CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: kimora

Pengalaman kena buli - jom kongsi

Harap jangan la sape2 cedok cerita dalam ni buat buli.
Dah elok2 Allah cipta jadi manusia jangan pula buat perangai macam hewan

hahhha teringat aku masa darjah 6..bebudak kelas pnggil aku john hunter aka pemain import bola sepak malaysia..sbb apa depa pnggil aku nama tu sbb john hunter tu gg rongak depan sama mcm aku gak

annehuda posted on 24-11-2014 11:48 AM
ko ni sekolah mane kroit? teruk nau adik beradik suma kene buli. kesian akak kt ko kroit...

reply sebulan kemudian
maaf ye

sekolahnya..
.
.
..
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
rahsia

lelaki banyak lakukan buli fizikal
pompuan pulak suka buli mental

Org yg pembuli hujung2 hidup mereka x aman, mereka masalah kerjaya asik kerja benti, rumahtangga porak peranda, hidup x tenang, anak berpenyakit byk tanggungan, muda2 30 an dah kena diabetes, padan muka mereka menganiaya org

Aku tak penah dibuli secara fizikal..mental tu ye especially time aku duduk boarding school..aku dapat dormmate gila..akak ni senior aku 2 tahun..aku form 1 time tu..dia plak form 2..aku tak pasti apa salah aku yg sampai dia tak puas hati sgt2..skrg ni bila pikir balik aku rasa dia jeles ngan aku atas sebab2 tertentu..tapi ye lah time tu naive kan..rasa cam apa salah aku niiii???  Penah ada dlm seminggu tu aku rasa dormmates yg lain mcm ignore aku..yg juniors cam aku form 1 aku tengok cam nak borak2 ngan aku tapi pastu diorang tak dekat ngan aku..aku perasan diorng cam curi2 pandang..nak tegur tapi tak tegur..sampai la ada sorg member aku ni bagitau yg akak setan tu suruh semua ahli dorm pulaukan aku..gila punya orang..padahal aku tak penah cari gaduh ngan sapa2 pun

Bila aku tau diorg berpakat nak pulaukan aku..aku pikir..hmm sampai ati korng ehh..takpe2..hjg minggu parents aku dtg melawat kat hostel..so aku mmg selalu dapat makanan yg sedap2..aku saja pura2 taktau yg aku kena pulau..aku saja offer diorg makan makanan aku tu..terkemut2 muka masing2 cam segan..iyelah bukan diorg patutnya ignore aku kannnn?? last2 dlm segan2 tangan tu ambik gak makanan tu..dlm hati aku rasa puas..the food give me some kind of 'authority' kat situ..u hate me..i know..tapi last2 ko yg kena mengalah berbaik ngan aku coz lapar...mesti diorg expect aku akan bermuram durja menangis bagai nak gila bila kena pulau..puh leezeee

Banyak lagi actually incidents aku ngan akak tu..tp dulu aku penah terjumpa komen dia kat status kawan aku..cakap cam dia stress gak tak dapat anak lagi..in a way..mungkinkah balasan coz ko suka menyakiti org dulu?? Allah je la yg tau..i can forgive but i can't forget.

Follow Us
kalau kena buli aku buli balik
lalu pembuli tu malas nk buli