CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: 24pieces

Aku yang loser

24pieces posted on 23-11-2014 04:11 PM
Tahu...saya memang ada masalah self esteem pun..
Mungkin dah tahap kronik..dah try google cara2 n ...

Kalo senaraikan kelebihan jer pon, kalo x kene tmpt, maunye org ckp perasan bagus   Tp jgnlah ckp sbb u penganggur Kecualilah u ni pandai nk twist jwpn u td supaya jd best n menarik .... sekarang ni byk seminar utk job seekers, so maybe u can join ... cer refer pd uni/kolej tmpt u blaja. Kaunselor pon mesti ade kan ... rmember u r what u believe ....

24pieces posted on 23-11-2014 03:39 PM
Aku perempuan..

Relax..jangan doh down sgt. Ko masih muda trang tang tang.

Trust..ko kira beruntung tau..ada org lain lagi teruk perjalanan hidup dia.mungkin aku akan kongsi aku punya nanti kalau ada masa

24pieces posted on 23-11-2014 04:17 PM
Hahaha..ye ke weh?kalau gitu meh aa ko jadi sedara aku..
Tensen aku kekadang bila sedara aku ca ...

Ko pikir satu je..ko x kn mampu puaskn ati org..org mmg aku sentiasa cari kelemahan kita utk diperkatakn..klau ko kawin skrg mcm la xde org kutuk x nyempat2 x abis study dh kawin,klau kawin dgn org keje bese,kutuk kje..kawin xde ank lg..kutuk psl ank..klau sedara ko takat berkunjung sekali sekala x perlu nk ambik ati..lainla hari2 bertenggek kt umah ko..org x kn la nk cite psl side buruk psl cucu dorg,opkos la ada bragging skit..hahaha

tiramisuu posted on 23-11-2014 06:12 PM
Ko pikir satu je..ko x kn mampu puaskn ati org..org mmg aku sentiasa cari kelemahan kita utk diper ...

Betul apa ko taip...unfortunately aku rasa dalam mana2 keluarga mesti ada seseorang yang suka nak "cakap hebat..."
aku mula2 tak ambik hati..senyum simpul aje..selagi boleh buat derk aku buat derk..
tapi macam yang aku bagitaulah..bila makin lama diaorang makin buat aku down dengan menggunakan ayat2 sinis depan mak ayah aku..automatik aku jadi terasa..
mak ayah mesti akan back-up anak punya...tapi lama2 diaorang pun mesti termakan jugak dengan kata2 macam tu..
malangnya weh..hahaha..aku ni tetiap minggu balik kpg..nak x nak kadang2 jumpa jugak dengan diaorang..
tapi aku dapat point ko..
1-jangan ambik hati.
2-buat derk

mikasa posted on 23-11-2014 06:07 PM
Relax..jangan doh down sgt. Ko masih muda trang tang tang.

Trust..ko kira beruntung tau..ada or ...

Aku suka bila orang cakap aku muda...hahaha..
Aku tahu masalah aku kecik ja..semuanya bergantung pada otak dan hati aku.
Ini mungkin aku dah sampai tahap jatuh sampai patah kaki..tu yang mintak belas kasihan forumers untuk bagi galakan/kutukan tu..
Kalau ko ada masa..mehlah cerita pasal ko..
Aku suka ja baca kisah2 orang dekat dalam forum ni..

