CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vespa_oren

Stay or leave her?

chaintea replied at 16-3-2015 04:09 PM
mak saya pesan kt adik lelaki saya
masa dia keliru nk pilih bakal isterinya (kes byk sgt pilihan)
...

betul tu..
mudah dibawa berunding tu adalah sangat penting..
lebih tepat understanding la..
benda boleh bincang kita bincang..
senang kot nak settle..apa la nak beratkan kepala sangat..

asik dok naik je benang ni,dah jadi benang cari jodoh ke.hehe

puccafan replied at 23-3-2015 03:25 PM
asik dok naik je benang ni,dah jadi benang cari jodoh ke.hehe

Hikhik

sebaiknya buat solat istikharah...buat sampai dpt petunjuk dari Allah...jika lepas solat istikharah tu dtg perasaan suka pada dia maknanya itulah jodoh awak...klu masih dengan perasaan yang sama berterus teranglah supaya dia boleh move on...jgn biarkan dia terus mengharapkan kasih awak...saya doakan mudah2an Allah kurniakan yang terbaik buat awak dan gadis iti...aamiin

soulmatte replied at 29-3-2015 06:43 PM
sebaiknya buat solat istikharah...buat sampai dpt petunjuk dari Allah...jika lepas solat istikharah  ...

Aaminn, dah lama benang nie ...

Meh aku update, kitaorg dh move on pun, cuma status aku msh mencari, dia lak dh lama lost contact

Itu jer, jika ada update maybe aku dah jumpa soulmate aku, nak kawen hujung tahun nie k

vespa_oren replied at 29-3-2015 07:08 PM
Aaminn, dah lama benang nie ...

Meh aku update, kitaorg dh move on pun, cuma status aku msh m ...

So kira ko tggal kn la ni? Sorry xsempat nk korek habis thread ni. Wpon aku vote no 3, tp klau jd kat aku, aku plih 1. Susahla nk pksa hati suka klau kita mmg xsuka. Mmg ada yg ckp sweet bcinta lepas kwen. Tp, mcm mana klo lpas kwen xsuka jugak? Xkn nk cerai. Baik elak awal2. Kwen dgn org yg kita suka pon risk jugak. Blom tentu bhagia

Follow Us
ni melalui pengalaman i. dulu masa i kawin dgn ex husband, i ada bercinta dgn laki berganda2  baik dr ex husband. pastu husband i hadir dlm hidup i, i terus je terima even dah tahu perangai dia cmne. dgn harapan ex husband akan berubah jadik baik.i tinggalkan bf i yg baik banget tu. i siap cakap kat adik i " dia terlalu baik. i rasa macam xsesuai.lagipon dia pendiam"....susah i nk cakap baik dia, tp dia mmg baik. pastu kawinlah i dgn ex husband ni. 3tahun je jah bertahan. sebab perangai, nauzubillah. jodoh xberpanjangan, jadi pengajaran yg boleh tt amik dr cerita i, jagalah percakapan dan perbuatan kita. Allah dh hantar org yg baik utk kita, knp kita nak pertikaikan lagi. Allah tahu apa yg terbaik utk kita. so Allah bg i orang yg xberapa nak baik sebab i xhargai dan bersyukur pd kebaikan yg Allah bagi. bila i renung2 balik, i rasa insaf atas kata2 i. dulu Allah bg yg baik, i ckp, baik sangat. Nah!!Allah bg org jahat utk i sampai i terduduk.nasik dah jadi bubur. silalah kaji balik kata2 kita, jgn sampai memakan diri.

pcrosakajer replied at 1-4-2015 10:56 AM
ni melalui pengalaman i. dulu masa i kawin dgn ex husband, i ada bercinta dgn laki berganda2  baik d ...

Ya Allah,insafnya bila baca cerita akak.

Insyaallah,pasni,kalo ada org merisik saya utk kali ke-3,kalo orang tu baik,saya terima jela

hehehehhe...kat sini rupanya kisah si vespa ni................terjumpa jugak.....

baca depan2 jer..n yg akhir...

mmg ko lum ada jodoh ler.... lg pun ko lum msuk 30an kan?

apa ada hal......

cuma nasihat aku yg kawen nk masuk 40an ni ..... jodoh x dtg bergolek....kena carik....dh jmpa yg rasa serasi...kena pertahankan....dan yg paling penting jgn tunggu lama2. algi satu ego kena kawal...n perlu jd diri sendiri....cthnya kalu ko x romantik jgn cuba2 berlakon jd romantik...nnti payah.

akhir kata .....kawen ada bestnya ...ada tak bestnya.....tp setelah timbangtara..dgn akal yg waras dan nafsu yg terkawal....kawen...mmg besssssssssssssttttttttttttt...

kalu kawen jgn lupa jemput aku...

p/s: adakalanya jodoh tu org yg berdekatan dgn kita saja.

itik_magic replied at 1-4-2015 03:43 PM
hehehehhe...kat sini rupanya kisah si vespa ni................terjumpa jugak.....

