CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 11490|Reply: 73

Wanita sekarang mudah berisi & gemuk?

Byk kali terpikir bila tgk filem lama cam filem P.Ramlee...atau filem lama omputeh....hampir semuanya pelakon atau perempuan dlm ceritanya boleh dikatakan slim...sebab klu dlm cerita melayu laman boleh dilihat pakai baju kebaya..cerita cina..pakai baju cinanya...omputeh..berskirt...ramping2...& pandai jaga badan katakan.......

dibagitahu org2 tua gak...perempuan dulu2 zaman moyang atau tuk nenek kita memang kebanyakan bertubuh slim atau ramping...kat bandar ke kat kg ke....so adakah sekarang sebab wanita sekarang suka 'makan' & tak memilih makanan...semua telan je....tak berape jaga makan....yg jadikan mereka mudah berisi .....kasarnya gemuk..berbadan besar .....  atau memang sebahagian besarnya x kisah pasal nak jaga badan...bila nak kahwin baru cari pusat kecantikan...atau cari makanan/minuman utk kuruskan badan on the spot......

ade kata genetik..keturunan....betul ke?....so klu mak ayah badan besar..anaknya kena badan besar jugak yea....kalau mkn...mak ayah 2 pinggan..anak pun sama gak..... teori sapa ni....

masa kahwin slim sekejap sebab dah mcm2 treatment buat...lepas kahwin ...balik pd yg 'asal'....gedempol...... (klu lelaki perut buncit)....so adakah wanita di luar sana sekarang dah x kisah pasal penampilan anda...gaya hidup tak ok?...atau makanan yg terhidang sekarang memang tidak boleh 'dilepaskan' begitu sahaja?....

Rate

1

mgkn zaman tu , wanita yg berlakon tu umor 18-19...tp dressing mcm 28-29..

Tp aku tgk zaman dlu walau adan mcm gitar tp perut tetap buncit or kembung. Cer tgk balik filem saloma ke hapa zaman dlu yg pompuan mmg mcm gitar tp perut kembung.

Kalaulah lelaki tahu susahnya nak menjaga badan mesti mulutnye berat nak complain. In fact lelaki akan lebih menyokong. Gi senam sama2 gi gym sama2. bukanya komplen tapi perut sndiri mcm belon tak pecah-pecah.

Rate

1

Sekarang susah nk kekal bentuk bdn sebab pmakanan,makanan  banyk bhn kimia memudaratkn kesihatan,,
Org dulu dulu rajin jaga bdn amalkan pelbagai petua,sekarang orang mls nk buat semua tu
Tak tahan godaan makanansedap2

Rate

1

masa dolu2 tak de fastfood, drivethru, buffet, restoran yg sedap2, kalau ada pompuan dedolu pon sama je mcm pompuan skrg.

Rate

1

Follow Us
Pompuan dolu2, zaman citer p.ramlee, diorang pakai korset.  Tu yg nampak pinggang macam kerengge tapi perut kembung.

Mmg faktor genetik main peranan.  Kalau mak jenis badan besar, anak2 (pompuan) pun besar kemungkinan badan besar jugak.  Faktor pemakanan memang  lah main peranan jugak.  Asyik makan dan makan dan makan tapi eksesais nya nan hado, of course ler badan naik. Tak dinafikan ada jugak spesis yg mkn byk tapi kurus.

Zaman sekarang, orang bukan sekadar nak kurus, tapi orang nak badan fit dan sihat.  

Rate

1

Rasanya lelaki pun sama kot. Umur baru 20an byk yg dah botak dan boroi.

org pompuan skrg ramai yg pemalas nak bersenam... cbuk ngan semakfon jah...

faktor pemakanan rasanya...dengar cerita ayam dan daging disuntik dgn ubat untuk menggemukkan ternakan tersebut...mungkin la kot kalau manusia makan, akan terkena kesan drpd ubat tu...pernah tengok dokumentari kat bangladesh, perempuan menggemukkan diri menggunakan ubat untuk fattening haiwan...

