CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kimora

Pengalaman kena buli - jom kongsi

kroit92 posted on 9-11-2014 05:15 AM
adik beradik kroit semua kena buli
5 orang semuanya, 2 lelaki, 3 perempuan. sekolah harian bias ...

sedihnya kisah kau ni. aku pulak yang dok ketap2 bibir tahan geram. family kau ni jenis badan kecik2 molek ke guane? ni kes kat negeri mana ni?

memang buli sekarang ni makin menjadi2. sedih sebab bangsa sndiri yg mcm tu. haritu baba aku ambil aku kt train nk balik rumah. masa tu nmpk budak2 kecik dlam darjah 4/5 naik basikal tgah jalan. main2 kt jalan besar tu. baba aku hon la mntak ketepi sbab bahaya kan. then sorang budak ni menjerit "ale uto !" . eeee ikut kan hati aku nk je aku terajang mulut dia. tapi baba aku taknak stop sebab takut makin sesak jalan tu.

kejadian 2. aku tgah tggu husband aku ambil dekat train ni. nampak budak2 laki jalan rmai2 dlam group. mulut x lekang asyik mencarut je ! paw duit kwan2 nk pg cc. dah mcm takde mak bapak ! nanti bila anak holang mula menyusahkan masyarakat nk mencari

oh dan ye. aku pernah dibuli masa form 1. sekolah agama ok ! kt n9. semua pulaukan aku sebab aku bdak kl katanya. paling aku tak tahan dorang buli aku tidur luar bilik tanpa bantal tanpa selimut. aku kena pilih nak kena hentak dengan baldi or nak tidur luar. esoknya aku terus mengadu kt mak aku nak balik. sebulan je aku belajar situ. dorang suka gelakkan aku sebab aku selalu beli makanan banyak. dorang ejek aku gemuk, cakap mak bapak aku hantar aku asrama sebab dorg nak buang aku. sedih gila.

but believe it or not. sekarang dorang terhegeh2 nak kawan dengan aku even budak lelaki yg selalu panggil aku busuk. but boleh blah la wey. nama je sekolah agama. ada ustaz kt situ pernah nk raba aku kot. Demi Allah aku x tipu. aku diamkan je smpai harini sebab aku taknak lagi jumpa dengan semua manusia tu.

Kena ejek virus..

The best revenge is to be more successful than those who bullied you

ninja boy posted on 9-11-2014 01:05 PM
ada pembuli 2/3 org yg datang dari keluarga pecah belah,aku perhatikan pembuli2 di sekolah rendah se ...

yg bab pprt bodoh tak pi sekolah tu betul sangat. dah laa miskin, bodoh pulak tu. pastu bajet diri tu dah besar. aku pantang betul spesis macam ni.

kalau kita perhatikan, ramai budak budak buli yang keluarganya miskin, i mean macam tak berkemampuanlahh. kalau ada yang kaya pun sikit je.

Follow Us

kroit , klau kita sama sek , mesti sy tlg punya.. sy tak suke betul tgk budak sek gangster buli budak, memang sy pertahankan w'pun gaduh.. sy mmg suke pun cari psl dgn budak mcm tu..

sy ni nakal la juga, tp alhamdulillah, rmi org yg baik disekeliling, juga didikan pun alhamdulillah, cthnya, doa org teraniaya tiada hijab, so mmg risau nk buli org yg tak kacau org, tp kali budak samseng ke, senior buli junior ke, mmg sy tlg punya, atau pun sy sebotage ..  nk kasi cth mcm kejam sgt pulak...

buli ni ada memana, dr sek smpi keje.. fizikal atau mental, buli fizikal sy dpt handle, buli emosi ni ssh sket, mcm ustazah suruh ganti jaga budak PAFA, jd penilai la, dtg pulak budak perempuan nk dinilai pasal mandi wajib, mmg saje betul budak tu, tp die mcm tak segan pun, sy jelah yg segan...  dulu keje satu company tu, sorg senior manager die perempuan, paksa semua manager minum air jampi.. sy tak kena pulak, mungkin tak depan2, pasal sy antara yg suka habis kan makanan dlm pantry, siap ajak semua technician, sy management yg muda ms tu, yg lain tua2, jd technian2 la yg baya umur pun ..  

ms keje pulak buli cara lain, keje sy technical, kene buli bila kene tulis speech menteri la, buat concept paper yg mmg meletihkan minda... tp ok gak la, develop skill yang baru , tk pernah jd MC (MC ms debat sek dulu je) , kene jd MC event national...

sy rasa pembawaan kita bole sebabkan kita dibuli secara fizikal ni, sebab nmpk mcm patern yg sama.. lagi satu environment ..  

adik sy dulu kene buli ms memula msk sek, kene pukul, mak sy suruh tlg handle, sy ckp sy nk pg belasah tu mcm blum smpi ms lg, adik sy ni kene belajar silat, belajar la teknik bela diri yang simple..  alhamdulillah, lepas tu ok la...

pada aku pengalaman hampir nak kena buli dan cara kita mengatasinya.. adalah dari cara tunjuk ajar dari mak ayah.. sampei bila kita nak melindungi anak kita. depa semakin membesar kita semakin menua.. nak tak nak depa kena lalui .. apa yang kita buleh buat adalah kita hanya menyediakannya atau mempersiapkan diri anak2 kita.. sbg cth kelas mempertahankan diri.. displin.. etc.. mudah-mudahan..

