CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Jonah

Franchise -- Trading business

busu This user has been deleted
nak tido la pulak..... sakit tengkok ni pasai salah tido....baru lepas main game ps..
tq................

kakn This user has been deleted
busu, arini ada akakn tu nak wat kat ipoh, die tak kasik. tak tau la plak bleh ke tak kat tepeng. try la. saya ada kwn kat sana...nanti kalo dah bukak saya suh kwn2 saya ngan famili die g memeriahkan MCPG kat sana lak...

kalau dapat kedai MARA tu, lagi bagus. tapi kedai MARA selalu nak kena mintak awal. Hmm.... skg ni la masa nak mintak surat daripada MECD... senang sket dapat.

member mcpg hang yg lain bape ramai lagi tak bukak... geng aku kat sri rampai dah bukak tuan mohd farid akan bukak kat depan upsi kat tangjung malim... tora punya kedai kat taman dagang ko dah gi ke? tapi kedai dia ngan pandan indah dekat jek... zas bagi lak. kedai dia besao dan cantik.... aku dah ushaaa kedai tu sejak setahun yg lalu... tapi rezki dia nak dapat..... hang punya kedai bukak kat mana nanti...

member hang yg nak bukak vv kat alor star tu ape cite?... ada apa2 maklumat tentang francaisor baru tak.... ari tu aku ngan anas ada gi 7e...tapi takdek respon pun...prosedur dia pun ketat...nak RM180k dlm tangan....yuran francais Rm 130K utk 10 tahun.... beer wajib jual lak tu....harammmmmmmmmmmm

mmg ar... tora ngan syeena dah tepon dah 7e tu..

kalo bukak sugar bun takmo ke? skg tgh hot gak nampak gayanya kt KL. Tora tak ajak pun g kedai die... hehe... wat nyebok je plak kang. kedai die cantik ek? pakai kontraktor sendiri ke? MCPG bagi duit balik tak? Shahrin dgr cite tak capat gik duit die utk renovation tu.

atun... die tunggu CF. kedai die tu kan dekat ngan kedai yuhana (tak tau la jadi ke tak yuhana amik kedai tu).

bleh ke tuko francaisor lain skg ni?

Hmm... akak yg kat pandan indah tu, kak linda, macam nak lepaskan die nye kedai.. g la risik2. die dapat KPLI.

hang tak sign agreement g, bleh la tuko kot ek? kami VV dah sign dah.

Follow Us
Kedai saya kat alamat seperti di sebelah tu. dekat gak ngan kedai aga... fenin pala dah nak pilih tempat kat shopping complex.. pk nak bukak kedai je ni. tadak modal dah. dahla tak keje.

busu, dpt pm saya tak?

kalau ada bisnes yg bagus2, pioneer2 nih.. toksah tunjuk  proposal kat punb, mara ker etc.. cari funder persendirian yg boleh pump duit..  punb, mara nih utk org2 yg dah kaya jer dan nak jadi semakin kaya.. skim tu lah skim ni lah.. masa zaman aku freelancing dulu dah puas naik dah.. last2 aku buat bisness bodoh2 jer sekang sambil2 makan gaji ..

pilih lah francaisor bebetull dan ok

Adus penatnya taip...tiba nak send .. illegal operation ...uwaaa
kena taip balik ... last last taip kat wordpad dulu la ... ok sebenarnya daya nak bagi tahu berhati-hati la memilih francaisor sebab bukan semua francaisor ok dan jujur ..ada jugak yang menunjuk nunjuk kan bayaran murah ...tapi bila at de end dah sign semua dia tekan kita macam macam ... nak nak kalau graduan menganggur yang takder pengalaman ... lagi macam macam janji manis dan bagus sekali kononnya produk dan service yg dia bagi ... saya cakap ni berdasarkan pengalaman saya ... saya telah membayar 15000 untuk buka satu kedai francaise ni untuk 50% deposit of license fees ... dah janji ngan saya lokasi yang menarik dan strategik ..tapi bila dah sign contract ckp kat tempat lain plakk ...dan mcam mcm bayarn plak timbull... sy rasa tertekan dan dah la tu tak boleh refund balik plakk tu ..ishkkk geramnya ...tapi sy kuat kan semangat ...taknak jatuh begitu ajerr ..kali ni sy akan tgk bebetull .
Buat masa skrang ni sy supply kerepek dan nasi lemak pepagi ajer nak kumpul balik modal ... sy nak buat sendiri tak nak ambik francais ...saya ingat nak buka bakeri cefe and snake one day....
Bukan sy kata francais tak elok.. mungkin dah nasib sy dan ada pengajaran yg nak diberikan kepada saya ...

