CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kimora

Pengalaman kena buli - jom kongsi

kroit92 posted on 9-11-2014 05:15 AM
adik beradik kroit semua kena buli
5 orang semuanya, 2 lelaki, 3 perempuan. sekolah harian bias ...

sedeynya kisah hidup ko n adik beradik
ni tahun bila kisah kejadian ni?
sbb aku tgk tahun kat nm ko tu mcm ko muda lagi kot dr aku
malah trsangat la muda

sham-xv1986 posted on 11-11-2014 01:39 PM
Aku teringat sorang budak kaye kat sekolah menengah dulu selalu kene pow... Mase form 3...
Die ni t ...

Aku terfikir kenapa dia tak kencing je dalam tu? Sekali memang dia buat. Bagus2. Tak payah guna kekerasan, guna otak.

besties posted on 11-11-2014 03:12 PM
Aku terfikir kenapa dia tak kencing je dalam tu? Sekali memang dia buat. Bagus2. Tak payah guna ke ...

haha btol2. paling tak tahan die dah selamat kluar malaysia baru bagitau... tak tepikir kitorang yang rapat dengan die akan kene jugak. hampir2 je.

satu malam tu budak2 senior ni masuk kelas kitorang mase prep... mengamuk sebab selame ni minum kencing. sekali yang budak2 laki sumer bangun, buat gaye macam nak royal rumble dengan budak2 senior ni... tau pulak cuak, sumer blah... silap besar r masuk kelas kitorang pastu nak buat hal... esok pagi repot ustaz, diorang kene warning tak bleh amik spm... hehehe

Kat sekolah mase aku zaman junior memang ramai kawan2 aku kene buli...

Aku terselamat sebab pengetua sekolah tu dua pupu mak aku... pengetua tu bukan kenal aku sangat pun... jumpe setahun sekali je mase raye. Tapi memang tu je la modal aku melindungi diri sendiri... hehehe...

Tapi still kene gak lempang sekali dengan senior...huhu

Roomate aku dulu, anu die kene letak ubat gigi, satu hari pedih... budak2 senior minum kencing tu la punye keje... Last edited by sham-xv1986 on 11-11-2014 03:50 PM

iols dulu badan besar dan cam tomboy sikit dr sekolah rendah smpi ke sekolah menengah so xsapa berani buli... cuma ms sekolah rendah ada gak la name calling tp iols name calling dia balik...bila teringat balik zaman sekolah iols mcm boring pon ada mybe  sek pompuan semua tp yg taiko2 pengkid n bebudak popular sekolah iols dulu layan ok jer ckp pon berbudi bahasa...tp bdk lain iols tgk ada gak jd mangsa buli emosi dan fizikal tp slalunya yg kena sbb bajet perasan cun la...

ada student samseng yg bermasalah kena tranfer ke sekolah iols pon bole ngam kawan dgn iols siap iols tarbiah dia sikit2 pakai reverse saikologi ...cuma ada sorg yg cam xpuas hati cuba nk try2  tp iols tgk pakwe2 (sekolah lain) diaorg cam respek ngan iols bolayan jer budak tu...

Name calling ni zaman aku sek rendah ramai la yang suke ejek2 name bapak...
bapak yang da meninggal pun kene ejek... kesian.
Name bapak aku ala2 jawa sket. Teruk aku kene. Diorang ni panggil aku dengan name bapak aku je. Kuajaq memasing. (temasukla aku sebab balas balik. hehehe)
Ade kat sekolah korang? Last edited by sham-xv1986 on 11-11-2014 08:21 PM

Follow Us
sham-xv1986 posted on 11-11-2014 07:57 PM
Name calling ni zaman aku sek rendah ramai la yang suke ejek2 name bapak...
bapak yang da meningga ...

ada jugak. saling balas2.

iols dulu time sekolah menengah selalu kena buli jugek. So pengakhirannya, iols lebih selesa jadi lone ranger sebab x kuasa nak bersosial dengan orang ramai. Nanti macam ter flash back kisah2 lalu gitu. Dan sampai sekarang iols tak kuasa nak jumpa balik ex-schoolmate iols...jumpa lalu sebelah pon iols buat dunno jahhh...kecuali yang betul2 rapat atau yang baik hati

dari segi pemilihan kawan, iols akan jauhi jenis2 yang suka membuli dalam diam. Contohnya, yang suka ambik kesempatan dengan kebaikan orang lain. Macam sikit2 nak pesan itu ini kalau kita pegi memana, tapi bila turn dia keluar kita pesan dia boleh plak bagi alasan itu ini...very the hipokrit type hokeh!

pendekatan yang iols ambik sekarang ialah sound je on the spot. Lepas tu ignore...kowser nak pening2 kepala...

sham-xv1986 posted on 11-11-2014 03:19 PM
haha btol2. paling tak tahan die dah selamat kluar malaysia baru bagitau... tak tepikir kitorang y ...

