CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Jonah

Franchise -- Trading business

fishbone This user has been deleted
hi kakn,

menarik topic ni, fish pun memang ada tinjau jugak pasal franchise ni.. tapi tak de progress sebab mati kutu nak pilih bisness franchise yg tepat.

kyros kebab tu kat sini dah macam nyawa-nyawa ikan, tak ramai customer. satu reason sebab kedekut inti kebab tu.. baguz? tak pernah nampak pun gerainya..

yang lain-lain semua perlukan start up capital yg tinggi.. dengan fees itu ini, pening kepala. last-last buat bisnes kecik aje dulu sekarang, home based part time.. :bgrin:
Insyallah ada rezeki akan bukak juga.. good info dalam ni kak n...

kakn This user has been deleted
fish grad ke? peluang untuk tahun depan ada... g la ikut Program Francais Siswazah... kalo bukan grad pun, leh amik loan guna prosper (pasal loan kakn tak tau-sori).

betul ke nak bukak francais? buat la pilihan yg baik2... bincang la ngan sesapa dulu sebab takmo ada problem kemudian hari. mula2, buat pilihan francais bis apa dulu. pastikan yang tu kita mampu nak buat dan bertahan at least 5 tahun. bila dah ada pilihan, barulah carik lokasi. (tapi ada org kata die suh carik lokasi dulu pastu baru carik perniagaan apa yg nak buat - ada sesapa leh jelaskan perkara ni? sebab die sendiri takleh nak jelaskan pada saya kenapa. die base on mktg strategy- location, location, location). mungkin die dapat tempat die meniaga dulu, pastu baru die carik bisnes apa die nak.. KOT? tak tau.

kakn nak list down proses kakn jadi francaisi. Nanti kakn nak tgk suma2 surat yg kakn dapat dan yg kakn anta.. harap2 ia jadi panduan untuk semua...  

Spesel thanks to Kementerian Pembangunan Usahawan dan Koperasi (MECD) bahagian Francais & Vendor. :love:
En Amin..
En Wan...
Kak Ana...

TQ... TQ..

saya minat gak nak intai2 bidang francais ni tapi nak join Program Francais Siswazah tu dah tak layak. ingat nak join kursus asas francais program MFA.. saya email kat diaorang tanya schedule..hampeh, takde respond pun.

niat kakn nak list down proses kakn jadi francaisi tu amat menarik..harap hantar kat forum ni secepat mungkin..bolehlah saya belajar sikit sebanyak.

saya minat francais makanan, kakn ada info pasal eden bakery ngan TCBY tak?

ada... hmmm.... rhyzah dah try ke tanya2 francaisi dua2 biz tu?

PFS tu terbuka kat suma yg ada degree, dan ada gak yg ada diploma. err.... nak kata MFA tak bagus pun takleh gak. tapi bleh la tanya pendapat die org gak. cuma, sebaiknya, tanya kat org2 MECD lagi bagus.

busu This user has been deleted
Originally posted by kakn at 27-10-2004 12:20 PM:

PFS tu terbuka kat suma yg ada degree, dan ada gak yg ada diploma. err.... nak kata MFA tak bagus pun takleh gak. tapi bleh la ta ...

;)

N aku dah pening ni, aku rasa nak tukar MCPG gak la, ayamas banyak sangat songeh.ko punye vv bila mau buka?......aku ingat nak buka MCPG kat Taiping atau jerantut. tapi budak lain ramai lagi yg tak bukak...masalah....ko ada idea tak aku dah tahap buntu ni

Follow Us
Originally posted by kakn at 27-10-2004 12:20 PM:

PFS tu terbuka kat suma yg ada degree, dan ada gak yg ada diploma. err.... nak kata MFA tak bagus pun takleh gak. tapi bleh la ta ...

;)

N aku dah pening ni, aku rasa nak tukar MCPG gak la, ayamas banyak sangat songeh.ko punye vv bila mau buka?......aku ingat nak buka MCPG kat Taiping atau jerantut. tapi budak lain ramai lagi yg tak bukak...masalah....ko ada idea tak aku dah tahap buntu ni

MCPG pun teruk gak....terai la tanya En Zaz, bleh ke bukak kat Tepeng/jerantut tu... err...ko ni sapa ek busu? hm... 1 of the team ke? sebab dlm PFS ada gak member2 dari UKM tu dipanggil busu... hmm....

busu... hang kenai aku ka?????? hang ni team ayamas ka? hang nak tuko MCPG watpe...MCPG tu pun dah byk problem, hang nak p masuk kat die lak. hang tau plak budak2 MCPG byk tak bukak gik... hang datang ka seminar motivasi by Datin Kalsom aritu? adess... busu... hang jawab busu... aku tak kenai hang ni...hang tanya camni, cam gaya hang ni budak2 PFS gak... hang UKM ka?

nak bincang kita leh bincang sesama... hehe... tadak hal. buntu pasal apa plak? ayamas lagi ok la dari MCPG. die nak jaga nama...mmg la byk songeh.

ya le aku geng ukm.aku tak gi pun pasai tak dek depa call, kalau call pun aku ada kat kampung...jengka..
aku dah pening tahap cipan keguguran dah ni.... bukak MCPG senang sekit. aku sebelum joint kursus pun dah joint zas... tapi pasai masa kursus geng hang ramai sangat pilih Mcpg aku kena pilih yg lain la konon 2 nye nak cepat bukak la kan.. last2 lagi banyak problem. pas tu nak pikir loan lagi, loan makan masa 2 bulan... si kak siti malika tu lagi dah bape bulan loan apa pun tarak cite lagi... dia buat ngan cgc, lagi susah.

hang punya kedai bila mau buka..... hang dok somban ke? ada pegi kedai Aga?