Kalo nk kira, hakak dolu pun lebih loser drp ko, dik... Hakak dolu grad masa umo 26... sbb lps amik STPM jadik penganggur kehormat selama 2 tahun... SPM pangkat 2, STPM plak cukup2 mkn... last2 sambung study kat kolej swasta yg buat join venture program dgn IPTA. X sangka dpt gak degree with hons gituh!! 1st job hakak masa sblm konvo dulu jadik krew mcd jah sbb nk kumpul duit utk blanje konvo. Gaji basic RM400 jah. Lps konvo dpt keja kat company beso tp gaji ciput mcm tahap SPM...tp dh rezeki byk tu, redho je la... lgpun family yg rekomen. Hakak kuar berhijrah ke KL pun masa umo dh 33 sbb x tahan bgaduh jah dgn mak kat umah... dan juga sbb dh boring gaji kecik nau walopun dh 6 tahun keja situ, gaji bersih x capai even RM1.5k. Kalo skrg ni hakak masih keja situ lg, ntah2 RM2k pon still x capai2 gak. Hakak dolu pun parent x bagi keja jejauh dari umah.. sbb tu x de peluang nk carik boipren, abis time keja terus blk umah. Weekend pun x bleh kuar..kena duk umah, tolong masak & mengemas.. so end up hakak jadik andartu skrg ni..

Apapun bagus la ko pikir pasal ms dpn muda2 ni, dik... jgn jadik mcm hakak ni. X de salahnya lompat2 keja...yg penting reti demand gaji. Hakak dulu nyesal x lompat2 keja...setia dgn company kononnn...company kedekut pahit.. annual increment just RM60-RM70 jah. Now hakak baru la sedar, kita keja swasta ni kalo nk gaji tinggi, kena lompat2 keja. Skrg ni hakak baru nk merasa gaji RM3k++ walopun tpt keja skrg manager2 dia semua ada hangin monsun & memasing putus wayar ke hape ntah. Skrg tgh target nk beli umah plak. Bagi hakak...ko bukan loser, dik... sbb dh ada kesedaran tu, segera la berikhtiar utk mengubah nasib diri. Last edited by leon_mclaren78 on 23-11-2014 11:28 PM

Follow Us
its okey...
Allah lebih memandang prosess dari result...
Allah kan ade...

Tt ko muda lagi..kira ok la dlm usia ko skunk ko tgh smbng blaja degree n dijangka grad ms umo 26..akk dulu umo 26 br smbng degree..umo 29 br grad..

masalah utama TT ialah sebab duk rumah dengan mak ayah la aku rase. Yela, nak duduk sendiri, x mampu. Semua mak ayah sediakan. Sedara mara asyik menyinggah, tanye itu ini. memang serabut lah makcik2 yg tak sayang mulut ni.

Kalau ade mase, xde commitment, kenapa x ambik full course? cepat sikit habis. Pastu boleh keje, dan terus kawen.

Baru umur 24 dah rasa loser!! Ko muda sgt dik...bab jodoh tu mohon ko jgn tertekan n tegesa-gesa...fokus kt part-time  study ko n cari keje gain experience dulu skrg ni..
Hakak ni da umor 30tawun, still buat PJJ sambung degree..ni tpaksa postponed 1sem sbb nak beranak..ntah bila agaknya hakak nk habis study...

Ko muda lg, byk peluang n masa utk persiapkan diri..
So use ur time wisely!!
Jgn cepat sgt nk givap ke apa...

muskil ai, ingatkan berkahwen itu menyelesai masalah ka, ingat bekerja itu meyelesai masalah ka, ingat abis degree itu menyelesai masalah ka, ai fikir bekerja, berkawen, abis degree itu semua permulaan utk memikul beribu2 masalah lain tau. sementara jadi student, gunakan masa sepenuhna enjoy menjadi stdent dan part time. kitaorg yg bekerja sudah x sempat lagi tidur petang, beridah membaca buku bersukan aktivit studen dulu, kalau berkeluaga lg x sempat. hang kos apa ye,
p/s semenjak ni 2 kali mimpi lecturer suh sambung master, muskil sungguh, adakah itu panggilan2 mereka,

tabahkan semangat, habiskan degree tu..

Hai kak. Sy tak tahulah layak ke tak nak bg kata2 pada akak sbb sy pun baru 22. Sy tak sambung degree. Cuma ada diploma.. skrg sy belajar menjahit dab baru je dpt kerja jadi cikgu tadika.

