CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kimora

Pengalaman kena buli - jom kongsi

i like this benang

iols dulu dok hostel jugak, tapi sebab senior form5 masa tu dah stop budaya buli2 ni jadi mula batch iols tak kena buli sangat. nak ragging time orientasi, tapi iols tak kena yg teruk2 sangat, biasa2 je semua, maybe sebab sekolah perempuan, sekolah agama pulak tu

takat kena tolong ambik air kat watercooler tu anggap tolong ajela.

tapi kalau nak `ajar` junior yg kurang ajar, selalu dibuat burung hantu la, letak yg nakal2 tu kat hujung koridor gelap2 usik2 sikit baru tau takut

aku masa masuk sekolah menengah hampir nak kena buli. budak form 1, so hakak2 senior rasa tergugat kot budak form1 masuk.. aku takde cantik pun, xtau nape aku jadi sasaran. minggu pertama bila lalu depan kak senior, diorang terjerit2 cam monyet maki2 aku. aku igt kawna aku kena pasal dia panggil gemok,, aku tak gemok masa tu. tapi bila siap sebut nama aku, aku lah rupanya sasaran. tapi nasib aku masa tu kawan2 sekolah menengah adalah sama kawan2 sekolah rendah, so aku dah ada kawan2 sendiri dan kitorang lindung satu sama lain. cuma  pernah skali aku kena tahan masa jalan sorang2 gi kedai buku. kakak tu bebel2 kata, jalan depan kelas dia jgn nak dok betul2kan tudung la, jgn lenggok2 la.. serius aku tak faham. siap tunjal2 bahu aku..

tapi masuk minggu kedua, terus diorang baik dgn aku. siap org yg sama bebel kat aku tu, bgtau kalau ada org nk buli aku, cakap kat dia. rupa2nya baru ku tahu abg2 aku hot stuf kat sekolah menengah tu. so masing2 nak amik hati aku. dan akhirnya aku selalu dapat coklat free, org belanja makan, dapat hadiah.. pasal nak amik hati abg2 aku.. tapi ongkosnya aku kena jadi posmen dorang la htr surat kat abg2 aku..

so zaman sekolah menengah aku aman pasal gadis2 nak ngorat abg aku.. puiihhh bukan hensem pun abg2 aku ntah apa dorang pandang..

masuk uni pun aktiviti suai kenal cam biasa la senior rangging semua.. tapi as usual, lepas beberapa ketika, secara ttiba kakak2 senior baik dgn aku.. siap tolong angkat barang kalau nak balik rumah. dan rupanya alasan yg sama, nak ngorat abg aku.. pasal abg2 aku yg gilir2 amik aku kat universiti. siap ada yg masak tapaukan bagai buat makan kat tengah jalan kekdahnya...

so kiranya nasib even aku tak cantik, nasib abg2 aku hakak2 senior rembes tengok, so aku terselamat Last edited by tipuware on 21-11-2014 04:10 PM

ahmad_dhani91 posted on 9-11-2014 04:32 PM
iols pun kena buli dekat sekolah dulu kroitttttttttttttt

satu  ...

abam dhani, ada lagi rupanya kat porem ni
kroit bukan nak buli, tapi kroit pun confuse nak panggil abam ke akak

edee_91 posted on 9-11-2014 10:59 PM
sedihnya kisah kau ni. aku pulak yang dok ketap2 bibir tahan geram. family kau ni jenis badan keci ...

family biasa-biasa je, tak kecik sangat, tak besar sangat.
kecuali kroit,
kroit tinggi 181 cm. tapi waktu sekolah dulu, jadi target jugak. budak2 ni, mind set dia, sape dapat kalahkan budak besar, dia dikira kuat. dapat respect.. hadoii. pegi sekolah memang pasrah habis

kenarihitam posted on 9-11-2014 05:00 PM
Alahai..ksian kroit..kecik2 lagi dh depress..ye la..truk sgt gelaran yg bebudak tu gelar kt kroit. ...

itulah, bila pakai baju lengan pendek, berjalan kat tempat orang ramai, public,
tangan kroit ketara la bengkok cacatnya, biasalah ada budak kecik tegur.
"Tangan pakcik tu cacat la mama!", memang tersentak setiap kali dengan perkataan cacat tu. macam trigger

mirkl posted on 10-11-2014 05:26 PM
kroit , klau kita sama sek , mesti sy tlg punya.. sy tak suke betul tgk budak sek gangster buli bu ...

terima kasih mirkl
baiknya hati awak. dan kroit setuju tang part, doa orang teraniaya tiada hijab.
ujian dan dugaan macam ni, buat kroit banyak berdoa, redha, bersabar masa sekolah dulu.

Follow Us
ilahkhatibrani posted on 11-11-2014 12:13 PM
adik kroittt....cedihnya akak..maw akak 'belasah' semua yg membuli tak...

jangan belasah diorang akak ilah
dengar cerita adik, ada pembuli2 tu dah insaf, taubat dah, jadi baik kaki masjid pun ada

adikkku kroit...

haihh..kalau sesiap wat kat awan dan adiknya ...macitttt semua magikal ker tak magikal semua kuar habis...

macit ilah sangggatt tak bertolenrasi ngan kes buli..macit tetiba jadi emo

haha. kroit tak kisah dah, benda dah lepas. cuma risaukan adik yang masih bersekolah tu je.. harapnya selamat, InshaAllah

gekkou posted on 11-11-2014 02:18 PM
sedeynya kisah hidup ko n adik beradik
ni tahun bila kisah kejadian ni?
sbb aku tgk tahun kat nm ...

kisah kroit dan along - tahun 2007.
lepas tu adik perempuan, 2007 - 2009.
adik bongsu, sekolah rendah - kes tahun 2009 jugak.

tipuware posted on 21-11-2014 04:07 PM
aku masa masuk sekolah menengah hampir nak kena buli. budak form 1, so hakak2 senior rasa tergugat k ...

