02 PM
aku pun ada pengalaman naik lif kt ofis...
aku kt lvl 57...lvl 56 kosong...mmg xde penghuni even  ...

mama, tingginya. bangunan apakah? memang tingkat tu dikosongkan ke macam mana? scary nya bila pikir somehow kena jugak rentas tingkat tu nak ke tingkat kita kan?  

cikX87 replied at 7-10-2016 02:37 AM
mama, tingginya. bangunan apakah? memang tingkat tu dikosongkan ke macam mana? scary nya bila piki ...

klcc mungkin?

cikX87 replied at 7-10-2016 02:37 AM
mama, tingginya. bangunan apakah? memang tingkat tu dikosongkan ke macam mana? scary nya bila piki ...

lvl 56 tu xde org sewa...so mmg kosong...kerusi meja pun xde...building ni kt jln tun razak..