CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: penjejak_awan

[Jenayah] Sisters in Islam difatwakan SESAT- yahudi wannabe dan liberal tertekan!

Close [Copy link]
apam posted on 1-11-2014 11:41 AM
Bab nak paraid reta pusaka, bawak berundingla adik beradik, jantan betina semua. Guna otak, akal, bu ...

En apam.. kl semua org relevan dan guna akal..xde la jadi camni...

Sbb tuh kita ade undang2..

Tp ade puak cipta undang2 yg berat sebelah.... adil katanyee...pastu cakap "kita x bole guna akal..." Last edited by True-X on 1-11-2014 11:55 AM

apam posted on 1-11-2014 11:41 AM
Bab nak paraid reta pusaka, bawak berundingla adik beradik, jantan betina semua. Guna otak, akal, bu ...

ini ayat mak bapak orang kampung masa hidup.... macam skrip.

tapi bila bapak mati, depan2 mak yang masih hidup pun anak2 jantan ni berebut...

Shalom sis.Semoga isle sebenar memenangi hati ummah meleis kelak.

#prayforSIS

tu keranah birokarsi laaa..bukan salah sistem faread...

True-X posted on 1-11-2014 11:52 AM
En apam.. kl semua org relevan dan guna akal..xde la jadi camni...

Sbb tuh kita ade undang2. ...

Itu pasal aku kata bawak berunding adek beradek. Bila nak berunding, mesti nak communicate, mesti nak kena budi bicara dgn adek beradek yg susah, yg anak ramai, yg bad apples, mesti nak kena sabar, kena erat silaturahim, perkara itu yg lebih utama utk dipupuk. Drpd dok berebut berkira pasal reta pusaka. Last2 masuk court pakai2 undang2 mana pun, akan ada yg tak puas hati, mesti gaduh. Itu jam ade guna ka reta pusaka tu?. Dapat pakai kejap, pastu mati.
Tu pasal lobai2 pakar wasiat reta pusaka tu bukannya semua boleh pakai. Last edited by apam on 1-11-2014 12:17 PM

Decaffeinated posted on 1-11-2014 12:00 PM
ini ayat mak bapak orang kampung masa hidup.... macam skrip.

tapi bila bapak mati, depan2 mak y ...

Bawak2 berunding. Perangai manusia macam2. Jantan betina walau yg imej lobai/lobainista kalau jenis yg tak guna kepala hotak sama jah. Biarkan jela. Allah maha kaya. Last edited by apam on 1-11-2014 12:18 PM

Follow Us
hukum Islam itu adil, sesetengah manusia yang tak adil dalam melaksanakannya.

Buat quran sendiri la...

d'zeck posted on 31-10-2014 02:23 PM
sesat lagi menyesatkan

memang dah lama pun gerakan

Ha' ah,.........

Cari harta sendiri la klu dah rasa bagus sangat..

Dari mak pak hidup sampa mak pak mati masih nak harap duit mak pak..

Budus punyer olang..

True-X posted on 1-11-2014 11:16 AM
Allah itu maha adil..tp ahli agama yg korup mencipta sistem supaya memihak kepada lelaki..

Kl ...

tapi bab pembahagian harta memang ada tertulis dalam qoran, part itu akak tak berani nak komentar.
kalau apa yg terkandung dalam qoran itu tidak berapa adil dan ianya tidak berapa adil lah konsep nya untuk kaum cikki.

berbeza dengan manusia yg hidup sebagai manusia dari manusia yg telah hilang akal yang waras untuk berfikir.

dia punya meroyan.. lepas tu provoke..

itu aje ka puak2 urban/liberal(bunyi mcm panty liner) mampu berhujah?

Berhujah diatas hujah manusia lain? dengan tukar ayat itu sikit ayat ini sikit. Dianggap kukuh dan sehaluan?

takde pun aku nampak satu ayat yg boleh buat aku berfikir dalam benang ni.. bertuhankan akal.. dan siapa yang mengawal akal kalian? Kalian sendiri? Oleh itu kalian tuhan?

pelik..

Ada sapa2 yg leh terangkan dekat aku?

sis mewakili seorang atau majoriti? Kerana seorang berkata-kata yang lain ya? mungkin dia.. ya ok sikit.. dia ya lebih sikit?

kelemahan wanita/lelaki dalam segi akal(berfikir) memang terbukti pada sesetengah bahagian.. maka.. wanita bukan untuk ditindas.. wanita untuk dilindungi. tetapi wanita sendiri tidak mahu dilindungi dan gagal mengawal akal mereka.. maka?

Akal atau nafsu?

Atau?

Kepentingan?

PEPPERMAN posted on 1-11-2014 09:22 AM
mereka kata, mereka pun ada pengetahuan agama jgak, jadi mereka berhak mengemukakan pandangan mere ...

