CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: tykarib

Kucing mendekati anda ketika makan?

Kalau mampu....simpan makanan kucing dlm boot kereta...bila ada kucing yg mintak makanan just ambik saja makanan tu dan bg dia. Toksahlah bg makanan kita kat kedai makanan sbb nanti lalat bay dan Kedua tu pulak yg Kotor...kita nak buat baik kat kucing tp teraniaya pulak tuan gerai tu

epysha posted on 22-10-2014 02:57 PM
kannn??? tiba2 je lompat atas meja..

tu la..ada la dulu2 tgh mkn kt kedai..tetibe rase peha kene pegang
ingat kan kwn yg pegang..tgk2 bawah kucing..terkejut jugak d buat nye
haha

TOPwind posted on 21-10-2014 04:50 PM
TT
tak berani nak komen pasal TT dah masuk bab ugama

ko cakap apa ni? mmg la hotel xde kucing nak jaga kebajikan customer (customer yg geli dan alah bulu). dan negara arab takde? suka hati cakap camtu. aku gi kaherah ada je. negara arab mana ko refer ni?

jangan cakap hanya malaysia. kalu gi warung2 thailand, indon, myammar ade je (yg lain xsure xpergi lagi)

Apasal Allah kamu suka sangat kucing? Dia tak tahu akan bahaya yg dibawa oleh kucing itu ke?

Source : http://www.livescience.com/933-s ... -human-culture.html

A parasitic microbe commonly found in cats might have helped shape entire human cultures by manipulating the personalities of infected individuals, according to a new study.

Infection by a Toxoplasma gondii could make some individuals more prone to some forms of neuroticism and could lead to differences among cultures if enough people are infected, says Kevin Lafferty, a U.S. Geological Survey scientist at the University of California, Santa Barbara.

In a survey of different countries, Lafferty found that people living in those with higher rates of T. gondii infection scored higher on average for neuroticism, defined as an emotional or mental disorder characterized by high levels of anxiety, insecurity or depression.
Kucing boleh buat kamu mengalami penyakit mental. Apasal Allah kamu tak tahu pasal ini?

Secara periabdi, aku paling tak suka kucing. Kalau mana2 kucing datang mengacau aku masa makan, kucing itu akan makan kasut aku nampaknya.

Many Muslim says cat is preferable pet, and dog is not.
Many non-Muslim says cat bring disease, dog is preferred.

Cat brings disease, dog is not... Oh nooo, dog carry disease, cat is not. You are all conflicting each other.

Either you like cat or not, like dog or not, keep that to your own preference. Don't judge God's beautiful creatures based on your OWN preference. God has decreed that pet are friends to human.

They are both wonderful, God created them to be human friends, as company to our kids, and they need us to live.

by Kid

Cat brings disease, dog is not... Oh nooo, dog carry disease, cat is not. You are all conflicting each other.

Contradiction is only in your HEAD. Go and read the article I have pasted. Cats have Toxoplasma gondii which can infect humans and cause severe mental problems - including depression, anxiety and insecurity.

How I think about it - maybe this is why Muslims are insecure about non-Muslims. They kept picking fights with non-Muslims like Jews, Christians, Hindus and Buddhists because they are mentally sick.

Follow Us
anwarnuwa posted on 22-10-2014 08:26 PM
ko cakap apa ni? mmg la hotel xde kucing nak jaga kebajikan customer (customer yg geli dan alah bu ...

oh ya ke TT

itu hari aku gi Zoo

makan kat kenteen tetiba harimau

menjelma celah kelengkang
nak kambing yg aku makan.

oleh kerana kesian aku kasi jugalah

Aku suka sangat kongsi makanan dengan kucing. Anggap la rezeki dia.

Edited by Truth.8 at 3-3-2015 01:35 PM

berapa hari lepas, tengah makan di restaurant mamak ...ada sekor kucing, sedang lalu hampir dgn saya tapi x minta makan......sebab? nanti saya bagitau..

masa tengah tunggu makanan favourite saya (sayur campur goreng) ada couple muslims  baru masuk hendak pesan makan...isteri dgn tudung dan lelaki  (suami)   dgn  kopiah dan jubah ala2 arab wannabe....

while waiting for my  food, i noticed a cat pass  by at my chair , ia x hirau saya...tapi kuncing ini nak target couple yg masuk....walaupun makanan belum di pesan...heran juga, sebab dia nak target     couple tersebut..

bila makan sudah sampai , iaitu roti  nan dan ayam goreng....kucing itu lompat dari bawa ke atas kerusi couples  iaitu lelaki yg berjubah panjang dgn kopiah.... hampir2 nak kena makanan itu...pekerja nampak kelakukan kuncing tersebut halau kucing tersebut...