Rate

1

faktor suka makan jadi penyebab badan gemuk..dan faktor malas senam atau tak der masa nak senam camne nak kurus..meleleh je lah tengok retis selim melim.....tapi ada tak yg malas makan ...tak de kannn....biarr je lahh...asal bahagia..suamiisteri saling sayang menyayang..

Rate

1

kalau saya...saya pilih lifestyle yg sebabkan saya gemuk..

dulu i used to be slim, lean n fit. i workout, runner for 10km and gym freak

after tukar kerja...segala2nya bertukar. betul lah duit bkn segalanya.

am i happy now with new job, new salary? not really coz ada faktor2 lain yg menyumbang ke arah my happiness..

i hv money but i can't find my size dkt shopping mall biasa...i hv to spend more beli brand org gemuk. dulu baju kerja cap FOS pun i dh ok, cantik. nowadays, kt sogo tu pun azab..yg XL berapa kerat yg lawa...byk cutting mcm makcik2 jer. hey!! ada org muda gemuk jugak tau...

my health also not tip top mcm dulu...i hv high kolesterol...very high ok. i kena vertigo due to stresssss, BP naik...oh my...who am i now???      i used to run 10km in 1hr +++

yes....i know i must do something which is LEARN TO SAY NO......i dh tak nak sacrifice my life for works lg. THE END.

Rate

1

wan_fizah posted on 8-10-2014 02:11 PM

dulu i used to be slim, lean n fit. i  ...

sabar yer wan fizah...usaha keras sikit sebab kalau baca ape yang wan fizah tulis tu, kesihatan wan fizah dah merosot...

makneng posted on 8-10-2014 09:04 AM
masa dolu2 tak de fastfood, drivethru, buffet, restoran yg sedap2, kalau ada pompuan dedolu pon sama ...

ye betul...

skg gi mane2 ade kete.. pastu makan banyak... senam takde

org zaman dulu kalau ada basikal tu kira bersyukur la.

jalan kaki berpuluh kilometer sehari tu tak heran. makan kurang, that is why maintain slim.

lagi satu, perempuan sekarang ramai bekerja dok depan komputer memanjang...
orang² dulu yang perempuan walaupun majoriti surirumah tangga, banyak tenaga diaorang guna untuk memasak, mengemas & mcm² lagi....

Rate

1

keturunan la kut...tgk ja mak pak..kalau mak pak gemuk maka kita pun akan gemok la jugak....

sekarang semuanya mudah... nak beli barang pon on9.. malas nak masak,boleh order delivery...nak pegi kedai, naik kereta,walaupon sejengkal. kalau boleh nak parking depan pintu kedai terus...

orang dulu2 sume benda kena guna kuderat...hatta nk on peti television skalipon, skng pakai remote je

sebab tu le skarang sume gemok2... kalori yg dibakar kurang..

Rate

1

gemuk atau kurus bukan faktor genetik... ianya boleh diubah. yang penting pemakanan dan gaya hidup sihat.. orang dulu-dulu amat pentingkan kesihatan.. macam-macam petua diamalkan.. sekarang nie, semua bz ngan keje sampaikan masa untuk diri sendiri terabai..

Rate

1

skrang ni ada macam2 jenis senaman yg kita boleh praktikkan. apa kata try zumba. sambil menari sambil berpeluh. enjoy macam tu. walupun saya tak gemuk, tapi kena jugak la amek kelas zumba utk kecergasan diri. umur dah dekat 40 ni kena jaga la dari sekarang. saya selalu ajak kawan2 ofis  join sama tapi macam2 alasan dorang bagi. orang kita ni jenis tak suka bersenam kot. tapi kalau citer bab makan, mmg masing2 teror.  tak hairan la badan masing2 macam opah2 je. sorry to say.

Rate

1

wan_fizah posted on 8-10-2014 02:11 PM

dulu i used to be slim, lean n fit. i  ...

knp ye ex sportsmen or sportswomen lagi senang gemuk bila berusia?

boleh sesiapa bagi pencerahan?

tQ