baru pasan la post azliza ni... saya tak nafikan.. ada yg ok.. ada yg tak ok utk francais ni... francaisor la selalunya yg wat macam2 kat kita ni.... kena sabar je la...

nak kata graduan yg dapat janji manis francaisor ni... mmg pong... tul tak busu? tapi cam kakn ngan busu dan kawan2 PFS yg lain... dapat ilmu dan pendedahan... walaupun kami tau ada yg tak OK.. tapi sebab takde pilihan yg byk.... kami pilih je la memana pong... cam busu dah tukar HomePower DIY kan? kira ok la tu.. CUN.

cam kakn...hmm... penat la nak cite mende2 pasal francaisor kakn ....  tapi mmg la francaisor kakn termasuk dalam golongan pemberi janji2 manis... lagi manis dari gula... lagi manis dari madu... tak tau nak kata la.... kalo nak cerita dari awal hmmm.... dah bosan....bosan gile2... rasa menyampah... tapi nak kata camne ek... dah pilih pong...

buat pengetahuan semua... kakn dah bukak dah kedai... secara rasminya 10hb Jan aritu...kakn cuti ari jumaat...

busu... bila lagi?? cik abg kakn nak tunggu dulu....

sesapa nak bukak francais tu... bleh la datang kedai kakn tanya2 pasal ni... bleh kongsi2... nak taip tak larat la... nak kutuk2 mana2 francaisor pun senang.. :bgrin: hehehe...meh la datang kedai... cam kat address kat signature tu...

nak pilih francaisor bukan senang... kakn amik masa setahun lebih nak tunggu dapat kedai ni... pengalaman mendewasakan...

hmm... kakn nak amik kesempatan ni.. nak ucap TQ pada MECD (FV) & MARA, IPK UUM, serta semua yg bagi ilmu kat saya sepanjang saya menyertai Program Francais Siswazah ni... TQ pada semua.

lupo plak... ni gambar2 kedai kakn... bleh la tgk2...

err... kira promote ke ni mod? kakn letak ni sebagai dorongan pada yg lain2 yg nak bukak kedai tu... ni la hasil usaha kakn selama ni... paling best... cita2 kakn telah berjaya... :bgrin:

http://forum.cari.com.my/viewthr ... ghlight=&page=3

FRANCAIS

Originally posted by azliza at 4-4-2005 11:27 AM:
Saya nak tanya sesiaap ada contact utk merchandisor mana-mana shopping complex atau commercial space yg ok.... cth spt jaya jusco, carefour, giant,ampang point, atau mana-2 .

Sebab aku nak sewa  ...

francais? francais pe ni?

BISNES FRANCAIS

A'kum...
kepada sesapa yg expert bab bisnes francais ni...boleh kongsi2 pengalaman...

pengalaman camne nk run bisnes tu..nk yakinkan francaisi yg kita boleh run bisnes tu...keuntungan yg korang leh jana setiap bulan..prob...etc la..nk g kursus mengenai francais ni...xde yg derang buat dkt2 ngan tmpt aku...bahagian utara...tu ingat nk turun kl dlm 2-3 mgg lg...

harap2 ada yg sudi berkongsi pegalaman...sbb aku baru terpikir nk expand bisnes yg aku dh ada....dan aku tertarik ngan bisnes francais...bisnes melibatkan end user ni senang...tak pening pk hutang org kat kita..then hutang kita ngan org...

skrg aku tgh survey francais hotdog 1901...lg satu..budget aku dlm 50k - 100k..

tolong kengkawan bg idea...

hmmm...baru abis membaca semua posting...

mmg...satu masa dulu aku pun x berapa suka ngan francais2 ni....tp..bila dh bisnes...baru tau betapa pentingnya jenama...hari ni start bisnes..hari ni gak org dh tau bisnes yg kita buat tu...

camna ni...topik ni rasanya dh lama sepi..last post oleh kakn...21.1.2005
boleh hidup lg ke ni??

apa2pun...aku just nk bgtau.,.aku minat ngan bisnes francais makanan...cam mc d..nelson..etc...actually aku x byk ilmu bab francais2 ni sbb dulu x suka lgsg bisnes ni...cuma skrg ni baru terbuka hati...dan yakin ngan bisnes ni....