lepas berapa hari kemudian saya  sudah  lupa incident tersebut sehingga hari ini saya cuba  cari satu topic yg saya post...tiba2 nampak topic ini pasal kucing....

saya  fikir....orang yg berjubah panjang  ini mungkin ada buat perkara yg tidak elok...mungkin tidak sayang dengan haiwan atau memberi  sedekah       makanan pada haiwan....atau mungkin     aura dia bagus  sebab itu kuncing cuba dekati pada dia...

kenapa kuncing ini tidak dekati pada saya? mungkin aura saya baik sebab saya kadang2 ada sedekah makanan  pada haiwan x kira anjing, burung, kucing malah tikus...saya x kisah haiwan apa pun ...walaupun anjing atau tikus pun saya bagi    makan....

mungkin sebab itu lah      kuncing itu tidak mendekati pada saya  sebab dia paham yg saya selalu bagi sedekah dgn haiwan ...dan  dia cuba nak hampiri orang  jarang bagi       sedekah makanan pada tetamu istimewa ini...

Ni bukan pengelaman TT yang sebenarnya kan?

Ke TT adalah orang yang sama? Manis **

Meowww!!!..meeeeowww.!!!..Bila kita makan di kedai makan, tiba-tiba ada kucing datang minta makanan dengan kita. Kenapa tak pada orang lain? Saya biasa alami situasi ini, Bolehlah dirungkaikan. 3 tanda apabila kucing datang kepada kita bukan orang lain,

1.Allah sedang beritahu makanan kita, hak kita itu bukan semuanya rezeki kita. Sebahagiannya rezeki kucing itu. Sebab itu ia datang pada kita.

2.Allah sedang beritahu apabila kita memberi makanan kepada kucing itu, rezeki lain akan Allah ganti yang lebih baik. Sebab 1 kebaikan itu Allah balas 10 kebaikan @ pahala. Allah Maha Mampu bagi lebih dari itu.

3.Allah sedang bagi tahu apabila kita tak memberi makanan kepada kucing itu, sebenarnya kita sedang menolak rezeki baru yang Allah nak bagi kepada kita. Rezeki itu luas, bukan hanya pada wang. Tetapi meliputi semua kehidupan. Ingin ikhlas memberi, berilah pada haiwan kerana haiwan tak pandai ucap terima kasih kepada kita. Ia hanya tahu minta dan makan.
Selamat malam..ungkaplah yang baik2 untuk pendengaran orang disekeliling kita....

Edited by Truth.8 at 3-3-2015 01:32 PM
FOTHER-MUCKER replied at 27-2-2015 12:32 AM
Ni bukan pengelaman TT yang sebenarnya kan?

Ke TT adalah orang yang sama? Manis **

Meowww!!!..meeeeowww.!!!..Bila kita makan di kedai makan, tiba-tiba ada kucing datang minta makanan dengan kita. Kenapa tak pada orang lain? Saya biasa alami situasi ini, Bolehlah dirungkaikan. 3 tanda apabila kucing datang kepada kita bukan orang lain,

1.Allah sedang beritahu makanan kita, hak kita itu bukan semuanya rezeki kita. Sebahagiannya rezeki kucing itu. Sebab itu ia datang pada kita.

2.Allah sedang beritahu apabila kita memberi makanan kepada kucing itu, rezeki lain akan Allah ganti yang lebih baik. Sebab 1 kebaikan itu Allah balas 10 kebaikan @ pahala. Allah Maha Mampu bagi lebih dari itu.

3.Allah sedang bagi tahu apabila kita tak memberi makanan kepada kucing itu, sebenarnya kita sedang menolak rezeki baru yang Allah nak bagi kepada kita. Rezeki itu luas, bukan hanya pada wang. Tetapi meliputi semua kehidupan. Ingin ikhlas memberi, berilah pada haiwan kerana haiwan tak pandai ucap terima kasih kepada kita. Ia hanya tahu minta dan makan.
Selamat malam..ungkaplah yang baik2 untuk pendengaran orang disekeliling kita...

masalah dgn muslims, mereka ini taksub dgn kucing sebab kucing adalah kesayangan nabi....ini fikiran kolot dan tidak elok...
semua haiwan kena sayang ... termasuk  anjing dan lain....saya x pernah lihat muslims memberi          makan pada anjing jalanan...
saya pernah   bagi makanan pada anjing , tikus , burung malah kucing...

pemikiran seperti sayangi kucing lebih kerana kesayangan nabi, harus ubah....

12
Return to list New