Pada sy umur 24 tu muda lagi kak.. Abg2 sy dulu sampai 27 baru habis study. Abg yg ketiga skrg dah 27 patut dah habis study degree tp kena extend pulak. Sedangkan abg ke4 sy dah kerja. Kakak sy yg sebaya akak pun dah nak habis master.

Rezeki tu kita tak boleh nak banding2kan dgn org lain. Sebelum sy dpt kerja tadika sy cuma belajar menjahit sambil tunggu peluang nak sambung degree in computer engineering tp silap sy salah apply upu haritu terus tak dpt offer mana2..

Kecewa jgn cakap lah sampai sedara2 semua buat muka macam sy ni malas nak sambung belajar. Lagi2 bila sy kata sy belajar menjahit je lagi diorang buat muka dgn sy. Nak2 sy paling bongsu mcm sy ni tak guna dan pemalas.  Keluarga sy famous antara sedara2 sbb abg2, kakak, kak ipar semua standard master.

Kecewa+sedih jgn cakaplah kdg rasa nak malu tp org tak tahu situasi kita.. Sy keep positive je skrg terus tukar bidang belajar menjahit dan mengajar di tadika.

Jadi akak bagus sgt dah tu belajar pjj sambil bekerja walaupun lambat sikit nak habis tp takpe. Teruskan je fokus. Mungkin akak lost skrg ni sbb akak rasa penat dan tensioj belajar tp nnt dah habis study baru nampak hala tuju dan masa depan sebab waktu tu nnt akak tak terikat dah dengan belajar. Hanya fikir kerja je...so good luck.

Paling penting doa mak ayah. Cakap2 dari saudara tu semua tak penting. Tu semua selingan kehidupan je. ^_^

leon_mclaren78 posted on 23-11-2014 11:26 PM
Kalo nk kira, hakak dolu pun lebih loser drp ko, dik... Hakak dolu grad masa umo 26... sbb lps amik  ...

Thanks kak sebab sudi kongsi pengalaman...
Akak janganlah cakap diri sendiri loser..terasa bersalah pulak saya..
Saya anggap diri loser sebab keyakinan diri memang rendah..rasa macam dah tak boleh nak bangun2..
Tapi bila dah bukak thread..naiklah sikit keyakinan diri..
Sekarang ni fokus utama nak habiskan deg..sambil tu ingat nak cari kerja dekat tempat lain.Doakan saya yea..

p/s - jadi andartu xpe kak asalkan hati happy...

bonquiqui posted on 24-11-2014 03:59 PM
masalah utama TT ialah sebab duk rumah dengan mak ayah la aku rase. Yela, nak duduk sendiri, x mampu ...

Aku dulu dah ambik dip kat kolej swasta 3 taun dan ada hutang ptptn rm 12 ribu lebih...
Masa kat kolej lg aku dah niat nak ambik deg..tapi aku x nak dah ambik ptptn..
Aku survey2..dan aku jumpa kos yang aku minat iaitu sej dan sastera..
Aku tgk kalau aku ambik full time..tmpoh masa 4 taun..
Kalau aku ambik part time..tmpoh masa tetap 4 taun..
Yg bezanya cuma daripada segi kelas dan yuran..
Sebab tu aku fikir..baiklah aku ambik part time..yuran pun boleh murah which is aku rasa aku mampulah nak bayar..
Aku tak tahu aku buat kesilapan ke tidak..tapi aku rasa masa tu , itu ajelah jalan terbaik yang aku boleh ambik .

fuzzyfuzzy posted on 24-11-2014 05:04 PM
Baru umur 24 dah rasa loser!! Ko muda sgt dik...bab jodoh tu mohon ko jgn tertekan n tegesa-gesa...f ...

Eh taklah kak..saya memang kalau boleh nak kawen lambat . Bf pun tak pernah ada..
Tapi ayahlah asyik2 bagi hint suruh cari bf dengan kawen cecepat..
Akak pun pjj jugak ke? Kakak2 yang sama kursus dengan saya pun kebanyakannya dah kawen dan tengah sarat..
Kesian tengok diaorang sebab macam2 kena tanggung . Kekadang pergi kelas masa kursus intensif dengan perut yang memboyot..rasa kesian sangat . Kagum jangan cakaplah sebab diaorang kuat semangat .

ninja boy posted on 24-11-2014 05:53 PM
muskil ai, ingatkan berkahwen itu menyelesai masalah ka, ingat bekerja itu meyelesai masalah ka, ing ...