ada sesapa leh suggest francais makanan yg ok tak..mmg la..kalau g presentation dia...kita akan dengar semua yg indah2....realitinya x tau...so..tu yg aku tanya kat kengkawan kat sini....

aku prefer bisnes francais yg dok dlm supermarket...cam nelson tu...kebab tu..etc la...baru seminggu aku dok pk ttg francais ni....so..mmg blur lg...

so..harap ada yg leh bg idea....

selamat ke kakn nak cite ni ek? ahaks....

nelson? no.
kyros kebab? maybe.
mcD? leh dapat RM3 juta tak? err.. sanggup p training belanja sendiri? g satu, die bukan bisnes jual beger, die bisnes hartanah. (tokei die kata la.. tokei McD, bukan golden arches yg cakap)

makanan ek? ada byk senarai ni.
1. angel cakes
2. ayamas
3. baguz - hmm... no
4. Malaysia Exotic Meals.. - ntah hapa tah ni. tak tau
5. Cup Bon
6. Deli G
7. D Tandoor /  Mr Tandoor
8. Durian Shoope
9. Strudels
10. Mama Chops Papa Grill (MCPG) - jadi pilihan utama masa PFS.

11. Dave's Deli
12. The Tart Shop
13. Kyros Kebab
14. Juice Fusion
15. Kings Confectionary
16. Nelsons
17. Lascito Coffee
18. Belissinnie ---> sapa tau? apa ni? hehe
19. Marrybrown
20. Mc Dota Fried Chicken

21. 1901
22. Season Confectionary & Bakery
23. Secret Recepi
24. Sugar Bun
25. Sunny Ostrich
26. Eden Bakery
27. The Pier -----> ni pun kakn tak tau apa
28. Dairy King
29. EHA - Fruit & Vege Bistro
30. HOCA Coffee

adeh... letih menaip.

tu, yg francaisor  tempatan je tu.

hebat kakn..
hang boleh ingat byk francais...aku pun jenis yg sokong brg buatan tempatan...so..mmg prefer pd francais tempatan..

skrg aku tertarik ngan 1901 tu...hotdog kan...org tmptan punya tu kan....tp..tgh tulis msg ni..ade org kata cal bgtau francais tu mcm x support sgt francaisor...dia br ja jmp org2 1901 tu....

kakn ada suggest francais yg betul2 support francaisor....yg real kakn tau depa support francaisor...then...product makanan tu pun permintaan tinggi...

kakn or member2 tlg suggest..nanti aku g survey....payah gak kan nk pilih francais ni...

MDPC tu camne lak kakn...nmpk cam best je nama dia....

1901... hmmm, terai la survey tanya kat francaisi. jgn p tanya francaisor. tanya francaisi. tanya francaisi. tanya francaisi.

dan jugak, bekas francaisi.

mana2 francais nak amik la. sila tanya kat francaisi2 dan bekas2 francaisi.

hmm...makanan ek.. MCPG pun tak bape ok gak.. :jeling: tapi bleh gak kot.
terai EDEN ke... tapi tu bakery la.
marrybrown ke.. :jeling: ada problem gak, tapi...

nanti kakn cek balik la. dah lupa banyak dah pasal ni.

err..bukan la kakn igt suma. amik dari buku MECD. nak igt suma, letih la. hehe..

kakn

Originally posted by kakn at 9-4-2005 03:52 PM:

sabar ye.. kuatkan semangat... :hug:

francais ape??

Francais tu namanya chelos Donnut .... the variety of donnut like dokin donut tu la...

company tu namanya chelos sdn bhd .. dia ada concept
1.chelos cafe - sales cake, bun, and snacks
2.chelos donut - sales a variety of donut
3. chelos kebab - sales kebab and nodles and etc
4. push cart concept
5. counter top concept

chelos cafe tu ada di KLCC and ampang park lrt station (underground)
lain2 senawang, putrajaya, bangi, taman desa dll.

Kakn pernah dengar ke mengenai chelos ni??

Originally posted by azliza at 10-4-2005 03:54 PM:

francais ape??

Francais tu namanya chelos Donnut .... the variety of donnut like dokin donut tu la...

company tu namanya chelos sdn bhd .. dia ada concept
1.chelos cafe - sales cake, bu ...

penah dgr.. penah tgk...

hmm....betul ke chelos dah register bawah MECD? tarikh die? management team? bape lama dah dok lam bisnes? bape lama dah jadi francaisor?

nape die nak wat francais?

err.. jawab yg tu dulu la... :bgrin: