CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: vespa_oren

Stay or leave her?

Ko mmg taknak kat dia , tt.
kalo ko betul2 nak.... takdenya ko bukak tred nih tanya pendapat org
sbb yg nk kAwennya ko, bukan forumers

aku, kalo dah jumpa calon yg bagus serba serbi dan hati pun berkenan... terus langsung wehhhhh bukan bukak tred. Lain le kalo calun tu hampeh.... kene bukakkan mata by cercaan dari forumers

maka sila angkat kaki. Tak adil utk ustazah tu dpt calon laki yg berbolak balik hati
pls be fair to her

Rate

1

Memang tidak cintai dia, cuma nak rasa cinta lepas kawen mcm mana

Dia memg punyai pakej jadi isteri dan ibu yg baik, tapi tulah hati xada perasan lak

Terpengaruh kata org jangan cari isteri untuk diri sendiri tapi carilah untuk ibu untuk anak2 ko, tu belum lagi ayat sejuk ibu ko mengandung dapat menantu baik

Semua kenal aku secara realiti, semua cakap pilihlah ustazah tu

Ustazah tu xgemuk pun biasa jer badan, muka pun ok gak

Aku risau aku lari masa nak nikah dengan dia atau dah kenal orang lain, hati aku berubah sbb tu aku buka poll

Ustazah tu dh buat solat isrikarah sbb tu dia yakin pilih aku, aku jer belum buat... Tapi dia penyabar, aku x msg dia 3,4hari pun dia xmarah, jika gado pun dia akan minta maaf dulu, ada sekali kami gado pastu dia ckp dia minta maaf dan dia nak baca al quran tenangkan diri dulu

Sebenarnya jika aku tinggalakn dia, xmungkin aku dpt perempuan sebaik dia cuma aku fikir perlu k perempuan sebaik tu, btw hujung tahun nie aku jumpa family dia

Xsempat reply semua, buzy hujung tahun nie ... Thanks pada semua yg reply, semua aku baca

once a player, will always stay a player..harap TT akan jumpa COACH yang menambat hati sehingga TT betul2 bersedia berkahwin

vespa_oren posted on 13-11-2014 05:32 AM

Dia memg punyai pakej jadi iste ...

Mcm cite sorang mamat yg ahkak kenal ... kwin sbb istikharah si pompuan  .... si mamat xde feel pon benornye ... x yah le langsung ... kesian kat pompuan tu ... mmg boleh bcinta lps kwin ... tp, kalo lps kwin pon xde feel caner cite ....

missus_meow posted on 13-11-2014 09:53 AM
Mcm cite sorang mamat yg ahkak kenal ... kwin sbb istikharah si pompuan  .... si mamat xde feel po ...

Istikharah pompuan tu bleh pake ker sis? Hati dah mmg kat laki tu. Of cos itu yg keluar la.

Hrp tt ni tinggalkan jer ustzah tu, tak payah la kwn2 lagik. Dah x sama wavelength ler... Yg suffer nnt setazah tu jgk sbb hati setazah tu dh kat tt. Tt lak nk pompuan hot yg santek ala2 model.

Follow Us
dah ada orang yg baik tu, jgn lepaskan.. nanti melepas, nyesal lak.. anyway buat istikharah la..

vespa_oren posted on 13-11-2014 05:32 AM

Dia memg punyai pakej jadi iste ...

kawin bukan sebab try and error... dgn harapan cinta akan berputik selepas kawin (kalo tak berputik?????)
kawin bukan sebab solely mak pak kita suka (sbb yang nak dok 24 jam bersama, dok layan karenah ialah si suami isteri.... bukan ibu bapa 24 jam)
kawin bukan solely sbb perempuan tu bakal wife yang bagus (pandai masak, kemas rumah, penyabar, pandai jaga anak etc ... ehhh yang bakal somi plak camne? rajinkah tolong basuh pinggan?laundry?) - kalo nak ciri2 seperti di atas... baik hire maid

dari awal thread sume yang ko tulis melambangkan hati ko berbelah bahagi, tak cinta, tak konfiden, . maka please be fair to her. putus sahajalah because she deserves someone else

Rate

1

beb...seriusly aku cakap. kalu aku ni member yg wujud dalam hidup ko aku akan cakap.."bro, tinggalkan pompuan tu. ko belum bersedia". tak kesah orang lain nak sembang pe

pompuan yang punya la baik, mak ayah sokong....pun ko ada second thought lagi, sampai kena bukak poll untuk tambah keyakinan. lepas tu ko takut nanti bila nak kawen nanti hati ko berubah bla bla....overthinking mode. tu tandanya ko belum bersedia.

sekarang ni ko takut " takde yg sebaik dia seandainya aku tinggalkan dia". ko xleh pikir selfish dan sempit camtu bro. ko kena fikir apa yang baik untuk dia jugak masa depan nanti.

dan yang paling bahaya seandainya ko pilih perempuan tu sebab terpengaruh dengan kata2 orang. tu bahaya beb. jangan buat decision sebab terpengaruh orang.

so bagi masa untuk diri ko. jangan rush. aku tak kata tinggalkan perempuan tu terus...tapi tinggalkan pmpuan tu buat sementara waktu untuk bagi masa kat ko. seandainya ada laki lain dah sambar dia time ko amek masa tu...redha je la bro. ko gerenti ke xde pompuan baik lagi macam dia? kita manusia mane boleh gerenti pape bro

Rate

1

anwarnuwa posted on 13-11-2014 10:24 AM
beb...seriusly aku cakap. kalu aku ni member yg wujud dalam hidup ko aku akan cakap.."bro, tinggalka ...