Kira untung la ko ye sbb ada abg yg encem..tselamat la dari dibuli senior..hehehe

tipuware posted on 21-11-2014 04:07 PM
aku masa masuk sekolah menengah hampir nak kena buli. budak form 1, so hakak2 senior rasa tergugat k ...

tergelak baca cerita tipuware  

nasib baik ada abang2 kacak,
kalau lah kroit kacak, mesti adik2 kroit bebas dari pembuli jugak

akhirnya aku pun naik jgk form 4 & form 5.

tapi bdk batch aku mmg jenis tk buli org sgt...
form 5 aku ketua dorm... pun aku baik ngn bdk form 2 yg aku jaga.
kalu dorg lmbt or tk turun surau pun sama ngn aku.. ada yg siap isap rokok sekali..

cuma... perangai aku malas nk turun dewan mkn.. nak2 klu hari mkn tk best
so aku slalu buli bdk beli aku nasik goreng/nasi lemak n air drp kantin
aku redha jer kalu dia ludah dlm air aku..tapi aku upah la dia.. bkn suh beli jer..

last jumpa junior2 aku dorg still tegur aku dgn baik..
cuma bdk yg aku buli tu tk pnh jmpa lagi laa lps aku spm... kesian dia.. dh la kena buli ngn bdk batch dia..
aku pun buli dia sekali..

jazaa posted on 19-11-2014 09:42 PM
La..kau pompuan ke???

Selama ni aku ingat kau lelaki...

ye aku pompuan

annehuda posted on 24-11-2014 10:26 AM
ye aku pompuan

Baru smlm aku terpikir nama kau agaknya nurhuda...

Masa aku srkolah dulu ada kwn nama huda...best friend giler dgn dia...satu pangai dia tak bg org usik brg dia...

Klu nk balik asrama smpai dlm bas dok jerit-"Makk....jgn bagi org usik brg Huda"....klu call mak dia mesti tanya ada org usik brg-brg dia takkk???

jazaa posted on 24-11-2014 11:25 AM
Baru smlm aku terpikir nama kau agaknya nurhuda...

Masa aku srkolah dulu ada kwn nama huda...be ...

oohh org lain kot. sbb aku bkn budak hostel. aku start masuk asrama pun kt matrix tp time tu mak aku dah arwah dah pun.

annehuda posted on 24-11-2014 11:38 AM
oohh org lain kot. sbb aku bkn budak hostel. aku start masuk asrama pun kt matrix tp time tu mak a ...

Iyalahhh....

Takkn lah kau ni batch aku....kau mesti muda rumaja lagi...aku tetingat kat huda aku tu....aku rindu kat dia...cari kat fb tak de lak

Al-fatihah untuk arwah ur mother.....

jazaa posted on 24-11-2014 11:41 AM
Iyalahhh....

Takkn lah kau ni batch aku....kau mesti muda rumaja lagi...aku tetingat kat huda a ...

mane ade muda remaja aku dah masuk 3 series dah ni ooiiii tp btul la bab nama nurhuda tu ye mmg nama aku. cuma yg lecehnye suma org pakat nk pggl aku nurul pastu samakan aku ngan nurul huda abdullah tu

kroit92 posted on 9-11-2014 05:15 AM
adik beradik kroit semua kena buli
5 orang semuanya, 2 lelaki, 3 perempuan. sekolah harian bias ...

ko ni sekolah mane kroit? teruk nau adik beradik suma kene buli. kesian akak kt ko kroit...

annehuda posted on 24-11-2014 11:43 AM
mane ade muda remaja aku dah masuk 3 series dah ni ooiiii  tp btul la bab nama nurhuda tu ye  ...

Nurhuda pun sedap...nurul huda pun sedap nama tu...

Haah ek...dulu nurul huda tu popular kann...tapi dia bkn islam kannn...mak dia mimpi sorang pak aji pakai jubah putih suruh panggil anak dia -Nurul Huda...

Sejak tu dia tukar nama nurul huda tapi kat ic tetap nama cina kott....

Last edited by jazaa on 24-11-2014 11:50 AM

jazaa posted on 24-11-2014 11:49 AM
Nurhuda pun sedap...nurul huda pun sedap nama tu...

Haah ek...dulu nurul huda tu popular kann ...

wallahualam la uollss... tp mcm hape ntah org dok bajet aku ni mesti perenang hebat mcm nurul huda abdullah

Ooo aku lupa kat uni pun aku kena buli ..teruk jugak la.. Ada senior sorang ni masa minggu orientasi, asal aku g dining hall je mesti jerit panggil aku suruh makan ngadap dia (mentang2 dia orientation comeettee).. Aku ni dh la xde adik badik lelaki..bila kena makan depan lelaki yg x kenal ni aku gabra la... Last skali dia suruh aku gi naik stage kat dining hall n announce yg aku akan jadi gf dia lepas orientation week.. Lepas tu aku x turun makan dah kat dining hall...tahan aku tunggu adik menjaja nasik lemak memalam kat kolej... Last edited by kimora on 25-11-2014 11:44 AM