Tahu sangat..berkahwin..ada deg..dah kerja tu semuanya bukan menjanjikan masalah xkan mai dah..
Kekadang dugaan datang lagi bertimpa2..tapi mungkin bagi "sesetengah"orang..dah kerja , ada gaji , kawen n ada anak dah tak payah nak fikir apa2 dah..hidup bahagia sampai jannah..
Ambik kos sejarah..

mai-shi posted on 24-11-2014 06:27 PM
Hai kak. Sy tak tahulah layak ke tak nak bg kata2 pada akak sbb sy pun baru 22. Sy tak sambung degre ...

Thanks dik sebab bagi nasihat..malu pulak akak sebab orang lagi muda lagi matang pemikirannya...
Akak faham sangat perasaan bila orang buat muka depan2 kita ni..
Tapi apa2pun..kuatkan semangatlah yea dik..
Adik pun dah happy dengan apa yang adik ada sekarang ni.
Betullah tu..hidup manusia mana sama kan?Kata2 pedas ni kena buat derk aja..tapi lama2 terasa jugak pijarnya..
Sebab tu kot akak jadi down kejap..

As Salam...

Kita adalah apa yg kita fikirkan....kalau ko fikir ko seorg loser...maka mmg loser la...

pilihan ditangan ko....ko nak jd loser..maka sentiasa la..fikirkan ko tu loser...mmg akan jd loser la...

brp byk loser la...

jgn biarkan sekeliling...iaitu..adik beradik..mak ayah..sedara mara..jiran2..kawan2 ko...berfikir bg pihak ko...

sila la...jd seorg yg proaktif...bukan yg reaktif.....

kalau ko nak berjaya....ko sentiasa fikirkan kejayaan...ko seorg yg berjaya..mampu berjaya..akan berjaya...gemilang dan terbilang...baru ko akan ada semangat utk berusaha mengejar kejayaan tuh..

ko kena focus pada satu2 perkara....dan usaha ko mesti kearah itu....sepenuh2nya....pas tu..InsyaAllah apa2 yg ko buat akan memperoleh kejayaan..

ko jgn mudah melabel keje kerajaan itu suatu kejayaan....sempit sgt.

sebalik..ko kena tgk semua mende boleh memberi kejayaan....

ambil contoh mudah....ko tgk kuih donut.....ko rasa ko boleh kaya tak dgn donut tu..???  mesti mula2 ko tak akan terfikir..org leh kaya dgn donut...

tp ko tgk je skrg ni...bermcm2 jenis donut org jual...mahal2 pulak tu...dan ramai jugak pembeli....sebab apa.??

sebab..donut dah dievolusikan jadi sesuatu yg komersial....kena rajin berfikir..focus dgn matlamat...InsyaAllah akan dpt idea2 yg lain dari org lain...tp matlamat tetap tercapai...

kesimpulan nya...sentiasa la...guna akal yg Allah beri ni utk kita berfikir....kena focus dan jgn mudah putus asa...ko belajar sejarah kannn.... sejarah byk mengajar kita....kalau kita fikir2kan fakta2...bukan cuma ingat fakta...

so don't ever think to become a loser..... Last edited by akula203 on 25-11-2014 02:16 PM

bagi i la kan, u not loser. i think rmai lg yg kat luar sne lg loser. i dah jumpe. kalau pandai tp xpndai handle duit,joli sne sni baik xpyh. zaman skang pandang duit. ape2 pun u kne ade niat nak berjaya. biar la 10 thn,11thn.ape2 pun TT jgn putus ase k.. chill up.. think positif.. tnamkn motivate dalam diri..