komen terbaik...mmg nampak tt yg belum bersedia lagi utk galas tanggungjawab sbg suami..as tt pun rs dia muda lg kan..mude ke?..

beef steak ala 5 star hotel dah depan mata, tp bila perut belum lapar pun, belum tentu nk makan lg..agaknya mcm tu la kot..jgn tt tgk jek rezeki tu smpai jadi sejuk..paling teruk smpai jd expired..satu apa pun xdpt..kalau x nk rezeki tu sbb masih kenyang lg, bg jek la rezeki tu kt org lain..biar org lain nikmatinya..nnt bila tt da lapar, carila beef steak yg lain pulak..kalau ada.. Last edited by amal12bh on 13-11-2014 11:15 AM

vote no.3
aku ingatkan ko nie perempuan. banyak nau nak pikir.
bukan ke orang lelaki ini SIMPLE?
kalau nak betul2 NAK, nikah lari kat sempadan pun sanggup. bini orang pun sanggup dilarikan kalau dah suka bebenor.
kalau tanak, mmg tanak terus.

kalau ikut description ko, perempuan tu mmg le bagus jadi ibu anak2 ko, penunggu umah, housewife, bla..bla..bla.. tapi, ko tanya lah hati ko tu. ko nak mcm mana?
ko nak SURI HATI KO KE NAK SURI RUMAH? itu lain lain maksudnya.

kalau SURI RUMAH, ko balik umah semua dah tersedia. anak2 ko dah ready. ko takyah tolong bini pun.
ko balik makan & tido ajek tapi, takde HATI nak duk umah lama2.
dok ofis lagi best. jumpa kawan & lepak dgn kawan lagi best.
ko lagi prefer duk luar umah, or balik umah mak dari dok umah dgn anak bini.

kalau SURI HATI KO, hari2 MAU dgn bini. nak duk dekat ketiak bini ajek.
kawan ajak keluar & banjer pun ko reject.
perempuan seksi goda2 ko pun, ko muntah.

kehidupan yang mendatar, takde excitement pun memboring gak. nanti ko terpikat dgn orang lain pastu orang2 lain tu tanya, apesal ko nak kawen lebih? ko pun tak tahu jawapannya tapi, ko cakap entahla. isteri ko baik. ko pun sendiri tak tahu kenapa nak lukai hati bini ko.

kenapa aku rasa ko suka perempuan yang seksi2 pastu yang goda2 ko?

Rate

1

Innrukia posted on 13-11-2014 10:09 AM
Istikharah pompuan tu bleh pake ker sis? Hati dah mmg kat laki tu. Of cos itu yg keluar la.

Hr ...

Tulah yg i ckp kat mamat tu ... dia xde feel, apsal kwin ... dorang tu lbh mcm kawan, not husband n wife ... now si mamat dok pk2 pasang 2 .... nk cerai wife xde sbb .... anyway, istikharah ni jwpn nye bukannye straightforward mcm jwpn soklan exam ...

As Salam...

nak tambah ckit lg...

Since dia ni ustazah, rasa2nya nt kalau ko nak kawin seorg lg...may be mudah utk dia beri keizinan...tp pastikan la ko mampu....jgn pulak tak adil nt...

paling mudah....ko terus terang je la..perasaan ko kat dia....

kalau susah nak cakap...ko print semua yg ko tulis kat sini..dan bg kat dia...dan pas tu soh dia sendiri pilih yg mana satu patut ko buat...

1. Tinggalkan dia         
        2.  Gantung jer tidak bertali         
        3.  Layan macam biasa, ada jodoh tu adalah

since ko susah sgt nak decide...biarkan dia sendiri yg decide utk masa depan dia... lepas dia baca luahan hati ko...

Rate

1

akula203 posted on 13-11-2014 11:51 AM
As Salam...

nak tambah ckit lg...

AMBOI..AMBOI AMBOI..
belum kawen sorang pun, ada orang galakan kawen 2 ye?

wp dia ustazah tapi ,dia masih ada perasaan spt perempuan2 lain yang tak ustazah.
keciwa pasti ada. cemburu pasti ada.

Hana posted on 13-11-2014 12:37 PM
AMBOI..AMBOI AMBOI..
belum kawen sorang pun, ada orang galakan kawen 2 ye?

as salam kak...

kalau dia mampu la...kalau tak mampu...tak yah la...

sjnkishka posted on 11-11-2014 11:24 PM
klu sume ok, go on jek

Klau semua ok tapi bkn taste TT, boleh on jgk ke?
What if lepas 10-20thn kawen tiba2 TT terjumpa yg taste dia, amacam?

Leave her

Sis ...sis rasa sis tak layak utk dye pasal dye baik sangat gitu ...? takut nanti tak leh nak bimbing beliau pasal status beliau lagi tinggi ... kalau sis rasa begitu samada sis tambah pengetahuan ( ne kalau suka kat beliau juga la ) ...tapi kalau hati dah berkenan ( mungkin taste suka yg moden n voque gitu) ..so tinggal kan je la ..cari yg sekufu ...bab keluarga tak suka or apa ngan pilihan sis nanti ..persetan kan je ..bukan mereka yg kawin n sehidup semati ngan pasangan ... bukan mereka yg suap mulut kita bila kawin nanti ... so bagi akak ... buat bodoh je kalau dah tak suka ustazah ne ... cari yg SEKUFU  ... !!!

Rate

1

dah dapat permata, kaca jugak yg dicari

Ko x deserve dia sbb niat ko pon x bagus sbb suka2 kapel ngan dia.kesian pah dia weii