Last edited by hydrocloric on 10-11-2014 05:47 AM

shop_girl posted on 10-11-2014 11:12 AM
The best revenge is to be more successful than those who bullied you

Setuju sangat3 shop_girl!!!!... Aku insyaAllah tgh buat phd n spouse pun alhamdulillah doing well.. Skarang kalau jumpa pembuli2 or yg penah cop aku bodo dulu aku cakap 'shame on u..go n flush urself in the toilet bowl.... ( dalam hati sajok lahhhh haha).. Kalau jumpa kat function or weding korporat, aku di vvip table.. Derang tepi meja penanggah.. Bukan nk riak n takbur...Cuma realiti nya dapat rasa satu kepuasan..dan lebih kepada bersyukur kerana percayalah tuhan maha adil...itu pasti!

Aku wktu sklh rndah sllu kne buli pnggil gelaran.. Bdk sklh pnggil aku annamalai sbb aku hitam walhal ade bdk lgi itam dri aku.. Mngkin sbb aku ppuan kot..
Tp yg paling kne buli adalah adk aku. Adk aku kne buli time sklh rndh.adk aku x prnh ngadu ngn ktorg yg die kne buli.. dpt tau adk aku kne buli sbb bpk bdk yg buli adk aku dtg rmh carik adk aku sbb ank die ckp adk aku curik pnsel wrna dia. pas kes ni bru adk aku ckp yg die sllu kne buli kt sklh.
adk aku dlu gemuk,diorg pnggil adk aku gajah.adk aku ni jnis pndiam n die xkn mngadu tp mak aku ckp die mcm dpt tngkp yg adk aku sllu kne buli sbb die lbih suka ddk dlm rmh dri kluar main ngn kwn2.. pling extreme bdk buli adik aku bila mak aku nmpk tapak kasut kt bju adk aku. bila mak aku tny siapa yg buat,die x ckp pn sape..
Adk aku kne buli dr sklh rndh smpai form 2. form 3,adk aku ambil tndkn drastik msuk klas silat n time form 3 jgak la adik aku dh trn brat bdn smpi bdk2 yg buli die dlu2 tkjut tgk die kurus.. n dh xde org yg brni buli adk aku..

Aku wktu sklh rndah sllu kne buli pnggil gelaran.. Bdk sklh pnggil aku annamalai sbb aku hitam walhal ade bdk lgi itam dri aku.. Mngkin sbb aku ppuan kot..
Tp yg paling kne buli adalah adk aku. Adk aku kne buli time sklh rndh.adk aku x prnh ngadu ngn ktorg yg die kne buli.. dpt tau adk aku kne buli sbb bpk bdk yg buli adk aku dtg rmh carik adk aku sbb ank die ckp adk aku curik pnsel wrna dia. pas kes ni bru adk aku ckp yg die sllu kne buli kt sklh.
adk aku dlu gemuk,diorg pnggil adk aku gajah.adk aku ni jnis pndiam n die xkn mngadu tp mak aku ckp die mcm dpt tngkp yg adk aku sllu kne buli sbb die lbih suka ddk dlm rmh dri kluar main ngn kwn2.. pling extreme bdk buli adik aku bila mak aku nmpk tapak kasut kt bju adk aku. bila mak aku tny siapa yg buat,die x ckp pn sape..
Adk aku kne buli dr sklh rndh smpai form 2. form 3,adk aku ambil tndkn drastik msuk klas silat n time form 3 jgak la adik aku dh trn brat bdn smpi bdk2 yg buli die dlu2 tkjut tgk die kurus.. n dh xde org yg brni buli adk aku..

Aku dulu tak la kena buli sangat, tapi ada la 5 6 ekor hamlau yang suruh aku ambik makanan dinner dari dewan makan.
Aku tak report kat cikgu, aku report kat bapak aku.
Hari Sabtu, budak-budak senior tu outing, aku tunggu dengan bapak aku kat stesen bas.
Bapak aku terus pergi confront dia orang, threatened nak bagi tau Principal.
Lepas tu aku dah tak kena suruh ambik makanan dewan makan lagi.
Then, ada hamlau sekor lagi suruh aku buat itu ini, aku tak mau dia nak pukul aku.
Aku cakap, aku sumpah dia tak pass SRP, terus dia mintak maaf.
Tapi aku sumpah jugak, result dia tak berapa bagus, so tak layak nak stay kat boarding school.
Ada satu lagi kes, ada senior suruh aku iron baju sekolah dia.
Ni la peluang aku nak balas dendam, memang aku iron baju tu cantik-cantik.
Sebelum aku iron, aku ludah 3 4 kali atas baju tu. Last edited by tahihidungmasin on 11-11-2014 09:10 AM

