CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nicki_Meow

MENGAPA MEMILIH BIDANG PENULISAN (Mod Akan Kasi Tacang)

NaylaArisha posted on 29-10-2014 04:21 AM
tak per nnt ada update RAM ke mana2 Nay gtau sini... Kaka Nay salah seorang Fanclub RAM...
Beli  ...

Waa.. dpt point jugak eh.. tq2..

Nicki_Meow posted on 29-10-2014 04:22 AM
Salam Is,

Tak perlu rasa rendah diri pun, apatah lagi nak bersentapan.

hikhik... terima kasih sbb sudi jugak membaca..

cmf_conan posted on 29-10-2014 12:41 PM
18sx sungguh bunyik nyaaa

Errrkkk.....

Amboi ko.....

Ko hengat, Ah Seng cucuk pakai hapa?

NaylaArisha posted on 29-10-2014 12:21 PM
tak per nnt ada update RAM ke mana2 Nay gtau sini... Kaka Nay salah seorang Fanclub RAM...
Beli  ...

alright Nay... thank u very much...

Nicki_Meow posted on 29-10-2014 04:22 AM
Salam Is,

Tak perlu rasa rendah diri pun, apatah lagi nak bersentapan.

Nicki SR selaluuuuuu

ISTRIMITHALI posted on 29-10-2014 04:42 AM
Waa.. dpt point jugak eh.. tq2..

akak ni mithali kannn

Follow Us
Esmiria posted on 29-10-2014 04:51 AM
akak ni mithali kannn

kehkehkeh.. nak pgil mcm @nicky_Meow tu pun boleh..
xtau la mithali ke x.. hehe

RAM ni aku cuba gak baca satu dua muka.. kenot go laa..
mcm org dok kata LOTR best.. aku cuba gak baca..
separuh jalan aku stop.. mmg takleh pegi..
harry potter and geng boleh laaa..
satu lagi yg org dok ckp ialah Hlovate.. yg ni blom try lagi
tapi org kata cinta remaja? terus teragak2 nak cuba try baca..

cmf_conan posted on 29-10-2014 05:03 AM
mcm org dok kata LOTR best.. aku cuba gak b ...

cuba try. hihi

ISTRIMITHALI posted on 29-10-2014 12:55 PM

Nak panggil Istri kang macam pelik pulak...

Cerita selingan: Boss ai panggil wife dia 'Wife'. Bila tanya kenapa panggil wife dia wife aje? Dia jawab "Because She's My Wife." Tapi wife dia tak pulak panggil boss ai tu Husband.

ISTRIMITHALI posted on 29-10-2014 04:55 AM

akak ni pasti cantik.hihi

cmf_conan posted on 29-10-2014 01:03 PM
mcm org dok kata LOTR best.. aku cuba gak b ...

Citer apa yg ko baca?

First novel yg aku baca ialah Ranggau. Itulah permulaan aku baca karya RAM dan seterusnya mengaktifkan diri baca novel.

Kalau tak, sebelum tu asyik dengan komik. Pedang Setiawan, Dewata Raya, Raja Rimba, Dragon Ball etc etc. Sampai mak aku pun pening

Adehai, malu nak citer pengalamn sendiri sbbnya... start dr kecik aku mmg suka buku...tak kira apa buku hatta buku warna sekalipun...bila start kenal huruf aku dah suka buku pastu suka nak angan2...hahahha...

mula menulis pom mmg minat nak coret, suka melakar, suka warna2...suka wat apa jek asalkn nak luah apa yg aku nak...dan belum pandai sgt nak jadikn ayat penyata...

dalm banyk2 part pi sekolah aku suka nak masuk library...pernh masa menengah dulu aku dijeling2kn oleh kakak & abg pustakwan...sbb muka nih asyik nak pinjm buku...last2 aku naik malu stop pinjm...cuba ler baca novel atau komik dalm surat kabor....masa tuh ada gak diorg tulis novel tak kira apa genre kat dalm surat kabar tika tuh...siap aku pi ptong & jadkn koleksi bacaan aku...hheheheh....

memula aku start menulis citer sendiri masa sekolah rendah tak igt umur berapa: Aku menulis sambil melukis… siap buku sekolah adik aku yg dulu ada tempt tuk lukis bahagian atas pastu yg bawh aku menulis….hahahha…nasib adik aku kamceng ngan aku..diorglah antara pmbaca setia karya aku & ada yg x tau kritik ada gak yg suka nak kritik…terutama yg adik kedua aku tuh lelaki mmg suka kondem kakak dia…ada jek komen..katanya citer dah ok, lukisan macam ada yg tak kena…awat muka kartun nih pandang sipi jek…(alah yag jenis mengadap tepi) mihahaah…dah aku reti lukis gitu…& rasa lagi cantik lak… bila lukis berdepan x reti sgt nak lukis mata & mulut…kalu hidung wat bentuk l jek…ahaks…

kendian aku start baca novel bila aku dah keje mampu dah beli novel…memula novel aku beli karya ahadiat akasyah tajuknya gangster…novel nih dah sampai tertanggl kulit aku baca…suka giler…pastu beli karya dibawh ahadiat akasyah..makin luas minda penulisan dalm diri aku…lagipun, aku asal pelajar sastera, itupun sbb aku nih jenis sukakn buku cerita…mmg takde kisah aku pilih matapelajaran alirn tuh… last2 aku dah tak jumpa jln citer novel yg betul2 menjiwai aku…sbb aku terus stop baca novel sbb terpinjm & terbaca novel yg 18SX…Arghhh…masa tuh muda belia…mana leh ngam ngan citer cegini dlm otak & jiwa aku…