Tahniah itik magic kawen gak, ingat post ko dulu pasal wanita mata duitan and pnh tgk fb ko, ensem kot

Tulah, semalam kali ke-5 org nak kenalkan dgn ustazah lagi, smpai mak aku ckp asyik ustazah jer org nk kenalkan

Aku target tahun nie lah nk ada ikatan, biarpun masih samar calonnya harap dapat yang sesuai...

Sekarang kenal ramai orang jer, kenal hati budi kan

errkk...tngk FB aku? hebaaaaaaatttt...

ustazah lagi? takyahlah bro...cari yg biasa2 jer.....yg sama2 ingin jd lebih baik.

tul rilek2 sambil luaskan pandgn.....

kalu terpandang jgn lepaskan peluang.....

terus jer...ckp kat dia..."JOM KAWEN"

jgn lupa hidup itu indah, walau x mudah.

itik_magic replied at 1-4-2015 03:43 PM

akhirnya.. kawen jugak ko nie.
ingatkan nak lawan Azwan Hj Ali ke..Anuar Zaing ke.

kawen bila nie? kalau area shah alam, jemput le akak.. nak makan free. jimat duit makan luar.

Hana replied at 3-4-2015 12:33 PM
akhirnya.. kawen jugak ko nie.
ingatkan nak lawan Azwan Hj Ali ke..Anuar Zaing ke.

diaorg berwang...mana larat nk lawan.........
mestilah nk kawen...kawan2 kata sedap.......Nabi lak nnti  xngaku umat sbb sengaja x nak kawen............

dh kuar ank sorg pun..nk jemput ko mcm mana....nnti lain kali kalu ada kenduri lg aku jemput.

itik_magic replied at 3-4-2015 03:06 PM
diaorg berwang...mana larat nk lawan.........
mestilah nk kawen...kawan2 kata sedap.......Na ...

ala..ingatkan ko baru nak kawen.  

kawen mmg le best - time best ajek la.
time tak best, sendiri makan pengat le.

itik_magic replied at 3-4-2015 12:16 PM
errkk...tngk FB aku? hebaaaaaaatttt...

Masalahnya orang nak kenen dekat aku, dh enviroment aku agak sukar nk cari calon

vespa_oren replied at 3-4-2015 11:50 PM
Masalahnya orang nak kenen dekat aku, dh enviroment aku agak sukar nk cari calon

Try ko pi check dgn mana mana ustaz kot ko terkena sbb aku tgk ko ni asyik tak nakkkkk je.... haha

Syumaimah replied at 18-4-2015 08:09 AM
Try ko pi check dgn mana mana ustaz kot ko terkena sbb aku tgk ko ni asyik tak nakkkkk je.... haha

Maybe kot...

vespa_oren replied at 18-4-2015 07:26 PM
Maybe kot...

Macam kawan aku... umur dah 30, muka mmg cun, tinggi putih, bergaya keja pun bagus, keta besar tp still x kawin. ramai dah kenen kat dia pun dia reject. Bila orang tgk dia mesti suka tp dia yg tak nak.

Dia ada cakap ex dia dulu sihir dia. Dah berubat tp masih x sembuh. sian dia... baru baru ni kwn kitaorang rekemen kwn somi dia yg keja bagus, baik, tgk muka mmg ensem dan badan sado so sepadan dgn dia tu. Tapi dia bleh tolak dgn alasan kulit lelaki tu putih... aiiii aku dgn kwn aku ni rasa nak sekeh jer dia... hehe

Tp sebenarnya ada 'benda' halang dgn izin ALLAH jua sbg ujian buat dia dan ujian buat kami ni jugak... hihi

Syumaimah replied at 19-4-2015 09:35 AM
Macam kawan aku... umur dah 30, muka mmg cun, tinggi putih, bergaya keja pun bagus, keta besar tp  ...

Meh kenal dengan aku, mana tahu terbuka hati aku k

Jika lawa, enviroment aku pun ramai yg lawa2, knl forumer dlm nie pun ada yg lawa2 gak tpi xterbuka hati

vespa_oren replied at 19-4-2015 02:39 PM
Meh kenal dengan aku, mana tahu terbuka hati aku k

Jika lawa, enviroment aku pun ramai yg la ...

Apa yg ko rasa sebenarnya? Aku dulu ye la sbb penah putus tunang mmg rasa serik...