Sebab tulah agaknya dia tak bagi korang minum. Aku terfikir, senior korang tu tak sembah ratu ke kat dia, dah minum air kencing banyak sangat? Macam ala2 nasi kangkang.

Aku selalu kena buli verbally dulu. Name calling dan kena maki depan orang, selalu sangat. Yahudi, pelacur, perempuan sundal, anak haram, keturunan sundal. Physical abuse, pernah tapi beberapa kali je.

masa tadika joint kakak ngan anak2 buah (semua perempuan)..
buli budak lelaki penah lah..  
paksa dak lelaki tu minum air buh kicap ngan air ludah bagai..
ehh jahatnya iollss..

pernah gak, kena name calling bagai ni. ejek nama bapak. and ejek sebab aku kulit agak hitam manis (hehe)..

pagi2 aku sampai sekolah awal, lampu kelas belum dapat bukak. ade la gak a few classmates yg dah sampai dah including si pembuli ni. hari2 dia akan cakap kuat2... " eee sape tu... tak nampak ape pun.. tak nampak muka.. nampak gigi je... nampak tudung je..  " every single effing day.

mase tu zaman remaja ok. kena ejek gitu depan kawan2 lain malu kotttt. ahahaha

and ade budak gemuk kampung aku ni. naik bus skolah sama. kong ajar betul dia suka amik tali beg aku and ikat kat palang kerusi. aku nak turun bus dah terkial2. siak betul. mentanglah kitorg mase tu hidup tak berapa nak senang.

Aku ni xpnah la kne buli.. tp aku ada kazen yg dr skolah rendah smpailah skang dia dah keje jd cikgu dah pn masih dibuli. Tp kurang sikit ah berbanding dulu sbb da jd cikgu so org pn da cm hormat lah die skit. Antara sbb dia dibuli adalah sbb die gemuk, n muka bjerawat.. kesian dia

Mmg geram dgn pembuli...
Tp skrg bila tgk life dorg...n compare with me..
Kesian....And thank you...

Klu lah dulu korg kurg sibuk nk membuli ..tak sibuk hal hidup org..tak sibuk buat hidup org lain merana..tp sibuk study insyaallah hidup korg akan lebih baik dr skrg...

Masa skolah rendah dulu ada sepasang budak kembar lelaki..yg sorang baik yg amat n yg sorang lagi semua prangai jahat pegi kat dia saja kot.. Dia suka lah kacau aku ckp aku suka budak laki tu budak laki ni mcm aku birah sgt..aku xtahan ckap bapak aku..bapak aku siap coach suruh cekik leher budak laki tu, tulak dia rapat ke dinding n tekan siku kat leher dia...
Aku pun apa lagi, esoknya berbekal kan ilmu n semangat yg bapak aku perturun tu , aku cekak leher baju dia , tolak rapat kre papan itam (masa tu cikgu takde) ..aku warning dia jgn kacau aku lagi...nasib baik la budak laki tu kurus kedi g je..terdiam dia pat hari dalam kelas...hehe puas hati aku

Aku rs aku x prnah membuli org kecuali adik2 aku...beza umur aku dgn adik lelaki aku yg bongsu 5 thn...ingat lg ms skolah rendah aku slalu suruh dia amik barang2 aku kt bilik tingkat atas...aku ni dlu penakut skit klau naik tingkat atas sorg2..xtau la knp..klau dia x nak,aku ugut nak cubit dia...so dgn rela hatinye dia terkedek2 panjat tangga pegi amik barang yg aku suruh....klau dia ade buat salah atau rosakkan barang,aku dgn adik yg bwh aku slalu ugut nk bgtau mak ayah klau dia xnak buat ape yg ktorg suruh... skrg ni adik aku yg last tu suka pau duit aku pulak...mintak topup la,mntak belanja kasut la,pinjam rm10 kata nk bayar...sampai kesudah x byr...caiittt...