So, aku mula menulis ikut jiwa aku: igt lg aku tulis novel pertama aku berkisar sorg mamat kg bercita2 nak keje KL...dia ada kelulusan tp takde offer lg...so dia keje kat gerai mamak...pastu jumpa awek cun bagsa cina...pastu end.....tergantung...hahahah....itupun sbb aku tulis tagn jek…mana ler jenuh aku nak karg sampai bermuka surat….(ini ilham aku baca gila2…)

Dan aku beralih bahn bacaan ke komik pula, pertamanya ujang…huhu… (ikutkn gila2 komik pertama aku baca tp inipun pinjm sbb mak sedara & bapa sedara suka beli…masa tu aku sekolah lg…)pastu apo…& macm2…siap belajar melukis lgi melalui komik tuh…kendian, aku beli lak komik  gempak…sbb lukisannya cun2 & ada info pasal komik2 jepun, korea…kira masa tuh aku dah ada keje tetap…pernh masa beli ujnag dulu masuk peraduan, menang saguhati jek…dpt baju…huhu…besar gabak… pastu beli komik ala2 novel siri…pertama feel 100%.... kiut gila lukisannya…jln citer…perghh…sedih, lawk..sadis…kena ngan jiwa aku…Cuma nasib baik babak2 tak releven dlm minda suci aku diorg blank habis…pastu melarat baca komik jepun lak…det.conan…hahah…pastu kisah pembunuhn…dan stop…

Bila aku duk s.alam barulah aku berjinak2 beli novel balik…sejak fenomena adaptasi Nora Elena dulu…huhu…& mana sangka kat Tret CARI…x tau lak CARI leh jdi medan tuk berkarya…aku start gatal menulis kat board penulisn bila aku wat skrip merapu ikut suka kat tret drama….itu yg aku start nak tulis sendiri citer aku bila dah ada bg dorongn kekawan CARI gak…barulah ada keberanian nak menulis kat sini…aku baca gak karya2 yg terdahlu…wow, mmg aku sgt rendh diri, rendh hati…

So, inilah aku sekrg ini...Penulis Cari Tak Seberapa Adanya....
Last edited by sellie003 on 29-10-2014 02:16 PM

Rate

1

Nicki_Meow posted on 29-10-2014 05:09 AM
Nak panggil Istri kang macam pelik pulak...

Cerita selingan: Boss ai panggil wife dia 'Wif ...

kih kih kih... sbb tu tgk mcm confius jek nak pgil ape kan.. hahaha

best cite selingan tu..hikhikhik... ksian plak kat 'wife' die..

Esmiria posted on 29-10-2014 05:12 AM
akak ni pasti cantik.hihi

kehkehkeh... xtau la cantek ke x
tp ciptaan Allah semuanya cantik.. hehe...

sellie003 posted on 29-10-2014 01:49 PM
Adehai, malu nak citer pengalamn sendiri sbbnya... start dr kecik aku mmg suka buku...tak kira apa b ...

banyak sungguh pengalaman sis utk menjadi seorang penulis... I salute u for that...

Nicki_Meow posted on 29-10-2014 01:13 PM
Citer apa yg ko baca?

First novel yg aku baca ialah Ranggau. Itulah permulaan aku baca karya RA ...

okay kalo cerita2 ala2 pedang satriawan, dragonball sume tu mmg aku takminat laa...
aku lebih minat kisah2 misteri mcm citer2 ipo,
kisah2 kekeluargaan, persahabatan i.e abang adik mcm citer rudy rushdan cik sellie tu..
dulu2 aku byk baca hardy boys, nancy drew, enid blyton, detektif conan, hajime kindaichi

Zamzam2013 posted on 29-10-2014 02:07 PM
banyak sungguh pengalaman sis utk menjadi seorang penulis... I salute u for that...

senang cakp...mmg tak terlintas pom nak jd penulis...macam awk gak zam, akak suka baca novel...tpkn, bila kita rasa ada novel yg tak masuk kat jiwa tulah yg tetiba nak menulis demi diri sendiri...for sure...Ku Menulis Hanya Untukku Saja....

Akak jenis suka bahasa munger2... tu sebab akak suka citer hindustan sbb bahasanya..pastu dr segi percintaan akak suka lagi drama hongkong sbb heroinnya jenis tabah, tak ngada2...kalu ngada2 pom takdelah nak bg pelempang sbbnya cara mengada diorg lain...hahahah.... pastu cara percintaan diorg tak jenis jiwang macam sesetgh novel kita nih...mmg real dlm kehidupan sehari2... & bila hero nak luahkn perasaan ada jugk yg unik.... hanya kerana segelas kopi pun boleh nampk romantik gila..bagi akaklah...

cmf_conan posted on 29-10-2014 02:20 PM
okay kalo cerita2 ala2 pedang satriawan, dragonball sume tu mmg aku takminat laa...
aku lebih min ...

hahahh...hardy boys, nancy drew...masa zamn sekolh rendah rajin pinjm kat library & kawn2...rasa jeles kekadg sbb kawn2 ada bahn bacaan...aku jek tukang pinjm...tp oklah puas baca...

kalu komik suka lagi kindaichi sbb pembunuhnnya ngeri & sgt misteri berdebar2 bila baca...pastu death note aku kumpul masa dah start dpt keje tetap...ikut banyk lagi komik2 aku beli...complete set...

Nicki_Meow posted on 29-10-2014 01:13 PM
Citer apa yg ko baca?

First novel yg aku baca ialah Ranggau. Itulah permulaan aku baca karya RA ...

bercakp pasal komik hongkong ...yg aku pernha baca...Parang gila, 3 pendekar, arjuna sakti, lepas tu komik pasal bola keranjang tak ingat lak tajuk...pastu kisah raksasa zaman dulukala pun tak igt tajuk...complete set...huhu...