Pernyataan anda dengan pernyataan seorang sarjana tafsir? Sorry that wont o, hanyasanya anda bercakap tentang poligami, tafsir quran yg sangat lemah kaedah mansukhnya, adalah tidak berapa cerdik dan betul boleh mendakwa berpegetahuan ttg agama.

Kalau anda tahu konteks ayat tiada paksaan dlm agama...anda gelak je tafsiran depa tu.

Kedua, depa tak pun memperjuangkan hak wanita bertudung.

True-X posted on 1-11-2014 11:16 AM
Allah itu maha adil..tp ahli agama yg korup mencipta sistem supaya memihak kepada lelaki..

Kl ...

SBB tu digalakkan supaya semasa hidup diwasiatkan atau dihibah..bila meninggal memang DLM hukum faraid tak boleh dipertikaikan setiap waris ada bahagian masing2..lelaki sekian bhg perempuan sekian bhg..dah ditetapkan. Last edited by Anak_Nogori on 1-11-2014 01:00 PM

Changa posted on 1-11-2014 12:24 PM
tapi bab pembahagian harta memang ada tertulis dalam qoran, part itu akak tak berani nak komentar. ...

Sbg seorg yg pernah mendapat pembahagian reta (yg tak seberapa) melalui sistem faraid, i can say faraid mmg tak adil utk pompuan. Bagi iols sesuatu hukum tu jika tak adil tetap tak adil tak kisahlah hukum yg kononnya didakwa pihak mana buat sekalipun. Cakap boleh cakap konon ada hikmah bla bla bla, mmg senang sekdar mengungkapkan kata2 tp yg dah melaluinya saja yg tahu betapa tak adilnya sistem ni. No more faraid after this, bab pembahagian reta iols prefer ikut undang2 kafir yg lebih adil.

Saya  masih ingat sumbangan dangkal SIS  dlm COMANGO. Dan pihak ngo islam lain serta ustaz nasha tungkus lumus mempertahankan islam di geneva in 2003 and 2004.

Apa pandangan/tindakan sis terhadap hak wanita berhijab?

So, tindakan memfatwakan sis sesat tu betul ke tidak?

Changa posted on 1-11-2014 12:24 PM
tapi bab pembahagian harta memang ada tertulis dalam qoran, part itu akak tak berani nak komentar. ...

Akak baca bab tuh...yg x adil org2 yg melaksanakannye

Bab faraid perempuan mmg dpt bhgn skit dri lelaki. Tapi jgn lupa kaum wanita adalah kaum yg senang masuk syurga. Dgn mentaati suami dan menjadi isteri yg solehah. Wanita yang mati bersalin semasa melahirkan anak juga dianggap mati syahid. Begitu besar rahmat allah kpd kaum wanita di akhirat sana. sedangkan lelaki sblm dihantar ke syurga bnyk pertimbangan yg perlu diadili di akhirat nti. So kalau kaum lelaki x adil di dunia ni dgn memberi harta faraid secara berat sblh mnjwb la dia di akhirat nti. Jgn salahkan islam kalau org perempuan x mendpt keadilan di dunia. Sedangkan yg membahagikan harta faraid itu sndri yg tidak adil. Bkn islam yg tidak adil

Dan sis ni pun, kalau btl2 adil utk  memperjuangkan hak wanita, sepatutnya kena memperjuangkan hak wanita muslim jugak. Tapi setakat ni pernah x sis memperjuangkan hak wanita bertudung? Poligami yg mmg dibenarkan dlm islam sibuk diperjuangkan plk. Xde wanita yg rela hidup bermadu. Tapi jgn sampai mengenepikan hukum allah s.w.t. ini sibuk memperjuangkan bnd yg halal dlm agama tp x pulak memperjuangkan hak wanita bertudung, transport awam utk kaum wanita shj, and etc2. So apa tujuan penubuhan sis ni? Kalau sejak dri awal menentang hukum islam dan hanya memperjuangkan hak wanita mengikut hukum dunia, lebih baik dibubarkan je la

Decaffeinated posted on 1-11-2014 11:14 AM
itu menunjukkan skrg ada serious flaw. it may have worked wonders in the past.

kemudian perlu s ...

Kes ni aku akui mmg ade. Abah aku meninggal, tggl aku n adik pompuan aku je. Baru baru ni ade pakcik aku yg dh berbelas tahun migrate ke kl nk sewakan rumah tmpt aku membesar kt org lain. Jadahnye. Nsb baik aku bertegas n pakcik lain xsokong kalau tak mmg aku tak kisah nk heret pakcik aku tu gi mahkamah kot. Aku bkn nk ckp sistem faraid tak bagus tp agak agakla kot takkan buta2 nk rampas hak org lain atas alasan 'pompuan nnt kawen laki jugak yg tanggung?' Wallahualam