alamak.. aku dlu kaki buli

masa aku darjah 4 kot...ada budak ni tersepak bola kene rim beskal aku..tak patah pon...aku ckp calar..aku suh dia ganti balik...masa tu geng2 aku ramai budak laki...so ramai2 budak laki+pompuan gedik dok lingkung budak tu...aku suh dia bayar rm10...weh rm10 zaman aku tu nilai tinggi gila..duit skolah aku pon 70sen je masa tu...pastuh budak tu takut..dia balik rumah...dia bawak rm10...duit tu aku belanja kwn2 aku makan ayam goreng...

bila aku fikir balik..tah2 budak tu curi duit mak dia tah2 tu duit belanja dapur mak dia utk seminggu bila aku dah besar dah ada anak tau perit cari duit...kekadang timbul penyesalan yg tak terhingga..nk ganti balik duit budak tu..tp aku dah tak ingat rupa dia mcm mana..aku tak kenal pon dia...

ni salah satu story la...byk lagi kot yg jahat aku buat...tp kat skolah menengah aku byk jahat sorang2 mcm ponteng kelas gaduh mulut ngn senior...melawan cikgu...takde buli org lain ...kekadang je suka ejek2 org eiiii tak senonoh nya aku

aku rasa aku tak pnh buli org, kalu ada pun buli adik2 aku jer, kawan2 laki biasanyer diorg rela dibuli oleh aku....haha...

kroit92 posted on 9-11-2014 05:15 AM
adik beradik kroit semua kena buli
5 orang semuanya, 2 lelaki, 3 perempuan. sekolah harian bias ...

adik kroittt....cedihnya akak..maw akak 'belasah' semua yg membuli tak...

kroit92 posted on 9-11-2014 04:19 PM
itulah, kadang kala mengadu kat parent pun macam tak membantu,
parent datang sekolah, bising itu  ...

adikkku kroit...

haihh..kalau sesiap wat kat awan dan adiknya ...macitttt semua magikal ker tak magikal semua kuar habis...

macit ilah sangggatt tak bertolenrasi ngan kes buli..macit tetiba jadi emo

aku dulu kat uni..msk sem 1..ade senior ni berlagak gile..malam tu ade perhimpunan, pastu die tarik tangan aku kuat gile suh aku kutip sampah. mangkuk betoi.ingat aku cleaner ke ape..silap besar r..aku pe lagi..aku tendang ke belakang akak tu,aku ketuk ngan botol air atas kepala die..die dah la gemok.depan org ramai kot.sejak tu langsung xtgk muka aku.lau jln sama arah sanggup ikut jalan lain.haha..tapi aku kena msuk bilik kaunseling lps tu..aku xpaham nape budak sekarang bole tadah je org buat cam lembu..

Aku teringat sorang budak kaye kat sekolah menengah dulu selalu kene pow... Mase form 3...
Die ni tak duduk asrama... name pun budak kaye, selalu bawak bekal air orange juice (bukan kordial, ala2 twister gitu)... kitorang selalu gak merase sket, tapi berpade2 la... die pun bagi kongsi same2.

Sekali ade budak2 senior (school renowned bullies) dapat tau, diorang mintak kat budak ni tiap2 hari. Pagi2 budak ni sampai sekolah diorang amik orange juice tu, dah petang bagi balik botol kosong kat budak ni. Sampai jadi kebiasaan.
Budak kaye ni pun memang tak bagi dah orang lain minum, die kate khas untuk senior2 tu...

Habis PMR, budak kaye ni dengan parents die pindah oversea... Mase kitorang form 4, kitorang dapat surat daripade die tanye khabar sumer la... tapi paling tak bleh blah bile die mintak bagitau kat senior2 yang selalu amik jus die tu, tiap2 pagi die akan kencing sikit dalam jus tu...

Kitorang tak nak bagitau, tapi entah macam mane bleh terbocor gak rahsie. Hampir2 je kitorang kene belasah dengan senior2 ni sebab didakwe berkomplot... hehehe. Kesian minum kencing orang. Siape buli siape da...

Last edited by sham-xv1986 on 11-11-2014 01:49 PM

nordiana87 posted on 11-11-2014 01:10 PM
aku dulu kat uni..msk sem 1..ade senior ni berlagak gile..malam tu ade perhimpunan, pastu die tarik  ...

gile ah. kat uni orang dah bleh pikir panjang, da matang, da berani melawan, badan da besar2... ade lagi senior yang pikir bleh buli... memang nasib die la kene terajang. hehehe

sham-xv1986 posted on 11-11-2014 01:39 PM
Aku teringat sorang budak kaye kat sekolah menengah dulu selalu kene pow... Mase form 3...
Die ni t ...

padan muka . baru ade akai. hehe