DIY dah bukak 3 kan? camp dah bukak 3 jugak ayamas dgn rhythem hampas....
vv banyak dah, eden kat peneng opening siap yg dipertua negeri ngan ketua menteri rasmi...ada masuk the star. kindergaden dlm proses yang lain tak tau la cam ne.

DIY daud ngan shahrizal je la yg dah bukak. kak aisyah baru wat renovation. kak siti malikha tu wat ngan CGC? lambat ar.. shukri pun ngna CGC gak.. tak dapat gik.

laaa... ramai gak takde aritu.. pastu saya dok mintak buat majlis berbuka pose utk PFS... wakakakaka... saje la pun.

nak amik gak ke mcpg? tak cukup lagi ke ngan problem yg ada kat part die org tu. lagi satu, en zaz tu leh caye ke sebab masa kami (dak2 UUM) g jumpa die kat kilang, ada ke die suh sesapa nak bukak kat n9, bleh bukak kat tampin je... hehhe... tampin ada org2 tua je... ada ke nak suh bukak kat situ... eeerrrrrrkkkkkkkkk

awat la lambat sgt join porum ni... hehe...

ayamas kan tak sign agreement gik. tuko le mana2 yg patut. tapi toksah le amik MCPG.. (pandangan aku le... byk prob). VV pun toksah le... hehe... kalo nak bukak gak kedai tepon, meh sini kami budak2 VV leh ajar.

ceramah motivasi aritu, byk part makanan sebab datin org bhgn makanan.

pasal eden tu tau.. tyt nak rasmi.... hebat nooo.... hehe...takde jemputan ke utk kita ek? mana tau, leh dapat transport pree cam UUM slalu buat tu. sponsored by MECD lagi... hehehehehhe...leh la kita yg dibahagian selatan ni g wat kecoh kat sana lak...

pastu, jgn lupa, di samping ada transportation pree, penginapan pree pun nak gak.. kat hotel aaa...(biasala... kami side2 UUM suka beno dok hotel.. hehehee)

sat g ar sambung cite... nak p amik makanan aa kat rumah.... hehe...hmmmm.... atun, dak PFS dari kedah pun ada dlm ni....jgn risau, kita bincang sesama...

sukri ambik loan ngan PNS, diangan rusdan... tak lama lagi lulus la tu.. kalu ada member nam buat loan ambik ngan PNS senang tak yah cagaran gan penjamin.

kekadang akui ingat nak bukak baguz jek... member aku anas ( yang badan Besor tu) pun nak ambik baguz jek.... tapi tu la takut takdek market jek.

korang tau kan sorang budak UKM tarik diri? Faizal yang pakai cermin mata badan gempal2 sikit tu. pasai dia pening sangat dgn Rhythem...

ari tu ramai ke gi motivasi kat putrajaya... aku dah lama tak call member2....

N ko dok mana sebenarnye?

dok kat k.pilah.. n9. tapi sebab terbiasa ngan org2 utara sejak dua menjak kursus tu... hehe...jadi slang tuko sket..

ish.. hangpa nak amik baguz ka? saya baru je amik balik duit deposit daripada baguz...

busu, baguz skg idup segan mati takmo... tapi saya dulu dapat tempat kat LRT Bangsar utk bukak baguz. ada lagi kot kosong kat situ. kalo nak try, bleh la..

awat plak tarik diri> takleh wat rythym, buat la yg lain. agreement tak sign gik kan?

igt nak share gak kat sini pasal motivasi tu.. tak taip gik. nanti la. dah free sket taip la.. bape kerat je g motivasi tu. tak ramai pun.

gitu noooo..... cek ingat MCPG kat tepeng la.. minggu depan gi tepeng... ada kedai mara baru siap tapi cf belum lagi.. kalu blh dpt baguih gak... sewa murah sket kut....kat tepeng population lebih 100k orang.. kalu daerahnye iaitu larut matang ada 190k orang... kat tepeng ngan kemunting aje ada kfc 3 biji..mcd ada satu ... pizzahut ada satu... marybruond ada satu tapi dah tutup hahahaha.. chiken king ada satu gak....lain2 kedai makan cina gan kedai mekayu... tapi tepeng banyak foodcourt.... yang macam gerai2 cina yang banyak2 tu.... market MCPG tu ada... cuma lokasi...lokasi...lokasi dan lokasi tu jek masalahnye.