sham-xv1986 posted on 11-11-2014 01:39 PM
Aku teringat sorang budak kaye kat sekolah menengah dulu selalu kene pow... Mase form 3...
Die ni t ...

orange juice+air kencing.. ayyoo

so, ko ada lagi ke contact budak tu skrg?  dulu pun aku ada gak schoolmate pindah oversea, now dah lost contact trus

Masa sekolah rendah, aku selalu kena buli dengan 2 orang ni.
Sorang tu, si A ayah dia kawin dua. Entah macam famili dia bermasalah kot tu yang ada mental sikit.
Sorang lagi si B 3 beradik je, latar belakang keluarga baik2 happy famili tapi entah macam mana terikut dengan si A ni.

Aku tak tau kenapa aku selalu kena buli, mungkin sebab aku pendiam dan tak ada kawan.
Antaranya, kerusi ditolak dari belakang (dalam kelas, si A duduk belakang aku dan si B duduk sebelah dia)
Bila aku toleh belakang, si A dan si B buat muka selamba je.

Lepas tu curi pemadam.
Tak sampai seminggu, semua pemadam dikeluarkan dan letak atas meja aku.
Tak silap aku lah, diorang kata jumpa entah mana-mana.
Padahal diorang yang curi.

Pastu kena kunci dalam tandas.
Dah lah tandas busuk selalu tak ada air, so aku ketuk2 la pintu minta sape-sape buka.

Si A ni, aku tak tahu apa masalah dia.
Aku ni bukan kategori cantik.
Tak pegang jawatan apa-apa.
Petah bercakap jauh sekali.
Cuma sesekali ada lah bawa kuih muih untuk dijual/diberi pada kawan-kawan.

Dari darjah 4 sampai darjah 6, dia gosipkan aku aku dengan budak lelaki yang berlainan dalam kelas.
Means 3 budak lelaki lah.

Herannya budak perempuan dia tak usik pun.
Padahal aku bukannya rapat pun dengan budak tu, cakap pun jarang sangat.
Cuma darjah 6 je aku duduk depan budak lelaki yang kena gosip tu, aku cakap pun sebab aku tak ada kawan so masa tu teruja nak berkawan lah kononnya.

Masa sekolah menengah, kena buli sekali je kot.
Ada orang busuk hati sembunyi buku teks yang dipinjam dari sekolah.
Sakit hati betul, ingatkan sape lah ambik.
Pening aku fikir macam mana nak ganti.

Last-last kawan aku jumpa..katanya budak kelas aku (si C) ambik.
Si C tu duduk sebelah aku tau.
Aku diamkan je, malas nak tanya si C.

Agaknya time tu (sek rendah, menengah) aku pasrah kot kalau kena buli pun..seingat aku tak pernah aku mengadu kena buli kat keluarga aku.

Bodoh lagi mental lagi putus fius la budak sekolah yang suka buli ni.
Walaupun aku dah maafkan diorang, tapi terus terang masih ada lagi sakit hati.
Tapi kalau jumpa pun, aku senyum je.
Yalah benda dah berlalu, redha seikhlas mungkin.

Ada sekali tu aku tanya si A, ingat lagi tak yang dia pernah gosipkan aku dengan sekian-sekian?
Dia kata tak ada pun dia buat macam. Tapi muka dia berubah gak la.

Takkan buang air tepi jalan nak me ngaku kot? haha

Sekarang si A dan si B dah ada life masing-masing.
Hope keturunan diorang berperangai elok dan sihat akal fikiran.

stakat kene basuh baju, amek air jemur baju tu da lali sangat

tp ktorg x paggl buli, pagl ragging

besties posted on 12-11-2014 12:35 AM
Sebab tulah agaknya dia tak bagi korang minum. Aku terfikir, senior korang tu tak sembah ratu ke k ...

knp depa pgl camtu

aku dulu kena buli dgn bebudak mat salleh dan pakistan masa study di high school di uk... maklum le diorg pelik tgk org malaysia tetiba pi sekolah di kawasan diorg.. mmg tekanan perasaan betul masa tu..