CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: redseven

Wanita sekarang mudah berisi & gemuk?

Hmm.. topik ni ada benarnya.. I rasa, anak dara / bujang sekarang ni, tak berapa reti nak jaga badan.. even anak-anak buah I pun, yg lagi muda and tak kawin and tak beranak lagi pun, gemuk dan tak jaga badan.. makan ikut suka.. semuanya telan.. Kadang-kadang kelakar, bila keluar dgn dorang, kita yang dah kawin ni pulak yang kena ngorat dengan guys, yang dorang yg bujang tu, tak ada pulak ;)

For me, tak kira la dah kahwin ke belum, semua orang lelaki dan perempuan, semua mesti jaga kesihatan..  Kalau tak jaga makan, tak exercise, takut nanti dapat penyakit pada usia muda.. nafsu makan mesti kena pandai control.. yg penting, eat everything in moderation, bersederhana.. itu yg penting

Rate

1

intriQue posted on 9-10-2014 12:10 PM
knp ye ex sportsmen or sportswomen lagi senang gemuk bila berusia?

boleh sesiapa bagi penceraha ...

i pun wonder.....

Zaman dulu mana ada fast food, mana ada restoran 24 jam mcm skrg. Skrg org mentekadarah sampai tgh mlm. Lagipun dulu mana mewah mcm skrg. Masa aku kecik (tahun 80an). ayam dikira mewah. Skrg hari2 org makan ayam....

Rate

1

Sedentary lifestyle.....

belajar je yoga atau pilates. bukan takat bentuk badan jadi cantik tapi fleksibel bleh meliuk lentok

Ini ikut tabiat permakan. Makan nasi lemak hari2 jadilah

Follow Us
aku selalu perati kat kedai makan, yg gemok2 semua makan bnyak, yg slim2 amek nasik suku pinggan je.. kwn wife aku dah bertahun2 mkn nasik seminggu 3 kali je.. body mcm model, umo 40..

hasil kajian alu kemdapati, mmg makan bnyk punca gemuk.. dah la makan mcm2, minum ais, manis2, semua tu lemak woi!

bukan masalah genetik! kecuali la bapak kau pun sekali makan dua pinggan, dan kau makan tiga pinggan.. mmg genetik la sangat.. hahahaha

Rate

1

ckp lebih2 org terasa.. tp ak yakin sebenarnya semua sb pemakanan 80%.. cuba tgk berapa kerat yg makan ikut sukatan? ni pagi roti canai ngn kari kambing plus tea tarik.. thari nasi sampai dua tiga lauk. ptg2 pisang goreng.. malam? kedai mamak. dan berapa ramai yg melantak gila2 pegi senaman kat trek jogging/gym??

Sebenarnya ak lebih suke ckp kesian sb kesihatan tu lbh mudah mudarat w.pun usia muda lg. (tak semestinya org langsing tak bpenyakit tp at least diorg dh kawal kalori n kawal makan,ade usaha di situ).

Rate

1

aku dulu kat skola jenis sport...berat 42kg-48kg...smpi habis form 5...lpas abis master berat 60kg...perghhh..sampai skrg berat 65kg...anak2 kecik lg..camno la nk g gym jog semua tu..xde masa..blik umah terus masak...makan..mlm dh penat dgn anak2 lg...cuma aku masih blh pki kebaya lg la..cuma dh xnak pakai...paham2 la ble ada anak ni bhgn sensitif tu jd besar...skrg pki baju loose2 jah...weken kemas umah..tu je la cara nk berpeluh...tgu anak dh besar sikit pandai jaga diri bru pegi gym...aku nk jgk body ketak2...ramai ppuan skrg body ketak2...

Rate

1

jd mcm aku. weekdays aku diet. aku mkn yg light2 jer. nasi pun aku x sentuh. mmg turun la. plus aku ade joget zumba.
TAPI weken i will eat like a monster. ngehngehngeh

Rate

1

rawahah posted on 12-10-2014 02:16 AM
aku selalu perati kat kedai makan, yg gemok2 semua makan bnyak, yg slim2 amek nasik suku pinggan je. ...

Mungkin jugak lah.  Saya pun pelik tgk org letak nasi penuh pinggan bila mkn kat restoran.  Dok pikir, mcm mana lah diorang boleh abihkan nasi setimbun begitu.  Kawan2 lak pelik bila saya selalu pesan nak nasi separuh jer.  Diorang tanya kenyang ke mkn sikit?  Kdg2 mmg ler tak kenyang tapi memadai ler untuk tidak kelaparan.  Sedang2 jer.  

Tapi ada jugak jenis makan sikit tapi gemuk jugak.  Maybe metabolisme rendah.  Kena lah rajin2 bersenam.  Agaknya lah.  Tak pernah lagi alami kegemukan melampau jadi tak reti nak ckp bagi pihak yg mengalami masalah berat badan ni.

Rate

1

lurve82 posted on 14-10-2014 10:49 AM
aku dulu kat skola jenis sport...berat 42kg-48kg...smpi habis form 5...lpas abis master berat 60kg.. ...

gi beli basikal ke bersenam kat rumah.
jgn beli yang basikal yang murah tu, nanti tak de motivation
beli yang mahal sikit, so bila sayang duit dah keluar
tentu nak guna bersungguh sungguh
pagi pagi sblm anak bangun, sblm keluar subuh, senaman dulu, pastu baru siap gi kerja

Rate

1

TT ... jangan salah paham. Wanita zaman millenium ni amat menjaga kecantikan dan keseimbangan. Boleh dikatakan semua wanita Malaysia, khususnya kaum Melayu mengamalkan makanan seimbang setiap hari... breakfast 2 pinggan mee, lunch 2 pinggan nasi, petang 2 biji karipap, malam 2 biji kueh petang tadi tak abis ....sekian.

garnet posted on 14-10-2014 03:26 PM
Mungkin jugak lah.  Saya pun pelik tgk org letak nasi penuh pinggan bila mkn kat restoran.  Dok pi ...

Makan sikit jer, mengumpat banyak ..sebab tu gemuk dosa...

lizaliza posted on 14-10-2014 03:54 PM
gi beli basikal ke bersenam kat rumah.
jgn beli yang basikal yang murah tu, nanti tak de motivati ...

rumah aku ada tredmill..dh bersawang pun...

aku bgn kul 5 pg siap barang anak2...lpas tu terus mandi...mlm kul 10 dh pengsan...

adoiyai...byk sgt alasan aku kan...

Loxlaxman posted on 14-10-2014 04:16 PM
Makan sikit jer, mengumpat banyak ..sebab tu gemuk dosa...

awak malaikat yg tukang catit dosa pahala orang ke tahu gemuk dosa bagai?

garnet posted on 14-10-2014 05:17 PM
awak malaikat yg tukang catit dosa pahala orang ke tahu gemuk dosa bagai?

Amboi, pantang kena tegoq sikit melawan .... ha melawan la lagi .. lawan lagi ..

Loxlaxman posted on 14-10-2014 05:24 PM
Amboi, pantang kena tegoq sikit melawan .... ha melawan la lagi .. lawan lagi ..

perlu ke nak melawan dgn awak? Tak perlu kot
Last edited by garnet on 14-10-2014 05:39 PM

lurve82 posted on 14-10-2014 04:37 PM
rumah aku ada tredmill..dh bersawang pun...

aku bgn kul 5 pg siap barang anak2...lpas tu t ...

sblm ko pengsan kol 10 tu, ko gi senaman dulu, tak pun bangun kol 4.30, senaman jab, baru teruskan rutin harian

lizaliza posted on 14-10-2014 05:43 PM
sblm ko pengsan kol 10 tu, ko gi senaman dulu, tak pun bangun kol 4.30, senaman jab, baru teruskan ...

ok...aku try...